Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@yilmaz DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells tesekkurler bide bende ds 260 doldurdum kazanan esim oldugu icin benim forumda daha once calistigim isleri fazla yazmadim olir dimi

"fazla yazmadim" derken ne demek istediniz? Eksik mi yazdiniz? Eksik bilgi vermenizi tavsiye etmem, bunlar ABD'de hayatiniz boyunca dosyada bulunacak formlar. Formlari tam ve dogru bilgilerle doldurmanizi tavsiye ederim, tabii ki nasil dolduracaginiz size kalmis.

• @crazycells DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@harun-dv2019 DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba, @crazycells cevapların, yardımların için çok teşekkürler öncelikle. Sorum şöyle ki daha önce sorulmuş mu göremedim
    Do you authorize disclosure of information from this form to the Department of Homeland Security, the Social Security Administration, and such other U.S. Government agencies as may be required for the purposes of assigning you a social security number (SSN) and issuing you a Social Security card and do you authorize the Social Security Administration to share your SSN with the Department of Homeland Security?
    Eğer daha önce ABD de bulunulmuş ve hale hazırda ssn ve kartı var ise bu soruya ne cevap verilmeli. NO demek gerektiğini düşünüyorum fakat do you authorize the Social Security Administration to share your SSN with the Department of Homeland Security? kısmı kafa karıştırıcı. Teşekkürler

Daha once calisma vizeleri ile bulunduysaniz ve kartinizin ustunde vize ile gecerlidir gibi bir ibare varsa "evet" deyin, cunku yeni bir kart almaniz lazim, dolayisiyla bilgilerinizi vermeleri lazim.

Fakat daha once gocmen olarak SSN aldiysaniz ve kartinizda hicbir kisitlayici ibare yoksa o durumda yeni kart almaniza gerek yok, o durumda "hayir" diyebilirsiniz.

F1 vizem varken CPT ve OPT icin ssn almis ve kisa sureli calismistim. Bu durumda anladigim
    Have you ever applied for a Social Security number? yes
    Were you issued a number? yes
    Do you need a new card issued? yes
    Do you authorize disclosure of information from this form to the Department of Homeland Security, the Social Security Administration, and such other U.S. Government agencies as may be required for the purposes of assigning you a social security number (SSN) and issuing you a Social Security card and do you authorize the Social Security Administration to share your SSN with the Department of Homeland Security? yes

Bu sekilde dogru olacagini soyledigini dusunuyorum. Tesekkurler.

• @crazycells hocam sigortali calistigim yerler biraz fazla o yuzden simdi calistigim ve daha once calistigim 1 isi sadece yazdim yoksa hepsinimi yazmam gerekirdi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yilmaz DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells hocam sigortali calistigim yerler biraz fazla o yuzden simdi calistigim ve daha once calistigim 1 isi sadece yazdim yoksa hepsinimi yazmam gerekirdi

soruyu tam hatirlayamadim son 5 yili mi? yoksa son 10 yili mi soruyordu? Sorudaki sure zarfinda hep kisa kisa mi isler yaptiniz? Zaman olarak ne kadarlik bir zamana denk geliyor bu bahsettiginiz isler?

Vize alip almama konusunda bir sikinti olmaz boyle biraksaniz da, eger siz formunuzda var olan bilgilerden rahatsaniz 🙂 ama sorulari mumkun oldugunca tam doldurmanizi tavsiye ederim.

• Bu ileti silindi!
  • Yasaklı

@muhammetnzr ds260 formunu ekim gibi yollarsanız gec olmaz.
    2019 eylül'e cok da yaklaşmadan ds 260'ı doldurup yollayabilirsiniz.
    evlenip turkiye de görüşmeye katılmanız sorun olmaz.
    turkiye de okuyan arkadasınıza mı çıktı greencard,basvuru adresi turkiye mi göstermişti?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muhammetnzr DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Herkese selamlar, bir kac soru sormak istiyorum sizden, ben 2019 talihlisiyim fakat biz baska ulkenin vatandasıyiz ama ikimizde ayni ulkenin, vize mülakatına türkiyede girersek bir sorun olur mu sizce?
    Kiz arkadaşımla eylül ayında resmi nikahtan gecmeyi düşünüyoruz turkiyede, cunku suan ben fransada okuyorum ve kız arkadaşımda turkiyede okuyor. Case numberim 2019EU29xxx de eylül sonu yada ekimin basında DS-260 doldurursam geç olur mu veya en geç ne zamana kadar doldurmam gerekli?
    Bu soruları aydinlatirsaniz çok sevinirim:)

Eger Turkiye'de yasiyor, okuyor veya calisiyorsaniz hicbir sorun olmaz.

Su an size tavsiyem, evlenip Turkiye'ye tasinin ve Turkiye'ye tasindiktan sonra DS-260 formunu doldurun, boylelikle mulakat yerini "Ankara" olarak secebilirsiniz. Eylul sonu ya da Ekim basi DS260'u doldurmaniz bir sorun yaratmaz. En gec 2019 yili gelmeden doldurmanizi tavsiye ederim.

Herkese selamlar, bir kac soru sormak istiyorum sizden, ben 2019 talihlisiyim fakat biz baska ulkenin vatandasıyiz ama ikimizde ayni ulkenin, vize mülakatına türkiyede girersek bir sorun olur mu sizce?
    Kiz arkadaşımla eylül ayında resmi nikahtan gecmeyi düşünüyoruz turkiyede, cunku suan ben fransada okuyorum ve kız arkadaşımda turkiyede okuyor. Case numberim 2019EU29xxx de eylül sonu yada ekimin basında DS-260 doldurursam geç olur mu veya en geç ne zamana kadar doldurmam gerekli?

Su an size tavsiyem, evlenip Turkiye'ye tasinin ve Turkiye'ye tasindiktan sonra DS-260 formunu doldurun, boylelikle mulakat yerini "Ankara" olarak secebilirsiniz. Eylul sonu ya da Ekim basi DS260'u doldurmaniz bir sorun yaratmaz. En gec 2019 yili gelmeden doldurmanizi tavsiye ederim.

merhaba,
    sizin yazdiginiz cevaba göre ben sunu anladim, kazanan herkes kazandigi ülkedeki konsoloslukta'mi mülakata girmesi gerekiyor? Yane ben mesela almanyada yasiyorum ama ankara da mülakata gitmek istiyorum, hatta siz de bana öle tavsiye etmistiniz daha önce ama simdi bu yazinizi okudugumda türkiyeden mülakat tarihi almak isteyen türküyeye tasinmasi gerekiyor diye belirtmissiniz. Yane ben simdi ankaraya mülakatimi aldiramiyormuyum?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ca213 DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

merhaba,
    sizin yazdiginiz cevaba göre ben sunu anladim, kazanan herkes kazandigi ülkedeki konsoloslukta'mi mülakata girmesi gerekiyor? Yane ben mesela almanyada yasiyorum ama ankara da mülakata gitmek istiyorum, hatta siz de bana öle tavsiye etmistiniz daha önce ama simdi bu yazinizi okudugumda türkiyeden mülakat tarihi almak isteyen türküyeye tasinmasi gerekiyor diye belirtmissiniz. Yane ben simdi ankaraya mülakatimi aldiramiyormuyum?

Yukaridaki soruda arkadaslar baska bir ulke vatandasi olduklarini dile getirmisler, ben sizin sorunuzu TC vatandasi oldugunuz icin farkli cevapladim. TC vatandasi olmayan birinin sadece Turkiye'de tatildeyken gocmen vize mulakati icin Ankara'daki Amerikan Konsoloslugu'nu kullanmasi pek mumkun degil. Eger boyle bir durumda gecerli nedenleriniz yoksa konsolosluk dosyanizi kabul etmez. Onceden durumunuzu anlatip izin almaniz gerekir.

Eger sizin kafaniz karistiysa cekinmeden bir daha sorabilirsiniz sorunuzu, herkesin vatandaslik ve vize durumlari farkli oldugundan ayni soruya herkes farkli bir cevap alabilir.

• Merhaba, ornegin visa bulletinde EU icin 2006 yilina baktim, Agustos’ta 16000 yaziyor Eylul’de current olmus. Ornegin 2006 cekilisinde atiyorum EU40000 numarali kisi de mulakata girmeye hak kazanmismi oluyor ?

@ca213 DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

merhaba,

Yukaridaki soruda arkadaslar baska bir ulke vatandasi olduklarini dile getirmisler, ben sizin sorunuzu TC vatandasi oldugunuz icin farkli cevapladim. TC vatandasi olmayan birinin sadece Turkiye'de tatildeyken gocmen vize mulakati icin Ankara'daki Amerikan Konsoloslugu'nu kullanmasi pek mumkun degil. Eger boyle bir durumda gecerli nedenleriniz yoksa konsolosluk dosyanizi kabul etmez. Onceden durumunuzu anlatip izin almaniz gerekir.

Eger sizin kafaniz karistiysa cekinmeden bir daha sorabilirsiniz sorunuzu, herkesin vatandaslik ve vize durumlari farkli oldugundan ayni soruya herkes farkli bir cevap alabilir.

simdi anladim diger arkadasin türk vatandasi olmadigi ayrintisini es gecmisim 🙂 o halde benim icin sorun yok demektir, sagol üstad.

• @deniz DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba, ornegin visa bulletinde EU icin 2006 yilina baktim, Agustos’ta 16000 yaziyor Eylul’de current olmus. Ornegin 2006 cekilisinde atiyorum EU40000 numarali kisi de mulakata girmeye hak kazanmismi oluyor ?

eger bulletin current aciklanirsa o zaman tüm numaralarin aktiv oldugu anlamina geliyor bildigim kadariyla.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@deniz DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba, ornegin visa bulletinde EU icin 2006 yilina baktim, Agustos’ta 16000 yaziyor Eylul’de current olmus. Ornegin 2006 cekilisinde atiyorum EU40000 numarali kisi de mulakata girmeye hak kazanmismi oluyor ?

Sadece gecmisteki birkac yili gercek anlamda dikkate almalisiniz.

2006 yilinda insanlarin cekilisi kazandigini yazin sonuna kadar herhangi bir gun mektupla ogrendigi, formlari elleriyle doldurup KCC'ye posta ile gonderdigi yillardi, dolayisiyla gunumuzdeki sistem hakkinda cok bilgi bulamazsiniz o yillarda.

Ama sorunuzu genel olarak algilarsak, eger o yil EU'da 40.000'li dosya numarasina sahip kisiler varsa bultendeki sayinin "current" olmasi formunu gondermis herkesin numarasinin aktif oldugu anlamina gelir.

• Merhaba, biraz önce DS 260 formunu gönderdim.

Önemli bir emeğin sonucu olarak hazırladığınız video ve dökümanları takip ederek kolaylıkla oluşturdum formu.

Emeğinizin karşılığı olamayacaktır belki ama teşekkürü bir borç bildim. Herşey gönlünüzce olsun. Çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmett DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba, biraz önce DS 260 formunu gönderdim.

Önemli bir emeğin sonucu olarak hazırladığınız video ve dökümanları takip ederek kolaylıkla oluşturdum formu.

Emeğinizin karşılığı olamayacaktır belki ama teşekkürü bir borç bildim. Herşey gönlünüzce olsun. Çok teşekkürler.

Bundan sonraki surecte bol sanslar!

• iyi günler,ben DS 260 formunu doldururken annemin soyadının baş harfini nüfus cüzdanında olduğu gibi "Q" harfi ile yazdim amma ingilizcesi "G" harfi ile olmalı bu bir sorun teşkil eder mi?...Cevaplarsaniz çok sevinirim

• KKTC'de 3 farklı adreste kaldım fakat posta kodlarını bilmiyorum. Zaten bilsem de KKTC'nin belirlediği kodlar bunlar, yani dünyada tanınmıyor. Bu kısmı "Does Not Apply" yapsam?
    Ayrıca Gazimağusa'da ikamet ediyorum. City kısmı ile State kısmına Gazimağusa yazsam olur mu? KKTC'deki bu 3 adresim pek açık değil. Problem olmaz umarım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aga21 Konsolosluğa vereceğiniz resmi belgede (pasaport, nüfus kaydı vb) nasıl yazıyorsa siz de öyle yazın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@charlie-mortdecai Elinizden gelenin en iyisini yapmanız yeterli.
    City = İlçe , State/Province = İl gibi düşünün ve ona göre doldurun.

• @knnrn cevap için teşşekürler....amma noter tasdikli tercümenin nasil olacagini bilmiyorum ve ds260 formunu da submit ettim...yani resubmit etmek gerekli mi 1 harf için?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

36

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |