Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan cevap için çok teşekkürler çok naziksiniz 🙏🏼

• @leo SİZİN NUMARANIZ 27.000'LERDE VE EVRAK TALEBİ GELDİ ???? Yanlış görmedim değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oseyfi lütfen evrak talebi beklemeden evraklarınızı gönderin.
    artık talep bekleyecek zaman kalmadı DV2021 için. gönderin ve sürecinizin ilerlemesini bekleyin.

• ⭐⭐⭐

@gucarslan @crazycells evrak sureci bizim surecin (DV2019) ortalarinda gelmisti. O zamanlar, mulakat randevusu alabilmek icin belirli bir zamana kadar evrak onayi alinmasi gerektigini farketmistik. (Su an detayi tam hatirlayamadim ama suna benzer birseydi: atiyorum Eylul ayi mulakat duyurusu Temmuz ortasinda aciklaniyor diyelim, bu duyuruya en son Haziran'in souna kadar onay almis kisiler dahildi.) DV2021 ve DV2022 surecleri icin bu sekilde konusuldugunu goremedim. 🧐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@keysnambır çünkü ilk mülakat maillerini daha yeni aldık 🙂
    ama ikinci parti mülakatlarda, bir önceki ayin 4'une kadar ki onay alanları çağırıldıgini anlamış olduk.

• ⭐⭐⭐

@gucarslan evet ardi ardina her yil kendi basina farkli bir deneyim sunmaya basladi. Benim hatirlayamadigim ve duzgun orneklendiremedigim mulakat alma sureci icin ornek bir tarihce yazabilir misiniz? Bu ornek umuyorum DV2022 surecinde standart bir ornek olur artik.

• @gucarslan İlginize ve bilginize çok teşekkürler. Ben dün göndermeyi denedim ama gönderemedim. Ben biraz acemiyim. Nereye göndereceğim? [email protected]'a gönderdiğim bütün e-mailler geri döndü... Ya ban bir yardım.

• ⭐⭐⭐

@oseyfi, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan İlginize ve bilginize çok teşekkürler. Ben dün göndermeyi denedim ama gönderemedim. Ben biraz acemiyim. Nereye göndereceğim? [email protected]'a gönderdiğim bütün e-mailler geri döndü... Ya ban bir yardım.

Yanlış adrese göndermişsiniz.
    Doğrusu: [email protected]

Evrak gönderimi ile ilgili şu konu başlığının ilk mesajını baştan sona anlayarak okuyun lütfen:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4299/dv2022-mülakat-deneyimleri

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@keysnambır, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan evet ardi ardina her yil kendi basina farkli bir deneyim sunmaya basladi. Benim hatirlayamadigim ve duzgun orneklendiremedigim mulakat alma sureci icin ornek bir tarihce yazabilir misiniz? Bu ornek umuyorum DV2022 surecinde standart bir ornek olur artik.

ilk fırsatta bununla ilgili bir ileti yazacağım o halde 🙂
    teşekkürler fikir verdiğiniz için..

• @gucarslan @crazycells Merhaba;

Mülakattan en az kaç gün önce evraklarımızı hazırlamalıyız banka hesap dökümünü 1 ay öncesinden alırsak sorun olur mu?

Teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@28Bjk1903 mümkün olduğu kadar etken almaya çalışın lütfen.
    1 ay uzun bir süre değil ama daha erken alma şansınız varsa güncel halleri daha sağlıklı olur.
    yine de 1 aylık bir belge geç bir belge sayılmaz.

• @gucarslan banka dökümü mülakata gelirken en son alınması gerekmez mi hesapta para hala duruyor izlenimi açısından

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Lion35 normalde evet ama bu tamamen imkan meselesi.
    mesela 2 gündür türkiye'nin en büyük bankalarından biri hiçbir işlem yapamıyor ve yarın mülakatı olan arkadaşlarımız var. böyle bir durumda işi son güne bıraktığınızı düşünsenize..

o yüzden mümkün olan en güncel dökümleri almak gerek.
    imkanınız neye el veriyor ise..

• ⭐⭐

@Lion35, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan banka dökümü mülakata gelirken en son alınması gerekmez mi hesapta para hala duruyor izlenimi açısından

Ya bir sıkıntı çıkarsa? Mesela Akbank'ta şu an olan sıkıntı gibi?
    Mülakatı yarın olanlardan birinin işini son güne bıraktığını ve Akbank kullandığını düşünsenize? Felaket 😰 Direkt AP 😞

En ideali 1 hafta öncesinden almak bence.

• ⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Lion35 normalde evet ama bu tamamen imkan meselesi.
    mesela 2 gündür türkiye'nin en büyük bankalarından biri hiçbir işlem yapamıyor ve yarın mülakatı olan arkadaşlarımız var. böyle bir durumda işi son güne bıraktığınızı düşünsenize..

o yüzden mümkün olan en güncel dökümleri almak gerek.
    imkanınız neye el veriyor ise..

Selam hızlı kovboy 🔫 🙂

• @gucarslan @EzgiLera akbank olayı her zaman yaşanmayan bir istisna olsada denk gelebilir üzücü sonuçlara neden olabilir. Benim kaygım mülakatta bir ay önce almışsınız diye sorun çıkarırlar mı diye, ben bir hafta önce almayı düşünüyordum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Lion35 imkanınız varsa bir gün önce alın hatta.
    ama 1 hafta ideal bir süre tabi ki..

• ⭐⭐

@Lion35, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan @EzgiLera akbank olayı her zaman yaşanmayan bir istisna olsada denk gelebilir üzücü sonuçlara neden olabilir. Benim kaygım mülakatta bir ay önce almışsınız diye sorun çıkarırlar mı diye, ben bir hafta önce almayı düşünüyordum.

Eee tabi istisna ama yaşadığımız süreç göz önüne alındığında istisna olmayan ne var ki 🙂 ?
    Murphy Kanunları'nı göz önüne alarak her şeye erkenden tedbir almakta fayda var.

• @gucarslan teşekkür ederim, umarım eylülde mülakat mailimiz gelir. Bizim paramız başka bir yerde bağlı durumda mülakat maili gelince hesaba aktarmayı düşünüyorum. Sizce bunda bir sıkıntı çıkar mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Lion35 tavsiye edilen her zaman mümkün olan en erken tarihte hesabınıza aktarmanız ama geçmiş yıllardaki deneyimler de gösteriyor ki bu çok sorun olmuyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |