Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@qrack, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@goblis dv2022 talihlisi babam olduğu için bildiğim kadarıyla benim diploma almama gerek yok yanlış mı biliyorum? Ayrıca dünün tarihi derken ne demek istediğinizi anlamadım.Ben güncel bilgilerimle doldurup olması gereken mezuniyet gününü yazmayı düşünüyorum.

Evet eğitim şartı sadece asıl talihli için geçerli. Diğer aile bireylerinden diploma istenmiyor.

İleri tarih girilemiyor diye hatırlıyorum, o yüzden formu doldurduğunuz günün bir gün öncesini yazabiliyorsunuz.

• Merhabalar!ds-260 dolduruken ikinci sayfada Applicant information altında tablo çıkıyor asıl applicant İncomplete ve eş ve çocukları.Bu kısımlar doldurulacak mı?Eş ve çocuklarda Start now ibaresi var.Eş bölümünde de Start now yazıyordu,yanlışlıkla oraya tıklayınca İncomplete şıkkına dönüştü,bu kısmı tekrar Start now nasıl döndürebilirim?Şu anda asıl talihli ve eş ikiside İncomplete gözüküyor.Ne tavsiye edersiniz?

• ⭐⭐⭐

@Yusuf-Üstünbaş, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Yardımınız için teşekkür ederim adres bilgimi şöyle güncelleyeceğim Şuan oturduğum adresi ilk yazacağım sonra yurdu sonra tekrar şuan oturduğum adresi yazacağım yaş olarak geriye giderken adres olarak da geriye gitmem gerekiyor. Tekrardan teşekkürler.

Evet aynen dediğiniz gibi yapmanız gerekiyor.

• ⭐⭐⭐

@baikini74, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar!ds-260 dolduruken ikinci sayfada Applicant information altında tablo çıkıyor asıl applicant İncomplete ve eş ve çocukları.Bu kısımlar doldurulacak mı?Eş ve çocuklarda Start now ibaresi var.Eş bölümünde de Start now yazıyordu,yanlışlıkla oraya tıklayınca İncomplete şıkkına dönüştü,bu kısmı tekrar Start now nasıl döndürebilirim?Şu anda asıl talihli ve eş ikiside İncomplete gözüküyor.Ne tavsiye edersiniz?

Incomplete yazması normal bir durum. Yani başladınız ama bitirmediniz gibi düşünün. Artık Start'a dönüşmez. Evet hepsini doldurmanız gerekli.

• Merhaba arkadaslar. Oncelikle bir sonraki adım icin secilen arkadaslarımı tebrik ederim. Talihli olupta gorusme surecleri baslamayan arkadasların en kısa zamanda gorusme tarihi ve vizelerini almalarını dilerim.
    Bende 2022 talihlilerinden birisiyim ve esim ile gitmeyi planlıyoruz. DS-260 formu ile ilgili bir kac sorum var.

• Askerlik yaptınız mı sorusuna 'evet' mi demeliyiz? 18 gün bedelli askerlik yaptım fakat yonelgelerde askerlik belgesi sadece Iran vatandaslarından istenmis oyuzden biraz kafam karisti. Tabi evet diyeceksek silah egitimine de evet dememiz gerekecek sanırım.
    • 2 seneye yakın ogrenci vizesi ile Amerika'da yasadim. Bu sure icinde bir kac aylık periodlar halinde farkli sehir ve eyaletlerde yasadim. Bunlarin bir kisminin tarih ve adreslerini hatirlamiyorum cunku hicbirisi benim adima degildi. Oradaki adreslerimde eksiklik olsa problem olur mu?
    • Okul bilgilerimizi girerken okudugumuz lise ve universite icin toplam sayısı 2 girmemiz gerekiyor. Ama 2 lise okuduysak sanirim 3 mu yazacagiz? Ayrica bitirmedigimiz universiteleri hazirliginda olsak dahi eklememiz gerekir mi? Universite icin ozel bir durumum var. Burada kazandıgım bolum 'SUNNY' programiydi ve 1 sene Turkiye 1 sene Amerika'da okuyacaktim. Hazirlik icin ilk donem Turkiye'de okuduktan sonra Amerikaya gittim ve orada okulu birakip baska bir okula gectim. Simdi Turkiye'de bitirdigim 1 universite, 1 adet iki senelik ozel denizcilik okulu, 2 adet lise (bir lise de baslayıp baska bir lisede son donem bitirme) var. Bunların disinda Turkiye'de basladigim 4 senelik 'SUNY' programli universite (hazırlıkta tamamen bıraktım) ve 1 tane Amerika'da college var. Bu durumda egitim bolumumu nasil duzenlemeliyim?
    • Is bolumunde sadece kendi sahip oldugum ve ortak oldugum sirketler yer alıyor problem olur mu? Bu sirkerlerin yılları okullar ile cakısıyorsa problem olur mu?
    • Son olarak ası ile ilgili bir sorum var. Cocuklukta yapılması gereken butun asıları yaptırdıgımızı biliyorum fakat 'ası kartı' istedigi icin ne cevap verecegimi bilemedim. e-nabızdan kontrol ettigimde dogumumdan beri olmam gereken hicbir asıyı olmamıs gibi gorunuyorum. Esim de aynı durumda. Aynı problemi yasayan arkadaslar varsa nasıl bir cozum dusunduklerini merak ediyorum.
      NOT: Daha once sorulmus olan soruları sorduysam simdiden kusura bakmayın her nekadar cogu sayfayı okuduysam da butun sayfaları okuyamadim.
  • ⭐⭐⭐

DS-260 formlarını henüz doldurup göndermedim çünkü ailenin bütün pasaportlarını yenileme aşamasındayız.

Belki bilmeyen ya da farkında olmayan vardır diye hatırlatıyorum. Çocuklarınız öğrenci ise pasaport harcından muaf oluyorlar. Yani sadece defter parası (180 TL) ödeyerek çocuklarınıza pasaport çıkarabilirsiniz. Bunun için E-devlet'ten çocuklarınızın öğrenci olduğuna dair belgeyi alabilirsiniz. Normalde pasaport randevusunda görevli sistemden yatırılan harç ve defter paralarını görüp ona göre işlem yapıyor. Eğer çocuklar için harç yatırılmamış derse öğrenci belgelerini ibraz edin. Tebdirli davranıp e-devlet'ten aldığınız öğrenci belgelerini yanınızda mutlaka götürün eğer çocuklarınız oöğrenci ise.

alt metni

• Bu ileti silindi!

• Arkadaşlar Ds260 formunu gönderdim ama aklıma bir sey takıldı Üniversite 2. Sınıftayım 1 sene mezuna kaldım yaz tatillerinde ve mezuna kaldığım sene babamın lokantasında çalıştım ama bunu ds260 daha önce çalıştınız mı bölümüne yazmadım yazmam gerekir miydi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yusuf-Üstünbaş hayır, yazmanıza gerek yok.

• Teşekkür ederim.

• Summary information sayfasında asıl talihli,eş ve çocukların Accompany statüsleri çıkıyor.Applikant ve eşte durum İncomplete yazıyor,çocuklarda ise start now.Anladığım kadarıyla burada eksik kısımlar doldurulmaya devam edilecek sonra çocukların,yani aile üyelerin DS formları doldurulacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-Yüksel, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba. 22 Talihlisi eşim. 1 kızım ABD de okuyor. Ben ve küçük kızım var 16 yaş. 4 kişiyiz.
    Mülakat yerini Ankara yazıyoruz. Mülakat tarihinde kızım ABD den gelecek Ankara da mülakata gireceğiz beraber. Kızım okuluna dönecek hemen.
    1-Gidebilir mi yalnız olarak asıl talihliden önce? veya
    2-Eşim tek gitti 1 hafta kaldı ve döndü. Sonra aile bireyleri farklı zamanlarda ve yalnız olarak 6 ay içinde talihliden bağısız olarak giriş yapabilir mi? teşekkrler.

1. Kiziniz icin yas hesabini kesinlikle yapin. Eger Ankara'ya gelip vize alirsa maalesef asil talihliden once giremez ABD'ye... Ayrica artik gocmen statusunde olacagi icin var olan F veya J vizesini de kullanip ABD'ye girmesi de yasak.

2. Evet, yapabilir. Bu durumda asil talihli ile kiziniz giris yapabilir beraber, sonra diger herkes kendi 6 ayi icerisinde ilk girisi gerceklestirebilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan yas hesabina takilma ihtimalinden dolayi mi o sekilde soylediniz sayin @gucarslan , normalde asil talihli vizesini aldiktan sonra diger aile uyeleri bulunduklari ulkelerde surece devam edebiliyor. Fakat dediginiz gibi 21 yasini gecince kizlari bu haktan yararlanamayacagi icin ve AOS sureci de aylar alacagi icin bu durumda herkesin Ankara'da tek seferde vize almasi en mantiklisi...

( @Ali-Yüksel )

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BurakKuloglu, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaslar. Oncelikle bir sonraki adım icin secilen arkadaslarımı tebrik ederim. Talihli olupta gorusme surecleri baslamayan arkadasların en kısa zamanda gorusme tarihi ve vizelerini almalarını dilerim.
    Bende 2022 talihlilerinden birisiyim ve esim ile gitmeyi planlıyoruz. DS-260 formu ile ilgili bir kac sorum var.

• Askerlik yaptınız mı sorusuna 'evet' mi demeliyiz? 18 gün bedelli askerlik yaptım fakat yonelgelerde askerlik belgesi sadece Iran vatandaslarından istenmis oyuzden biraz kafam karisti. Tabi evet diyeceksek silah egitimine de evet dememiz gerekecek sanırım.
    • 2 seneye yakın ogrenci vizesi ile Amerika'da yasadim. Bu sure icinde bir kac aylık periodlar halinde farkli sehir ve eyaletlerde yasadim. Bunlarin bir kisminin tarih ve adreslerini hatirlamiyorum cunku hicbirisi benim adima degildi. Oradaki adreslerimde eksiklik olsa problem olur mu?
    • Okul bilgilerimizi girerken okudugumuz lise ve universite icin toplam sayısı 2 girmemiz gerekiyor. Ama 2 lise okuduysak sanirim 3 mu yazacagiz? Ayrica bitirmedigimiz universiteleri hazirliginda olsak dahi eklememiz gerekir mi? Universite icin ozel bir durumum var. Burada kazandıgım bolum 'SUNNY' programiydi ve 1 sene Turkiye 1 sene Amerika'da okuyacaktim. Hazirlik icin ilk donem Turkiye'de okuduktan sonra Amerikaya gittim ve orada okulu birakip baska bir okula gectim. Simdi Turkiye'de bitirdigim 1 universite, 1 adet iki senelik ozel denizcilik okulu, 2 adet lise (bir lise de baslayıp baska bir lisede son donem bitirme) var. Bunların disinda Turkiye'de basladigim 4 senelik 'SUNNY' programli universite (hazırlıkta tamamen bıraktım) ve 1 tane Amerika'da college var. Bu durumda egitim bolumumu nasil duzenlemeliyim?
    • Is bolumunde sadece kendi sahip oldugum ve ortak oldugum sirketler yer alıyor problem olur mu? Bu sirkerlerin yılları okullar ile cakısıyorsa problem olur mu?
    • Son olarak ası ile ilgili bir sorum var. Cocuklukta yapılması gereken butun asıları yaptırdıgımızı biliyorum fakat 'ası kartı' istedigi icin ne cevap verecegimi bilemedim. e-nabızdan kontrol ettigimde dogumumdan beri olmam gereken hicbir asıyı olmamıs gibi gorunuyorum. Esim de aynı durumda. Aynı problemi yasayan arkadaslar varsa nasıl bir cozum dusunduklerini merak ediyorum.
      NOT: Daha once sorulmus olan soruları sorduysam simdiden kusura bakmayın her nekadar cogu sayfayı okuduysam da butun sayfaları okuyamadim.
    1. Formu dogru bilgilerle doldurmaniz yeterli. Dediginiz gibi TC vatandaslarindan askerlik belgesi istenmiyor. Bedelli oldugu icin evet veya hayir diyebilirsiniz. Tamamen size kalmis.

2. Sorun olmaz, elinizden gelenin en iyisini yapip hatirladiginiz kadariyla yazmaniz yeterli.

3. lise icin 2 + universite icin Turkiye'deki ve ABD'deki okul olmak uzere 4 diye yazabilirsiniz. Her okulun tarihlerini dogru girip sadece diplomayi aldiginiz yerlerin karsisina diploma olarak yazin. Basladiginiz ama bitirmediginiz veya bitirmeyi planlamadiginiz okullari gormezden gelebilirsiniz. Onlari eklemeye gerek yok...

4. sorun olmaz.

5. hayir yazmalisiniz. o soruda daha spesifik bir durum soruluyor. Kisaca "asi kartiniz var mi?" diye sorulmuyor...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emre34, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba , üniversite giriş bilgilerimi yazdım ancak lise tarihlerinden emin değilim ve e-devlette de kayıt bulunmamaktadır sadece üniversite bilgilerimi yazmam yeterli olur mu yoksa okula ulaşıp belge istemelimiyim?

tahmini olarak yazabilirsiniz, zaten Turkiye'deki lise egitim baslangic ve bitis tarihleri oldukca standart...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AZPWR, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

iyi günler ben önceden Work and travel başvurusu yapıp ingilizce yetersiszliği nedeni ile istanbulda konsoloslukta red almıştım. bunu ds 260 formundaki ilgili kısma yazmama ihtiyaç varmı?
    cevaplarsanız sevinirim. 🙂

Sayin @Programmer 'in belirttigi gibi evet diye yazin. Ama bu durum gocmenlik surecinizi kotu etkilemeyecek, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhabalar!ds-260 dolduruken ikinci sayfada Applicant information altında tablo çıkıyor asıl applicant İncomplete ve eş ve çocukları.Bu kısımlar doldurulacak mı?Eş ve çocuklarda Start now ibaresi var.Eş bölümünde de Start now yazıyordu,yanlışlıkla oraya tıklayınca İncomplete şıkkına dönüştü,bu kısmı tekrar Start now nasıl döndürebilirim?Şu anda asıl talihli ve eş ikiside İncomplete gözüküyor.Ne tavsiye edersiniz?

Eger esiniz ve cocugunuz Green Card alacaksa onlar icin de DS-260 formunu doldurup gondermelisiniz.

Eger GC almayacaklarsa, formlari doldurmaniza veya submit etmenize gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@smartcells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

DS-260 formlarını henüz doldurup göndermedim çünkü ailenin bütün pasaportlarını yenileme aşamasındayız.

Belki bilmeyen ya da farkında olmayan vardır diye hatırlatıyorum. Çocuklarınız öğrenci ise pasaport harcından muaf oluyorlar. Yani sadece defter parası (180 TL) ödeyerek çocuklarınıza pasaport çıkarabilirsiniz. Bunun için E-devlet'ten çocuklarınızın öğrenci olduğuna dair belgeyi alabilirsiniz. Normalde pasaport randevusunda görevli sistemden yatırılan harç ve defter paralarını görüp ona göre işlem yapıyor. Eğer çocuklar için harç yatırılmamış derse öğrenci belgelerini ibraz edin. Tebdirli davranıp e-devlet'ten aldığınız öğrenci belgelerini yanınızda mutlaka götürün eğer çocuklarınız oöğrenci ise.

alt metni

Bilgilendirme icin tesekkurler, ilgili baslik surada:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1414/t-c-pasaport-türleri-ve-pasaport-başvurusu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Summary information sayfasında asıl talihli,eş ve çocukların Accompany statüsleri çıkıyor.Applikant ve eşte durum İncomplete yazıyor,çocuklarda ise start now.Anladığım kadarıyla burada eksik kısımlar doldurulmaya devam edilecek sonra çocukların,yani aile üyelerin DS formları doldurulacak.

orada su an ne yazdigi onemli degil, eger esinizin ve cocuklariniz Green Card alacaksa o formlari da tamamlayip gondermeniz gerekiyor, bilginize.

• Arkadaşlar merhaba, doğum tarihinde yaptığım hatadan dolayı birden fazla kez yanlış giriş yaptım. Hatamı çözdüm ama bu seferde sistemdeki doğru bilgilerimi girmek istediğimde bu hatayı alıyorum. Case numaram engellendi sanırım, Ne yapmam lazım. Lütfen yardım edin.

"The Case Number entered is currently unavailable. Please try again later or contact the Kentucky Consular Center (KCC) by email ([email protected]) or by phone (Public Inquiry Phone Number 606-526-7500 7:30 a.m. to 4:00 p.m. EDT Monday – Friday) for further assistance."

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |