Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,
    DV2021 talihlisi olduğumu öğreneli 1 hafta oldu. 2019 yılında başvururken hangi mail adresimi verdiğimi hatırlamıyorum. DS-260 formunu doldurduğumda, karşı tarafın evrak talebini alabilmek için daha dün mail adresimin güncellenmesiyle ilgili KCC'ye mail attım. Belki de doğru mail adresimdir bilemiyorum ama karşı tarafın yoğun olmasından dolayı mailimin güncellendiğine dair bilgilendirme mailini beklemeli miyim yoksa DS-260'ı doldurmalı mıyım ?

Konunun başında "DV2021 Zaman Çizelgesi" paylaşılmış ama mülakatların başladığını görüyorum yorumlarda. Mülakatlar 1 Ekimden sonra mı başlıyor yoksa çizelge güncellendi de formu dolduranı mı çağırıyorlar ? Gerçekten yardımınıza çok ihtiyacımız var kafamız karma karışık.
    Case Number: 2021EU4xxx

Saygılarımla.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@onur44, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,
    DV2021 talihlisi olduğumu öğreneli 1 hafta oldu. 2019 yılında başvururken hangi mail adresimi verdiğimi hatırlamıyorum. DS-260 formunu doldurduğumda, karşı tarafın evrak talebini alabilmek için daha dün mail adresimin güncellenmesiyle ilgili KCC'ye mail attım. Belki de doğru mail adresimdir bilemiyorum ama karşı tarafın yoğun olmasından dolayı mailimin güncellendiğine dair bilgilendirme mailini beklemeli miyim yoksa DS-260'ı doldurmalı mıyım ?

Konunun başında "DV2021 Zaman Çizelgesi" paylaşılmış ama mülakatların başladığını görüyorum yorumlarda. Mülakatlar 1 Ekimden sonra mı başlıyor yoksa çizelge güncellendi de formu dolduranı mı çağırıyorlar ? Gerçekten yardımınıza çok ihtiyacımız var kafamız karma karışık.

Saygılarımla.

merhaba.
    şanslı mi yoksa şanssız mısınız inanın bişey diyemiyorum suan 🙂

konuyu cok uzatmayacagim.
    siz acilen DS260 formunuzu güncel bilgilerinizle doldurun ve hemen evraklarinizi da gönderin peşine. evrak onayinizi almaya çalışın.

DV2021 icin yasal sure 30 eylul'de bitiyor. bu yüzden elinizi cabuk tutun.

sonrasında umalım ki mulakat mailiniz size ulassin.
    suan sadece 18 kişiye mülakat verildi ve mülakat alan en yüksek CN800.
    bu yüzden şuan degil ama eylül sonuna kadar halen vize alma şansınız var.

bol şans diliyorum.

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,

Saygılarımla.

merhaba.

siz acilen DS260 formunuzu güncel bilgilerinizle doldurun ve hemen evraklarinizi da gönderin peşine. evrak onayinizi almaya çalışın.

bol şans diliyorum.

Covid ve davalardan dolayı yapılmayan ve çok geç verilen mülakat tarihlerinden dolayı 30 eylül 2021 tarihinden sonra da mülakat devam etme durumu yok mu? bu hıza bakarsak sadece ilk 1000 numaranın mülakat şansı var gibi diyeblirmiyiz? ben 25000lerdeyim kcc mail yollamadı ben evrak gönderdim bu yüzden ama eylül 2021 imkansız duruyor mülakat için. Hiç beklememelimiyim sizce?

• Selam arkadaşlar,

Goodluck davasındayım. Avukatımızın isteği doğrultusunda KCC'den istek gelmeden 5 Haziran'da evraklarımı göndermiştim.

Dün KCC'den standart evrak isteği geldi. Daha önce gönderdiğim için bir şey yapmama gerek yok diye düşündüm ama ne olur ne olmaz avukat temsilcimiz Ahmet Bey'e durumu yazdım.

Evrakları tekrar göndermemi söyledi, biraz önce önceden gönderdiğim evrakları değişiklik yapmadan ilk defa yazıyormuş gibi tekrar gönderdim.

Umarım süresi içinde randevu işi de hallolur.. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@E-J, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,

Saygılarımla.

merhaba.

bol şans diliyorum.

Covid ve davalardan dolayı yapılmayan ve çok geç verilen mülakat tarihlerinden dolayı 30 eylül 2021 tarihinden sonra da mülakat devam etme durumu yok mu? bu hıza bakarsak sadece ilk 1000 numaranın mülakat şansı var gibi diyeblirmiyiz? ben 25000lerdeyim kcc mail yollamadı ben evrak gönderdim bu yüzden ama eylül 2021 imkansız duruyor mülakat için. Hiç beklememelimiyim sizce?

sürenin uzatılması gibi bir durum kesinlikle yok, bu konu net 🙂
    ancak; açılan davaladan rezerv kararı çıkarsa (bkz: DV2020 gomez davası / 9095 vize) o zaman bazı talihlilere (kim olacakları mechul) ileri tarihte vize verilme durumu olabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Alpay, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Selam arkadaşlar,

Goodluck davasındayım. Avukatımızın isteği doğrultusunda KCC'den istek gelmeden 5 Haziran'da evraklarımı göndermiştim.

Dün KCC'den standart evrak isteği geldi. Daha önce gönderdiğim için bir şey yapmama gerek yok diye düşündüm ama ne olur ne olmaz avukat temsilcimiz Ahmet Bey'e durumu yazdım.

Evrakları tekrar göndermemi söyledi, biraz önce önceden gönderdiğim evrakları değişiklik yapmadan ilk defa yazıyormuş gibi tekrar gönderdim.

Umarım süresi içinde randevu işi de hallolur.. 🙂

doğru olanı yapmışsınız.
    KCC'den gelen taleplere bu şekilde cevap verilmesi gerekiyor.
    bol şans.

• arkadaşlar merhaba, case numarası 88xx lerde olan ablam az önce bu maili aldı. dvprogram.state.gov adresine girdiğimizde bir değişiklik yok. bu mail mülakat tarihi için mi atılıyor acaba? yoksa yanlışlıkla falan gelmiş olabilir mi?

alt metni

• @gokayK aynı mail bana da geldi ve kontrol ettim her hangi bir değişiklik yok benim de kafam karıştı

• @gokayK mülakat mailiymis, hayırlı olsun 😊

• @gokayK selamlar. Aynı mail bana ve numarası 8000 lerde olan başka bir arkadaşıma da geldi. Maildeki linki takip ettiğimde green card sonuçlarını kontrol ettiğimiz sayfaya ulaşıyorum ve sayfada herhangi yeni bir bilgi göremedim. Ayrıca ceac.state.gov adresinden dosyanın nerde olduğunu kontrol ettiğimde de at NVC olarak görünüyor. Ben bu maile bir anlam veremedim ve ne için gönderildiğini merak ediyorum doğrusu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

!!! güncelleme !!!

şuan ankara mülakat dağıtmaya başladı. lütfen CN farketmeksizin evrak onayı alan herkes maillerini kontrol etsin.

aşağıdaki maili aldıysanız büyük ihtimalle mülakat tarihi ile ilgili mail alacaksınız.

"[email protected]
    Required Entry Status Check for DV Submission

You have received this email notification to inform you that you have updates available at https://dvprogram.state.gov/ESC. Please log in using your confirmation number from your original application to complete further processing."

• @BelmaSarvan çok teşekkürler 🙏 daha 1 ay önce evrak onay maili bile yoktu, umudu kesmiştik, şimdi mülakat maili geliyor... umarım siz de mülakat mailini alırsınız henüz almadıysanız

• @alia ben biraz araştırdım, ceac verileri sonradan güncelleniyormuş sanırım. dvprogram.state.gov sitesi de aynı şekilde. yarın saat başı kontrol edeceğiz anlaşılan.

• Mailden sonra dvprogram.state.gov sitesine ilk baktigimda hicbir degisiklik yoktu ancak az once tekrar kontrol ettigimde 81xx CN'imle 27 Agustos'a mulakatimin verildigini goruldum. Diger mulakat tarihi alan arkadaslara tebrikler. Umarim geri kalanimiz da Eylul'de uzatmalara kalmadan alirlar vizelerini.

Ben acikcasi yuzde 80 umudumu kesmistim, buyuk bir surpriz oldu. Hele ki agustosta gelmesi.

• Yasaklı

Cn 3k ama mail gelmedi. Azerbaycan vatandaşı olduğum için olabilir mi? Tc vatandaşlığım da var ama ds-260 formunu doldurduğumda vatandaş değildim.

• Ben de mailin ne olduğunu çözmeye çalışırken gördüm ve 13 Ağustos'a mülakat verilmiş ayyyy heyecandan uyuyamam şimdi ben

• August 13, 2021 10:45 AM

• Nihayet geldi , vallaha hayret 🙂

• @Orhan-Cabarov sanmam vatandaşlıkla alakalı olacağını hocam, ama bence 1-2 güne siz de alırsınız. 3k gayet iyi bir cn, 8-9 hatta 10k olan kişiler bile mülakat tarihi aldıysa siz kesinlikle alırsınız diye düşünüyorum.

• Yasaklı

@gokayK inşallah hocam ama 80 küsür kişi aldı ve ben almadım. Azerbaycan vatandaşı olduğum için böyle oldu sanırım. [email protected] Bu adrese eski çalışma iznimi, yeni TC kimliğini ve Azerbaycan pasport ve kimliğini tarayıp gönderdim. Artık bir işe yarar mı bilmiyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |