Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@akas33, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Beni de excele kaydedebilir misiniz, Ben beceremedim

sayin @gucarslan 'a ulasir misiniz? bilgilerinizi excel'e eklesin...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@goblis, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Selam Arkadaşlar ben de geçen hafta evrak talebi aldım ve bugun evrakları gönderdim. Benim ve eşimin pasaport süresi Nisan 2021 de dolmuştu, yenisini çıkarmadık, zaman kaybetmemek için eski pasaportlarımızla evrakları yolladım bugün, sorun olur mu sizce?

Geçerli olmayan pasaport ile onay alamazsınız. Neden şimdiye kadar yenilemediniz?

DV-260 ta bu pasaportlarla başvuru yapmıştık, Mülakat tarihi verilirse yeni pasaportu hemen çıkartıp mülakatta versek olur diye düşündüm?

suresi gecmis pasaportu KCC onaylamiyor, o nedenle hemen gecerli bir pasaport cikartin, onun bilgilerini gondermelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Günel-Mammadli, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells hayir ds260 dolduran zaman bebek yoktu.onun icin doldurmadik.shimdi formu actirmalimiyim?

su an DS-260 formunda degisiklik yapmak icin cok kotu bir zaman. KCC hizli sekilde donus yapmiyor, isterseniz deneyebilirsiniz. Ama ben yerinizde olsaydim su sekliyle evraklari DS-260 formuna gore gonderip onay alip, bebegi konsolosluk mulakatinda surece eklerdim. 3-4 hafta sonra son normal DV2021 mulakat tarihlerini alacagiz buyuk ihtimalle... Son karar size kalmis.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Günel-Mammadli, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells peki evraklari gonderen zaman bebeyinde evraklarini gondermelimiyim?🤔

hayir, bu evraklari DS-260 formundaki bilgilerle uyumlu olacak sekilde gondermeniz daha iyi olur. KCC durumu anlamazsa onay vermeyebilir, zaten daha sonra durumunuzu konsoloslukta guncelleyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gezzio, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba. Benimle beraber başkalarının da cevap arayabileceğini düşündüğüm bir sorum var. (Önceki postları taradım, cevabı gözümden kaçtıysa özür). Mülakat tarihinde pasaportumun geçerlilik süresinin dolmasına 5 ay 11 gün kalmış olacak. Gün bazında bile 6 ay şartında tolerans göstermeyeceklerini düşündüğümden (doğru mudur?), mülakata 10-15 gün kala yeni pasaport çıkartmayı planlıyorum. Onun bio sayfasını konsolosluğa birkaç gün önceden mail atmalı mıyım ya da herhangi bir mail atmadan direkt mülakata yanımda götürsem yeterli mi? Teşekkürler.

5 ay 11 gunun sorun olmama ihtimali de var, ama riske atmaya gerek yok bence de.

Yeni pasaport bilgilerinizi suradan konsolosluga ulastirabilirsiniz:

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@onur44, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan Merhaba,
    DS-260 formumu dün gönderebildim. Evraklarım hazır ve mail atacağım ama atarken nasıl bir metin yazarak göndermeliyim ve Konu kısmı tam olarak nasıl olmalı. Bu konuda hazır metinler vs. var mıdır ? Yardımcı olabilir misiniz ?

Teşekkkürler.

konu kısmına sadece CN yazın ve evraklarınızı ekleyip göndern yeterli.
    mail içeriğine bi' şey yazmanıza gerek yok.

Green kart vize sürecindeki aşamaların zaman anlamında farklılık gösterdiğini gözlemliyorum. 2021 talihlisi olarak imzam güncel olup bu durumdaki birisi olarak 30 Eylüle kadar görüşmeye çağırılma ihtimalim nedir sizce ? (Deneyimlerinize istinaden.)

Evrak talebi gelmeden, evrakları dün gönderdim sizin dediğiniz şekilde. Bundan sonra ekstra bana fayda sağlayacak yapsam iyi olabilecek her hangi bir eylem var mıdır ?

Saygılarımla.

sürece ne yazık ki geç başladınız bu bir dezavantaf ama hiçbir şey için geç değil.
    şuan yapabileceğiniz tek şey beklemek. eminim kısa zamanda evrak onayınız gelecektir..

Sizinle forumda yazışırken evrak talebi maili gelmiş olması bizi oldukça sevindirdi. Evrakları aynı şekilde tekrardan mail olarak göndereceğim bugün. Bu aşamalarda kontrol etmem gereken internet siteleri olacak mıdır ?

Saygılarımla.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Selam Arkadaşlar ben de geçen hafta evrak talebi aldım ve bugun evrakları gönderdim. Benim ve eşimin pasaport süresi Nisan 2021 de dolmuştu, yenisini çıkarmadık, zaman kaybetmemek için eski pasaportlarımızla evrakları yolladım bugün, sorun olur mu sizce?

Geçerli olmayan pasaport ile onay alamazsınız. Neden şimdiye kadar yenilemediniz?

DV-260 ta bu pasaportlarla başvuru yapmıştık, Mülakat tarihi verilirse yeni pasaportu hemen çıkartıp mülakatta versek olur diye düşündüm?

suresi gecmis pasaportu KCC onaylamiyor, o nedenle hemen gecerli bir pasaport cikartin, onun bilgilerini gondermelisiniz.

YENİ pasaport için başvuru yaptık, haftaya alınca tekrar diğer evraklarla birlikte hepsini göndereceğim. Burada sorum şu, iki ayrı pasaporta isim verirken xxx_old_passport ve xxx_new_passport gibi bir isimlendirme yapmak yeterli olur mu? Ayrıca bir açıklama yazmama gerek var mı sizce?

• @crazycells Çok teşekkürler. AIS kaydında da yeni pasaportun numarasını kullanabiliyor muyum, yoksa onu beklemeden eski pasaportumla kayıt yapayım mı?

• @gucarslan, @crazycells
    selam bizede 27 Haziranda evrak talebi geldi. evrakları bu gün gönderdik.

asıl talihli ben değilim, daha önce ben afganistan ve suudiarabistanda 1 yıldan fazla çalışmıştım. bu ülkelerden POLİS CERTİFİCATE almadım. bunun nedeni :

su adreste afganistan için gerek olmadığının yazması . ve
    bu adreste , Arabistanın geçmişe yönelik belgeyi , mevcutta Sudiarabistan dışında olanlara bu belgeyi veremeyeceğinin yazması.

Sizce bu belgeleri neden alamadığıma ilişkin bir açıklama mailini ayrıca [email protected] adresine göndermeli miyim?

açıklama maili yazarsam , önceden gönderdiğim diğer dökümanları da tekrar göndermeli miyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@leo merhaba. bence bunu şuan yazmayın..
    kcc size eksik evrak talebi ile alakalı geri dönüş yaparsa o zaman gerekli açıklamayı yaparsınız.
    eğer gerek duymazlarsa zaten onaylarlar evraklarınızı.
    kaba tabirle eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmeyin 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

YENİ pasaport için başvuru yaptık, haftaya alınca tekrar diğer evraklarla birlikte hepsini göndereceğim. Burada sorum şu, iki ayrı pasaporta isim verirken xxx_old_passport ve xxx_new_passport gibi bir isimlendirme yapmak yeterli olur mu? Ayrıca bir açıklama yazmama gerek var mı sizce?

bir açıklama pdf'i yazmanız sağlıklı olur.
    neden yeni bir pasaport aldığınıza dair. onu da passport_explanation şekline isimlendirin lütfen.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan Merhaba,
    DS-260 formumu dün gönderebildim. Evraklarım hazır ve mail atacağım ama atarken nasıl bir metin yazarak göndermeliyim ve Konu kısmı tam olarak nasıl olmalı. Bu konuda hazır metinler vs. var mıdır ? Yardımcı olabilir misiniz ?

Teşekkkürler.

konu kısmına sadece CN yazın ve evraklarınızı ekleyip göndern yeterli.
    mail içeriğine bi' şey yazmanıza gerek yok.

Green kart vize sürecindeki aşamaların zaman anlamında farklılık gösterdiğini gözlemliyorum. 2021 talihlisi olarak imzam güncel olup bu durumdaki birisi olarak 30 Eylüle kadar görüşmeye çağırılma ihtimalim nedir sizce ? (Deneyimlerinize istinaden.)

Evrak talebi gelmeden, evrakları dün gönderdim sizin dediğiniz şekilde. Bundan sonra ekstra bana fayda sağlayacak yapsam iyi olabilecek her hangi bir eylem var mıdır ?

Saygılarımla.

sürece ne yazık ki geç başladınız bu bir dezavantaf ama hiçbir şey için geç değil.
    şuan yapabileceğiniz tek şey beklemek. eminim kısa zamanda evrak onayınız gelecektir..

Sizinle forumda yazışırken evrak talebi maili gelmiş olması bizi oldukça sevindirdi. Evrakları aynı şekilde tekrardan mail olarak göndereceğim bugün. Bu aşamalarda kontrol etmem gereken internet siteleri olacak mıdır ?

Saygılarımla.

çok sevindim 🙂
    hayır yok, şimdi kısa sürede onayınız da gelecektir diye düşünüyorum.
    bol şans.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gezzio, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Çok teşekkürler. AIS kaydında da yeni pasaportun numarasını kullanabiliyor muyum, yoksa onu beklemeden eski pasaportumla kayıt yapayım mı?

yeni pasaportla yapmaniz daha iyi olur. vizeyi o pasaporta basacaklar ve o pasaportu size gonderecekler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@leo, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan, @crazycells
    selam bizede 27 Haziranda evrak talebi geldi. evrakları bu gün gönderdik.

asıl talihli ben değilim, daha önce ben afganistan ve suudiarabistanda 1 yıldan fazla çalışmıştım. bu ülkelerden POLİS CERTİFİCATE almadım. bunun nedeni :

su adreste afganistan için gerek olmadığının yazması . ve
    bu adreste , Arabistanın geçmişe yönelik belgeyi , mevcutta Sudiarabistan dışında olanlara bu belgeyi veremeyeceğinin yazması.

Sizce bu belgeleri neden alamadığıma ilişkin bir açıklama mailini ayrıca [email protected] adresine göndermeli miyim?

açıklama maili yazarsam , önceden gönderdiğim diğer dökümanları da tekrar göndermeli miyim?

Eger bu belgeleri alamiyorsaniz zaten sorun olmaz, o durumda konsolosluk bunlari sart kosmuyor. Eski yonergelere ait olan bu listede de Afganistan'dan alamayacaginiz yaziyor ama Suudi Arabistan listede degil:

https://yesilkartforum.com/forum/post/3271

Fakat dediginiz gibi Suudi Arabistan'in resmi sayfasinda Non-citizens not currently residing in the Saudi Arabia cannot obtain a police certificate. diye yaziyor...

Bence soyle yapin... bu iki belgeyi de neden alamadiginizi resmi sitedeki aciklamalari alinti yaparak iki ayri pdf'te yazin, KCC'ye bu evraklari gonderin. Zaten aciklamalar cok acik ve net olacagi icin sorun cikmamasi lazim ve KCC'nin evraklari onaylamasi (ve karari konsolosa birakmasi) lazim... Eger bunlari gondermezseniz ve yakalarlarsa eksik belge zannedebilirler, sonra bunlari tamamlama konusunda gecikme yasamamak daha iyi olur. Sayin @gucarslan , siz bu konuda ne dusunuyorsunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells benim bu konudaki fikrim belirtmemekten yanaydı ancak; sonrasında kalan süreyi göz önüne alırsak iki ülke için de açıklama metni yazmak daha sağlıklı olabilir. ama bu metinleri ciddi argümanlarla ve net ifadelerle yazmanızı öneririm sn. @leo
    yani covid ve siyasi koşullar, seyahat yasakları ve devletin getirdiği lockdown vb. konuları açıklamanızda sıklıkla kullanın. bu sayede konunun sizinle değil de sizin dışınızdaki etkenlerle olduğu açıkça dile getirilmiş olsun.

destek gerekirse bana özelden ulaşın lütfen.

• Arkadaslar selamlar,

Umarim hepinizin gunu guzel ve keyifli geciyordur.

Pesinen itıraf ediyorum ki kotu bir soru soracagim. Gecen donemlerde Kentucky'e birkac mail attim ki bazilarinin icinde (mail bunun uzerine kurulu olmasa da icinde bu turden selzenisler bulunduran), ''isinizi yapmiyorsunuz, bu kadar kisi su taslaklari yollayacaginiza evrak onaylasaniz onaysiz case kalmamisti, olanlari gormezden geliyorsunuz, adil degilsiniz'' gibi ithamlar bulunuyordu. Yazarak kendime karsi hata etmis olabilirim ama yazdiklarimin hepsi dogru.

Yine de bu sebepten maillerimi ignore etme durumlari veya daha onemlisi surecimi ilerletmeme insiyatifleri olabilir mi?

Bu konu ile ilgili forumda bir sey gozlemleyen veya tecrube edinen biri varsa ve bilgi verebilirse memnun olurum.

Sevgi ile kalin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fortuneormisfortune, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaslar selamlar,

Umarim hepinizin gunu guzel ve keyifli geciyordur.

Pesinen itıraf ediyorum ki kotu bir soru soracagim. Gecen donemlerde Kentucky'e birkac mail attim ki bazilarinin icinde (mail bunun uzerine kurulu olmasa da icinde bu turden selzenisler bulunduran), ''isinizi yapmiyorsunuz, bu kadar kisi su taslaklari yollayacaginiza evrak onaylasaniz onaysiz case kalmamisti, olanlari gormezden geliyorsunuz, adil degilsiniz'' gibi ithamlar bulunuyordu. Yazarak kendime karsi hata etmis olabilirim ama yazdiklarimin hepsi dogru.

Yine de bu sebepten maillerimi ignore etme durumlari veya daha onemlisi surecimi ilerletmeme insiyatifleri olabilir mi?

Bu konu ile ilgili forumda bir sey gozlemleyen veya tecrube edinen biri varsa ve bilgi verebilirse memnun olurum.

Sevgi ile kalin.

Ben sorun olacagini sanmiyorum. Ustten aldiklari direktiflerle hareket ediyorlar, size ozel kotu muamele yapacaklarini hic sanmam.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fortuneormisfortune aynı sn. @crazycells gibi düşünüyorum..
    kendilerine telefonda söylediklerim (30 eylül 2020 öncesi) sonrası bana herhangi bir yaptırım uygulamadılarsa size de hiçbir şey yapmazlar.

zaten onların bilerek ve isteyerek sizin sürecinize doğrudan etki edecek bir gücü yok.
    içiniz rahat olsun, en azından siz düşüncelerinizi söyleyip içinizi rahatlattınız.

• Merhabalar herkese baya süredir forumu takip edemiyordum fakat mülakat tarihlerini görünce kaybolan umudum yeniden yeşerdi. Biz 10 binlerdeyiz ama hala evrak onay maili gelmedi. Gördüğüm kadarıyla mülakat 8 bin sonuna kadar ilerlemiş. Bir şey yapmamız gerekli mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Alican35 merhaba. evrak onayınızı aldıktan sonra -ki o da yakın zamanda size ulaşacaktır diye umut ediyorum- eylül ayı için mülakat alma durumunuz var. lütfen forumu ve bu başlığı sıkı takip edin.. şuan için KCC'den bir ilerleme göremiyoruz eylül için. umuyoruz ki en kısa sürece hızlanacaklar ve eylül'e mülakat dağıtacaklar bu ay sonu itibariyle.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |