Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells acaba DQ alan kaç kişiyiz bununla alakalı başlık açma şansınız varmıdır acaba konsolosluk açıldığında yıl sonuna kadar birikenleri bitirebilirler mi

• @horoz 2020 martından bekleyen arkadaşlar var. Ve hala kimsenin alındığı yok.

• @gokhan_fb07 Gökhan hocam selamlar. F2B kategorisinde dediğiniz gibi bende fazla kişi bulamadım. Benim babam da 5 senedir Amerika'da ve bikaç ay içerisinde green cardını almış olacak. 22 yaşındayım. Bende onun üzerinden F2B vizesine başvurmayı düşünüyorum. Süreciniz nasıl ilerliyor

• Bende DQ aldim haziran 2020 de ve mulakat bekliyorum Acaba turkiyedeki kapanmadan sonra konsolosluk mulakatlar icin ne dusunuyor nasil bir yol izleyecekler bilgisi olan var mi yada herhangi bir duyumu olan

• @Ömer-Günay merhaba, en son böyle bişey okumuştum;konsoloslukta vize öncelik sırası ilk sırada, evlat edinme dosyaları. 2. Sırada abd vatandaşlarının 1. Derece akrabaları 3. Sırada abd vatandaşlarının 21 yaşın üstünde evli olmayan çocukları ve de green card sahiplerinin eş ve çocukları. Son sırada ise DV ve çalısma türü dahil olmak üzere tüm diğer göçmen vizeler. Beklemekten başka çare yok:(

• @gigi tesekkurler cevap icin herhalde dosyasi onay alan en once sizsiniz size ilk mulakat tarihi gelir ona gore bizimde yol haritamiz belli olur diye dusunuyorum..Hayirlisi ramazani serif ayindayiz Allah yardimcimiz olsun

• @Ömer-Günay aynen. Haziran temmuz gibi gelir diye düşünüyorum ama çokta umutlanmak istemiyorum çünkü her beklentiye girdiğimde hayal kırıklığı oluyor. Gelir gelmez haber vericem.

• @samet-tansel kardeşim bende çok uzun zamandır bekliyorum yaklaşık 6 sene oldu

• Merhabalar,
    Sevgilimin greencardı var ve Amerika’ya yerleşecek. O oraya yerleştikten sonra onun sponsorluğu ile F2A sürecine gireceğim. Ancak bu sürecin çok uzun sürmesi nedeniyle en az baş ağrıtıcı ve en az ayrı kalacağımız bir yöntemle ilerlemek istiyoruz. Bu nedenle sormak istediğim bazı sorular var.
    Öncelikle benim halen 4 yıl süresi kalmış geçerli bir B1B2 turist vizem var. Ancak bu vize ile Amerika’ya gidip orada evlendikten sonra AOS’a başvurmak istemiyorum. Çünkü turist vizem 6 ay dolduktan sonra invalid statüye düşecek. Bu durumda orada kaçak olarak devam etmek ya da Türkiye’ye zorunlu olarak dönmek zorunda kalmak istemiyorum.
    Sürece Türkiye’den başlayıp bu süreci tamamen Amerika dışında da geçirmek istemiyorum. Çünkü artık turist vizemle de Amerika’ya giriş yapamayacağım için eli kolu bağlı uzakta beklemek istemiyorum.
    Aklıma gelen tek alternatif, öncesinde öğrencilik yolu ile F1 vizesi almak. Bu vize ile AOS’a başvurmak ve bu süreyi legal olarak Amerika’da geçirmek.
    Bu noktada aklıma takılanlar şunlar: F1 vizesi aldıktan sonra mı yoksa önce mi evlenmemiz gerekir? Bu durum AOS sürecini etkiler mi?
    AOS’a başvurmak için F1 ile legal olarak Amerika’da bulunmak gerekiyor ama evliliği de Amerika’da mı yapmamız gerekir? Yoksa Türkiye’de evlenip, evlendikten sonra F1 ile Amerika’ya giriş yapsam, orada AOS’a başvurabilir miyiz?
    Çok teşekkürler.

• @lavita Eger once evlenip sonrasinda F1 vizesine basvurursaniz kuvvetle muhtemel size vize vermeyecekler cunku amacinizin apacik gocmen olarak Amerikada yasamak oldugunu gorecekler. Bu nedenle F1 vizesini alip sonrasinda ABD'de evlenmek daha mantikli gorunuyor.

• @samet-tansel süre beklemek ile geçiyor hocam tahminin baban bir sene içerisinde green kart alırsa sana hemen başvurduğu takdirde beş yıl bir bekleme sürecin olacak ne yazıkki yani ortalama 6-7 yıl içerisinde green kartını alırsın ama bilmiyorum bazı arkadaşlar bidendan sonra süreç hızlancak diyorlar inşallah öyle olur

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lavita, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Merhabalar,
    Sevgilimin greencardı var ve Amerika’ya yerleşecek. O oraya yerleştikten sonra onun sponsorluğu ile F2A sürecine gireceğim. Ancak bu sürecin çok uzun sürmesi nedeniyle en az baş ağrıtıcı ve en az ayrı kalacağımız bir yöntemle ilerlemek istiyoruz. Bu nedenle sormak istediğim bazı sorular var.
    Öncelikle benim halen 4 yıl süresi kalmış geçerli bir B1B2 turist vizem var. Ancak bu vize ile Amerika’ya gidip orada evlendikten sonra AOS’a başvurmak istemiyorum. Çünkü turist vizem 6 ay dolduktan sonra invalid statüye düşecek. Bu durumda orada kaçak olarak devam etmek ya da Türkiye’ye zorunlu olarak dönmek zorunda kalmak istemiyorum.
    Sürece Türkiye’den başlayıp bu süreci tamamen Amerika dışında da geçirmek istemiyorum. Çünkü artık turist vizemle de Amerika’ya giriş yapamayacağım için eli kolu bağlı uzakta beklemek istemiyorum.
    Aklıma gelen tek alternatif, öncesinde öğrencilik yolu ile F1 vizesi almak. Bu vize ile AOS’a başvurmak ve bu süreyi legal olarak Amerika’da geçirmek.
    Bu noktada aklıma takılanlar şunlar: F1 vizesi aldıktan sonra mı yoksa önce mi evlenmemiz gerekir? Bu durum AOS sürecini etkiler mi?
    AOS’a başvurmak için F1 ile legal olarak Amerika’da bulunmak gerekiyor ama evliliği de Amerika’da mı yapmamız gerekir? Yoksa Türkiye’de evlenip, evlendikten sonra F1 ile Amerika’ya giriş yapsam, orada AOS’a başvurabilir miyiz?
    Çok teşekkürler.

Siz once F1 ile ABD'ye girmelisiniz, ilk 90 gun gectikten sonra evlilik yapip AOS surecine girmelisiniz. ilk 90 gun icinde evlilik yapmanizi tavsiye etmem, aksi durumda gercek amacinizin ogrencilik olup olmadigi sorgulanabilir...

• @crazycells, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@lavita, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Merhabalar,
    Çok teşekkürler.

Siz once F1 ile ABD'ye girmelisiniz, ilk 90 gun gectikten sonra evlilik yapip AOS surecine girmelisiniz. ilk 90 gun icinde evlilik yapmanizi tavsiye etmem, aksi durumda gercek amacinizin ogrencilik olup olmadigi sorgulanabilir...

Peki önce F1 vizesi alsam, sonra Türkiye’de evlensek. Ardından Amerika’ya F1 vizesi ile gidip orda AOS başvurusu yapsak olabilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Merhabalar,
    Çok teşekkürler.

Peki önce F1 vizesi alsam, sonra Türkiye’de evlensek. Ardından Amerika’ya F1 vizesi ile gidip orda AOS başvurusu yapsak olabilir mi?

Gocmenlik amaci gutmenize ragmen ogrenci olarak ABD'ye giris yapmaniz sonra basinizi agritabilir. Hala yukarida dedigim sekilde yapmanizi tavsiye ederim.

• Merhaba,
    Bana 15 Mart 2021 de DQ maili gelmişti. 2 gün önce de özetleyecek olursak "120 gün içinde randevunuz verilecek ya da 120 gün sonunda dosyanızın hala sırada olduğunu bildiren bir mail gelecek. Seyahat planlamayın, taahhüt altına girmeyin vs..." filan diye bir NVC Uptade i geldi. Ama bu 120 gün değil 180-200 günü rahat bulacak belli. Fakat bu mailin DQ dan önce gelmesi gerekmiyor muydu ben mi yanlış biliyorum?

Bir de bu bekleyiş benim rüyalarıma giriyor artık 😞 Avrupa Yakası'daki İfot Sütçüoğlu gibi oldum geliyolar soldan soldan 😞

Başvuru: 24 Ocak 2020
    DQ : 15 Mart 2021
    Mülakat: ???

• @Esra-Esra Yok DQ sonrası geldi bana da. Benim Dq 28 mart 2020 bahsettiğiniz mail ise 5 mart 2021 tarihinde geldi.

• Arkadaşlar bende Nvc hesabıma girdiğimde belgesel nitelikli mesajını 29 nisan itibari ile almış bulunuyorum bu saatten sonra bana mail gelmesi gerekiyor mu yoksa Nvc konsolosluğa dosyayı gönderdiğinde mi mail atması lazım

• @Esra-Esra bana da bahsettiğiniz mail DQ dan 2 gün sonra geldi.

• @cnskck sizin maillerin arasında baya 1 sene var. Diğer arkadaşa @gigi ye ise 2 günde gelmiş. Neye istinaden gönderiyorlar acaba? Ya da ezbere olan bir işlem mi? Şu mülakatlar verilmeye başlansa kafamızda bi' şeyler şekillenecek ama bakalım, umalım...

• Ben bu konuyu araştırdığımda, DQ alıp ta 60 gün boyunca hiç hareket olmamış her case e otomatik gönderilen bir mail olduğu bilgisine ulaştım. Çok anlam yüklenecek veya herhangi bir göstergesi olan bir bildirim değil. 😞 beklemeye devam yani

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |