DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan çok teşekkür ederim 🙂

• @smartcells Bilgi için teşekkürler. Formu göndermeden 1 gün öncesini mezuniyet tarihi olarak (muhtemel 2022 Mart'ta mezun olacam) yazdığımda, evrak talebinde bulunduklarında Bu bölüm için diploma gönderemeyeceğim, bir sıkıntı yaratır mı?

Bir de diploma notu yazamayacağım, forumda eksik bilgi olarak mı görürler?

Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@MehmetArikan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells Bilgi için teşekkürler. Formu göndermeden 1 gün öncesini mezuniyet tarihi olarak (muhtemel 2022 Mart'ta mezun olacam) yazdığımda, evrak talebinde bulunduklarında Bu bölüm için diploma gönderemeyeceğim, bir sıkıntı yaratır mı?

Bir de diploma notu yazamayacağım, forumda eksik bilgi olarak mı görürler?

Teşekkürler.

Evrak talebinde o anda elinizde diploması olan en yüksek mezuniyet derecesi neyse onun belgesini (diploma veya e-devletten alınan belge) onu göndreceksiniz. Okuduğunuz yüksek okulu bitirene kadar mezuniyetiniz lise olacaktır. Mülakat zamanı üniversite diplomanızı almışsanız onunla gidersiniz mülakata.

• @smartcells Şu an elimde birbirinden bağımsız olarak 1 tane Örgün Ünv Lisans, 2 tane de AÖF önlisans diploması var, aktif olarak ta AÖF lisans öğrencisiyim. O halde evrak talebinde bitirdiğim Örgün Lisans diplomasını göndermem yeterli olacak değil mi?

• ⭐⭐⭐

@smartcells Şu an elimde birbirinden bağımsız olarak 1 tane Örgün Ünv Lisans, 2 tane de AÖF önlisans diploması var, aktif olarak ta AÖF lisans öğrencisiyim. O halde evrak talebinde bitirdiğim Örgün Lisans diplomasını göndermem yeterli olacak değil mi?

Evrak talebinde yeterlidir. Ama DS260'da bitidiğiniz ve halen okumakta olduğunuz lise ve üzeri bütün okulları yazmanız gerekiyor.

• merhabalar
    esim amazonda hesap yonetiyor. isini freelance yazip adrese de ev adresini mi yazmaliyim? Amerikaya gidince de devam edecegi icin business isaretledim. dogru mudur?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muratcan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells şu an kanada vancouver(ama daha adres beyan etmedim) ,şey için demiştim yani şimdi türkiyedeymiş gibi başvuru yapa bilir miyim? bunu şu yüzden istiyorum eğer kanada için başvuru yaparsam tahminen randevu tarihim gelmeden vize bitmiş olucak(vize uzatma ihtimalim var ama kesin değil). o yüzden en garanti yol türkiye için başvurup eğer vizemi uzatabilirsem mülakatımı kanadaya aldırmaya çalışmayı planlamıştım.şuan kanadadayım böyle birşey mümkünse öyle yapmayı düşünüyorum

Yine de Kanada adresinizi su anki adres olarak belirtin. Mulakat yerinizi hala Turkiye olarak secebilirsiniz.

Eger daha sonra isterseniz KCC'ye email gonderip Kanada'ya degisiklik yapabilirsiniz. Zaten yasadiginiz yer Kanada olarak goruneceginden , bir problem yasamamaniz lazim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MehmetArikan university degree dogrudur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eynar, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaşlar.

2008 Eskişehir Anadolu Açık Öğretim Fakültesi mezunuyum. Sonrasında Kültür Üniversitesinde yüksek lisansa başlamıştım ancak yarıda bırakmak durumunda kaldım.
    Evde evrakları taradığımda sadece üzerinde Aslı Gibidir damgası bulunan Eskişehir Anadolu AÖF'ün verdiği kopyası var.

Diplomayı almış mıydım, yoksa sadece aslı gibidir kopyalarını mı almıştım hatırlamıyorum bile. Aldıysam, Yüksek Lisans başvurumda vermişimdir Kültür Üniversitesi'ne.

Öncelikle Kültür, ardından Eskişehir AÖF'e soracağım ama bunca zaman geçtiği için bulunur mu diye içime bir korku düştü. Olur da iki üniversiteden de olumsuz yanıt alırsam, diplomanın aslı elimde olmayacağı için bu mülakaatta red almam anlamına mı gelir?

Eger bulamazsaniz yenisini cikartabiliyorsunuz.

e-devletten osym kayitlarini kontrol edin isterseniz, eger mezuniyet bilgisini oradan teyit edebilirlerse, diplomanin orijinali olmadan da sorun yasamamaniz lazim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FUAT-ARI, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Randevu ile ilgili sıralamanın nasıl verildiğini bilen varmıdır acaba? Numaram 3000 lerde dolayısıyla bana randevu tarihinin ne zaman verileceğine dair fikri olan varmıdır?

Sakin bir kafayla ilk iletileri birkac defa okumanizi tavsiye ederim.

Eger ilk okuyusta karmasik gelirse ve anlamazsaniz, bilin ki sorun sizde degil... Konsolosluk islemlerine asina olmayan birinin tum sureci tek seferde anlamasi zaten mumkun degil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kitapsever, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan merhaba bende lise diplomamı kaybettim fakat şuan aktif olarak üniversite öğrencisiyim. Üniversiteden okuyor belgesi alsam olur mu

eger aktif olarak universite ogrencisiyseniz lise diplomanizin orijinalini universiteye kayit yaparken vermis olmaniz lazim.

Lise diplomanizi geri almak veya orijinalini tekrar cikarttirmak pek mumkun degil, o nedenle universite ogrencisi oldugunuzu belgelemeniz yeterli olacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@starpt, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhabalar
    esim amazonda hesap yonetiyor. isini freelance yazip adrese de ev adresini mi yazmaliyim? Amerikaya gidince de devam edecegi icin business isaretledim. dogru mudur?

adresleri dediginiz sekilde yazabilirsiniz. business secenegi de uygundur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@knnrn, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@FUAT-ARI Yanlışınız var, Türkiye'de adres bildirimi zorunlu, hatta cezası bile var. Ancak yasa katı bir şekilde uygulanmadığı için zorunlu değil algısı oluşmuş.

"Adres bildirimi bir yükümlülüktür. Bildirimin kim tarafından, nereye, nasıl ve ne zaman yapılacağı 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu’nun 50’nci maddesiyle düzenlenmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan her yetişkin birey, ister yurt dışında yaşasın ister yurt içinde yaşasın, kendisinin ve varsa velayeti altında bulunan çocukların, varsa vesayeti altında bulunan kısıtlının, yerleşim yeri adresini bildirmekle yükümlüdür. Bu yükümlülük, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan yabancılar için de geçerlidir.

5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu’nun 50’nci maddesine göre, adres değişikliği bildirimi, 20 iş günü içerisinde yapılmalıdır. Süresi içerisinde adres değişikliğini bildirmeyenlere 94,00 TL idari para cezası uygulanmaktadır."

bilgilendirme icin tesekkurler sayin @knnrn , bu konu ayri bir basligi hakediyor diye dusunuyorum 🙂

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4504/türkiye-de-adres-yerleşim-yeri-değişikliği-bildirimi-yapmak

• @crazycells çok teşekkür ederim üniversite öğrencisi olduğunu transkript ve öğrenci belgesiyle kanitlayabilir miyim. Üniversiteye kayıt olurken de diplomam yoktu liseyi okuduğum okula dilekçe verip mezun olduğuma dair bir belge almıştım

• Merhaba,
    Özel bir şirkette Satınalma ve İthalat Uzmanı olarak çalışıyorum, aşağıdaki soruya Yes deyip açıklama yapmalı mıyım? Yoksa Teknik meslek grupları için mi geçerli bu soru?

Did this job require at least 2 years of training or experience?

• ⭐⭐⭐

Merhaba,
    Özel bir şirkette Satınalma ve İthalat Uzmanı olarak çalışıyorum, aşağıdaki soruya Yes deyip açıklama yapmalı mıyım? Yoksa Teknik meslek grupları için mi geçerli bu soru?

Did this job require at least 2 years of training or experience?

YES de geç. Türkiye'de ağırlıklı olarak bu pozisyonlarda ünivesite mezunları istihdam edilir.

• Çok özür dileyerek 2 adet daha soru sormak istiyorum;

1. Are you likely to become a public charge after you are admitted to the United States? bu soruya hayır diyeceğiz değil mi (36 yaşında gideceğim, vatandaşlık 5 yıl, 41 yaşından sonra kamuya giremem sanırım)
      2.Family bölümünde Father için istenen Current Address bölümüne Do Not Know işaretlemem sorun çıkarır mı ( annemle babam çok uzun yıllar önce boşandılar, ben de yaklaşık 30 yıldır görüşmüyorum babamla) adresini bilmiyorum
  • ⭐⭐

Çok özür dileyerek 2 adet daha soru sormak istiyorum;

1. Are you likely to become a public charge after you are admitted to the United States? bu soruya hayır diyeceğiz değil mi (36 yaşında gideceğim, vatandaşlık 5 yıl, 41 yaşından sonra kamuya giremem sanırım)
      2.Family bölümünde Father için istenen Current Address bölümüne Do Not Know işaretlemem sorun çıkarır mı ( annemle babam çok uzun yıllar önce boşandılar, ben de yaklaşık 30 yıldır görüşmüyorum babamla) adresini bilmiyorum

1- Soru kamu görevi değil kamuya yük olmayla ilgili. Hayır demelisiniz.
    2- Bilmiyorsanız, bilmiyorum diyebilirsiniz, sorun olmaz.

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@eynar ilgili diplomanızı tekrar demin etme ihtimaliniz vardır, tekrar kontrol edebilirsiniz.
    sizden beklenen, lise ve üstü mezuniyetinize ait diplomanızın ibrazı, bunu sağlamaya çalışın lütfen.

@gucarslan çok teşekkür ederim.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@eynar, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaşlar.

2008 Eskişehir Anadolu Açık Öğretim Fakültesi mezunuyum. Sonrasında Kültür Üniversitesinde yüksek lisansa başlamıştım ancak yarıda bırakmak durumunda kaldım.
    Evde evrakları taradığımda sadece üzerinde Aslı Gibidir damgası bulunan Eskişehir Anadolu AÖF'ün verdiği kopyası var.

Diplomayı almış mıydım, yoksa sadece aslı gibidir kopyalarını mı almıştım hatırlamıyorum bile. Aldıysam, Yüksek Lisans başvurumda vermişimdir Kültür Üniversitesi'ne.

Öncelikle Kültür, ardından Eskişehir AÖF'e soracağım ama bunca zaman geçtiği için bulunur mu diye içime bir korku düştü. Olur da iki üniversiteden de olumsuz yanıt alırsam, diplomanın aslı elimde olmayacağı için bu mülakaatta red almam anlamına mı gelir?

Eger bulamazsaniz yenisini cikartabiliyorsunuz.

e-devletten osym kayitlarini kontrol edin isterseniz, eger mezuniyet bilgisini oradan teyit edebilirlerse, diplomanin orijinali olmadan da sorun yasamamaniz lazim.

Çok teşekkür ederim cevabınız için.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

44

42.9k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.4k

| | | |