Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@bufinita, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Sayın forum üyeleri, şöyle bir sorunum var ki içim hiç rahat değil. DV 2022 talihlilerinden biri olmaya hak kazandım. Ancak eşim Suriye vatandaşı ve geçen hafta suriye konsolosluğundan nufus kayıt ötneğini aldık onunu için.(Tamamen kontrol amaçlı.) Suriye konsoloslukları Türkiyede yaptığımız evliliği ve Romanyada doğan oğlumuzu tescil edemiyor.Bunun için kesin olarak şartları Şam/Suriye gidip işlemleri oradan yapmak ve 4 yıl gibi bir süre zarfı gerekli.Malum Suriye'nin bugün içinde bulunduğu durum göz önüne alındığında gitmek imkansız ki zaten gitmeyi bile başarsak işlemleri yapmak için orada 6 ay gibi bir süre ikamet göstermemiz gerekiyor.Bununlada kalmıyor kayınpederimin eşimi nufustan çıkartması için bizzat kendi gelmesi gerekiyor.(Buda imkansız çünkü şu anda hüç bir Suriye vatandaşı gere dönmek istemiyor.Bazı nedenlerden dolayı.) Romanya'da mulakat olmayı planlıyoruz fakat bundan dolayı direk red alma ihtimalimiz var sonuçta sadece oğlumun ve benim Türkiyeden aldığımız nufus kayıt örneklerinde eşimin ismi geçiyor. Bu konu hakkında herhangi bir önerisi olan var mı ?

Evliliginizi ve oglunuzun resmen oglunuz oldugunu Turkiye'den alacaginiz belgelerle gosterebileceginiz icin bir sorun olacagini sanmiyorum.

• @crazycells Cevabını için çok teşekkür ederim. Umarım her şey yolunda gider.

• Merhabalar Telegram grubuna kayıt oldum grup daha aktif hale gelmedi mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cemtrmn iletide yazdığımız gibi, gruba eklenmeniz 1 / 2 günü bulabilir.
    lütfen ilgili iletide yazdığımız bütün işlemleri doğru yaptığınıza emin olun. (username, gizlilik ayarları)

• @gucarslan Teşekkürler doğru yaptımı düşünüyorum.

• Merhaba . Önceki evliliğim yurt dışında gerçekleşti ve sonrasında boşandım . Boşanma yurt dışında gerçekleştiği için Türkiye'de boşanmanın tanınması sırasında orjinal boşanma belgesini Nufus Müdürlüğü aldı . Fotokopisi elimde var evet , fakat elçilikteki mülakat esnasında orjinal belge istendiğinde ne yapacağım ? Nufus müdürlüğüne sordum ama orjinal boşanma belgesini bana geri veremeyeceklerini söylediler . Ne yapacağım ?
    Ayrıca bu evlilikten bir çocoğum var ama ne annesiyle ne de çocukla hiçbir kontağım , bağlantım yok . adreslerini ve nerede yaşadıklarını bilmiyorum . Yani başvuru formuna koymak için çocuğun resmi bende yok . Ne yapacağım ?
    Teşekkürler .

• Merhaba, telegram için gerekli bilgileri excele dün ekledim. En kısa sürede görüşmek üzere:)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nazifeakyol lütfen ilgili iletide yer alan işlemleri yaptığınıza emin olun.

https://yesilkartforum.com/forum/post/201412

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@chev, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Merhaba . Önceki evliliğim yurt dışında gerçekleşti ve sonrasında boşandım . Boşanma yurt dışında gerçekleştiği için Türkiye'de boşanmanın tanınması sırasında orjinal boşanma belgesini Nufus Müdürlüğü aldı . Fotokopisi elimde var evet , fakat elçilikteki mülakat esnasında orjinal belge istendiğinde ne yapacağım ? Nufus müdürlüğüne sordum ama orjinal boşanma belgesini bana geri veremeyeceklerini söylediler . Ne yapacağım ?
    Ayrıca bu evlilikten bir çocoğum var ama ne annesiyle ne de çocukla hiçbir kontağım , bağlantım yok . adreslerini ve nerede yaşadıklarını bilmiyorum . Yani başvuru formuna koymak için çocuğun resmi bende yok . Ne yapacağım ?
    Teşekkürler .

Bosanma karari veren mahkemeden bu dosyaya dair yeni bir belge alabilirsiniz.

Cekilise basvuru mu yapiyorsunuz? Yoksa DV2022 icin secildiniz mi?

• @crazycells Merhaba . Şu anda evli olduğum eşim seçildi DV2022 için . . Boşanma kararını veren mahkemeden yeni belge almak çok zor çünkü mahkeme başka bir ülke ve yeniden aynı belgeyi edinmek aylar sürecektir . Fotokopi kabul etmezler değil mi konsoloslukta mülakat sırasında ? Ya adresini bilmediğim ve kontağım almayan çocuğumun resmi için ne diyorsunuz ? Elimde resmi yok .Ne yükleyeceğim formu doldururken ?

• Merhaba,

Elimde olmayan sebeplerden dolayı Türkiye'den çıkmak zorunda kaldım. Şuan Almanya'da yaşıyorum ve buraya iltica ettim. Iltica sürecim henüz devam ediyor. Maalesef Türk Konsolosluğu'na gidip bir pasaport alma imkânım yok. 2022 yılında Amerikan Konsolosluğu'nda olacak olan mülakatta, neden pasaport alamadigimi belgeleyebilirim.

Genel uygulama olarak Green Card için verilen Amerikan vizesi bir pasaporta basılıyor ve bu vize daha sonraki tarihlerde Amerika'ya giriş ve çıkış için kullanılabiliyor. Benim durumumdaki bir insan için, Amerikan konsolosluğu tarafından Amerika'ya sadece giriş için kullanmak üzere bir seyahat belgesi, bir doküman vb. verilebilir mi? Bilgisi, tavsiyesi veya konu hakkında herhangi bir yorumu olan cevaplayabilirse sevinirim.

Teşekkürler

Not: Aşağıdaki linkte bulunan "Beneficiaries of individual waivers" kısımlı bölümün 3. maddesi benim durumuma uyuyor.

Link

• ACİL BİLGİYE İHTİYAÇ VARDIR
    Herkese Merhaba. Arkadaşım DV 2022 Green Card talihlisi ve Amerika’da şuan. Yalnız şöyle bir problem var. Kendisi WAT la geldi buraya ve 2 yıldır Amerika’da. Yani yasal değil. Kendisine verilen SSN’i legal olmayan süre içerisinde kullandı ve 2 defa TAX RETURN yaptı. Sorum şu SSNi kullandığı için mülakatta herhangi bir problem yaşar mı Green Cardı almakta sorun olur mu ? Amerika’da birkaç Green Card Avukatına sorduk birşey olmaz dedi ama içimizde bu durumu yaşayan arkadaşlar varsa bizzat tecrübelerinden istifade etmek isteriz. Dönüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Maybeoneday aynı sorunuzu 3. kere farklı başlıklarda soruyorsunuz.
    lütfen ilk sorduğunuz başlıkta cevaplanmasını bekleyin. mümkün olan ilk fırsatta cevaplanacaktır.

• @gucarslan cevaplanmıyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Maybeoneday bu cevaplanmayacagi anlamına gelmez. burasi talihliler için özel hizmet veren bir kurum degil. gönüllülük esasına göre bilgilerinizi imkânlar dahilinde paylaştığımız bir forum ve belli kuralları var. eger çok acil bir ihtiyacınız varsa bunu profesyonel bir hizmet alarak giderebilirsiniz diye düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@chev, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@crazycells Merhaba . Şu anda evli olduğum eşim seçildi DV2022 için . . Boşanma kararını veren mahkemeden yeni belge almak çok zor çünkü mahkeme başka bir ülke ve yeniden aynı belgeyi edinmek aylar sürecektir . Fotokopi kabul etmezler değil mi konsoloslukta mülakat sırasında ? Ya adresini bilmediğim ve kontağım almayan çocuğumun resmi için ne diyorsunuz ? Elimde resmi yok .Ne yükleyeceğim formu doldururken ?

Nufus kayit orneginizin vukuat kismindaki aciklamalar da yeterli olabilir. Fotokopiyi de yaninizda goturun, yeterli olup olmayacagina konsolos karar verecek.

DS-260 formunu doldururken bir fotografa gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BilgeSemih, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Merhaba,

Elimde olmayan sebeplerden dolayı Türkiye'den çıkmak zorunda kaldım. Şuan Almanya'da yaşıyorum ve buraya iltica ettim. Iltica sürecim henüz devam ediyor. Maalesef Türk Konsolosluğu'na gidip bir pasaport alma imkânım yok. 2022 yılında Amerikan Konsolosluğu'nda olacak olan mülakatta, neden pasaport alamadigimi belgeleyebilirim.

Genel uygulama olarak Green Card için verilen Amerikan vizesi bir pasaporta basılıyor ve bu vize daha sonraki tarihlerde Amerika'ya giriş ve çıkış için kullanılabiliyor. Benim durumumdaki bir insan için, Amerikan konsolosluğu tarafından Amerika'ya sadece giriş için kullanmak üzere bir seyahat belgesi, bir doküman vb. verilebilir mi? Bilgisi, tavsiyesi veya konu hakkında herhangi bir yorumu olan cevaplayabilirse sevinirim.

Teşekkürler

Not: Aşağıdaki linkte bulunan "Beneficiaries of individual waivers" kısımlı bölümün 3. maddesi benim durumuma uyuyor.

Link

Maalesef bu seyahat belgesini ABD'den degil, size resmi statu veren Almanya'dan alacaksiniz. Eger bu belgeyi alabilirseniz vize alma ihtimaliniz var, ama eger alamazsaniz vizeyi de vermeyeceklerdir.

Pek cok devlet icin iltica basvurusu yapmak ile iltica statusunde olmak arasinda resmen fark vardir diye dusunuyorum, o nedenle pasaport sartindan muaf olup olmadiginiza dosyanizi inceleyen konsolos karar verecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Maybeoneday, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@gucarslan cevaplanmıyor

kimsenin size cevap verme zorunlulugu yok. Eger sorunuza hizli cevap istiyorsaniz gidip parasini odeyerek bir danismanlik hizmeti almalisiniz. Daha ustunden 24 saat gecmemis olan iletinizi baska yerlere kopyalamissiniz.

Ben sorunuza diger baslikta cevap vermistim ama bu yazdiklarinizi gordkten sonra cevabimi kaldirdim. Arkadasiniza vize surecinde bol sanslar dilerim.

• @crazycells kimseden zorunlu bir cevap istemedim. Merak etmeyin parasını ödedim zaten.Ama ucu açık bir soru olduğu için kesin bir cevabıyok. İsteyen cevap verir istemeyen vermez. Ben orda cevap yazmak zorundasınız diye bir ibare yazdım mı? Daha kimse cevap vermeden zaten siz ve diğer arkadaş kılıç sallar gibi cevap vermişsiniz. Platformda gereksiz onlarca post varken benim yazdığım 2 post mu bu kadar dikkatinizi çekti ne yaptık yani birinin mülakattan elenmesine sebep mi olduk birisi hayati bir bilgi alacaktı da bizim 2 postumuz yüzünden mi alamadı? Cevabınızı kaldırmışsınız size kalsın bilginiz merak etmeyin siz bısey söylemeseniz de olur.

• Gün geçmiyor ki ilginç biri daha foruma katılmasın. Sabırlar dilerim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |