Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@capecoral ilk girls tarihi ve diger giriş çıkış tarihlerinizi bildirirseniz ona göre durum daha net ortaya çıkacaktır. Eğer case numarası aldık diye Şuan çıkarsanız bir senelik süreyi tamamlamış o yıl içerisindeki zorunlu kalma süresini geçmiş olacaksınız Buda sizin için Green card konusunda ciddi sıkıntı olabilir. Önerim Re entry almadan çıkmamanız daha iyi olacaktır

1. Şuan 3 milyon bekleyen var Bu artmışda olabilir . Bu sayı eritilmeye çalışılıyor.
    2. 60 gün bekleme süresi yok
    3. Yukarıda çekincemi yazdım.

• @redsat2000 first notice geldikten sonra çıkmakta sakınca var mı. Sonuçta kalamayacagimiz için re entry başvurusu yapıyoruz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@verdal, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@redsat2000 first notice geldikten sonra çıkmakta sakınca var mı. Sonuçta kalamayacagimiz için re entry başvurusu yapıyoruz

ideal olani surec bitene kadar cikmamaniz tabii; ama eger ilk basvuruyu aldiklarini gosteren bildirim geldiyse, sonrasinda cikip biyometrik icin geri donebiliyorsunuz.

Daha onceki deneyimlerden biliyoruz ki, ilk basvuruyu aldiklarinda CBP kayitlari sizi ABD disinda gosteriyorsa o durumda basvurunuzu direkt reddediyorlar. Ama sonrasinda cikmaniz teorik olarak bir problem yaratmiyor.

• @crazycells teşekkürler. Dün itibari ile evraklari gonderdik ulaşmasını ve first notice bekliyoruz

• ⭐⭐⭐⭐

@verdal @capecoral durumu farklı 11 ay üzerine gelip başvuru sonrası tekrar çıkmak istiyor . Eğer yaparsa kural hatası yapmış olacak . Onun kalmasında fayda var . Belgeyi Almadan çıkarsa Green Card iptal olabilir. Çünkü ara dönemde Re entry permitin korumasından çıkmış olacak. Siz Biometric randevusuna kadar kurallar dahilinde çıkabilirsiniz

• @redsat2000 30 haziran da ilk girişimizden 11.5 ay sonra giriş yaptık. Kapıda polis bu şekilde gelmeye devam ederseniz sıkıntı olur bu şekilde gelecekseniz re entry permit başvurusu yapın dedi bizde hemen yapacağız dedik. Bizim bu girişimiz 2.girişimiz first notice alinca cikacagiz sorun olmaz degil mi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redsat2000 30 haziran da ilk girişimizden 11.5 ay sonra giriş yaptık. Kapıda polis bu şekilde gelmeye devam ederseniz sıkıntı olur bu şekilde gelecekseniz re entry permit başvurusu yapın dedi bizde hemen yapacağız dedik. Bizim bu girişimiz 2.girişimiz first notice alinca cikacagiz sorun olmaz degil mi

re-entry permit basvurunuzda sorun cikmayacaktir; lakin ABD'de yasamak istiyorsaniz bu durumda en yakin zamanda ABD'ye yerlesme plani yapmanizi tavsiye ederim.

Son 1 yildir bu konuda daha once emsalini gormedigimiz bir anlayis icinde CBP; ama pandeminin etkisi yavas yavas gecerken, eski sert uygulamalara donusler baslayacaktir...

• @crazycells hedef 2 yıl re entry permiti aldıktan sonra 2 yıl sonra yerleşmek

• @redsat2000 Bilgi verdiğiniz için teşekkürler. Bizim ABD'ye ilk girişimiz 17 Temmuz 2019. Sonrasında 27 Haziran 2020'de çıktık ve pandemi nedeniyle tekrardan 13 Haziran 2021'de döndük. Tekrar girince de re-entry başvurusu yaptık. Sizin söznü ettiğiniz kural nedir acaba, ihlal etme durumumuz olan? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐

@verdal @capecoral Siz 11 ay uzerine ABD ye geldiniz . ABD de başvuru için kısa süre diyelim 1 ay kaldınız Toplamda bir sene içinde sadece 1 ay kaldınız tekrar çıktınız . Sonra Re entry permit Biometric zamanı geldı Buda normal şartlarda 7-8 ay . Siz tekrar geldiğinizde CBP kontrolünde ikinci uzun periyot yurt dışında olduğunuz için Abd ye tekrar girme olasılığınız yada Green kartı kaybetme olasılığınız çok fazla . Çünkü elinizde hiç bir travel dökümanımız yok. Koruyucu kalkan daha elinizde değil. Bu dönemde normal prosedüre tabisiniz . Sadece başvuru var onunda bu ihlaller ile kabul edilip edilmeyeceği bile belli değil . @crazycells Ben’im yorumum ellerinde Re entry belge olmadan toplamda Bir senelik zaman aşımı yapmış olacaklar . Senin fikrin nedir ?

• Merhaba arkadaşlar, her başım sıkıştığımda yazıyorum, taşınana kadar böyle olacak gibi, şimdiden okuduğunuz için teşekkürler.
    Eşim ve ben green card sahibiyiz, Türkiye’de ikamet ediyoruz. En son Ocak 2021 de giriş çıkış yaptık, Nisan ayında da Türkiye’de bebeğimiz oldu. (Doğumu covid, aileler vs nedeni ile ABD de gerçekleştiremedik.)
    Ben 3 Temmuz da tek başıma giriş yaptım ama bu sefer öncekiler gibi rahat geçmedi, bekleme salonuna aldılar ve epey bir sorguya çekildim hatta memur direk kartı alıyoruz dedi ama ben bebekten ve Amerikalı bir şirketin Türkiye bacağında çalışmaya başladığımdan bahsedince yumuşadı. (Çalışma belgemi, mailleri vs. inceledi) Sonuç olarak içeri aldı ama re-entry permit başvurusu yapmaz isem bir dahaki sefere muhtemelen karta el konulacağını da belirtti. Normalde bir haftalığına gelmiştim,
    Burada iki sorum var;

*Eğer hemen kendi adıma başvuru yaparsam first notice ortalama kaç günde gelir? First notice’i alır almaz Türkiye’ye dönmem gerekiyor.

*Eşim ve bebek için önerebileceğiniz bir senaryo var mı? Eşim re-entry e başvurmamış olacak, onun son girişinden (Ocak 2021) bir seneyi geçirmeden ABD ye geri gelsek benim muhtemelen biyometrik randevum gelmeden onunla giriş yapmaya çalışmam gerekecek.

Teşekkürler,

• @redsat2000 peki biz 20 gün sonra çıkışı yapıp randevu gelmese bile 6 ay içinde bir kere daha giriş çıkış yapsak olur mu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redsat2000, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@verdal @capecoral Siz 11 ay uzerine ABD ye geldiniz . ABD de başvuru için kısa süre diyelim 1 ay kaldınız Toplamda bir sene içinde sadece 1 ay kaldınız tekrar çıktınız . Sonra Re entry permit Biometric zamanı geldı Buda normal şartlarda 7-8 ay . Siz tekrar geldiğinizde CBP kontrolünde ikinci uzun periyot yurt dışında olduğunuz için Abd ye tekrar girme olasılığınız yada Green kartı kaybetme olasılığınız çok fazla . Çünkü elinizde hiç bir travel dökümanımız yok. Koruyucu kalkan daha elinizde değil. Bu dönemde normal prosedüre tabisiniz . Sadece başvuru var onunda bu ihlaller ile kabul edilip edilmeyeceği bile belli değil . @crazycells Ben’im yorumum ellerinde Re entry belge olmadan toplamda Bir senelik zaman aşımı yapmış olacaklar . Senin fikrin nedir ?

dogrudur sayin @redsat2000 , oldukca uzun sure ABD disinda kalmis oluyor sayin @capecoral , fakat genelde toplamdan cok tek seferde ne kadar kaldigina bakiyorlar. Dediginiz gibi bir onceki sefer de cok uzun sure kalmis oldugu icin cok uzun bir sorgulamaya maruz kalabilir. Eger CBP kendisinin ABD'de gocmen olma istegine ikna olmazsa o durumda basi agriyabilir.

Fakat bence CBP bir sure daha bu tur durumlari, cok asiri olmadikca mahkemeye sevk etmeyecekler diye dusunuyorum. Zaten mahkemelerde bir birikme var, o nedenle tek seferde ABD disi kalinan sure 1 yili asmadikca sanirim mahkemeye gondermeyeceklerdir. Tabii bu dedigim su an pandemiden dolayi oyle... normalde su an olduklarindan cok daha sertler...

Sayin @capecoral , I-131 basvurusunu size sozlu olarak mi beyan ettiler? Yoksa pasaportunuza not mu dustuler?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redsat2000 peki biz 20 gün sonra çıkışı yapıp randevu gelmese bile 6 ay içinde bir kere daha giriş çıkış yapsak olur mu

Su basliktaki bilgileri incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri

Bu tur sorulara bizim cevap vermemiz cok mumkun degil 🙂 sorun olup olmayacagina sizin ABD ile olan iliskiniz ve ne kadar sure ABD disinda kaldiginiz belirleyecek. Fakat egitim vs. gibi nedenleri belgelerle one surmeniz tabii ki isinizi kolaylastiracaktir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nevzemin, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhaba arkadaşlar, her başım sıkıştığımda yazıyorum, taşınana kadar böyle olacak gibi, şimdiden okuduğunuz için teşekkürler.
    Eşim ve ben green card sahibiyiz, Türkiye’de ikamet ediyoruz. En son Ocak 2021 de giriş çıkış yaptık, Nisan ayında da Türkiye’de bebeğimiz oldu. (Doğumu covid, aileler vs nedeni ile ABD de gerçekleştiremedik.)
    Ben 3 Temmuz da tek başıma giriş yaptım ama bu sefer öncekiler gibi rahat geçmedi, bekleme salonuna aldılar ve epey bir sorguya çekildim hatta memur direk kartı alıyoruz dedi ama ben bebekten ve Amerikalı bir şirketin Türkiye bacağında çalışmaya başladığımdan bahsedince yumuşadı. (Çalışma belgemi, mailleri vs. inceledi) Sonuç olarak içeri aldı ama re-entry permit başvurusu yapmaz isem bir dahaki sefere muhtemelen karta el konulacağını da belirtti. Normalde bir haftalığına gelmiştim,
    Burada iki sorum var;

*Eğer hemen kendi adıma başvuru yaparsam first notice ortalama kaç günde gelir? First notice’i alır almaz Türkiye’ye dönmem gerekiyor.

*Eşim ve bebek için önerebileceğiniz bir senaryo var mı? Eşim re-entry e başvurmamış olacak, onun son girişinden (Ocak 2021) bir seneyi geçirmeden ABD ye geri gelsek benim muhtemelen biyometrik randevum gelmeden onunla giriş yapmaya çalışmam gerekecek.

Teşekkürler,

Daha onceki giris cikislarinizi hatirlatir misiniz? Sanirim SB-1 almaya calisiyordunuz? 3 yil boyunca ABD'ye giris yapmamis miydiniz? Eger giris-cikis yaptiysaniz ABD icinde ne kadar sure gecirdiniz?

Basvuru surecine dair bilgiler icin bu baslik son sayfalarini iyi okumanizi tavsiye ederim.

Eger ABD'de calisma veya yasama gibi bir isteginiz varsa en yakin zamanda ABD'ye temelli yerlesmenizi tavsiye ederim. Esiniz ve bebek icin garanti bir yol soyleyemem maalesef, ama ailece girip ABD'ye kalici olarak girdiginize dair belgelerle bu girisi yaparsaniz ABD'ye girmenize izin vereceklerdir diye tahmin ediyorum.

• @crazycells En son Ocak 2020 ve Ocak 2021 de girmiştik, her girdiğimizde birer hafta kaldık.
    (Evet SB-1 i sormuştum ama vazgeçtik.) Dün tek başıma girerken direk bekleme ofisine aldılar, önce kartınızı alıyoruz dediler, ben gerekçelerimi anlatınca yumuşadılar. Anladığım kadarı ile re-entry permit first notice 3-4 hafta arasında geliyor. Bu durumda en mantıklısı re-entry permite başvurup sonra taşınma planına devam etmek gibi duruyor..

• @crazycells teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nevzemin, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@crazycells En son Ocak 2020 ve Ocak 2021 de girmiştik, her girdiğimizde birer hafta kaldık.
    (Evet SB-1 i sormuştum ama vazgeçtik.) Dün tek başıma girerken direk bekleme ofisine aldılar, önce kartınızı alıyoruz dediler, ben gerekçelerimi anlatınca yumuşadılar. Anladığım kadarı ile re-entry permit first notice 3-4 hafta arasında geliyor. Bu durumda en mantıklısı re-entry permite başvurup sonra taşınma planına devam etmek gibi duruyor..

Tabii tercih size ait, ama bir sonraki sefer bu kadar anlayisli olmayabilirler; o nedenle re-entry permit islemlerinden sonra (biyometrik randevusundan sonra) ABD'yi terk etmeniz daha iyi olur diye dusunuyorum. Zaten re-entry permitinizi Turkiye'deki konsolosluga gonderebilirler.

• @crazycells İlginiz için size de, sayın @redsat2000'e de teşekkür ederim öncelikle. Bize I-131'e başvurun diye sözlü söylediler. Pasaportlarımıza damga basıp LPR yazdılar kalemle ki sanırım bu Lawful Permanent Resident anlamında yani uyarı niteliği yok, değil mi? USCIS'den I-797 C Notice of Action formlarımız geldi. Maalesef çıkmak durumundayız, (Türkiye'de hastamız var. Ailede vefatlar oldu, mahkeme işleri var). Biz de kalabilmeyi arzu ederdik. USCIS'i aradık, konuştuğumuz görevli biyometrik için çağrılmayabileceğimizi, pandemi nedeniyle kayıtlarda parmak izi varsa onların kullanıldığını söyledi. Doğru mu anladık acaba? Ve acaba Türkiye'ye dönünce SB1'e başvurmak işimize yarar mı? Özellikle de @redsat2000'ın uyarıları doğrultusunda; Re-entry'nin olmadığı süreyi SB1 ile kapamaya çalışabilir miyiz?

• @crazycells Teşekkür ederim 🙏🏼

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |