Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@bozer340, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaslar, ds-260 formunu doldurup submit ettim ama daha sonradan kontrol ettigimde bir iki hata oldugunu fark ettim ve kccd ye 10.05.2021 tarihinde mail gonderdim. Formata uygun olarak mail gonderdim ancak henuz formlar acilmadi, acaba formlar kac gunde aciliyor birde mail attigimizda mutlaka aciyorlar mi yardimci oluyorlar mi ?
    Tesekkurler

Evet, cevap degistireceginizi soylerseniz aciyorlar... Sadece cevap vermelerini bekleyin, geri donus yapmalari 10-15 gun surebilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denttraveller, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese selamlar ds 260 formunun ilk sayfasında yazan enter the invoice id number that the national visa center sent you kısımına ne yazıyoruz bilgisi olan varmı ?

yanlis basliktasiniz sanirim, aile sponsorlu vizeler icin kategorinize uygun basligi kullanmalisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/category/78/aile-dayanaklı-göçmen-vizeler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burak-Erdem, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Burak-Erdem, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selamlar bu benim ilk sorum olucak☺️ öncelikle bu siteyi hazırlayan emeği geçen herkese çok teşekkür ederim Allah razı olsun herkesten.
    Bende bu seneki talihlilerden birisiyim. Ds-260 forumu hakkında bir cok şeyi araştırdım ama denk gelmediğim yada gözden kaçırdığım şeyler var bunları sizlere sormak istedim.
    Öncelikle Üniversite mezunu ve resmi olarak işsizim. Ama yıllardır okullarda Halk oyunları eğitmenliği yapiyorum ama bu iş resmi bir iş değil yani sigorta vergi vs. yaptırmadim. Yani kağıt üstünde işsiz olarak gorunuyorum. Formda işsiz olarak belirtmem ve mülakatta bu yaptığım işi soylemem sıkıntı olurmu?

sikinti olmaz, dediginiz sekilde yapabilirsiniz ama genelde bu tur ayrintilari sormuyorlar. Zaten universite mezunu oldugunuz icin cekilis sartini sagliyorsunuz...

Cok teşekkür ederim ilgi ve alakanız için. Ayrıca hazırlamış olduğunuz DS-260 video ve kılavuzu kimse oturup hazirlayamaz sizin gibi. Ne kadar teşekkür etsek azdır Allah herşeyi gönlünüze göre versin iyi çalışmalar ☺

Vize surecinizde bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@UXEYN, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Öncelikle herkese merhaba bende 2022 talihlileri arasındayım .Ds 260 formuna başlamadan önce merak ettiğim birkaç husus var öncelikle eski ikametgahlar kısmı üniversitede 1 yıl bir evde kaldım ve bu adresi ben diğer adres olarak eklemiştim ve hala diğer adres olarak gözüküyor bunu acaba yazmalımıyım.2. Sorum ise işyeriyle ilgili 4 senedir aynı işyerinde çalışıyorum ama birkere dükkan taşındı ve dükkan ismi aynı kalmasına rağmen dükkan sahibi değişti bunları ne şekilde belirtmeliyim acaba bunları belirlemede formu doldurmaya girişemedim bir türlü

1.gercek bilgilere gore yazmalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mysterio, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaslar form tek seferde doldurulmak zorunda degil oyle degil mi? Bir kismini doldurup save edebilirsiniz okudum hep ama, hani bir gun bir kismini, ertesi gun diger kismini seklinde yapabiliyor muyuz? (daha hic acmadan bile kafamda 5 milyon soru olustu okuya okuya😊)

boyle bir zorunluluk yok. yavas yavas doldurabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@UXEYN, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Sono Teşekkür ederim bu arada kafama takılan bunu gibi birkaç şey daha var bunlarıda netleştirdikten sonra doldurmayı planlıyorum.

-Üniversitede 1 sene evde kaldım ve bu adresi 2. Adres olarak ikametgahıma e devletten eklemiştim hala bu adres 2. Adres olarak ikametgahımda mevcut bunu e devletten silip sadece yaşadığım dönemi baz alıp belirtsem yeterli mi?

-Önlisans bilgisayar programcılığı okudum sonrasında açık öğretimden 2 sene işletme okuyarak 4 e tamamladım bu durumu nasıl belirtebilirim veya sadece lisans işletme olarak belirtmem yeterli mi?

gercekten yasadiginiz adresleri gercek tarihlerle doldurun.

iki turlu de yapabilirsiniz, ama universiteler farkli oldugu icin 2 + 2 yil seklinde iki ayri madde seklinde yazmanizi tavsiye ederim.

• @crazycells anladim, cok tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@istavrit, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Programmer olmdı hocam iki tane soy isim var acaba onlarda mı hata oluyor. Doğum tarihi gün ay bilgisi dışında hepsi sistem üzerinde var zaten acaba tüm yılı denesem mi?

sistemde bir hata oldugunu sanmiyorum. Cok buyuk bir ihtimalle siz bir bilgiyi hatali giriyorsunuz.

Eger cekilise basvuru sirasinda hatali bilgi verdiyseniz, o verdiginiz cevabi bulmaniz gerekiyor. "Success" yazili ekran goruntusunu veya size gelen mektubu soyisim bilgisi icin kullanabilirsiniz. Yil bilgisi de ekran goruntusunde olmali ama gun ve ayi sizin bilmeniz gerekiyor.

Sadece ingilizce karakterler kullanmalisiniz ve ilk basvuru sonrasi size verilen onay kodunu da dogru yazdiginiza emin olun.

• @gucarslan teşekkür ederim 🙂

• İyi geceler arkadaşlar,
    Formu doldururken tereddütte kaldım iki sorum var:
    1.benim Yunan'da kalıcı oturumum var mülakat için orayı mı seçeyim yoksa Ankara'yı mı? Yunanistanda uzun süre bulunmadım sadece yazdan yaza giderdim. Bu durumda orası beni kabul eder mi? Ama Ankara açılmaz diye de korkuyorum. Ama açılırsa bu sefer de Yunan da da sorun çıkar ve iyice gecikirim diye de korkuyorum çünkü numaramız düşük açılırsa ekim en geç kasımda alırız eskisi gibi olursa.
    2. Sorum Yunan dahil bir kaç avrupa ülkesinin elçilik sayfalarını inceledim ve hiç birinde sağlık raporuna rastlayamadım(!) Fakat Türk elçiliğinde sağlık raporunun gerekliliği özellikle belirtilmiş. Bu konuda birşey duyanınız bileniniz var mıdır? Yani başka ülkelerde vatandaşlığı ya da oturumu olup da o ülkelerden dv vizesi alan ve sağlık raporu istenmeyen kişiler hiç olmuş mu? Sadece merakımdan soruyorum.

Bu arada Haziran'da en geç Temmuz'da 2021kazananların mülakat tarihi almasını bekleyeceğim o zamana kadar ds260 göndermeyi düşünmüyorum, eğer Ankara hâlâ vermezse mecburen istemesem de Yunanistanı seçeceğim mülakat için çünkü sonbaharda gene kısıtlama gelmeye başlar bence malûm turist sezonu biteceği için... Benim düşüncelerim böyle siz de fikir verirseniz çok sevinirim. Dilerim herkes amacına, hayallerine ulaşır.

• @gucarslan 18 Mayıs ta doldurmuştum. Excele düşmüş bilgilerimizde ondan merak edip sormuştum. Beklerim tabi ki problem değil.

Teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@reader, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

İyi geceler arkadaşlar,
    1.benim Yunan'da kalıcı oturumum var mülakat için orayı mı seçeyim yoksa Ankara'yı mı? Yunanistanda uzun süre bulunmadım sadece yazdan yaza giderdim. Bu durumda orası beni kabul eder mi? Ama Ankara açılmaz diye de korkuyorum. Ama açılırsa bu sefer de Yunan da da sorun çıkar ve iyice gecikirim diye de korkuyorum çünkü numaramız düşük açılırsa ekim en geç kasımda alırız eskisi gibi olursa.
    2. Sorum Yunan dahil bir kaç avrupa ülkesinin elçilik sayfalarını inceledim ve hiç birinde sağlık raporuna rastlayamadım(!) Fakat Türk elçiliğinde sağlık raporunun gerekliliği özellikle belirtilmiş. Bu konuda birşey duyanınız bileniniz var mıdır? Yani başka ülkelerde vatandaşlığı ya da oturumu olup da o ülkelerden dv vizesi alan ve sağlık raporu istenmeyen kişiler hiç olmuş mu? Sadece merakımdan soruyorum.

Bu arada Haziran'da en geç Temmuz'da 2021kazananların mülakat tarihi almasını bekleyeceğim o zamana kadar ds260 göndermeyi düşünmüyorum, eğer Ankara hâlâ vermezse mecburen istemesem de Yunanistanı seçeceğim mülakat için çünkü sonbaharda gene kısıtlama gelmeye başlar bence malûm turist sezonu biteceği için... Benim düşüncelerim böyle siz de fikir verirseniz çok sevinirim. Dilerim herkes amacına, hayallerine ulaşır.

Güzel sorular. İkincisini ben de merak ettim şimdi. Acaba sağlık raporu sadece bizden mi isteniyor ?

• İyi geceler arkadaşlar
    ds-260'ı doldurdum, case numberım 24 binlerde, Sorum şu eşim ve kızımın pasaportu yok benimki de eylülde bitiyor.Onların pasaport bilgilerini girmeden gönderip mülakata yakın çıkarırsam bi sorun olur mu.Yoksa önce çıkarıp daha sonra mı submit etmeliyim.

Bir sorum daha olacak maddi olarak pek iyi durumda değilim şuan.Kendim ve yetmezse yakınlarımdan kredi çekmeyi düşünüyorum.Mülakata gitmeden kaç ay önce hesaba atmalıyım ve 3 kişilik aileyiz ne kadar göstermeliyim. Düşük parayla başvursu kabul olan var mı? (80 bin tl civarı)

• @mazlumty Merhaba düşük para ile kabul gören var ama çogu tek gittiği için. Siz evlisiniz çocugunuz ve eşiniz için 5000+5000$ göstermelisiniz. Yani 15000-20000$ hesabınızda olsun. Garanti olmasi için hesabinizda daha fazla para olmasi sizin yarariniza olacaktir. Mülakata girmeden 6-7 ay önce hesabinizda olmasi yarariniza olacaktir. 1 hafta 1 ay önce giren para da konsolosluk şüpheye düşebilir. Tabiki herşeyi konsolosluk belirliyecek sen gidersin vize verilmez yada verilir bunu %100 birşey diyemeyiz malesef. 80 bin tl çok az bir para 5000-6000 k$ tr den giderken harciyasaksiniz zaten

• ACİL BİLGİYE İHTİYAÇ VARDIR
    Herkese Merhaba. Arkadaşım DV 2022 Green Card talihlisi ve Amerika’da şuan. Yalnız şöyle bir problem var. Kendisi WAT la geldi buraya ve 2 yıldır Amerika’da. Yani yasal değil. Kendisine verilen SSN’i legal olmayan süre içerisinde kullandı ve 2 defa TAX RETURN yaptı. Sorum şu SSNi kullandığı için mülakatta herhangi bir problem yaşar mı Green Cardı almakta sorun olur mu ? Amerika’da birkaç Green Card Avukatına sorduk birşey olmaz dedi ama içimizde bu durumu yaşayan arkadaşlar varsa bizzat tecrübelerinden istifade etmek isteriz. Dönüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐

@reader, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

İyi geceler arkadaşlar,

1- Henüz 2022 programının başlamasına aylar var. Şimdiden böyle bir karar vermeniz için erken. Sürecin tıkandığını görürseniz böyle bir yola girebilirsiniz. Unutmayın, kalıcı oturumunuz olsa bile orası olmuyor, burayı deneyeyim şeklinde değişiklik talepleri kabul edilmiyor. Artık Yunanistan’da yaşadığınız için değişiklik isteyebilirsiniz.

2- @Programmer Tüm göçmen vize başvuruları için sağlık muayenesi şart. Ve mülakata gireceğiniz ülkenin onayladığı kliniklerden almalısınız. Örn Yunanistan için link:

• ⭐⭐

@mazlumty, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

İyi geceler arkadaşlar
    ds-260'ı doldurdum, case numberım 24 binlerde, Sorum şu eşim ve kızımın pasaportu yok benimki de eylülde bitiyor.Onların pasaport bilgilerini girmeden gönderip mülakata yakın çıkarırsam bi sorun olur mu.Yoksa önce çıkarıp daha sonra mı submit etmeliyim.

Bir sorum daha olacak maddi olarak pek iyi durumda değilim şuan.Kendim ve yetmezse yakınlarımdan kredi çekmeyi düşünüyorum.Mülakata gitmeden kaç ay önce hesaba atmalıyım ve 3 kişilik aileyiz ne kadar göstermeliyim. Düşük parayla başvursu kabul olan var mı? (80 bin tl civarı)

Geçerli pasaport girmeden evrak onayı alamazsınız. Uzun süreli pasaport alıp sonrasında formu doldurmanızı öneririm.

Forum olarak genel formülümüz 15k usd + ilave her kişi için 5k usd. Konsolosluğun sizin için ne kadarı yeterli göreceğini bilemeyiz. Önceki yılların mülakat deneyimlerini okuyabilirsiniz.

• arkadaşlar merhaba, yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi doğum tarihi hatalı olduğu için sisteme girememişim bunu nasıl teyit edebildim. Sonuç açıklama sayfasından confirmation numaramı unuttum diyerek ordan denemeler yaptım. Ama şimdide başka bir problemim var sisteme giremiyorum ve şu hatayı alıyorum. Sanırım birden fazla yanlış denemden sonra case numaram iptal olmuş olabilir mi?
    "The Case Number entered is currently unavailable. Please try again later or contact the Kentucky Consular Center (KCC) by email ([email protected]) or by phone (Public Inquiry Phone Number 606-526-7500 7:30 a.m. to 4:00 p.m. EDT Monday – Friday) for further assistance. "

• @goblis sağlık raporu evet ben de buldum sonradan halkıymışsınız, demek ki türk elçiliği daha ayrıntılı bilgiler vermiş ya da benim baktığım birimler yanlış oldu.

Teşekkürler yanıtınız için.

• @istavrit bir kaç kez yanlış girildiği için bir kaç saat bekle sonra dene diyor sanırım, iptal olmamıştır merak etmeyin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

46

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |