Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@mehmetkonuklu Evet, banka yetkilerince imzalanması ve o imzaların yasal olduğunu gösteren bir sirküler almanız gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@smartcells, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@gucarslan, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@smartcells olan arkadaşlarımız var içlerinde. hatta çekilişe bile o pasaportla başvurdular. TC pasaportu ile yani..

Telegram grubunda da yazdığım gibi ben KCC'nin filtreleme yaparken "Eligibility" üzerinden filtreleyip, yani sadece Türkiye kontejanından kazananların dosyasını göndermiş olmasından şüpheleniyorum. TC vatandaşı da olsa eğer başka bir ülke kontejanından kazanılmışsa (Azerbaycan, Hollanda, Almanya vs) filtreye takılmışlardır.
    Umarım Konsolosluk bu yanlışın düzeltilmesi için KCC'ye bildirim yapar.

büyük ihtimalle dediğiniz gibi sn. @smartcells
    başka bir açıklama da bulamıyoruz açıkçası. yine de ilgili sorunuz için bir anket çalışması yapıyoruz bu durumda olan arkadaşlar arasında.

ancak şu net ki, tek ortak noktaları TC'de doğmamış olmaları.

• @crazycells teşekkür ederim, hemen yollayacagim.
    Kcc'de şu adrese değil mi; [email protected]

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BelmaSarvan, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells teşekkür ederim, hemen yollayacagim.
    Kcc'de şu adrese değil mi; [email protected]

Evet, aynen oyle... [email protected] email adresi...

Iletiyi guncelleyeyim email adresiyle. Hatta konsoloslugun web sayfasina da bilgi gonderelim; ama orada karakter kisitlamasi oldugu icin ozetini ayri olarak alt tarafa ekleyecegim birazdan.

• @crazycells Merhabalar listedeki 107XX olan benim. DS260 formunda anne kızlık soyadı hatası yaptığımız için formu açtırmıştık. O süreçte de onay gelmişti.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Yukaridaki iletiyi de guncelledim...

Hemen asagidaki emaili de su adresten konsolosluga gonderebilirsiniz: https://tr.usembassy.gov/tr/visas-tr/contact-immigrant-visa-section-tr/

isim, soyisim, e-posta adresi ve dosya numaranizi ilgili bosluklara yazdiktan sonra, soru olarak "randevu tarihim nedir" diye secebilirsiniz. Ek olarak da yine pasaport bio sayfasinin kopyasini yukleyebilirsiniz. Zaten bu notta da [email protected] adresine gonderdigimiz email'den bir kez daha bahsediyoruz.

Soru bolumune de sadece su notu kopyala yapistir yapabilirsiniz: (zaten karakter sinirlamasi oldugundan daha fazla kelime yazilmiyor)

I am suspecting that my case was mistakenly left out during the interview assignment process for August. I submitted all required documents to KCC, got approved documentarily, and qualify for an interview. I was born abroad but I am a Turkish Citizen, and currently residing in Turkey. I have sent a more detailed email to AnkaraIV(at)state(dot)gov. Can you please check my case? Kind Regards.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells Merhaba hocam ve teşekkür ederim bizlere yardım ettiğiniz için. TC pasaportum yok, sadece TC kimliğim var.
    Şu an bakü’deyim TC pasaportu çıkartamıyorum. TC pasaportu olmasa da olur değil mi ? 🙏

Tamamdir problem degil, Turk kimliginizin ve resident belgenizin kopyalarini eklersiniz...

Suradaki emaili bilgilerinizle duzenleyerek ayri ayri su adreslere gonderin:

Dear Sir/Madam,

I am suspecting that my case was mistakenly left out during the interview assignment process for the month of August.

My case number is 2021EUXXXXX. I submitted all required documents to KCC, got approved documentarily by KCC, and qualify for an interview.

I am an Azerbaijani Citizen who is legally residing in Turkey. Additionally, recently I have been naturalized to be a Turkish Citizen. I was supposed to get a visa interview at US Embassy in Ankara. Since I am legally a Turkish resident, I am qualified to have an interview at the US Embassy in Ankara.

Although many other lottery winners got an interview notification in Ankara for the month of August, a number of us did not get anything yet, and the common ground among us is that we all are born in countries other than Turkey. Although I am a Turkish resident who is living in Turkey, I suspect that my case was mistakenly filtered out during the interview assignment process. I am attaching a copy of my Turkish photo ID to this email.

Can you please check my case and let me know if there is anything that I need to complete to get a visa interview? Thank you in advance for your help and attention.

Kind Regards,

XXXX XXXXXX (isim soyisim)
    2021EU000XXXXX (dosya numarasi)
    12-31-1900 (dogum tarihi ... ay-gun-yil olarak)

su asagidaki notu da su adresten konsolosluga gonderebilirsiniz: https://tr.usembassy.gov/tr/visas-tr/contact-immigrant-visa-section-tr/

I am suspecting that my case was mistakenly left out during the interview assignment process for August. I submitted all required documents to KCC, got approved documentarily, and qualify for an interview. I was born abroad but I am a Turkish resident, and currently residing in Turkey. I have sent a more detailed email to AnkaraIV(at)state(dot)gov. Can you please check my case? Kind Regards.

• sn. @crazycells çok teşekkürler, emeğinize sağlık. KCC ve konsolosluğa maili gönderdim, paylaşmış olduğunuz konsolosluk iletişim adresinden de ilgili yazıyı kendilerine yönlendirdim (pasaport ile). Anlaşılması güç bir hata, umarım hızlı bir çözüm bulunur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tuna, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

sn. @crazycells çok teşekkürler, emeğinize sağlık. KCC ve konsolosluğa maili gönderdim, paylaşmış olduğunuz konsolosluk iletişim adresinden de ilgili yazıyı kendilerine yönlendirdim (pasaport ile). Anlaşılması güç bir hata, umarım hızlı bir çözüm bulunur.

Rica ederim. Bol sanslar. Ben de bir sonraki aya duzeltilmis olacagini tahmin ediyorum ve umuyorum.

• Yasaklı

@crazycells Allah sizden razı olsun. Hakkınız ödenmez. Çok teşekkür ederim. 🙏

• @crazycells çok hem de çok teşekkür ederiz ✨✨✨✨✨

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells Merhaba hocam ve teşekkür ederim bizlere yardım ettiğiniz için. TC pasaportum yok, sadece TC kimliğim var.
    Şu an bakü’deyim TC pasaportu çıkartamıyorum. TC pasaportu olmasa da olur değil mi ? 🙏

Tamamdir problem degil, Turk kimliginizin ve resident belgenizin kopyalarini eklersiniz...

Dear Sir/Madam,

I am suspecting that my case was mistakenly left out during the interview assignment process for the month of August.

My case number is 2021EUXXXXX. I submitted all required documents to KCC, got approved documentarily by KCC, and qualify for an interview.

I am an Azerbaijani Citizen who is legally residing in Turkey. Additionally, recently I have been naturalized to be a Turkish Citizen. I was supposed to get a visa interview at US Embassy in Ankara. Since I am legally a Turkish resident, I am qualified to have an interview at the US Embassy in Ankara.

Although many other lottery winners got an interview notification in Ankara for the month of August, a number of us did not get anything yet, and the common ground among us is that we all are born in countries other than Turkey. Although I am a Turkish resident who is living in Turkey, I suspect that my case was mistakenly filtered out during the interview assignment process. I am attaching a copy of my Turkish photo ID to this email.

Can you please check my case and let me know if there is anything that I need to complete to get a visa interview? Thank you in advance for your help and attention.

Kind Regards,

su asagidaki notu da su adresten konsolosluga gonderebilirsiniz: https://tr.usembassy.gov/tr/visas-tr/contact-immigrant-visa-section-tr/

I am suspecting that my case was mistakenly left out during the interview assignment process for August. I submitted all required documents to KCC, got approved documentarily, and qualify for an interview. I was born abroad but I am a Turkish resident, and currently residing in Turkey. I have sent a more detailed email to AnkaraIV(at)state(dot)gov. Can you please check my case? Kind Regards.

sn. @crazycells
    bu durumda olan arkadaşlarımızdan birine (evrak onayı var, CN7K ) ankara'ya bu sabah şu cevabi verdi.

zannedersem topu KCC'ye atmaya çalışıyorlar, ne dersiniz?

IMG_20210706_091855_856.jpg

edit: CN1K olan arkadaşımıza da aynı şekilde dönüş yaptılar.
    sanıyorum ki dosya halen KCC'de olduğu için (ki bu normal, transfer edilmedi) bunu KCC'den talep edilmeli şeklinde düşünüyorlar. ancak sıkıntı, bu aksaklığin çıkış noktasının KCC mi yoksa ankara mi olduğunu net bilemememiz. KCC tutup bu bizimle alakalı değil, ankara talep etti derse o zaman ne olacak işte onu merak ediyorum..

Dear Applicant,

Your file appears to be at the Kentucky Consular Center (KCC). Please contact (KCC) [email protected] for inquiries and detailed information on your file.

The Department values the diversity visa program and is making every effort to process as many diversity visa cases as possible, consistent with other priorities, despite the severe operational constraints and backlog resulting from the COVID pandemic. Pursuant to statute, diversity visa selectees must be processed in the random order established by the Secretary, and the Department is not in a position to make exceptions for applicants that would unfairly put those applicants ahead of other, similarly-situated applicants who are waiting in line.

Sincerely,
    Immigrant Visa Unit
    Consular Section
    U.S. Embassy Ankara

bakalım KCC ne zaman ve ne şekilde cevap verecek..

• Yasaklı

@gucarslan Topu kcc’ye atıyorlarsa yandık bence. Kcc zaten doğru dürüst çalışmıyor. Bir soruya cevap verene kadar eylül ayı gelir. 😞

• @gucarslan Burada bence iletişim problemi var KCC ve Konsolosluk arasında. Konsolosluk istemeden KCC dosya gönderemez ama göndereceği dosyayı yanlış filtrelemesi de KCC'den kaynaklı bir problem. En hızlı şekilde KCC ile irtibat kurulması lazım çünkü mail yoğunluğu dolayısıyla dönüşler 1 ayı geçiyor. Hoş 5 kişi ile iyi bile çalışıyorlarmış.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Dear Sir/Madam,

Kind Regards,

sn. @crazycells
    bu durumda olan arkadaşlarımızdan birine (evrak onayı var, CN7K ) ankara'ya bu sabah şu cevabi verdi.

zannedersem topu KCC'ye atmaya çalışıyorlar, ne dersiniz?

IMG_20210706_091855_856.jpg

edit: CN1K olan arkadaşımıza da aynı şekilde dönüş yaptılar.
    sanıyorum ki dosya halen KCC'de olduğu için (ki bu normal, transfer edilmedi) bunu KCC'den talep edilmeli şeklinde düşünüyorlar. ancak sıkıntı, bu aksaklığin çıkış noktasının KCC mi yoksa ankara mi olduğunu net bilemememiz. KCC tutup bu bizimle alakalı değil, ankara talep etti derse o zaman ne olacak işte onu merak ediyorum..

Dear Applicant,

Your file appears to be at the Kentucky Consular Center (KCC). Please contact (KCC) [email protected] for inquiries and detailed information on your file.

The Department values the diversity visa program and is making every effort to process as many diversity visa cases as possible, consistent with other priorities, despite the severe operational constraints and backlog resulting from the COVID pandemic. Pursuant to statute, diversity visa selectees must be processed in the random order established by the Secretary, and the Department is not in a position to make exceptions for applicants that would unfairly put those applicants ahead of other, similarly-situated applicants who are waiting in line.

Sincerely,
    Immigrant Visa Unit
    Consular Section
    U.S. Embassy Ankara

bakalım KCC ne zaman ve ne şekilde cevap verecek..

Evet, sorunun KCC'nin isguzarligi oldugunu tahmin etmistik zaten.

Filtrelemeyi yanlis yapip konsoloslugun istedigi kadar miktarda dosya gondermisler demektir. Konsolosluk isterse bunu duzeltebilir ama cevaptan anladigimiz kadariyla bu isin -en azindan su an icin- bir parcasi olmak istemiyorlar.

Zaten KCC'ye de email gonderdik; bakalim onlar ne diyecekler.

Sayin @Orhan-Cabarov 'un dosyasini konsolosluga gondermislerdi sanirim, ya da gonderilmek uzere bekletiyorlardi; bakalim konsolosluk kendisine nasil bir cevap verecek...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@thementor, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@gucarslan Burada bence iletişim problemi var KCC ve Konsolosluk arasında. Konsolosluk istemeden KCC dosya gönderemez ama göndereceği dosyayı yanlış filtrelemesi de KCC'den kaynaklı bir problem. En hızlı şekilde KCC ile irtibat kurulması lazım çünkü mail yoğunluğu dolayısıyla dönüşler 1 ayı geçiyor. Hoş 5 kişi ile iyi bile çalışıyorlarmış.

Sanirim 5 kisi dosya incelemesi icin, 9 kisi de emaillere cevap vermek icindi...

Bugune kadar tek yaptiklari "copy paste" cevap vermek idi zaten. Acaba neden bu kadar zaman aliyor? Ise almak icin en niteliksiz 9 kisiyi buldular herhalde...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@thementor, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@gucarslan Burada bence iletişim problemi var KCC ve Konsolosluk arasında. Konsolosluk istemeden KCC dosya gönderemez ama göndereceği dosyayı yanlış filtrelemesi de KCC'den kaynaklı bir problem. En hızlı şekilde KCC ile irtibat kurulması lazım çünkü mail yoğunluğu dolayısıyla dönüşler 1 ayı geçiyor. Hoş 5 kişi ile iyi bile çalışıyorlarmış.

iletişim problemi olduğu kesin. hatta baya da bir vurdumduymazlık..
    umarım en kısa sürece dönüş yaparlar..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells gün içinde birçok arkadaşımıza aynı cevabı verdi ankara.
    yani tutumları bu konuda net..

• Arkadaşlar selamlar, sağlık muayenem hakkında bilgi vermek istiyorum;

Dün (05.07.2021) 09:00 da eşim ve benim 2 kişi randevumuz vardı, 4üncü katta ilk kayıdımızı yaptırdık webcam ile fotolarımız çekildi, aşı bilgilerimiz soruldu, benim aşı bilgim yoktu eşiminde sadece tetanuz kayıdı vardı.

Kayıttan sonra 3üncü kata indik, röntgen - kan ve idrar tahlileri için kayıt yaptırdık ve 2 kişi için 2.039,73 tl ödedim. (kredi kartında dolar çekim olmuyormuş.)
    röntgen ve tahliller 09:30 a kadar bitti fakat sonuçların çıkması gerektiği için doktor muayenesini 13:00 a verdiler.

13:00 da 4üncü kata tekrar geldik ve burada muayene + aşılarımızı olduk.
    Ben 3 aşı oldum; tetanoz, MMR (kızamık, kabakulak ve kızamık aşısı) ve Varicella (su çiçeği aşısı) oldum, toplam 2178 tl ödedim.
    Eşim 2 aşı oldu; MMR ve Varicella, onun içinde 1742 tl ödedim.

Raporumuzu bugün (1 gün sonra) 15:00 - 16:00 arası alabileceğimizi söylediler ve gittiğimde hazırdı.

Mülakat görüşmesinide olumlu olarak Perşembe günü yazarım inşallah.

Herkese bol şans.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TR35 deneyiminizi aktardığınız için teşekkürler, geçmiş olsun diyelim 🙂
    perşembe günkü mülakatınızda da bol şans dilerim, allah utandırmasın.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |