Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Sono Hocam peki DV2020 talihlileri ne oldu onlar alabildimi vizeleri çünkü yanlış hatırlamıyorsam 2020 şubat gibi pandemi başlamıştı kısıtlamalar gelmişti

• ⭐⭐⭐

@Kitapsever DV2020'de hemen hemen ilk 14,000 vizesini aldı. 4 Eylül'de mahkemeden bir karar daha çıktı ve belli sayıda arkadaşımız daha vizesini aldı; ayrıca 9000 vize rezerv edildi. Ancak bu rezervlerin nasıl kullanılacağı henüz belli değil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

bu durumu bu başlıkta paylaşmak istiyorum çünkü; içinde bulunduğumuz durumu bundan iyi anlatan daha güzel bir veri olamaz.
    hükümet, #JacobvBiden davasında mahkemeye sundukları "Tier 1-2-3-4" yaklaşımının raporunda şu ifadeyi açıkça dile getirmiş;

2019'da basılan 115,769 adet göçmen vizesinin 9741 adedi DV
    2021'de basılan 70,477 adet göçmen vizesinin sadece 770 adedi DV

ama sorsan covid var..
    şahsen ben tatmin oldum!

• @gucarslan Bilgilendirme için teşekkür ederim.
    Bu tip veriler davanın kazanma şansını artırıyor değil mi ? Yargıçlar bunları görüp bizden yana olur mu?

Bir de bu tier 1-2-3-4 kategorisini isterlerse hemen kaldırabilirler mi ? Ya da davaya bakan yargıçlar kaldırabilir mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov elbette. sadece yargıç'ın bu bilgileri dikkatlice incelemesi gerek hepsi bu.
    chen de zaten bu tip bir yargıç, dikkat edeceğine inanıyorum.

tier konusunu da istedikleri an kaldırabilirler elbette, nasıl bunu getirdilerse.
    yargıçlar bunun sadece haksız bir uygulama olduğunu söyler ve davacılara vizesini verin der.
    bu da bir nevi uygulamanın kalkması demek elbette

• @gucarslan Teşekkür ederim. Dava hakkında bir sorum daha olacaktı. Diyelim davayı kazandık ama 30 eylül den önce mülakat randevusu alamadık. Yine de mülakata çağırmak zorundalar mı ?

Yada 30 eylüle az bir süre kala davayı kazanırsak mülakat randevuları 30 eylüle kadar yetişmezse ne olacak hocam?

• ⭐⭐

@Orhan-Cabarov Davayı kazanmış olmak 30 Eylül son tarihi ortadan kaldırmıyor. Bu tarihe kadar vize basılmış olmalı.
    Geçen sene karantina kuralları ve seyahat yasaklarından dolayı davayı kazanıp vizesini alamayanlar oldu.

• @goblis Teşekkür ederim. Bunu bilmiyordum. 🙏🥺

• @goblis müsadenizle bir sorum daha olacak. Peki davayı kazandık ancak Ankara 30 Eylüle kadar mülakat vermemekte ısrar ederse ne olacak? Case numaram yüksek olduğu için soruyorum. Davadan 30 Eylül sonrasında da alınması mümkün olabilecek vizelerin çıkma durumu yok kesinlikle değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Berk-Şendil bu durumda "rezerv vize" kararı çıkması gerekir, tıpkı DV2020 için.
    mümkün elbette.. neden olmasın.

• ⭐⭐

@Berk-Şendil, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@goblis müsadenizle bir sorum daha olacak. Peki davayı kazandık ancak Ankara 30 Eylüle kadar mülakat vermemekte ısrar ederse ne olacak? Case numaram yüksek olduğu için soruyorum. Davadan 30 Eylül sonrasında da alınması mümkün olabilecek vizelerin çıkma durumu yok kesinlikle değil mi?

Davayı kazanmak aslında çok yuvarlak bir ifade, hepimizin beklentisi olan “ davacılara 30 gün içinde mülakat randevusu verin” gibi bir karar verilirse muhatap doğrudan konsolosluklar değil DoS oluyor ve DoS süreci şöyle işletiyor:

• KCC’ye evrak prosesini tamamlayın talimatı veriliyor. KCC hızla evrakları onaylıyor, evraklarını göndermemiş olan varsa istiyor. Ve dosyaları ilgili konsolosluklara gönderiyor.
    • Konsolosluklara, ilgili davacıların dosyalarının MC (mission critical) olduğu söylenerek gerekeni yapın diyor. Konsolosluklar da talimata uyarak KCC ile paralel çalışarak randevular veriliyor

Mahkeme bu emri verip kenara çekilmiyor. Belirli aralıklarla durum değerlendirme toplantıları yapılıyor. Hükümet avukatı her toplantıda şu kadar davacıya verildi, şu kadarına şu nedenle henüz verilemedi vb şeklinde bu işin tamamlanmasını takip etmek zorunda. ( bkz Young davası)

Bir nedenle bir davacıya belirli bir konsoloslukta randevu verilemiyorsa hükümet buna transfer vb ile çözüm üretmeye çalışıyor. Tabi eğer mahkeme kararı 30 Eylül’e çok yakın tarihte alınırsa zaman sıkışıklığı yaşanabilir. Ve evet 30 Eylül’e yetişmeyen vize için birşey yapılamaz.

• @goblis çok teşekkür ederim 🙂

• Arkadaşlar merhaba, kcc evrak isteği şuanda kaçlarda?
    Benim numaram 39 binlerde bir arkadaş 31 binlerde ve imzasında evrak isteği gelmiş diye belirtmiş.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gökhan-Can şuan kcc evrak taleplerini göndermiyor. siz de talep beklemeden gönderin evraklarınızı. evrak talebi beklemenize gerek yok.. çünkü gelmeyecek.

• @gucarslan evrak talebi beklemeyin gönderin derken hangi evrakları gönderecegiz ve neden beklemeyelım konuyu biraz detaylı anlatırmısınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@xbostanci hangi evrakları göndereceğiniz bu başlığın ilk iletisinde yazılı, bakabilirsiniz.

evrak talebi beklemeyin dememin sebebi de, tam 2 aydır 1 tane bile evrak talebi yollamayan KCC'nin artık işini yapmamasindan kaynaklı bir durum. bunu sadece ben değil, dava açan avukatlar da söylüyor. belli ki KCC, artik tamamen durdurdu çalışmayı. mailelere cevap süreleri +30 gun ve giderek artıyor.

karar sizin elbette, dilerseniz bekleyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

BREAKING NEWS

hepimize hayırlı olsun, Ankara DV vizesi kabul etmeye başladı!!!

• Çok güzel haber. Hepimize hayırlı olur inşallah:)

• Hayırlı olsun. Umarım isteyen herkes vizesine sorunsuz kavuşur.

• Hayırlı uğurlu olsun. Umarım bir an önce herkes alır vizesini.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |