Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan çok teşekkür ederim

• @kingocali ben hala daha evrak talebi almadım.Açıkçası alıcakmıyım onu da bilmiyorum.Kendim talep edilmeden göndermek istesem hangi evrakları göndereceğim?Ya da sadece evrak talebinde bulunucakmısınız diye e mail mi atsam çok kararsız kaldım

• @cansutorun forumdaki '2021 mulakat deneyimleri' basligindaki ilk iletiyi okuyup soylenildigi sekilde, soylenildigi formatta tum evraklarinizi direkt gonderiniz.

• @kingocali, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@janhord, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

süreci takip eden herkese bol şans dosya numaram yüksek olmasına rağmen evraklarımı göndermelimiyim gönderdikten sonra akabinde numaram current oldu ama evrak talebi almadım gibi bi mesaj atsam olurmu (daha önce hiç mail atmadım kccye cn yüksek olduğu için) benim evraklarım pasaport nüfus kayıt örneği askerlik durum belgesi ve adli sicil kaydı fakat e devletten bu evrakları alırken sadece adli sicil kaydı yabancı ülkeye ibaresiyle ingilizce olarak alınabiliyor ben bunu ingilizce aldım ama diğerleri türkçe hepsini türkçemi göndermeliyim

Dosya numaram 38 bin küsur. Numaramın Haziran itibariyle "current" olacağı Mayıs'ta açıklandı. 39 binli dosya numaralarından bile evrak talebi almış bulunanlar olduğu için, 3 Mayıs'ta KCC'ye "Bana evrak talebi gelmedi" e-mail'i attım. 1 Haziran'da, Mike diye bir KCC çalışanı, zaten kendilerine 8 ay süre vermemişim ve kendileri benimkinden sonraki numaralara bile evrak talebi göndermemiş gibi, "Bize başvurunu işlemek için birkaç hafta süre ver" otomatik e-mail'ini gönderdi. 2 hafta daha bekledim. 15 Haziran'da, evrak talebi almadan, tam da söylediğiniz belgeleri, tam da söylediğiniz şekilde (İngilizce'si olanları İngilizce; olmayanları Türkçe) gönderdim. Devam eden davaların, müvekkillerini adam yerine koyup, onlara gerçekten hizmet veren avukatları da, müvekkillerine, evrak talebi beklemeden evraklarını göndermelerini söylüyorlar.

DS-260 formunda, mülakat yerinizi Ankara olarak seçtiyseniz, İngilizce alabildiğiniz belgeleri İngilizce, alamadıklarınızı Türkçe olarak göndermeniz yeterli. Mülakat yeriniz başka bir yerse, belgelerinizin tamamını İngilizce'ye çevirtmeniz gerekiyor.

@cansutorun Kendi tecrübemi özellikle paylaştım. KCC'ye şu an "Evrak talebi gönderecek misiniz?" e-mail'i gönderseniz, 1 ay sonra, %50 ihtimalle, "Allow several weeks for processing" cevabı alacaksınız. DV-2021 ile ilgili devam eden davaların avukatları, müvekkillerine, evrak talebi almayı beklemeden evrakınızı gönderin tavsiyesinde bulunuyorlar. Ben de, naçizane, KCC ile yaşamış olduğum tecrübe hasebiyle, aynı tavsiyede bulunuyorum.

Sn. @dantés sağ olsun; zaten yazmış. Şahsınıza özel olarak hangi belgeleri göndermeniz gerektiğine dair, hakkınızda hiçbir bilgi sahibi olmadığım için yorum yapamam ama, aşağıdaki başlığın ilk iletisinde, hangi özelliklere sahip kişilerin, hangi belgeleri göndermesi gerektiği detayıyla anlatılmış. Ben de, kendi belgelerimi gönderirken, bu iletiden faydalanarak gönderdim. Size de, iletiyi dikkatlice okuyarak, iletide tarif edildiği şekilde hareket etmenizi tavsiye ederim. Yalnızca, artık evrak talebi beklemenize gerek yok. Zira, muhtemelen, KCC'den siz isteseniz bile gelmeyecek.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3423/dv2021-mulakat-deneyimleri?page=1

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@enes6uner, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar, sizlere birşey danışmam gerekiyor. Abim 21 talihlisi ve c/o kısmında benim adım soyadım yazıyor. Mal varlığım yok, reşit bile değilim. Bunun ne anlama geldiğini açıklayabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim 🙂

hangi sayfada kendi adiniz yaziyor?

talihli oldugunuzu soyleyen mektubun adres kisminda mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ceronimo, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar 08.07 'dan sonra liste dışında mülakat alan oldu mu? Birde aynı gün 4 kişi 10.45 randevusu almış görünüyor. Çoklu bir çalışma var sanırım konsoloslukta? Aslında yetişmeyecek bir şey yok gibi. Son 2 yılda numaralar arası boşlukların da çok olduğuna dair bir konuşma izledim. Tabi yetiştirmeye gönülsüzler onun da farkındayız.

normalde de 15 dakikalik aralarla 10-15 kisiye ayni anda mulakat zamani veriyorlardi, dolayisiyla bu durum beklenmedik bir durum degil.

Fakat Temmuz'da bir iki gun disinda henuz mulakat duymamamiz ilginc. Temmuz'un bir kismi bayram tatili nedeniyle musait degil ama yine de bu sayinin artmasi lazim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cansutorun, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@kingocali ben hala daha evrak talebi almadım.Açıkçası alıcakmıyım onu da bilmiyorum.Kendim talep edilmeden göndermek istesem hangi evrakları göndereceğim?Ya da sadece evrak talebinde bulunucakmısınız diye e mail mi atsam çok kararsız kaldım

su basligin ilk iletisini inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3423/dv2021-mulakat-deneyimleri

• @kingocali en kısa sürede göndereceğim teşekkkür ederim 🙏

• @dantés çok teşekkürler 🙏

• @Gigi08, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@rayen Teşekkürler size de başarılar dilerim. Siz evrak onayı aldınız mı?

Malesef henüz almadık. Sadece evraklarınızı işliyoruz diye garip bir mail geldi geçtiğimiz hafta. Ama anlamadım ne yaptıklarını

• @crazycells mülakat mailleri 17 haziran ve 18 haziranda gelmedi..Büyük ihtimalle 17 haziran - 15 temmuza denk geldiği için görüşme tarihi atmadılar..18 haziranda konsolosluk abd ile ilgili bir bayramdan dolayı kapalıydı bundan dolayı atmadı..24 haziran ve 25 hazirandada atmıcak büyük ihtimalle 22 ve 23 temmuzda bayrama denk geldiği için..1 ve 2 temmuzda mail gelmesi gerekiyor..benim hesaplamalarıma göre böyle oldu..2 hafta cöp oldu bayramlar sebebiyle..2 haftanın cöp olması gidebileçek 20 30 kişinin gidememesi anlamına geliyor..benim kişisel görüşüm ve hesaplamalarım bu..herkeze saygılar

• Ankarada görüşmeleri dv ile ilgili sadece perşembe ve cuma günleri yapıyor sanırım dogrudur? @crazycells @gucarslan

• @rayen Umarım en kısa sürede bekleyenler için güzel haberler gelir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@godzilla1923, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Ankarada görüşmeleri dv ile ilgili sadece perşembe ve cuma günleri yapıyor sanırım dogrudur? @crazycells @gucarslan

geçmiş yıllarda (düzgün giden, DV2020 hariç) evet bu günlerde mülakat yapılmış.
    DV2021 için gelen mülakatlar da perşembe + cuma'ya verildi.
    süreç nasıl devam edecek bilemiyoruz ama o şekilde düşünebilirsiniz. bunu değiştirecek tek şey, davalardan çıkacak kararlar olacaktır diye düşünüyorum.

• Arkadaşlar herkese selamlar. Ben KCC'ye evrakları 16 Kasım 2020 tarihinde istekleri üzerine öndermiştim. Fakat herhangi bir evrak onayı vs. ileti gelmedi. Sizce tekrar yollamam gerekir mi? Sıra numaram 2021EU00013***. KCC'ye bunun için bir mail attığımda bana şöyle bir yanıt verdiler;
    Your DS-260 has been processed. You should have received, or will soon receive, an email from the Kentucky Consular Center giving you instructions to complete in order for your case to continue processing. Please follow the instructions in the email. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing. Please refer to the visa bulletin at travel.state.gov to locate the current numbers being processed. This bulletin is updated after the 15th day of each month. Once an interview date has been scheduled, you will receive notification via email to check dvprogram.state.gov.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kubilaycelik evrak onayları şuan 9000lerde, onay almamanız çok normal.
    bizler de sizin gibi aylardır onayların ilerlemesini bekliyoruz. ama neredeyse hiç ilerlemiyor..

• @gucarslan aaa anladım anladım, o zaman tamam. Acaba tekrar göndersem mi diye düşünmüştüm de. Göndermiyim o zaman.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@godzilla1923, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Ankarada görüşmeleri dv ile ilgili sadece perşembe ve cuma günleri yapıyor sanırım dogrudur? @crazycells @gucarslan

eskiden konsoloslukta bu sekilde bir duzen vardi ama artik bu duzenin devam ettigini sanmiyorum, ancak tum islemler eski rayina oturdugunda yine bu sekilde bir duzene gececeklerdir.

• @gucarslan @crazycells Telegram grubundan yazmıştım ancak özet olarak buraya yazayım ve esas soruma geçeyim. Mayıs sonu gibi bebeğimiz oldu. 11 Haziranda pasaportunu çıkarttım. DS260 formunu açması için KCC email attım ancak formu onayladıkları için açmadılar. Ancak ilgili web sitesinde "App applicant" butonu aktif olduğu için bebeğimizin bilgilerini sisteme girdim. Form onay aldı. Şu aşamada tekrar evraklarımı KCC göndereceğim. Şöyle bir sorunum var. Kendim ve eşim için doğum belgesi, polis sertifikası gibi belgeler e devlet üzerinden alabiliyorum. O kısımda sorun yok. Ancak bebeğimiz için almam gereken doğum belgesi ve polis sertifikası kısmından bebeğimizin bir e devlet şifresi olmadığı için bu belgeleri oluşturamıyorum. Yada kendi e devletlerimizden bebeğimiz için bir belgede oluşturamıyorum. Acaba nasıl bir yol izlemem gerektiğini biliyor musunuz?

• ⭐⭐⭐

@archer, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan @crazycells Telegram grubundan yazmıştım ancak özet olarak buraya yazayım ve esas soruma geçeyim. Mayıs sonu gibi bebeğimiz oldu. 11 Haziranda pasaportunu çıkarttım. DS260 formunu açması için KCC email attım ancak formu onayladıkları için açmadılar. Ancak ilgili web sitesinde "App applicant" butonu aktif olduğu için bebeğimizin bilgilerini sisteme girdim. Form onay aldı. Şu aşamada tekrar evraklarımı KCC göndereceğim. Şöyle bir sorunum var. Kendim ve eşim için doğum belgesi, polis sertifikası gibi belgeler e devlet üzerinden alabiliyorum. O kısımda sorun yok. Ancak bebeğimiz için almam gereken doğum belgesi ve polis sertifikası kısmından bebeğimizin bir e devlet şifresi olmadığı için bu belgeleri oluşturamıyorum. Yada kendi e devletlerimizden bebeğimiz için bir belgede oluşturamıyorum. Acaba nasıl bir yol izlemem gerektiğini biliyor musunuz?

Sn @archer, e-devlet'ten alacağınız vukuatlı nüfus belgesini ailenizin bütün bireyleri için (çocuklar) doğum belgesi olarak kullanabiliyorsunuz. Bebeğiniz de o belgede doğum yeri ve tarihiyle görünecektir.

Ayrıca bildiğim kadarıyla reşit olmayan çocuklar için polis belegesi ya da sabıka kaydı gerekmiyor.

Benzer Başlıklar

• 56
  • 994
  • 332
  • 116
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |