Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Mert-Karayılan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan Mülakata kadar mezun olmuş olacağım (1 ay sonra mezunum) neyi işaretlemeliyim universite degreeyi mi işaretlemeliyim ve bu eğitim bilgilerinin yazılış sırası liseden günümüze mi olmalı yoksa şu andaki üniversiteden liseye doğru mu olmalı, gerçekten verdiğiniz cevaplar için çok teşekkürler.

Buna ne yazmalıyım sizce ?

• @crazycells Aynı durum bende de bulunmakta, benim de üniversitem bu haziranda bitecek, Highest level of education completed kısmında lise diplomasını mı seçmeliyim yoksa university degree yi mi seçmeliyim kararsız kaldım ve üniversite bitiş tarihine bugün veya dünü yazmam mı gerekiyor çünkü hala bitmedi ve ileri tarihi de sistem kabul etmiyor ve diploma or certificate received kısmına da ''none yet'' yazmam yeterli midir çok arada kaldım, yardımcı olursanız sevinirim.

• 22 yaşındayım Selective Service System ne zaman kayıt yapmam gerekiyor?

• Yanıtınız için teşekkür ederim. @zinos

• @gucarslan teşekkür ederim

• ⭐⭐

@kaanogan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese bol şans umarım herkes başarılı olur
    Benim bir sorum olacak;
    Şuna ikamet ettiğim yer a noktası fakat ben 1 ay önce b noktasına miras işlemleri için aldırdım/ e devlette b noktası gözüküyor bunu nasıl yazmam gerekir belge ye dayandırarak mı yoksa esas olanı mı? Bu arada eşim halen e devlette a noktasında gözüküyor.

Gerçekte yaşadığınız yerleri yazmalısınız.

• ⭐⭐

@Mert-Karayılan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan Mülakata kadar mezun olmuş olacağım (1 ay sonra mezunum) neyi işaretlemeliyim universite degreeyi mi işaretlemeliyim ve bu eğitim bilgilerinin yazılış sırası liseden günümüze mi olmalı yoksa şu andaki üniversiteden liseye doğru mu olmalı, gerçekten verdiğiniz cevaplar için çok teşekkürler.

Buna ne yazmalıyım sizce ?

University degree yazabilirsiniz. Yeniden eskiye doğru sıralanmalı.

• ⭐⭐

@crazycells Aynı durum bende de bulunmakta, benim de üniversitem bu haziranda bitecek, Highest level of education completed kısmında lise diplomasını mı seçmeliyim yoksa university degree yi mi seçmeliyim kararsız kaldım ve üniversite bitiş tarihine bugün veya dünü yazmam mı gerekiyor çünkü hala bitmedi ve ileri tarihi de sistem kabul etmiyor ve diploma or certificate received kısmına da ''none yet'' yazmam yeterli midir çok arada kaldım, yardımcı olursanız sevinirim.

Mülakattan önce mezun olacağınızı düşünüyorsanız üniversite yazabilirsiniz. Lise de olur. Tarihleri kabul ettiği şekliyle girmeniz gerekiyor.

• sosyal securty kısmında daha önce 3 soru vardı,şimdi 2 soru görünüyor,siz de de öyle mi?
    bir de 2 kullandığım hotmail adresi küçük harflerle yazamıyorum,otomatik büyük harfe çeviriyor

• @xarivas merhaba. Geçenlerde aynı sorun bende de olmuştu PC’den Java’yı güncellemiştim sorunum çözülmüştü. Daha sonra forma giriş yapmadım henüz. Sistemsel bir yoğunluk mu yoksa tarayıcı gereksinimleriyle alakalı bir sorun mu bilmiyorum. Siz yine de Java’yı güncelleyin öyle deneyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fıratsky, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@mcuks, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells Hocam bu covid aşısını amerikaya gitmeden önce sağlık aşı aşamasında soruyorlar mı ? Yani aşı yaptıracağız ya bu covid aşısıda buna dahil oldu mu ? Ona göre Covid aşısı vurulacağım.

Su an henuz uygulamaya gecilmedi ama grip asisini zaten otomatik olarak yapiyorlardi, o nedenle coronavirus asisini da bundan sonra yapacaklardir... Sizin bu asilari onceden vurulmaniza gerek yok, zaten sizi muayene eden doktor hangi asilari olmaniz gerektigine karar verip bunlari size yapacak...

Bu aşıların bir kısmını başka yerde yaptırıp muaf olsa şansımız yok mu ? Mesela Hepatit A - B , tetanoz, rotavirüs . Bu aşıları eğer olmuş ise bir yıl dolmadan yapılmıyor diye biliyorum .Benim çocukların özellikle aşı programı var burda yaptırıp üstüne birde orda olma zorunluluğu mu var ? Nasıl işleyecek bu süreç ? Ve dışarda ücretsiz yapılacak kimi aşılar için orada çok faiş fiyatlar ödendiğini duydum yönlendirdikleri doktorda ..

Her asi icin bekleme sureleri ve doz miktarlari farkli. Ayrica bunlar kisinin saglik durumuna ve yasina gore de degisebilir, dolayisiyla sizin yapmaniz gereken eger asi olduysaniz (ya da cocugunuz asi olduysa) bu asi kartlarini beraberinizde muayeneye goturmek olmali...

Ciddi bir problem olmadigi surece rotavirus veya hepatit asisi yapacaklarini sanmiyorum, tetanozu ise difteri ve bogmaca ile beraber oluyorsunuz. Bu karma asi genelde 10 yilda 1 yapiliyor ama 5. yildan sonra tekrar yapabilirler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@reader, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Fıratsky açıkçası bunu ben de merak ediyorum. Mesela bununla alâkalı hiç bilgi bulamadım gidenlerden. Ben aşı olmak istemiyorum desek ne olur vermezler mi vizeyi? @crazycells ya da çocuğuma yapılmasını istemiyorum diyen hiç mi kimse olmadı şimdiye kadar? Böyle bir tecrübesi ve duyumu olan varsa yazarsa sevinirim. Bizim de bütün aşılar tam. Ayrıca aşı yapınca ne yaptığını belirten belge veriyor mu? Yani aşı olup da hasta olanı da duymadım gidenlerden ama bu aşamaya daha çok var bilsem de şu an aklımı en çok bu kurcalıyor.🙄 Beni gitmekten vazgeçirebilecek kadar önemli görüyorum.

asi olmama ozgurlugune sahip degilsiniz maalesef. Cocugunuzun oldugu asilari muayeneye goturmelisiniz, gerekmeyen asilari yapmazlar. Saglik raporu almadan vize alamazsiniz.

Asidan sonra belge veriyorlar size, olunan asilar ise gayet standart olanlar. Asilardan hasta olmazsiniz 🙂 tam tersi asilar ile hastaliktan korunursunuz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@suleymanhvz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Describe the type of work you are doing. Be as specific as possible.Job Title bölümü türkçe mi ingilizce mi cevap vereceğiz?

ingilizce cevap vermelisiniz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@edk, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhaba. Formu doldururken ilk sayfada Baska isim kullandinizmi diyor. Orada evlenen kadinlar için soyisim de istiyormuş. Biz orasini maalesef başka isim kullanmadi olarak isaretledik. Mecburen formu actirmak zorunda kalacagiz degilmi ?

Formu bastan sonra gozden gecirin, sonra actirip, tek seferde eksikleri tamamlayip tekrar gonderebilirsiniz.

Su an surecte gecikme yasamak icin oldukca erken bir safhadayiz...

• Arkadaşlar ben ds260 formuna gırdıgım zaman benım ile beraber gelecek herkesın ısım soyısımlerı yazıyor .Ben esımın evlenmeden oncekı soyısımını yazmısım pasaportunda hala onu kullandığı ıcın yurtdısı pasaportunda acaba bu benım red yememe sebep olur mu ? Eski pasaportunu göstersek ? Çok kötü hissediyorum kendımı

• Merhaba.Ds 260 formu doldururken özellikle adres kısmını çünkü 3.adresten sonra sisteme beni dışarı atıyor. Böyle olan var mı? Bu durum düzelir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aze, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

sosyal securty kısmında daha önce 3 soru vardı,şimdi 2 soru görünüyor,siz de de öyle mi?
    bir de 2 kullandığım hotmail adresi küçük harflerle yazamıyorum,otomatik büyük harfe çeviriyor

şuan hangi sorular varsa onları cevaplamakla yükümlüsünüz.
    mail adresini de ingilizce karaterler ile BUYUK HARFLE yazacaksınız.

• Selam,
    Form doldurup gönderdikten sonra vize ücreti ne zaman yatıyor ve /ve ya sonraki asama ne olacak?

• ⭐⭐⭐

@semra-karababa Formu doldurup gönderdikten sonra KCC'den evrak talebinin gelmesini bekleyeceksiniz. Evrak talebi form doldurma sırasına göre değil dosya sırasına göre ilerliyor. Bu yüzden gelen evrak taleplerini aşağıdaki Sheets'ten ve forumdaki konuları takip ederek öğrenmeniz fayda sağlar.

Evrak talebi üzerine evraklarınızı gönderdikten sonra ise KCC'den evraklarınızın onaylandığına dair mailin gelmesini bekleyeceksiniz. Bu da evrakların KCC'ye ulaşmasından sonra 6-8 hafta sürüyor minimum.

Evrak onayı sonrasında dosyanız mülakata uygun hale gelecek. Konsolosluğun planlaması dahilinde mülakat tarihiniz size KCC tarafından bildirilecek. Mülakat günü ise belirttiğiniz ödemeleri yapacaksınız ve mülakata gireceksiniz.

Süreçle ilgili daha detaylı bilgi için aşağıdaki konuyu inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4299/dv2022-mülakat-deneyimleri/2?page=1

• @goblis, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@kaanogan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese bol şans umarım herkes başarılı olur
    Benim bir sorum olacak;
    Şuna ikamet ettiğim yer a noktası fakat ben 1 ay önce b noktasına miras işlemleri için aldırdım/ e devlette b noktası gözüküyor bunu nasıl yazmam gerekir belge ye dayandırarak mı yoksa esas olanı mı? Bu arada eşim halen e devlette a noktasında gözüküyor.

Gerçekte yaşadığınız yerleri yazmalısınız.

Fakat daha sonra belgelendirmemi istediklerinde bu şekilde belgelendiremeyeceğim o bir problem yaratmaz mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |