Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Visa Number diye belirttiği alan neresidir arkadaşlar. Numara girişi sınırlandırılmış belli sayıda karakter girilebiliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FUAT-ARI vizenizin sag alt köşesindeki kırmızı renkli numara.

• @crazycells
    Merabalar
    Hayır ilk başvuruda mahkeme müşterek konutu eşime verdi beni evden uzaklaştırdı ve yasal ayrılığı işaretledim ve o sıra eşimle görüşmediğinden eşimin bilgilerini girmedim.
    Şuan boşanma davam devam etmekte ilki gibi uzaklaştırma kararı yok ancak zaten dava var ve nafaka çocuk velayeti vs gibi konularda hakim ara karar verdi . Bu beni hala evli mi yoksa ilk başvurudaki gibi yasal ayrılık seçeneğini mi yapmalıyım .
    Evli olarak işaretlesem bu sefer ilkindekiyle farklı bir şey olucak bu beni onların gözünden nasıl duruma sokar bilmiyorum.

• @crazycells
    Merabalar
    E devletten eski pasaport bilgilerine ulaştım kendisi olmadan bu bilgileri alıp götüreceğim sıkıntı olmaz umarım
    O belgede tüm bilgiler mevcut orjinalini istemezlerse sıkıntı olmaz ins

• @crazycells Anladım o zaman kanada'ya gitdiğimde kanada adresimle birlikde formu doldurup mülakat yerini kanada seçmem yeterli olacaktır sanırım ,bende kimseden net bilgi alamıycağımı tahmin ediyorum ama biede KCC'ye yazmak kaldı yapmadığım onuda deneyeyim ne olur ne olmazçok teşekkürler

• selam arkadaslar. kendi formumu doldururken current spouse baslıgında occupation diye bir soru var. esim normalde muhendis fakat su an işsiz. not employed mi yazmalıyız yoksa engineering mi? yani asıl mesleği mi soruluyor yoksa su an calısıp calısmadıgı mı? not employed dersek acıklama yazmamız isteniyor. engineering dersek herhangi bir sey sormuyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@robbie şuan ki mesleğini soruyor. açıklamaya yine not employed yazabilirsiniz.

• Merhaba DS260 formunu doldururken adresler bölümünde City kısmına yaşadığım şehir Antalya yazdım state Province bölümünü yok işaretledim. Adres bilgilerim Antalya /Konyaaltı fakat Konyaaltını girmedim. Bu sorun olurmu formu Kcc ye mail atıp tekrardan açtırmam gerekir mi

• @goblis
    Çok teşekkür ederim aydınlatman için:)
    1-şimdi şöyle haziran ortasına kalabilir bana pasaportun gelmesi iyi ihtimalle ama çok uzun bir süre olacak riske girmesinden korkuyorum . Sonuçta herkesin böyle pasaportun süresi bitebilir ama mülakat günü başka pasaport no verdiğimdede bu sıkıntı olabilir diyorsunuz anladığım kadarıyla, ben randevumu iptal edip yeni pasaport almayı ertelemeyi düşünüyordum. Yani bunu yapmamalı mıyım?

2- yasal olaraktan kastınız çalışma vizesiyle buraya gelmiş olmam ve halen çalışıyor oluşum sanırım? 3 yıllık kontratım var ve ikametgah anlamında burdaki adresim resmiyette geciyor mu bilmiyorum çünkü henüz oturum kartına sahip değilim , şirketin bana verdiği adres üzerinden bu basvuru yapılacak . Gecici oturum izninden ziyade vizem aralık 2022 ye kadar o süre içerisindede vizem bitse dahi oturum kartı bekliyor durumda olduğum için sorun yasanmıyor diye biliyorum.çünkü o statüde olup ülkeden çıkış yapmamak kaydıyla hala calışan ve bekleyen çok kişi var çevremde.

• Selam, ds 260 forumda okulla ilgili soruda kach yil okudugun okul yazilmali? Azerbaycanda ilk okul,orta okul ve lise anlayishi yok.rica etsem bilgisi olan cevaplandira bilirmi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Merhaba arkadaşlar,
    Öncelikle green card kazananların hepsini tebrik ederim ve heyecanlı süreci problemsiz bir şekilde atlatmanızı dilerim.
    @crazycells Size bir kaç sorum var:

1. Yabancı uyrukluyum, bu sene nişanlım ile Agustos ayında evlilik planımız vardı. Fakat green cardı ben kazandım ve evlilik planımızı Haziran ayına aldık. Bu durumda DS260 form doldurmadan önce evlenmiş olacağım ve DS260 ta eşimi ekleyebilir miyim? Bir sorun olurmu? KCC'ye evlendikten sonra haber vermem gerekiyormu?
      2.Evlendikten sonra evlilik cüzdanında kendi soyadım+eşimin soyadı olacak. Turkiye Kanunların göre bu zorunluymuş. Fakat diğer evraklarım kendi kızlık soyadımla olduğu için pasaporttaki (kızlık) soyadım ile DS260 formunu doldurmak istiyorum . Bu durumda diğer bütün evraklar kendi kızlık soyadım ile olacak ve tek evlilik cüzdanımda kendi soyadım +eşimin soyadı eklenecektir. Green card almamıza bir sorun teşkil eder mi? (Çünkü yeni evlendiğimiz için Türkiye'de vatandaşlık alma sürecine girmemiş oluyorum. Vatandaşlıkta yabancılar için evlilikten sonra 3 sene bekleme süreci var.)
    2. Evlendikten sonra eşim yüksek lisans tez aşamasına geçecek. Bu durumda eğitim kısmında sadece lisans eğitimini belirtip, yüksek lisansını belirtmesem olur mu? Belirtilecek olursa da hangisini seçmen lazım?
      Şimdiden çok teşekkür ederim.

• merhabalar ds 260 formunu doldurmaya başlıyorum artık ancak sosyal medya soruları kısmında benden bütün sosyal medyalarımı istiyor ama sadece nickname olarak mı yoksa linkmi istiyor anlayamadım sizce ne yapmalıyım ?

• ⭐⭐

@Irem-Eker, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@goblis
    Çok teşekkür ederim aydınlatman için:)
    1-şimdi şöyle haziran ortasına kalabilir bana pasaportun gelmesi iyi ihtimalle ama çok uzun bir süre olacak riske girmesinden korkuyorum . Sonuçta herkesin böyle pasaportun süresi bitebilir ama mülakat günü başka pasaport no verdiğimdede bu sıkıntı olabilir diyorsunuz anladığım kadarıyla, ben randevumu iptal edip yeni pasaport almayı ertelemeyi düşünüyordum. Yani bunu yapmamalı mıyım?

2- yasal olaraktan kastınız çalışma vizesiyle buraya gelmiş olmam ve halen çalışıyor oluşum sanırım? 3 yıllık kontratım var ve ikametgah anlamında burdaki adresim resmiyette geciyor mu bilmiyorum çünkü henüz oturum kartına sahip değilim , şirketin bana verdiği adres üzerinden bu basvuru yapılacak . Gecici oturum izninden ziyade vizem aralık 2022 ye kadar o süre içerisindede vizem bitse dahi oturum kartı bekliyor durumda olduğum için sorun yasanmıyor diye biliyorum.çünkü o statüde olup ülkeden çıkış yapmamak kaydıyla hala calışan ve bekleyen çok kişi var çevremde.

Sürecinizi imzanıza taşırsanız, CN'nize göre daha doğru yorumlar yapabileceğiz.

Mülakata en az 6 ay geçerli pasaport ile gitmeniz gerekiyor. Pasaportu form doldurduktan sonra yenilerseniz formu açtırıp güncellemeniz gerekecek. Onun yerine yeniledikten sonra doldurmanız size birşey kaybettirmez. Ayrıca yeni pasaport numaranızı elinize geçmeden edevletten de öğrenebilirsiniz.

Turist vizeniz Aralık 2022'ye kadar geçerli olsa da turist statüsü ile geçirebileceğiniz sürenin bir sınırı oluyor. Size iş dolayısıyla oturum başvurusu yapıldıysa statünüz değişiyordur muhtemelen ve başvuruda beyan edilen adreste resident görünüyorsunuzdur. Ülkeden çıkmama şartı da bunu destekliyor. Şirket avukatına ya da insan kaynaklarına sorun bence, orada yaşadığınıza dair bir belge verebilirler, belki oturum başvurusunun alındığına dair bir belge vs. Sonuç olarak Varşova seçeceksiniz. Bir sorun durumunda bunu Türkiye olarak değiştirmek tersini yapmaktan daha kolay olacaktır.

Bol şans

• selamlar tekrardan herkese benim sosyal medya hesaplarımın hepsi kapalı vaziyette şuanda tekrar aktifleştirmelimiyim sizce ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakkcoskun, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells
    Merabalar
    Hayır ilk başvuruda mahkeme müşterek konutu eşime verdi beni evden uzaklaştırdı ve yasal ayrılığı işaretledim ve o sıra eşimle görüşmediğinden eşimin bilgilerini girmedim.
    Şuan boşanma davam devam etmekte ilki gibi uzaklaştırma kararı yok ancak zaten dava var ve nafaka çocuk velayeti vs gibi konularda hakim ara karar verdi . Bu beni hala evli mi yoksa ilk başvurudaki gibi yasal ayrılık seçeneğini mi yapmalıyım .
    Evli olarak işaretlesem bu sefer ilkindekiyle farklı bir şey olucak bu beni onların gözünden nasıl duruma sokar bilmiyorum.

Legally separated seceneginin Turkiye'de var olan bir durum oldugunu sanmiyorum, zaten neden o sekilde cevap verdiginizi acikladiniz. Bence su an resmen evli oldugunuz icin o sekilde formu doldurup tum bilgileri verin, dosyanizin sonucuna konsolos karar verecek. Bosanma surecinde oldugunuz ve mahkemenin uzaklastirma karari oldugu icin legally separated secenegi sorun etmeyebilirler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakkcoskun, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells
    Merabalar
    E devletten eski pasaport bilgilerine ulaştım kendisi olmadan bu bilgileri alıp götüreceğim sıkıntı olmaz umarım
    O belgede tüm bilgiler mevcut orjinalini istemezlerse sıkıntı olmaz ins

Eger resmi bilgileri gosterebilirseniz ve pasaportun neden sizde olmadigini aciklayabilirseniz sorun olmayacaktir diye tahmin ediyorum. Bununla ilgili henuz ornekler gormeye baslamadik forumda (malum nedenlerden oturu), o nedenle bu secenegi konsoloslugun nasil degerlendirecegini henuz tam kestiremiyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muratcan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells Anladım o zaman kanada'ya gitdiğimde kanada adresimle birlikde formu doldurup mülakat yerini kanada seçmem yeterli olacaktır sanırım ,bende kimseden net bilgi alamıycağımı tahmin ediyorum ama biede KCC'ye yazmak kaldı yapmadığım onuda deneyeyim ne olur ne olmazçok teşekkürler

Yeterli olacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hakan-altun, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba DS260 formunu doldururken adresler bölümünde City kısmına yaşadığım şehir Antalya yazdım state Province bölümünü yok işaretledim. Adres bilgilerim Antalya /Konyaaltı fakat Konyaaltını girmedim. Bu sorun olurmu formu Kcc ye mail atıp tekrardan açtırmam gerekir mi

sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mechta22, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaşlar,
    Öncelikle green card kazananların hepsini tebrik ederim ve heyecanlı süreci problemsiz bir şekilde atlatmanızı dilerim.
    @crazycells Size bir kaç sorum var:

1. Yabancı uyrukluyum, bu sene nişanlım ile Agustos ayında evlilik planımız vardı. Fakat green cardı ben kazandım ve evlilik planımızı Haziran ayına aldık. Bu durumda DS260 form doldurmadan önce evlenmiş olacağım ve DS260 ta eşimi ekleyebilir miyim? Bir sorun olurmu? KCC'ye evlendikten sonra haber vermem gerekiyormu?
      2.Evlendikten sonra evlilik cüzdanında kendi soyadım+eşimin soyadı olacak. Turkiye Kanunların göre bu zorunluymuş. Fakat diğer evraklarım kendi kızlık soyadımla olduğu için pasaporttaki (kızlık) soyadım ile DS260 formunu doldurmak istiyorum . Bu durumda diğer bütün evraklar kendi kızlık soyadım ile olacak ve tek evlilik cüzdanımda kendi soyadım +eşimin soyadı eklenecektir. Green card almamıza bir sorun teşkil eder mi? (Çünkü yeni evlendiğimiz için Türkiye'de vatandaşlık alma sürecine girmemiş oluyorum. Vatandaşlıkta yabancılar için evlilikten sonra 3 sene bekleme süreci var.)
    2. Evlendikten sonra eşim yüksek lisans tez aşamasına geçecek. Bu durumda eğitim kısmında sadece lisans eğitimini belirtip, yüksek lisansını belirtmesem olur mu? Belirtilecek olursa da hangisini seçmen lazım?
      Şimdiden çok teşekkür ederim.
    1. Evlendikten sonra formu doldururken add applicant secenegi ile esinizi ekleyebilirsiniz. form belge yuklemenizi istemedigi surece KCC'ye bir sey gondermenize gerek yok.

2. Green Card surecinde bu durum sorun olmaz, farkli ulkelerde farkli isme sahip olabilirsiniz. ABD'de hangi isminizi resmi olarak kullanmak istiyorsaniz formu o isimle doldurun, diger tum isimlerinizi ise "alias" bolumune ekleyin...

3. olur. iki turlu de yapabilirsiniz 🙂 bir fark olmayacak...

Daha sonra evlilik deneyiminizi suraya da aktarirsaniz harika olur:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/507/türkiye-de-yabancı-bir-vatandaşla-evlilik

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |