Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan çok teşekkür ederim. son bir sorum olacaktı Amerikada çalışmak istediğimiz iş kısmına yazılacak mesleğin önemi nedir.Muhasebe işini yazdım. Ben muhasebe üzerine kendimi geliştiriyorum ama üniversite 3. sınıfta okuduğum için ne bir stajım veya iş tecrübem nede sertifikam var. Bana mülakat sırasında sorun yaratırmı eğer sorun yaratacak ise sizce daha okulu bitirmeden gidecek bir öğrenci için meslek kısmına ne yazmalıyım. Çok soru sordum kusura bakmayın. Şimdiden teşekkürler.

• @AZPWR Bende ogrenci olarak mulakata gitmistim. Bu konuda hic soru gelmemisti bana. Nitelikli calisan insanlar kadar temel islerde calisacak insanlara ihtiyaclari var aslinda. En temel kriter bu konuda sizin orada yasayip yasayamayacaginizi anlamaya calisiyorlar. Ornek vermek gerekirse ben daha oncesinde 2 defa work and travel progragimina katildigim icin bana neredeyse soru bile sormadi. Gittigim yerin ne kadar guzel oldugunu falan soyledi sohbet havasinda gecti benim mulakatim. Siz bilgilerinizi dogru yazmaya ozen gosterin mulakattan kalacaginizi dusunmuyorum ozellikle genc yasta onlar icin bulunmaz nimetsiniz 🙂

• @Ist-to-NY çok teşşekkür ederim. Konsolosluklar 2022 talihlileri için açılır ve sıra bize gelir ise konsoloslukta görüşme nasip olur umarım bize de 😃 J1 vizesi benim belalı vizem Work and Travel programından red yemiştim berbat ingilizcem sağolsun. şimdi bu red nedenini DS formuna yazarken bir ürperti gelmiyor değil içime yine red yemek güzel olmaz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AZPWR, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan çok teşekkür ederim. son bir sorum olacaktı Amerikada çalışmak istediğimiz iş kısmına yazılacak mesleğin önemi nedir.Muhasebe işini yazdım. Ben muhasebe üzerine kendimi geliştiriyorum ama üniversite 3. sınıfta okuduğum için ne bir stajım veya iş tecrübem nede sertifikam var. Bana mülakat sırasında sorun yaratırmı eğer sorun yaratacak ise sizce daha okulu bitirmeden gidecek bir öğrenci için meslek kısmına ne yazmalıyım. Çok soru sordum kusura bakmayın. Şimdiden teşekkürler.

sadece bilgi almak. bu tür konular size hiçbir şekilde sorun olmaz. sizden beklenen zaten doğru bilgileri vermeniz. eğer muhasebe alanıda çalışacaksanız onu yazmanız en doğru olan.

• ⭐⭐⭐

@narcisyoruk Merak etmeyin normal. Dosya numaranıza göre evrak talep mailinin gelmesi ayları bulabilir. Bundan sonra yapmanız gereken tek şey sabırla beklemek.

Ayrıca imzanızı düzenlerseniz cevaplar için yol gösterici olur:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

• Merhaba herkese, eşim dv 2022eu6XXX case number ile lottery kazandı, kazandı mı demeliyiz onu da bilmiyorum yani bu süreçte her şeyi eksiksiz yaparsak kazanan herkes green card alabiliyor mu? Lottery kazananların sayısı gördüğüm kadarıyla 18000 leri buluyor ve yorumlardan gördüğüm kadarıyla her sene Türkiye'den 2500 civarında insan alınıyor, yani biz tekrar bir eleme aşamasına mı gireceğiz? Bunlar kafama takılan sorular ama asıl sorularım şu şekilde:

1- Ben 18 yaşından küçükken babam soyadı değşikliği yaptığı için yasal olarak benim de soyadım değişti. "Have you ever used other names?" kısmına eski soyadımı yazıyor muyum?
    2- Doğum yerim aslında "izmir karşıyaka" fakat kimlikte yanlışlıkla karşıkaya yazılmış ve bu yaklaşık 15 yaşımdan beri bu şekilde, kimlikte yazdığı şekilde Karşıkaya olarak ds 260 formunu doldurmam sorun teşkil eder mi? Eğer kimliğimi değiştirmem gerekirse bir çok yerdeki bilgilerimi de güncellemem gerekecek.
    3- Sosyal medya hesap bilgisi istiyor, instagram için kullanıcı adımı bulabiliyorum fakat facebook için nasıl bulacağımı bilmiyorum. Adımı soyadımı yazmam yeterli olur mu?
    4- DV2022 başvuru sırasında yazdığım posta kodu yanlış, forumdaki yorumlardan anladığım kadarıyla ds260 formunu dolduruken doğru posta kodunu girmem yeterli olur mu?
    5- Askerliğimi yedek subay olarak yaptım, o dönem yaşadığım yer olarak bölük içinde bulunan lojmanı yazmam bir problem yaratır mı?
    6- KTÜ gümüşhane mühendislik fakültesinde 1 sene okuyup bıraktım ve şu an orası gümüşhane üniversitesi oldu, sistem kayıtlarında da bıraktığım üniversite gümüşhane üniversitesi olarak gözüküyor, hangi üniversitenin ismini girmem gerekir ya da hiç girmesem olur mu?
    7- Son olarak maden mühendisiyim çoğu zaman arazi de çalıştım, çalışıtığım yerlerin adresini örnek olarak "himmetoğlu köyü kömür ocağı" olarak girsem problem olur mu?

Çok fazla sorum oldu, cevaplarını forumda da arattım fakat bulamadığım için yazıyorum şimdiden kusura bakmayın.

• @Cem-Can Bunlar nasil sorular aklim cikti 😉 cevaplarini ben bile merak ettim takip edecegim

• DS-260 formunu en son ne zaman submit edip göndermemiz gerekiyor arkadaşlar. Ne kadar zamanımız var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Merhaba Neslek yüksek okul mezunu olan en yüksek okul seçeneğinde vocational school u mu seçmeli. Teşekkürler

• Daha önce çalıştığımız kısımda. 2014/2015 yılları arasında 1 sene staj yaptığım yerin şuanki güncel bilgilerini bilmiyorum.Adres değişikliği vs.vs olmuş olabilir.
    Supervisor's Surnames gibi bilgileride hiç hatırlamıyorum. Eski çalıştığım yerlerden 1 sene staj yaptığım yeri girmesem problem olurmu ?

18 Yaşında iken çalışmıştım.

• @seyf Bende Meslek Yüksek Okulu mezunuyum. VOCATIONAL olarak girmemin doğru olacağını söylediler. Sizde o şekilde girebilirsiniz.

• Arkadaşlar size iki sorum var.

1. Ben lisede 4. sınıfken okudugum lise anadolu lisesine dönüşüp adı değişti, fakat benim diplomada düz liseli olarak görünüyor. Ds260 formuna normal lise diplomamda okul ismi ne yazıyorsa onu mu yazmalıyım yoksa okulun şu an ki güncel ismini mi yazmalıyım?

2. İkinci sorum ise social security number ile ilgili, formun açıklamasının olduğu pdf'de 3 kutucuk olacak onları no,yes,yes olarak doldurun diyor fakat ben de 2 tane kutucuk görünüyor. Fotograf eklemeyi beceremedim. İlk formu doldururken 3 kutucuktu şuan sadece iki kutucuk görünüyor.

• İlk sorunuza cevap vereyim. Diplomanızda ismi nasılsa onu yazın.

• @forester Teşekkürler. İlk konuya fotograf ekleyemedim buraya ekliyim son sayfayı. İlgili arkadaslar görüp cevaplar.
    alt metni

• @gucarslan

1. DV-2021 mülakatlarına daha başlanmamasının sebebi, COVID-19'un Türkiye'deki kötü durumu mu?

2. Prof. Dr. Uğur Şahin'in (BioNTech'in kurucusu) bir konuşmasını dinledim; Eylül ayının sonuna kadar 120 milyon doz BioNTech aşısı Türkiye'ye gelmiş olacak dedi. Öyleyse, DV-2022 mülakatlarının başlama tarihinde, neredeyse tüm Türkiye tüm dozlarını olmuş olacak. Öyleyse, bir DV-2022 kazananı olarak (case number: 17xx), Ekim veya Kasım ayında göçmenlik vizemi alabilir miyim?

• @gucarslan Eylül sonuna kadar neredeyse tüm Türkiye tamamen aşılanmış olacak (BioNTech 120 milyon aşı gönderiyor). 1 Ekim'de DV-2022 mülakatları başlar mı?

• ⭐⭐⭐

@Cem-Can, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba herkese, eşim dv 2022eu6XXX case number ile lottery kazandı, kazandı mı demeliyiz onu da bilmiyorum yani bu süreçte her şeyi eksiksiz yaparsak kazanan herkes green card alabiliyor mu? Lottery kazananların sayısı gördüğüm kadarıyla 18000 leri buluyor ve yorumlardan gördüğüm kadarıyla her sene Türkiye'den 2500 civarında insan alınıyor, yani biz tekrar bir eleme aşamasına mı gireceğiz? Bunlar kafama takılan sorular ama asıl sorularım şu şekilde:

1- Ben 18 yaşından küçükken babam soyadı değşikliği yaptığı için yasal olarak benim de soyadım değişti. "Have you ever used other names?" kısmına eski soyadımı yazıyor muyum?
    2- Doğum yerim aslında "izmir karşıyaka" fakat kimlikte yanlışlıkla karşıkaya yazılmış ve bu yaklaşık 15 yaşımdan beri bu şekilde, kimlikte yazdığı şekilde Karşıkaya olarak ds 260 formunu doldurmam sorun teşkil eder mi? Eğer kimliğimi değiştirmem gerekirse bir çok yerdeki bilgilerimi de güncellemem gerekecek.
    3- Sosyal medya hesap bilgisi istiyor, instagram için kullanıcı adımı bulabiliyorum fakat facebook için nasıl bulacağımı bilmiyorum. Adımı soyadımı yazmam yeterli olur mu?
    4- DV2022 başvuru sırasında yazdığım posta kodu yanlış, forumdaki yorumlardan anladığım kadarıyla ds260 formunu dolduruken doğru posta kodunu girmem yeterli olur mu?
    5- Askerliğimi yedek subay olarak yaptım, o dönem yaşadığım yer olarak bölük içinde bulunan lojmanı yazmam bir problem yaratır mı?
    6- KTÜ gümüşhane mühendislik fakültesinde 1 sene okuyup bıraktım ve şu an orası gümüşhane üniversitesi oldu, sistem kayıtlarında da bıraktığım üniversite gümüşhane üniversitesi olarak gözüküyor, hangi üniversitenin ismini girmem gerekir ya da hiç girmesem olur mu?
    7- Son olarak maden mühendisiyim çoğu zaman arazi de çalıştım, çalışıtığım yerlerin adresini örnek olarak "himmetoğlu köyü kömür ocağı" olarak girsem problem olur mu?

Çok fazla sorum oldu, cevaplarını forumda da arattım fakat bulamadığım için yazıyorum şimdiden kusura bakmayın.

Lütfen önce sürecinizi imzanıza taşıyın. Nasıl yapılacağına aşağıdaki linkten bakınız.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

Cevaplara gelince ;
    1- Evet yazıyorsunuz.
    2- Kimlikte ve e-devletteki kayıtlarda ne yazıyorsa onu yazacaksınız. Çünkü doğru olan budur.
    3- Facebook'a giriş yapın, sol üst köşede adınız soyadınız yazar, adınıza tıklayın ve tarayıcınızın (Chrome vb.) üst tarafta adres satırını kopyalayıp ilgili yere yapıştırın.
    4- Evet, doğru olanı yazın.
    5- Askerlik bir ikamet olarak sayılmıyor. Yazmanıza gerek yok.
    6- Bu bölümü bıraktığınıza göre yazmanıza gerek yok. Eğer yazmak isterseniz tabi ki Gümüşhane Üniversitesi olarak yazacaksınız.
    7- Çalıştığınız şirketin merkez bina adresini yazabilirsiniz. Sonuçta bir şirkete/kuruma bağlı olarak çalışıyor olmalısınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@recentibus, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan

1. DV-2021 mülakatlarına daha başlanmamasının sebebi, COVID-19'un Türkiye'deki kötü durumu mu?

2. Prof. Dr. Uğur Şahin'in (BioNTech'in kurucusu) bir konuşmasını dinledim; Eylül ayının sonuna kadar 120 milyon doz BioNTech aşısı Türkiye'ye gelmiş olacak dedi. Öyleyse, DV-2022 mülakatlarının başlama tarihinde, neredeyse tüm Türkiye tüm dozlarını olmuş olacak. Öyleyse, bir DV-2022 kazananı olarak (case number: 17xx), Ekim veya Kasım ayında göçmenlik vizemi alabilir miyim?

1- hayır. bu kesinlikle covid ile alakal değil. eğer öyle olsa ankara konsolosluğu diğer göçmen vizelerini geçen yıllardan daha fazla sayısa basmazdı.

2- eğer süreniz doğru şekilde başlar ve devam ederse elbette almı olursunuz. ama bu durum aşılana olayı ile tamamen bağımsız.

• ⭐⭐⭐

@recentibus, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan Eylül sonuna kadar neredeyse tüm Türkiye tamamen aşılanmış olacak (BioNTech 120 milyon aşı gönderiyor). 1 Ekim'de DV-2022 mülakatları başlar mı?

Ekstra bir sorun çıkmaz ise eğer tabi ki açılır. En azından temennimiz bu yönde. Bunun siyasi bir yanı var mıdır bilemem. Ama varsa da evet var demeyeceklerdir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |