Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Sayın @crazycells maillerimi açıklayarak ilettim size.

Bu benim iş bilgisayarım olduğu için "Microsoft Edge PDF Document" yazıyor olabilir. İş mailime de göndermiştim açılıyor mu diye. İndirince kendine yeni format vermiş olabilir diye düşünüyorum ama emin değilim. Eve geçtiğimde tüm işlemlerimi gerçekleştirdiğim pc'yi de kontrol edeceğim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@onur44, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Sayın @crazycells maillerimi açıklayarak ilettim size.

Bu benim iş bilgisayarım olduğu için "Microsoft Edge PDF Document" yazıyor olabilir. İş mailime de göndermiştim açılıyor mu diye. İndirince kendine yeni format vermiş olabilir diye düşünüyorum ama emin değilim. Eve geçtiğimde tüm işlemlerimi gerçekleştirdiğim pc'yi de kontrol edeceğim.

Ben de tam anlayamadim, gonderdiginiz emaildeki tum pdf belgeleri normal gorunuyor, isimlendirme de normal, dosyalar da kucuk... hepsi aciliyor ve karsilarinda "pdf document" olarak yazili...

Bilgisayarinizda baska bir pdf editor varsa, dokumanlari o program ile acip yeniden "save as" yapin isterseniz. Bu yeni dokumanlari yeni bir email ile tekrar gonderin.

• ⭐⭐⭐

@crazycells @onur44 Ekran goruntusunu aldigi bilgisayarda pdf dosyalari Microsoft'un Edge browseri ile acilsin diye ayarlanmis. Bu yazi bilgisayardan bilgisayara farkli olabilir. O yuzden buna takilmayin simdi. Emailden indirilen dosyanin da formati degismez bu arada. Edevletten indirilen dosyalarin sadece ismini degistirerek emaile eklediniz degil mi? Baska bir programla acip save as diyerek duzenleme yapmadiysaniz diger talihliler gibi sizin de edevletten verilen dosyalariniz acilabilmeliydi. Kendi olusturdugunuz pdf dosyalarini ne ile olusturdunuz? Belki sorun @crazycells in dedigi gibi pdf versiyonundandir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells daha önce grupta başka bir arkadaşımızin başına geldi bu tip bir durum. büyük ihtimalle onay diye extra talep yolladılar. arkadaş tekrardan gönderdiğinde evrakları onaylandı. bence yine aynı hatayı yapıyorlar.. @onur44

sonucta bu kcc.. ankara'da mülakata girecek arkadaşa dosyaniz güney afrika'ya taşıdık diyip bir gün sonra yok yok yanlış yapmışız diyen bir kurum. cok gormemek lazim..

• @keysnambır, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells @onur44 Ekran goruntusunu aldigi bilgisayarda pdf dosyalari Microsoft'un Edge browseri ile acilsin diye ayarlanmis. Bu yazi bilgisayardan bilgisayara farkli olabilir. O yuzden buna takilmayin simdi. Emailden indirilen dosyanin da formati degismez bu arada. Edevletten indirilen dosyalarin sadece ismini degistirerek emaile eklediniz degil mi? Baska bir programla acip save as diyerek duzenleme yapmadiysaniz diger talihliler gibi sizin de edevletten verilen dosyalariniz acilabilmeliydi. Kendi olusturdugunuz pdf dosyalarini ne ile olusturdunuz? Belki sorun @crazycells in dedigi gibi pdf versiyonundandir.

Sayın @keysnambır e-devletten indirdiklerimizin sadece isim güncellemesini yaptık, bu hata mailine sebep olan ilk mailimizde kendimizin hazırlaması gereken pasaport ve evlilik cüzdanını kırtasiyede pdf yaptırdık. Bunların tüm orjinallerini @crazycells ile paylaştım. Hata mailinden sonra bu sefer evrakları en baştan hazırlayıp gene e-devletteki evrakları sıfırdan aldık ve sadece ismini değiştirdik. Pasaport ile evlilik cüzdanımızı bu sefer "microsoft lens" programı ile telefon kamerasından çekip pdf'e dönüştürüp gönderdik ve o mailimi de @crazycells ile paylaştım.

Umarım, @gucarslan 'ın da dediği gibi ikinci mailimiz onaylanır.
    İyiki varsınız arkadaşlar.

• Merhaba dostlar
    @crazycells @gucarslan
    Mail beklemekten sıkılıp "entrant status check" ten kontrol ettiğimizde 26.08.2021 için "mülakat tarihi" aldığımızı öğrendik. Güzel bir sürpriz oldu. Tüm mail bekleyenlere önerim aynı kontrolü yapmalarıdır. Deneyimli ve bilgisi olan arkadaşlar bu aşamada neler yapılması gerektiğine dair detaylı bir yönlendirme yapabilirlerse çok memnun olacağız. Belgeler, sağlık raporu randevusu, ve banka belgesi ve AIS kaydı gibi. Şimdiden çok teşekkürler ve iyi şanslar.

• ⭐⭐⭐

@hasankarakaya, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba dostlar
    @crazycells @gucarslan
    Mail beklemekten sıkılıp "entrant status check" ten kontrol ettiğimizde 26.08.2021 için "mülakat tarihi" aldığımızı öğrendik. Güzel bir sürpriz oldu. Tüm mail bekleyenlere önerim aynı kontrolü yapmalarıdır. Deneyimli ve bilgisi olan arkadaşlar bu aşamada neler yapılması gerektiğine dair detaylı bir yönlendirme yapabilirlerse çok memnun olacağız. Belgeler, sağlık raporu randevusu, ve banka belgesi ve AIS kaydı gibi. Şimdiden çok teşekkürler ve iyi şanslar.

@hasankarakaya
    Hayırlı olsun.
    Şu an yazdığımız konu başlığının ilk 3 mesajını okursanız bütün sorularınza cevap bulursunuz.

• @smartcells teşekkürler, size de iyi şanslar

• ⭐⭐⭐

@hasankarakaya Bey, tebrikler. İyi ki de kontrol etmişsiniz 🙂

Mail spama falan da mi düşmemiş?

• @Sono mail için "may " ifadesi kullanılıyor yani gelmeyebilir demek istiyor sanırım. Spam durumu yoktu.

• ⭐⭐⭐

@Sono mail için "may " ifadesi kullanılıyor yani gelmeyebilir demek istiyor sanırım. Spam durumu yoktu.

Haklısınız 🙂

Mulakat saatiniz nedir Hasan bey?

• @Sono 08:45 🤓

• @Sono sizinki de gelmiş bile olabilir

• @gucarslan merhaba telegram grubuna dahil olabilir miyim lütfen

• Tekrar Merhaba,
    Aşağıdaki soruya; almanyaya 2 haftalığına turistik gezi yaptıgım için evet diyerek germany dedim. Bu sebepten dolayı ek evrak talebinde bulunuluyor olur mu ? Soruyu Doğru cevaplamış mıyım ?
    Yoksa hayır mı demeliydim ?

Have you traveled to any countries/regions within the last five years?

• ⭐⭐⭐

@onur44 bey hayır, o ek belge talebi gerektirecek bir soru değil.

• ⭐⭐⭐

@onur44, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Sayın @crazycells maillerimi açıklayarak ilettim size.

Microsoft'un Edge tarayıcısı içerisinde PDF'lerin görüntülenmesini sağlayan bir PDF Viewer'ı varmış. Bu yüzden yazıyor muhtemelen. Ama sayın @crazycells 'in dediği gibi bu Edge kurulu olmayan bilgisayarlarda probleme sebep olmuş olabilir. Dökümanı Edge'e göre kodlamış olabilir bilgisayarınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan merhaba telegram grubuna dahil olabilir miyim lütfen

özel mesajla bilgi verdim size.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhaba dostlar
    @crazycells @gucarslan

tebrikler, mulakatiniz hayırlı olsun.
    sorunsuz bir mülakat dilerim. elimizden geldiğince destek olmak için buradayız..

• Arkadaşlar ABD'ye ilk girişimiz mülakatta "şu eyalete gideceğim" dediğimiz eyalete/şehre mi olmak zorunda? 2-3 eyalet/şehir arasında gitgel yaşıyorum. Mülakat tarihi de yaklaşıyor, ona göre karar vereceğim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |