Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar merhaba,
    Mulakat yeri ile ilgili bir sorum olacak. Su an Tr'de konsolosluk mülakat kabul etmedigi icin ds260 formunda mulakat yerini farkli bir ulke secen ve mulakata farkli ulkede girenleriniz oldu mu? Olduysa şartlar neler ve süreç nasıl işledi anlatabili mi?

• Selam. Cocugum cekilis basvuru tarihi ile sonuclar aciklanma tarihi arasinda, 24 martta 21 yasini doldurdu. Greencard hakkimdan faydalanabilir mi, bilgisi olan yardimci olabilirse sevinirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@haşim-aktoprak merhaba. bu iletideki hesabı yapmanızı rica ederim;

https://yesilkartforum.com/forum/post/20231

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Maybeoneday, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Platformda gereksiz onlarca post varken

Platformda gereksiz onlarca post yok. Her iletiyi kendi basliginda degerlendirmeniz gerekiyor. Sohbet odalarinda sohbet iletileri olmasi oldukca normal, o iletiler sizi veya sorunuzu ilgilendirmiyor. Ayrica onlari kesinlikle gereksiz ileti olarak da gormuyoruz, forum uyeleri kendi aralarinda sohbet ediyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@neobeo, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Arkadaşlar merhaba,
    Mulakat yeri ile ilgili bir sorum olacak. Su an Tr'de konsolosluk mülakat kabul etmedigi icin ds260 formunda mulakat yerini farkli bir ulke secen ve mulakata farkli ulkede girenleriniz oldu mu? Olduysa şartlar neler ve süreç nasıl işledi anlatabili mi?

Eger farkli bir ulkede yasiyorsaniz o ulkedeki konsoloslukta mulakata girebilirsiniz.

Fakat su an Turkiye'deyseniz once ilgili ulkeye gidip, daha sonra KCC'yi bu adres degisikliginden haberdar edip dosyanizin ilgili konsolosluga iletilmesini talep edebilirsiniz.

• Öncelikle bilgilendirme için çok teşekkür ederiz. Süreç çok güzel izah edilmiş. Benim sorum, vukaatlı nüfus kayıt örneği ile ilgili. Konsolosluğun yayınladığı dokümanlardan birisinde vukaatlı nüfus kayıt örneğinin kırmızı damgalı olması gerektiği yazılırken " https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/Visa-Reciprocity-and-Civil-Documents-by-Country/Turkey.html " adresinde "If it is obtained through e-Government website, the document would have a barcode on upper right instead of red stamp and signatures." diyor. Yani e-devletten alınan barkodlu belge de olur diyor.

Bu belgeyi sizler Nüfus Dairesinden mi aldınız, yoksa e-devletten mi? Çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@forester merhaba. e-devlet üzerinden aldığınız belgeler yeterlidir.
    zaten KCC'ye evrakları e-posta ile göndereceğinizden ve bu evraklar resmi bir amaç için düzenlendiğinden ıslak imzalı olmasına gerek yoktur.

• @gucarslan Çok teşekkür ederim.

• Merhaba ds-260 formunda adresler kısmında amerikada work&travel yaparken 4 ay kaldığım adres, erasmusta 1 dönem boyunca kaldığım adres ve çanakkalede okurken her kaldığım adresi yazmam mı gerekiyor? Öğrenci evi olduğu için sürekli ev değiştiriyordum 1 yıl aralıksız kalmadım ve bunların hiçbiri e-devlette nüfus kayıt örneğinde vs gözükmüyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ggulduk, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Merhaba ds-260 formunda adresler kısmında amerikada work&travel yaparken 4 ay kaldığım adres, erasmusta 1 dönem boyunca kaldığım adres ve çanakkalede okurken her kaldığım adresi yazmam mı gerekiyor? Öğrenci evi olduğu için sürekli ev değiştiriyordum 1 yıl aralıksız kalmadım ve bunların hiçbiri e-devlette nüfus kayıt örneğinde vs gözükmüyor.

evet, hepsini yazabilirsiniz. Ogrencilik sirasinda ise sadece en uzun kaldiginiz adreste kalmis gibi gosterebilirsiniz. Kisa kisa kaldiginiz yerleri eklemeseniz de olur.

• Bu ileti silindi!

• @crazycells selamlar kafama takilan bir durum soz konusu .Basvuru yaptigim pasaportum kayip bulamiyoruz' ozellikle not olarak belirtilmis basvuru anindaki pasaport isteniyor diye.yenisini cikarttik ama paaport numarasi farkli bu bir sikinti olmurmu bununla alakali tecrubesi olan varmidir.ukularim kaciyor kac gundur.simdiden tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Egeege, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@crazycells selamlar kafama takilan bir durum soz konusu .Basvuru yaptigim pasaportum kayip bulamiyoruz' ozellikle not olarak belirtilmis basvuru anindaki pasaport isteniyor diye.yenisini cikarttik ama paaport numarasi farkli bu bir sikinti olmurmu bununla alakali tecrubesi olan varmidir.ukularim kaciyor kac gundur.simdiden tesekkurler

Yenisini cikartsaniz da, basvuru yaptiginiz pasaportun bilgilerini gormek istiyorlar. Eger pasaportun kendisi yoksa (normalde yenisini cikartsaniz da eskisi size iade ediliyor), o durumda sunacaginiz kanitlara gore karari dosyaniza bakan konsolos verecektir.

• ⭐⭐⭐

@crazycells selamlar kafama takilan bir durum soz konusu .Basvuru yaptigim pasaportum kayip bulamiyoruz' ozellikle not olarak belirtilmis basvuru anindaki pasaport isteniyor diye.yenisini cikarttik ama paaport numarasi farkli bu bir sikinti olmurmu bununla alakali tecrubesi olan varmidir.ukularim kaciyor kac gundur.simdiden tesekkurler

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğüne gidin. Yenileme dolaysıyla iptal edilip size geri verilen eski pasaportu kaybettiğinizi fakat bu eski pasaportun bilgilerine ihtiyaç duyduğunuzu ve bunun hayati olduğunu söyleyin. Belki size eski pasaporunuzun bilgilerini içeren bir yazı verebilirler. Mevzuat nedir bilmiyorum ama uygun bir dille meramınızı ve bu yazının nasıl hayati bir öneme sahip olduğunu izah edebilirseniz belki böyle bir yazı alabilirsiniz.
    Siz şansınızı deneyin.
    Alacağınız yazı ya da belgede tüm bilgiler olsun.
    Memurlala değil doğrudan müdür veya müdür yardımcısı ile konuşmaya çalışın. Varsa onları tanıyan veya tanıdık biriyle giderseniz daha iyi olur.

Eğer daha önce taratmışsanız veya fotokopi çektirmişseniz onu da bulmaya çalışın.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Yenisini cikartsaniz da, basvuru yaptiginiz pasaportun bilgilerini gormek istiyorlar. Eger pasaportun kendisi yoksa (normalde yenisini cikartsaniz da eskisi size iade ediliyor), o durumda sunacaginiz kanitlara gore karari dosyaniza bakan konsolos verecektir.

@smartcells, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğüne gidin. Yenileme dolaysıyla iptal edilip size verlen pasaportu kaybettiğinizi fakat bu eski pasaportun bilgilerine ihtiyaç duyduğunuzu ve bunun hayati olduğunu söyleyin. Belgi size eski pasaporunuzun bilgilerini içeren bir yazı verebilirler. Mevzuat ndir bilmiyorum ama uygun bir dille meramınızı ve nasıl hayati bir öneme sahip olduğunu izah edebilirseniz belki böyle bir yazı alabilirsiniz.
    Siz şansınızı deneyin.
    Alacağınız yazı ya da belgede tüm bilgiler olsun.

Eğer daha önce taratmışsanız veya fotokopi çektirmişseniz onu da bulmaya çalışın.

onu denedik maalesef sonuc alamadik eski pasaporta ait bilgileri her hangi bir dokum olacak sekilde veremiyorlar.bu kadar sikinti olacagini dusunmemistik, bilgileri ankaradaki konsolosmu gormek istiyor yoksa kcc yetkilisimi ister. arabada duruyordu calinmista olabilir ancak onunla alakali cok ihtimal veremiyoruz tarihi gecti diye arabada duruyordu cok onemsemedik acikcasi,polis tutanagi olsa olabilrmi akli,a birsey gelmiyor,o kadar yil sonra cikti simdi uyku uyuyamaz olduk.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Egeege bu evrağı ilk talep eden KCC. evrak talebinde sizden başvuru sırasındaki pasaportunuzu talep edecekler. eğer bu belgeyi onlara sunmazsanız zaten süreci devam ettiremez ve evrak onayı alamazsınız. evrak onayı alamamanız da size mülakat verilmemesi demek ne yazık ki.

bir şekilde KCC süreçlerini geçtiğinizi varsayalım (ki bu mümkün değil, DV2021'de bu şekilde ne yazık ki elenen çok arkadaşımız oldu) mülakatta sunmanız gerek.

yani elinizdeki bütün imkanları kullanmaya çalışın.
    diğer türlü sürece devam etmeniz oldukça sıkıntılı olacaktır.

• ⭐⭐⭐

@Egeege

Pasaport, kimlik ve ehliyet işleri herhangi bi NVİ müdürlüğünden yapılabiliyor, Eskisi gibi sadece ikametgahınızın olduğu yerden yapmaya mecbur değilsiniz. Burası Türkiye, araya tanıdık birini koyunca en olmayacak işleri bile yaptırabiliyorsunuz. hatırlı bir tanıdık bulun. Türkiye'nin herhangi bir yerinde hiç mi üst mevkilerde tanıdık bir kamu görevlisi yok? Siz tanımıyorsanız tanıdığı olan birinden yardım isteyin. hakim olur, kaymakam olur, etkili bir posziyaonda müdür olur. Siz doğrudan tanımıyorsanız tanıdığı olan ve size yardımcı olabilecek bir arkadaşınızı, akrabanızı bulmaya çalışın. Bir hakim, bir kaymakam rica ettiği zaman o belgeyi size düzenlerler. Herhangi bir ilçede bunu bir rica ile yaptıracak birini bulun ve o ilçeye gidip bunu çıkartmaya çalışın..

• selamlar,
    yurtdışından aldığımız belgelerin apostilli olması gerekiyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@samet-tr, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

selamlar,
    yurtdışından aldığımız belgelerin apostilli olması gerekiyor mu?

Ankara'da mi mulakata gireceksiniz? "certified translation" yetiyor, ayrica noter onayina veya apostile gerek yok.

• @crazycells evet ankara için sormuştum.teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |