Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@İpek-Dedemen-Erdur (mülakat alabilmek için) elbette onay şartı var ama burada kararı yine yargıç verecektir.
    bunu şuan bilmemiz mümkün değil ne yazık ki..

• @godzilla1923 Tahminleriniz çok değerli ve bende sizin gibi düşünüyorum bilgilendirmeniz için ayrıca çok teşekkürler bu ve geçen hafta mülakat tarihi verilmeme sebebi tatiller mi .

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@İpek-Dedemen-Erdur elbette onay şartı var ama burada kararı yine yargıç verecektir.

Sayın @gucarslan Sınıfı kapsayan muhtemel olumlu sonuçtan yalnızca evrak onaylı talihliler mi faydalanacak ? Avukat ve ya yargıç tarafından böyle bir istisna yapılmış mı ? Davacı olmayan kısım ile ilgili sordum. Bildiğim kadarı ile vize rezervi kararı verilirse bu kısım için evrak onay şartına gerek yok.

• @sakaryalı93

büyük ihtimalle

17 HAZİRAN - 15 TEMMUZ (TR RESMİ TATİL)

18 HAZİRANDA(ABD İLE İLGİLİ BİR TATİLDİ KONSOLOSLUK İNSTAGRAMDAN CALISMADIGINI ACIKLADI)

24 HAZİRAN VE 25 HAZİRAN - 22-23 TEMMUZA DENK GELİYOR BUDA KURBAN BAYRAMINA DENK GELİYOR..

konsolosluk maili atıyorsa bugünlerde kapalı ve calısmadı yüksek ihtimalle bu yüzden atılmadı..1-2 temmuzu bekliyoruz eger 1-2 temmuzda 5 ve 6 agustosa randevu verirse benim dediğim dogru vermesse ozaman baska bir mantıkla calısıyor demektedir..

• ⭐⭐⭐

@godzilla1923 Ellerinize sağlık, değerlendirmeleriniz çok net olmuş.

Yarından itibaren ve gelecek hafta içerisinde ağustos mülakatlarının dağıtımı başlayacak tüm dünya genelinde. Kabaca 1-1,5 ay öncesinden mülakat dağıtıyorlar. Yalnızca Ankara ilk partisini birkaç hafta önce aldığı için 1 ay sonrasına mülakat verdiler muhtemelen. Diğer konsolosluklarda hep böyle olmuştu.

• @sakaryalı93 ama dünya genelinde mülakat dağıtımı yapılmadı.sadece Ankara yeni açıldığı için mülakat verdi.geçen aylar bu kadar durgun değildi. Neredeyse her hafta 2 nl geliyordu.O yüzden acaba mahkeme kararı olmazsa mülakat vermeyecekler gibi bir düşünceye kapıldım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Masda, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@gucarslan, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@İpek-Dedemen-Erdur elbette onay şartı var ama burada kararı yine yargıç verecektir.

Sayın @gucarslan Sınıfı kapsayan muhtemel olumlu sonuçtan yalnızca evrak onaylı talihliler mi faydalanacak ? Avukat ve ya yargıç tarafından böyle bir istisna yapılmış mı ? Davacı olmayan kısım ile ilgili sordum. Bildiğim kadarı ile vize rezervi kararı verilirse bu kısım için evrak onay şartına gerek yok.

bununla ilgili bir açıklama / bilgi yok ne yazık ki.
    ben yukarıdaki yorumda mülakat alabilmek için evrak onayı şartı konusuna binaen söylemiştim.
    eğer class (rezerv) konusunda bir karar çıkarsa tabiki herkesi kapsayacak, sadece onay alanları değil.

• ⭐⭐⭐

@akdeniz Temmuz ayı mülakatlarını diğer ülkelerde dağıttılar çünkü. Ankara sonradan trene binince gruptan ayrıştı.

• @gucarslan Çok teşekkürler, bilgilendirme için

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@Masda, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@gucarslan, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

bununla ilgili bir açıklama / bilgi yok ne yazık ki.
    ben yukarıdaki yorumda mülakat alabilmek için evrak onayı şartı konusuna binaen söylemiştim.
    eğer class (rezerv) konusunda bir karar çıkarsa tabiki herkesi kapsayacak, sadece onay alanları değil.

Teşekkürler, onay kısmını mahkeme kararından faydalanmak gibi anladım. Yanlış anlamışım.

• @Masda hayır evrak onayı kcc den verilecek olan onay o.

• Değerli arkadaşlar 24 Haziran tarihi itibarı ile stresli geçen günlerin ardından nihayet vizemi aldım.
    İlk önce bu formu kuran ve burada insanlara koşulsuz destek veren koca yürekli insanlara başta @crazycells ve @gucarslan olmakla çok teşekkür ederim ve minnetdarım.Elimden geldiğince bundan sonra da her konuda tecrübelerimi foruma aktaracağım.
    Case’mi Ankaradan Varşovaya taşıdıktan kısa bir süre sonra 10 Haziran tarihine mülakat maili aldım.Case’i bir ülkeden başka ülkeye taşımak için mütlaka oturum izniniz ya da çalışma(eğitim) vizeniz olması ŞART.Bunları sağlamanıza rağmen bazı konsolosluklar sizi KCCye yönlendiriyor,bazıları da direkt kendisi kabul ediyor.
    Mülakat maili aldıktan sonra ilk iş konsolosluğun belirlediği aile doktorundan randevu aldım.Mülakatdan 2 hafta önce sağlık kontrolüne gittim.Röntgen ve kan tahlillerini önce beni yönlendirdikleri başka bir hastanede yaptırdım ve sonuçlarını alarak aile doktorunun yanına geldim.Doktor bey çok kibardı,rutin kontrolleri yaptı,2 tane aşı yaptı ve sağlıklı olduğumu herhangi bir problemim olmadığını söyledi ve gereken belgeleri konsolosluğa 1 hafta içinde ileteceğini bildirdi.Röntgen CDsini bana verdi ve ABDye götürmem gerektiğini söyledi.
    Uzun bekleyişten sonra nihayet 10 Haziran tarihi geldi ve ben bütün belgelerimle sabahın 07:30da Konsolosluğun kapısındaydım 😊 Tahmini 1 saat sonra bizi içeriye aldılar.Benden başka yanımda Belaruslu aile ve orta yaşlı bir çift vardı.Önce kapıda isimleriniz kontrol edildi ve daha sonra güvenlikten geçtik.Telefonu güvenliğe bıraka biliyorsunuz.Ben kemer dahi takmamıştım,telefon da almamıştım yanıma.Önceden günenlik rehberini okuduğum için daha hızlı olsun diye hiçbir ekstra eşya almadım yanıma.Konsoloslukta ortam çok güzel ve rahatdı.Kesinlikle kasıntı bir ortam yoktu.Direkt 14 numaralı penceredeki bayan beni çağırdı ve belgeleri istedi.Banka belgesini istemediler.Lise diplomasını almadılar,lisans diplomamı aldılar,yüksek lisans da vardı onu da teklif ettim istemediler.Doğum belgesi,3 ülkeden aldığım polis belgesi,askerlik belgesi,pasaport,2 tane fotoraf - bu belgeleri verdim.Eski pasaportumu da yanımda götürdüm teklif ettim istemediler.Benim DS260’ta eski pasaport kayıtlıydı daha sonra onay aldıktan sonra pasaportu değiştirdiğim için DSi açtıramamıştım.Ama case’mi transfer ederken bu konuyla alakalı bilgi vermiştim konsolosluğa.
    Belgeri verdikten sonra orta yaşlı bayan bana bir sıra numarası verdi daha sonra 330$ ödeme yapmam için beni kasaya yönlendirdi.Kasada ödemeyi yaptıktan sonra oturdum ve sıramın gelmesini bekledim.10-15 dakika sonra numaram aktif oldu ve diğer pencereye yaklaştım.İçerdeki güzel ortamdan dolayı fazla heyecanlı değildim.Genç bir bayan ve yanında genç bir bey vardı.Gayet kibar ve güleryüzlü tavrıla beni karşıladılar ve selamladılar.Önce yemin etdirdiler sağ eli kaldırarak,sol elin 4 parmağının izini aldılar ve mülakata geçtik.Daha önce polislik bir durumun oldu mu diye sordu,hayır dedim.Ne iş yaptığımı sordu.Detaylı anlattım.Daha sonra askerliğimi nerede yaptığımı ne kadar yaptığımı sordu,cevapladım.Rusyaya hiç seyahet etdiniz mi diye sordu.Çocukken ailemle gittiğimi söyledim.Soruları gayet anlaşılır ve basit şekilde soruyordu,yardımsever tavrı herşeyin daha rahat ilerlemesini sağlıyordu.Üniversiteyi sordu,bölümü anlattım daha sonra yüksek lisans yaptığımı söyledim.Bu kısımlar çok keyifli ve neşeli geçti.ABDye nereye gideceğimi sordu,cevapladım,daha sormadan direkt kimin yanına gideceğimi de söyledim.Bilgisayara birşeyler yazarken vizenizi onaylıyorum şimdi dedi.Çok Sevindim!) İçerden bir kağıt getirdi bu pasaportun teslimi ve diğer işlemler için bir kılavuzdu.Amerikadaki hayatınızda bol şans dilerim dedi ve pasaportunuzu kaydettiğiniz adrese göndereceğiz söyledi.Çok teşekkür edip ayrıldım.Bir gün sonra konsolosluktan mail aldım.Mailde DS260ın güncellenmek için açıldığını ve tamamladıktan sonra yeniden yemin etmek için konsolosluğa gelmemi söylediler.Hemen bütün yeni bilgilerimi kaydettim ve Pazartesi yeniden gittim.Yeniden belgeleri sunduğum bayanın yanına gittim eski pasaportu verdim,başka bir belge lazım mı dedim hayır dediler.Sıra numarası verip beklememi söylediler.Hemen 10-15 dakika sonra Konsolos hanım beni çağırdı,gittim.Eksi pasaportumu kaybettin mi diye sordu.Hayır dedim ve pasaportu ne için değiştiğimi izah ettim ve case’mi transfer ederken gerekli açıkalamayı da onlara mail olarak yazdığımı belirtdim.Biraz bekleyin diyip içeriye geçti,3-4 dakika sonra geldi ve eski pasaport bizde kalsın vizenizi işleyeceğiz dedi.
    Burada benim yaptığım yanlış mülakattan önce pasaportumu değiştiğimi mail olarak belirtmememdi.Case’imi transfer ederken açıklama yazdığım için herhalde yeterli olur diye düşündüm ama mutlaka ve mutlaka mülakat öncesi belirtmek lazım.Sonuçta konsolosluk bir sürü dosyaya bakıyor ve bunu gözden kaçırmaları normal.
    Ben ordan ayrıldım ve stresle beklemeye başladım.Perşemde mail aldım ve parmak izi için yeniden gelin dediler.Cuma federal tatil olduğu için Pazartesi gittim.Bu arada haftasonu geçmek bilmedi☹️ Nihayet 21 Haziran Pazartesi sabah gittim konsolosluğa(3.kez). Sıra numarası verdiler,direkt isimimle çağrıdılar,heyecanla gittim.Eski pasaportumu teslim etti ve herşeyin yolunda olduğunu söyledi,DS260ı güncellediğim için yeniden yemin ettim ve parmak izi aldılar.Vizeyi en kısa zamanda işleyeceklerini söyledi.Derin bir nefes alarak çok sevindim.Sistemde 22 Haziranda ISSUED yazsını gördüğümde inanilmaz mutlu oldum😊 2 gün sonra yani bugün pasaportumu teslim aldım.
    Darısı bütün bekleyenlerin başına.DV2021’ler olarak DV tarihinin en zorlu yılında bu kadar mücadele etmişken inşallah bütün arkadaşlarımız vizesini alıp ABDye yollanır! Herkese bir daha emekleri için çook teşekkürler✌☺

• ⭐⭐⭐

@Rauf bey, DV2021 olarak vize almayı başardığınız için sizleri çok tebrik ediyorum. Haziran 2020'den beri süren sancılı bekleyişi sonunda en güzel şekilde noktaladınız. Yeni hayatınızın mutluluklar getirmesi dileğiyle.

Darısı diğer bekleyenlerin başına...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rauf uzun ve gerçekten zorlu bir maceranın ardından vizenize kavuşmanız beni çok ama çok mutlu etti. gerçekten uğraştınız ve başardınız.. dosya taşımak gibi riskli bir şeyi göze alıp sonuna kadar hak ettiniz bu vizeyi. yeni hayatınızda mutluluklar dilerim. umarım abd'deki hayatınız beklediğinizden daha güzel geçer..

darısı bizlerin başına inşallah.

• @Rauf Gercekten zorlayaci bir surec yasamissiniz ama cok sukur problemsiz bir sekilde vizenize kavustunuz . Yeni hayatinizda mutluluklar dilerim. Umut verici bir haber herkes adina.

• Yasaklı

@Rauf Tebrik ederim. Yeni hayatınızda şimdiden başarılar ve bol şans dilerim. Darısı diğer dv kazananlarının başına. 🙏🎉🥳

• @Rauf @gucarslan @crazycells Rauf bey sizi öncelikle gönülden tebrik ederim 🙏🏼 Konsolosluk deneyiminizi paylaştığınız içinde çok teşekkürler:)
    Sormak istediğim birkaç soru olacaktı size;
    1- bende şuanda polonyadayım ve aralık 2020 den beri çalışma vizem ve 3 senelik çalışma iznim var aralık 2021 e kadar. Şuanda yaklaşık 6 aylık bir vizem kaldı fakat şirketimin bana göndermiş olduğu çalışma izni 2023 e kadar. Mayıs ayında oturum için başvuru yapıldı ve göçmen ofisini aradığımda mayıs 2021 den beri polonyada legal bulunduğumu söyledi. Bu durum biraz canımı sıkıyor çünkü ben aralık 2020 den beri burdayım ve çalıştığım şirket bu durumu geldiğim günden beri bildirmemiş . Eminim ki oturum konusuda uzun bir süreç ve zaman alacak birşey ve mülakattan önce sahip olur muyum bilmiyorum ama mülakata gireceğim yeri formda varşova olarak işaretledim . Sizin sanırım oturumunuz vardı ve bu bir sorun teşkil etmedi . Bu sebepten ankarada mı girmem gerekir şuan emin değilim

2- çekilişi kazandığım pasaportu 27 mayıs tarihinde yeniledim ve formu yeni pasaportumla doldurdum . Çünkü çekilişi kazandığım pasaportun yaklaşık 10 ay süresi kalmıştı. 2022 talihlisiyim ve sıra numaram 24k .anladığım kadarıyla bu durumuda mülakat öncesi mail olarak kccd ye bildirmem gerekli( dökümanlar için ayrı bir mail adresi var mı bilmiyorum , genel olan kccd mailini biliyorum sadece)
    Görüşleriniz benim için çok önemli polonyada olduğum için açıkçası evrakları doğru hazırlayamamaktanda korkuyorum çünkü burada bürokrasi çok yavaş ilerliyor. Henüz formu submit etmedim ama genel haliyle hersey tamam son kontrollerimi yapıyorum.

• @Rauf Hayırlı olsun sizler adına çok sevindim.

• @Rauf çok mutlu oldum adınıza, bu buradaki herkesin ümitlerini yükseltti. sizlere yeni hayatınızda bol şanslar diliyorum. Paylaştığınız bilgiler bizler için çok değerlidir. Çok teşekkürler

• @Irem-Eker merhabalar.İyi niyetleriniz için çok teşekkür ederim.Hemen sorularınıza cevap vereyim:

1.Eğer mülakat alırsanız ve oturumunuz mülakata yetişmezse bunu olduğu gibi konsoluslukta belirtmeniz yeterli olacaktır.Gerekirse oturuma başvurduğunuza dair bir kanıt mülakata götürün.Polonya da oturum süreci bazen 1 yılı bula biliyor ve bunu olduğu gibi de aktarırsanız herhangi bir sınıktı olacağını sanmıyorum.Önemli olan herşeyi olduğu gibi doğru aktarmanız ve gerekirse belgelerle desteklemeniz.

2.Eski pasaportunuzu saklayın,en azından fotokopisi olsun.Size KCC tarafından belge talep maili geldiğinde her iki pasaportunuzu ve pasaportunuzu ne için değiştirdiğinize dair açıklamayı göndereceksiniz KCC’ye.Bu yeterli olacaktır.

Umarım cevaplar size yardımcı olmuştur.Ekstra sorunuz da olursa lütfen yazın.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

61

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.2k

| | | |