Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• 18 Mayıs 2021 de NVC aradık. Dosyamızın, Ankara konsoluğuna gönderilmek üzere hazır olduğunu fakat Ankara Konsoluğunun henüz yeni dosya kabul etmediğini söylediler. Ankara Konsolusluğunun; yeni dosya talep etmesi üzerine, hazırda bekleyen bütün K1 dosyalarını göndereceklerini söylediler.
    Not: 63 dakika telefonda bekletildik.

• @mutkili Case numaranızı aldınız ? ayrıca sizin yine 63 dk iyimiş, biz 1.5 saat kadar bekledik üstelik ulaşamadık da. Muhtemelen bize de aynı şeyi söyleyeceklerdi, teşekkür ederim.

• @runaslan Rica ederim ben teşekkür ederim. Evet yeni bir case numarası aldık. Muhtemelen size de aynı şeyleri anlatacakları. Çünkü 1 hafta arayla Noa2 onayı aldık sizinle.

• Merhaba arkadaşlar NOA1 ‘imizi aldık ,artık geri sayımı bende saymaya başlayabilirim inşallah NOA2’ide sorun çıkmadan alırız ve bekleyen herkes de tez zamanda süreçlerinde bi gelişmeler olur.

• Selamlar herkese,
    Noa2 mektubumuz bu sabah nişanlımın eline geçti ancak mektupta başvuru onaylandı ve konsolosluğa yönlendirildi diye bir ibare var, biz nvc ye yönlendirileceğini biliyorduk, hatta nvc den case number isteyip, nvc den dosya durumu in ankara dediğinde ds formu doldurmayı bekliyorduk, ancak şu aşamada işlemimizi nereden takip etmemiz gerekiyor? Bu konu ile ilgili bilgisi olan var mı

• @Yeliz-Saray Gözünüz aydın. gelen NOA2 de Türkçe çeviri olarak şu yazmakta bunlara ek olarakta bir şeyler yazıyor ama önemli olan kısım şurası 'yukarıdaki dilekçe onaylanmıştır. Orijinal vize dilekçesini Dışişleri Bakanlığı Ulusal Vize Merkezine gönderdik. USCIS tüm eylemi tamamladı: diğer sorular NVC'ye yönlendirilmelidir.

NVC artık tüm onaylı nişanlı dilekçelerini işleme koyuyor. NVC işlemleri, USCIS'ten dilekçe alındıktan sonra iki ila dört hafta içinde tamamlanmalıdır. NVC, dilekçe bilgilerinizle birlikte bir dava kaydı oluşturacaktır. NVC daha sonra dilekçeyi, nişanlınızın vizesi için mülakata alınacağı ABD Büyükelçiliği veya Konsolosluğuna gönderecektir.'

yani dosyanız nvcye uğramadan Ankaraya gitmez. Bundan sonraki süreç dediğiniz gibi nvcye ulaşıp case number istemek ve o numara ile takip etmek, dosya Ankaraya ulaştığında randevu alabileceğiz.

NVC den alınan numara ile bu siteden takip edilir.

• @runaslan Teşekkür ederim, Yazan tam olarak şu,
    The above petition has been approved and forwarded to the listed consulate. Please contact to the consulate with any questions about visa issuance, or if you would now like them to the petition to a different consulate. The petitioner also file I-824, Application for Action on an Approved Application or Petition, to request that we notify another consulate of the petition approval for visa processing purposes. This form is not a visa and may not be used in place of a visa. bla bla....

The above petition has been approved and forwarded to the listed consulate. Bu cümle yüzünden heyecanlandım ya 🙂 bilmiyorum aynı form mu geldi ama az önce de nişanlım nvc ile konuştu pasaport numaramla sorguladılar, ellerine henüz bir şey ulaşmamış, zaten buraya gelmeden konsolosluğa gönderilmez demişler.
    Valla sürecimi acil yapıyorlar diye heyecanlanmıştım 😃

• Arkadaşlar herkese iyi akşamlar.
    Bir sorum olacaktı kafam karıştı. Şimdi ben Uscisin sayfasından baktım bana verilen wac numarası ile. baktığımda May 03 2021, we received your Form I-129F, Petition for Alien Fiancé(e), Receipt Number WACXxxxxxx , and sent you the receipt notice that describes how we will process your case ..... yazıyor sormak istediğim benim noa1 tarihim 03 Mayıs mi yoksa 20 Mayıs mı?

• @mutkili çok teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tdream, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar.
    Bir sorum olacaktı kafam karıştı. Şimdi ben Uscisin sayfasından baktım bana verilen wac numarası ile. baktığımda May 03 2021, we received your Form I-129F, Petition for Alien Fiancé(e), Receipt Number WACXxxxxxx , and sent you the receipt notice that describes how we will process your case ..... yazıyor sormak istediğim benim noa1 tarihim 03 Mayıs mi yoksa 20 Mayıs mı?

size gonderilen mektupta yaziyor olmali hangisi oldugu, oradan direkt ogrenmeniz daha dogru olur.

• @crazycells anladım çok teşekkür ederim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tdream, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@crazycells anladım çok teşekkür ederim 🙂

Eger priority date olarak ayrica belirtmiyorsa , bu durumda formun ustundeki "notice date"i dikkate alabilirsiniz.

• Yeni basvuracak arkadaslar icin bir yardimi olur belki; calistigimiz vize firmasina basvurumuzu gonderdik dosyayi gozden geciriyorlarken bize boyle bir mesaj geldi ve ek “evlilik hazirligi” gondermemizi istediler; The USCIS recently started requesting additional information regarding the parties' bona fide (genuine) intent to get married within 90 days upon the beneficiary's arrival to the United States. If possible, please submit evidence that includes, but not limited to, wedding preparations, evidence of ongoing communications about future wedding plans; correspondence discussing future marriage, proof of engagement ceremony, evidence showing that your friends/family are aware of your relationship and your plan to get married (if affidavits are provided please make sure they are notarized).
    uscis son zamanlarda evlilik hazirligi ve iliskinin guncel olarak bu noktada olduguna dair kanit istiyormus.

• @crazycells, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

priority date

priority date Yazmıyor,dediğiniz gibi NOA1 date kısımda yazan tarih doğru olcak.tekrar çok teşekkür ederim.

• merhaba tekrar nasılsınız ?

başvuru formunda copy of your birth certificate yazan yer var

bahsettiği şey e-devlet sistemindeki nüfus kayıt örneği belgesi mi ?

• @Cenk-Yağmur-Saygılı Sürecin başlaması için sadece başvuru yapacak olan( abd de ki ) nişanlınızı doğum sertifika kopyası gerekli, sizin değil. Ayrıca artık AOS süreci için Arşivli nufüs kaydının yeminli tercümesinin gerekmediğini yani yazıları direkt ingilizceye çevirili halini de kabul ettiklerini öğrendim.

• @suleo bu konuyu tam olarak açarmısınız. biz yeni basvuru yapacağız. tam olarak bunu kım ıstıyor ve nasıl istiyor. teşekkürker

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@suleo, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Yeni basvuracak arkadaslar icin bir yardimi olur belki; calistigimiz vize firmasina basvurumuzu gonderdik dosyayi gozden geciriyorlarken bize boyle bir mesaj geldi ve ek “evlilik hazirligi” gondermemizi istediler; The USCIS recently started requesting additional information regarding the parties' bona fide (genuine) intent to get married within 90 days upon the beneficiary's arrival to the United States. If possible, please submit evidence that includes, but not limited to, wedding preparations, evidence of ongoing communications about future wedding plans; correspondence discussing future marriage, proof of engagement ceremony, evidence showing that your friends/family are aware of your relationship and your plan to get married (if affidavits are provided please make sure they are notarized).
    uscis son zamanlarda evlilik hazirligi ve iliskinin guncel olarak bu noktada olduguna dair kanit istiyormus.

Basvuru yaparken ABD'ye girdikten sonraki 90 gun icinde evlenmeyi planladiginizi belirten bir mektup yazip eklediniz mi?

Yoksa bu konuda hicbir belge mi eklemediniz?

• ⭐⭐

@crazycells biz niyet mektubu yazdık bunu yazarkende. 90 gün içinde evleneceğimize dair niyetimizi belirttik ve ayrıca bir şahit bunu imzaladı sonra taratıp avukata gönderdim avukat bu Harika yeterlidir dedi

• @Tdream priority date'i adjustment of status basvurusu yaparken yazacaksiniz forma ve onun icin de NOA1 received date yaziliyor. Yani sizin NOA1 aslinda notice date degil received date. Yabanci forumlarda da herkes Notice of Action kagidindaki received date'i yaziyorlar NOA1 olarak. USCIS'in sitesinde de WAC numaraniz ile arama yaptiginda cikan received date isleme alindigini gosteren tarih. Onemli olan o, onu goz onune alin. 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.1k

| | | |