Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Tum DV2021lerin gozu aydin, umarim isteyen herkes vizesini alir...

• @fortuneormisfortune Benim bakış açıma göre, 500 yatırım maliyeti (üreticinin, üretip üretemeyeceği belli olmayan bir ürünü üretebilme ihtimali için ödeme yaparak risk alıyorsunuz), 1.000 işletme maliyeti (üretilmiş, hatta mülkiyetinize geçmiş bulunan ürünün bedelini ödüyorsunuz) ama, kavramlardan bağımsız olarak, herkes ödediği paradan ne beklediğine kendisi karar verir tabii.

Ama sırf açıldı diye, Ankara'nın kalan 2,75 ayda (3 bile değil), çoğu kez 12 ayda bile yetiştiremediği 39.000 dosyayı işleyebileceğine ihtimal veriyorsanız, evrene gönderdiğiniz enerji ne kadar pozitif olursa olsun, asıl yanlışlık orada bence.

Edit: Yine güzel hatırınız için, ifadeyi "39.000'li numaralara kadar olan dosyaları" şeklinde düzeltmiş olayım. Anlatım bozukluğum için de özür dileyeyim. Ama bir önceki mesajımda da, bir sonraki mesajımda da, hesapta da, sonuçta da değişen hiçbir şey olmadığı için özür dileyemeyeceğim.

• @kingocali Ekonomi tarafinda ne dediginiz anlasilmadi, lakin sorun degil.

Gerceklesmese dahi icimden gecen asagidaki gibi az once yazdim. Ve evrene ne mesaj yollayacagima, insanlar icin ne isteyecegime kendim karar verebilecek durumdayim. Iyi aksamlar.

''Valla yarin rasyonel aklim yine hakim gelir, umudum azalir mi bilmem ama su an su haberin tadini cikaralim. Pozitif dusunelim, pozitif enerji yayalim, guzel olsun. 🙂

En azindan bugun icin boyle gormek istiyorum. En azindan az da olsa (ben olmasam da baska birileri istedigine ulasacak). En azindan davalar olumlu sonuclanirsa simdi baska bir ulkeye gitmek zorunda kalmayacagiz. Neresinden tutsak olumlu. 😃

Herkesin gozu aydin.''

• ⭐⭐⭐

@kingocali, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@fortuneormisfortune
    Ama sırf açıldı diye, Ankara'nın kalan 2,75 ayda (3 bile değil), çoğu kez 12 ayda bile yetiştiremediği 39.000 dosyayı işleyebileceğine ihtimal veriyorsanız, evrene gönderdiğiniz enerji ne kadar pozitif olursa olsun, asıl yanlışlık orada bence.

Ankara 39.000 dosya işlemiyor diye biliyorum.
    Sadece Türkiye'den kazananlar ki yıllarına göre 1700-2500 arasında değişiyor. Artı bir miktar da İran dosyası.

• @smartcells Kesinlikle doğrudur. 39.000'li dosya numaralarına kadar işlenebilmesinden bahsediyorum. Örneğin, 2019 yılında 30.000'li dosya numaralarına kadar işlenebilmiş. 2018 yılında 25.000'li dosya numaralarına kadar işlenebilmiş. 2017 yılında 30.000'li dosya numaralarına kadar işlenebilmiş. 2020 ve 2021 "normal" yıllar olmadığı için, bu yıllara ait veriler bize "doğru"ları söylemiyor.

Bu dosya numaralarının tamamı Türkiye'de değil tabii ki. Aralarından, sizin dediğiniz kadarı Türkiye'de. 2020'nin ilk 3 ayında, bahsettiğiniz 1.700 - 2.500 kişi içinden, ayda yaklaşık 50 tanesine (aileleriyle birlikte yaklaşık 100 oluyor) vize verilebiliyormuş. Eylül 2020'de hakim "Verebildiğiniz kadar verin" emri verince, bu sayı ayda yaklaşık 150'ye (aileleriyle birlikte yaklaşık 300'e) çıkmış.

Sizin hatırınız için, ayda 500 vize bassınlar. Temmuz'un ilk haftası da benden olsun. Yine yalnızca 1.500 kişi gidebilecek. Sizin verdiğiniz sayılarla, 200 - 1.000 kişi (o da hepsi davacıysa ya da davalardan birinden "class action" kararı çıkarsa) dava sonucunu beklemeye devam edecek. Hesap gayet basit ve anlaşılabilir aslında. Lakin sorun değil.

• Hepimize hayırlı olsun. Her türlü hala oyundayız. Bunu bilmek bile güzel..

• Gerçekten güzel bir haber olmuş.

• @kingocali Verdiğiniz bilgi ve 30 Eylül’e kadar basılabilecek vize sayısı çok önemli. Bu konuda size kesinlikle katılıyorum. Evet. Ankara’nın vize görüşmelerini açması çok sevindirici bir haber. Evet, hepimiz olumlu düşünelim. Ancak ortada aylık basılabilecek vize sayısı gibi önemli bir gerçek var. Davalar sonuçlandıkça, bu kararların süreci nasıl etkileyeceğini de göreceğiz. Kazanan davacıların görüşmelerine öncelik verildikçe, davasız normal sıralama daha da gerilere mi düşecek? Aylık program yapılıyorsa ve Temmuz ayında sadece CN1000’e kadar vize görüşmesi gerçekleşecekse, Ağustos ve Eylül ayları için rakamların nereye ulaşabileceği şimdiden belli. Zaman çok acımasız ilerlediğinden ve böyle bir gerçek bizi beklediğinden, sürecin DV2021 talihlileri için bir noktada üzücü bir hal alacağını kabul etmek zorundayız.

• @Orhan-Cabarov Temız kalbıne gore olur bundan sonrası ınsaallah.

• Bütün kazananlara tebrikler inş. normal hızlı bir sekilde ilerler alabileçek herkez alır...davalardanda güzel haber cıkarsa alamayan arkadaşlarımız alır..allah hepimizin yardımcısı olsun..herkezi tebrik ederim..

• @gucarslan Emeklerınız ıcın tesekkurlerı bır borc bılırız.Umarım bızlere de sıra gelır ,onay verılır ve hepımız oralarda yenıden sohbet edebılme fırsatı yakalarız. Benım sızden bır rıcam olacak. 1000 sayıya kadar basılacak vıze haberının lınkını bana yazabılırmısınız ? Ben de takıp etmek ıstıyorum bundan sonra kı durumları da

• vize maili alan arkadaşlar yazabilirse kaç no aralıgına gitti kaç kişiye gitti ögrenme sansımız olur..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BelmaSarvan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan Emeklerınız ıcın tesekkurlerı bır borc bılırız.Umarım bızlere de sıra gelır ,onay verılır ve hepımız oralarda yenıden sohbet edebılme fırsatı yakalarız. Benım sızden bır rıcam olacak. 1000 sayıya kadar basılacak vıze haberının lınkını bana yazabılırmısınız ? Ben de takıp etmek ıstıyorum bundan sonra kı durumları da

buradan gün be gün takip edebilirsiniz.
    ilgili kısımdan ankara'ya bakın lütfen. güncellenecek her gün..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@godzilla1923, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

vize maili alan arkadaşlar yazabilirse kaç no aralıgına gitti kaç kişiye gitti ögrenme sansımız olur..

ilk 400 800 içinde toplam 7 arkadaşımız aldı. 8-9 temmuz'a..

• ⭐⭐⭐

@kingocali, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@smartcells Kesinlikle doğrudur. 39.000'li dosya numaralarına kadar işlenebilmesinden bahsediyorum. Örneğin, 2019 yılında 30.000'li dosya numaralarına kadar işlenebilmiş. 2018 yılında 25.000'li dosya numaralarına kadar işlenebilmiş. 2017 yılında 30.000'li dosya numaralarına kadar işlenebilmiş. 2020 ve 2021 "normal" yıllar olmadığı için, bu yıllara ait veriler bize "doğru"ları söylemiyor.

Bu dosya numaralarının tamamı Türkiye'de değil tabii ki. Aralarından, sizin dediğiniz kadarı Türkiye'de. 2020'nin ilk 3 ayında, bahsettiğiniz 1.700 - 2.500 kişi içinden, ayda yaklaşık 50 tanesine (aileleriyle birlikte yaklaşık 100 oluyor) vize verilebiliyormuş. Eylül 2020'de hakim "Verebildiğiniz kadar verin" emri verince, bu sayı ayda yaklaşık 150'ye (aileleriyle birlikte yaklaşık 300'e) çıkmış.

Sizin hatırınız için, ayda 500 vize bassınlar. Temmuz'un ilk haftası da benden olsun. Yine yalnızca 1.500 kişi gidebilecek. Sizin verdiğiniz sayılarla, 200 - 1.000 kişi (o da hepsi davacıysa ya da davalardan birinden "class action" kararı çıkarsa) dava sonucunu beklemeye devam edecek. Hesap gayet basit ve anlaşılabilir aslında. Lakin sorun değil.

30 Eylül'e kadar 2,5 ay işlem süresi var.
    2021 excel tablosunda EU-24XXX'e kadar 500 case no var.
    Yani bu 2,5 ayda sadece 500 dosya işlemini (500 randevu) yapsalar bile 24xxx'lere kadar dosyalar vizelerini alabilirler gibi görünüyor. Daha büyük numaraların şansı ise ancak davalara katılmışlarsa olabilir sanki. 500 randevu (aylık 150-180 arası dosya demek) eski normal çalışma tempolarına göre gayet olağan bir sayı.

Excel sayfasındaki 700 küsur kişinin işlemlerini bitirmeleri bile olası (Türkiye'de kazanan herkesin bu excel'e adını yazdırdığını kabulü ile yapılmış bir temenni). Excel'de 700 küsur kayıt,. Buradan haberi olmayan bir kaç yüz kişi dha ekle. Yani aslında işlemeleri gereken 1000 civarında randevu var herkesin mülakat alabilmesi için. Çok abartı bir durum değil.

Tabii bu rakam mülakat sayısı. Hekes mülakattan geçecek anlamına gelmiyor. Özellikle sponsor istenecek kişilerin sponsor bulup vizelerini bastıracak kadar zamanları olmayabilir mülakatta red almasalar bile.

O yüzden maddi durumlarından dolayı bankada iyi bir hesap göstermekte zorlanacak olanların yerleşmek istedikleri eyalet olarak "living cost"u en düşük eyaletleri (Alabama vs gibi) belirtmeleri kendi menfaatlerine olacaktır. Los Angeles, Miami, New York, Seattle gibi aşırı pahallı yerelerden birine gideceğim deyip gereksiz yere sponsor belasına bulaşıp kendi kendilerine şanslarını yok edebilirler.

Sadece 10-15 bin dolar paran varsa mülakatta ben Mississippi'ye gideceğim, Tennessee'ye gideceğim, Arkansas'a yerleşeceğim de. Vizen basıldıktan sonra Los Angeles mı, Chicago mu, San Diego mu, New York mu artık nereye gidersen git. Köprüyü geçinceye kadar akıllı davranmak lazım 🙂

• @gucarslan teşekkür ederim

• @msener Hakimlerin nasıl kararlar vereceğini bilemediğimiz için, vizelerin hangi öncelik sırasına göre dağıtılacağı konusunda karanlıktayız. Henüz 2020 kazananları için rezerve edilen 9.095 vizenin bile hangi öncelik sırasına göre dağıtıldığını göremedik. Örneğin, Jacob v. Biden'da Chen class action kararı verirse, Goh v. Blinken'da Mehta davacılara relief sağlarsa, bir yandan normal sıralamaya göre, eşzamanlı olarak davacılara öncelik verilerek, bu süreç nasıl yönetilir; hayalimde canlandıramıyorum. İki hakim birbiriyle çelişen, en azından birbirlerinin kararlarının uygulanabilirliğini zora sokan kararlar verirler mi; onu bile kestirmek güç. Bekleyip görmekten başka çaremiz yok maalesef.

@smartcells Varsayımlarınızı ("tüm talihliler Excel tablosunda bulunuyor") belirtmiş ve hesabınızın geçerli olduğu çerçeveyi ("talihlilerin tamamının Excel tablosunda bulunuyor olması halinde") çizmişsiniz. Bu sınırlar içinde hesap doğru. Türkiye'den kaç kişinin kazandığı belli. Excel tablosunda kaç kişinin olduğu belli. Birbirine oranlayınca, sizin temenni ettiğiniz dosya numarasının, benim tahmin ettiğim dosya numarasına oranı çıkıyor.

Hesaplama yönteminizden ve vardığınız sayısal sonuçtan bağımsız olarak, sayısal verilerden çıkardığınız sonuç da, mülakata girecek adaylara verdiğiniz tavsiyeler de çok doğru. Buradan haberi olmayanların sayısının birkaç yüzden fazla olması gerektiğini düşünmekle birlikte, yazdıklarınızın geneline sonuna kadar katılıyorum.

• @crazycells Eylül ayıne kadar 13xxx gelir umarım 😞 ama çok zor görünüyor

• @gucarslan ilk 800 de tabloda bizden 18-19 kişi görünüyor. Nasıl bir mantık işleyecek acaba?

• @ceronimo bu günlük sayı mı? nedir tam olarak ben anlayamadım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

43

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |