Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan çok teşekkürler cevabınız için.

• Arkadaslar merhaba, is dolayisi ile ankaradan dublin irlandaya tasinmistim, bundan 5 hafta once de KCC'ye oturum evraklarimla birlikte email atip mulaket yerini degistirmelerini istemistim, bana soyle bir cevap vermisler bugun:

Thank you for your inquiry.

Once the DS-260 for the Principal Applicant has been submitted, the Interview Location can only be updated by the Kentucky Consular Center (KCC). Please send your request to [email protected]. You will need to include information that explains why you need the interview location changed. Unless they are in the U.S. and adjusting status, all applicants on the case will be scheduled for interview with the Principal Applicant. You should contact the U.S. Embassy or Consulate directly to arrange separate interviews, if needed.

If you need to change your interview location because your residency has changed, you will need to include the new address in your email along with your case number, Principal Applicant’s name, and complete date of birth in the following format (MMDDYYYY).  You will also need to request that KCC unlock your DS-260, so that you can update your application with your new address.  (Please note that Post Office Boxes and mailing addresses in care of another person do not justify a change of interview location.)

If your interview has already been scheduled, you must contact the embassy at which you have been scheduled to determine if your case can be transferred to a different location.

In order for the Kentucky Consular Center to assist with inquiries regarding a specific Diversity Visa (DV) case, you must provide the Principal Applicant's full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY) as entered on the original entry. Please remember that the Kentucky Consular Center does not have the authority to tell you whether or not your specific case will be disqualified. Only a consular officer can do that at the time of your visa interview. Do not send any paper documents to the Kentucky Consular Center.

Yani ben zaten KCCstate'e attim emaili neden bana bu aciklamayi yapmislar ki, yazilanlarin icinde sadece dogum tarihini ayni formatta yazmsdigimi farkettim onun disinda her sey tamamdi. Simdi bir email daha atsam, bu sefer de bir bucuk ay bekleyecegim, o zamana da kim bilir ne olacak zaten temmuz ayindayiz. Ne yapsam bilemiyorum, bir onerisi olan var mi? Direk kcc'yi arasam mi, ya da morrison'un davasina katilmistim orada bize atanan avukata mi danissam?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@greenlover merhaba. kafaları şuan cidden cok karışık..
    yaptınız biliyorum ama; lütfen maile irlanda'daki oturun evraklarinizi tekrardan ekleyerek, mail içeriğine "URGENT - DS260 UNLOCK" ifadelerini kullanarak talebinizi ve sebebini kısaca anlatan tekrar bir mail gönderin.

5 gün önce mail atan arkadaşımıza bugun olumlu cevap verdiler, dosya transferi için.

bol şans diliyorum.

• @gucarslan cok tesekkur ederim, bugun atacagim, insallah olumlu donus yaparlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@keysnambır, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan @crazycells evrak sureci bizim surecin (DV2019) ortalarinda gelmisti. O zamanlar, mulakat randevusu alabilmek icin belirli bir zamana kadar evrak onayi alinmasi gerektigini farketmistik. (Su an detayi tam hatirlayamadim ama suna benzer birseydi: atiyorum Eylul ayi mulakat duyurusu Temmuz ortasinda aciklaniyor diyelim, bu duyuruya en son Haziran'in souna kadar onay almis kisiler dahildi.) DV2021 ve DV2022 surecleri icin bu sekilde konusuldugunu goremedim. 🧐

henuz surec normale donemedi maalesef sayin @keysnambır

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@28Bjk1903, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan @crazycells Merhaba;

Mülakattan en az kaç gün önce evraklarımızı hazırlamalıyız banka hesap dökümünü 1 ay öncesinden alırsak sorun olur mu?

Teşekkür ederim

belgelerin nerdeyse tamamini 2-3 gunde toplayabiliyorsunuz, ama alinmasi uzun surecek belgeleriniz varsa (farkli bir ulkeden bir evrak, mahkeme kayitlari vs.) o durumda onlari daha onceden hazirlayin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@greenlover dedikleri formatta yeni bir email gonderin ilk firsatta. Tum bilgileri eklemeyi unutmayin...

Ayrica sanirim imzanizdaki 2020 dosya numarasi 2021 olacak...

• @crazycells yardiminiz icin cok tesekkurler

• @akas33, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@akas33, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@goblis, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@akas33, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Selam Arkadaşlar ben de geçen hafta evrak talebi aldım ve bugun evrakları gönderdim. Benim ve eşimin pasaport süresi Nisan 2021 de dolmuştu, yenisini çıkarmadık, zaman kaybetmemek için eski pasaportlarımızla evrakları yolladım bugün, sorun olur mu sizce?

Geçerli olmayan pasaport ile onay alamazsınız. Neden şimdiye kadar yenilemediniz?

DV-260 ta bu pasaportlarla başvuru yapmıştık, Mülakat tarihi verilirse yeni pasaportu hemen çıkartıp mülakatta versek olur diye düşündüm?

suresi gecmis pasaportu KCC onaylamiyor, o nedenle hemen gecerli bir pasaport cikartin, onun bilgilerini gondermelisiniz.

YENİ pasaport için başvuru yaptık, haftaya alınca tekrar diğer evraklarla birlikte hepsini göndereceğim. Burada sorum şu, iki ayrı pasaporta isim verirken xxx_old_passport ve xxx_new_passport gibi bir isimlendirme yapmak yeterli olur mu? Ayrıca bir açıklama yazmama gerek var mı sizce?

Selam arkadaşlar, yeni pasaportlar p.tesi başvurduk bugün geldi, bugün tekrar yolladık evrakları

• Merhaba,
    Evrak talebi mailinden sonra titizlikle hazırlayıp eşim ve benim evraklarımı pdf formatında ve mailde de bahsettiği doküman isimlendirme formatına da uyarak gönderdik. Dün akşam gelen mail aşağıda olup ingilizcem ve bu konudaki tecrübelerim iyi olmadığı için önce metni translate ettik sonra da buradan da kaçırmış olabileceğimiz bir durum var mıdır diye yazmak istedik. Biz dokümanları açamadıklarını düşündük ama ilk gönderdiğimiz evrak mailinde her zamanki pdf formatıydı saatlerce kontrol ederek yaptığımız bir işlemdi. Buna rağmen dünkü mailden sonra evrakları yeni baştan hazırlayıp ekstra evrak koymadan standart gönderilmesi gerekenleri gönderdik. Konu hakkında fikir ve yardımlarınızı rica ederiz.

Saygılarımla.

1. sayfa yeni.jpg
    2. sayfa.jpg

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@onur44, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

una rağmen dünkü mailden sonra evrakları yeni baştan hazırlayıp ekstra evrak koymadan standart gönderilmesi gerekenleri gönderdik. Konu hakkında fikir ve yardımlarınızı rica ederiz.
    Saygılarımla.

merhaba, eksik bir evrağınız olduğundan bahsedilmekte.
    daha önce yurtdışında yaşadınız mı ya da herhangi bir davanız var mı sicilinizde görünen?

• @gucarslan
    Daha önce 2 haftalık bir Almanya tatilim oldu ve herhangi bir davamda bulunmamakta ne geçmişte ne de güncel olarak.
    Maildeki sarı renkli ilk cümlede de dokümanları açamadıklarını söylemişler sanki.

Gönderdiğim evrakların listesi de aşağıdaki gibidir. Bunları yenileyerek tekrardan gönderdim.

Saygılar.

TÜM EVRAK GÖRÜNTÜSÜ.png

• ⭐⭐⭐

@onur44 Pasaportların herhangi birinin süresi geçmiş ya da süresi bitmeye yakın mı?

Ayrıca başka bir bilgisayarda bu evraklarınızı açmayı dener misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@onur44 aslında hepsi tamam görünüyor.
    tekrardan göndermeniz iyi olmuş. eminim bu sefer onaylanacaktır.

ama siz gönderdiğiniz maili sn. @Sono'nun dediği gibi başka bir pc'de açıp kontrol edin.
    en azından bu olasılığı ortadan kaldıralım.

• Sayın @gucarslan ve Sayın @Sono,
    Pasaportlarımızın 5-10 sene daha süresi var ve aslında dediğinizi yapıp dokümanları önce eşime gönderdim ve onun pc'de açtık, bir sorun görememiştik.

Çok teşekkür ederiz, ilgi ve alakanız için.
    Yardımlarınız için minnettarız.

• ⭐⭐⭐

@onur44 dosyalari zip’lemeden emaile direkt tek tek ekliyorsunuz degil mi?

• @keysnambır, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@onur44 dosyalari zip’lemeden emaile direkt tek tek ekliyorsunuz degil mi?

Evet direkt olarak pdf'i sürükleyip atıyorum mailin içine. Aşağıda küçük bir klasörde de gösterdiğim ve yıllardır çalışma hayatında yaptığımız gibi ama 🙂 bakalım. Bir gözümüz hep gelen maillerde hop oturup hop kalkıyoruz. İnşallah imzanızda da gördüğüm gibi bir süreç bize de nasip olur 🙂
    Saygılarımla.

• Benim New York eyaletinde fakat NYC'e 4 saat uzaklıkta olan Schenectady şehrinde bir tanıdığım var. Bugün mülakata giren ve New york'a gideceğini söyleyip bankada 15bin dolar gösteren ve mulakatta onay alan bir arkadaşımızla konuştuğumuzda kendisine ne iş yapacaksınız sorusuna sistem yöneticiliği yapacağını söylemiş fakat buna bayağı takılmış ve öyle onay vermişler ben ise bu sene üniversite son sınıfa geçtim ve psikolojik danışmanlık okuyorum yani oraya gider gitmez yapılabilecek bir iş değil ve daha okulum bile bitmedi seneye bitiyor. Bu soruya tanıdığım avm'de çalışıyor ben de yanında bir iş bulup çalışacağım demek istiyorum fakat bu iş düşük kazançlı olduğundan mülakatta takılabilir miyim sizce? Bir yandan da ''orada ne iş yapacaksın?'' sorusuna ''bilmiyorum, daha belli değil'' demekten iyidir diye düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhaba,
    Evrak talebi mailinden sonra titizlikle hazırlayıp eşim ve benim evraklarımı pdf formatında ve mailde de bahsettiği doküman isimlendirme formatına da uyarak gönderdik. Dün akşam gelen mail aşağıda olup ingilizcem ve bu konudaki tecrübelerim iyi olmadığı için önce metni translate ettik sonra da buradan da kaçırmış olabileceğimiz bir durum var mıdır diye yazmak istedik. Biz dokümanları açamadıklarını düşündük ama ilk gönderdiğimiz evrak mailinde her zamanki pdf formatıydı saatlerce kontrol ederek yaptığımız bir işlemdi. Buna rağmen dünkü mailden sonra evrakları yeni baştan hazırlayıp ekstra evrak koymadan standart gönderilmesi gerekenleri gönderdik. Konu hakkında fikir ve yardımlarınızı rica ederiz.

Saygılarımla.

pdf'lerin de farkli versiyonlari var, acaba cok gelismis bir versiyon mu kullaniyorsunuz...

acamadiklari pdf'leri bana forward edebilir misiniz? [email protected]

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan
    Daha önce 2 haftalık bir Almanya tatilim oldu ve herhangi bir davamda bulunmamakta ne geçmişte ne de güncel olarak.
    Maildeki sarı renkli ilk cümlede de dokümanları açamadıklarını söylemişler sanki.

Gönderdiğim evrakların listesi de aşağıdaki gibidir. Bunları yenileyerek tekrardan gönderdim.

Saygılar.

TÜM EVRAK GÖRÜNTÜSÜ.png

Bu mesaji yeni okudum, "Microsoft Edge P..." nedir? ustunde "kind" mi yaziyor? Microsoft kendisine ozgu bir pdf yaratmis olabilir... Benim bilgisayarda PDF'lerin karsisinda direkt "PDF document" diye yaziyor...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |