DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@beyc, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaşlar hepinize iyi bayramlar dilerim,
    Birkaç sorum olucaktı size danışmak istediğim:
    1-DS-260 Formunu doldururken mevcut işime öğrenci diyip üniversitemi ve adresini girdim. Ancak Lise yada Üniversite yada İş sertifikası programına katıldınızmı sorusuna hayır dedim. ( Sayfa sürekli çöktüğü için gözümden kaçmış olmalı.)
    2-DS-260 Formunu doldururken Geçmiş adreslerimi sıralarken Kıbrısta okuduğum için ordaki adresimi de yazdım ancak yukarıdaki belirttiğim sebepten ötürü adresim Turkey olarak kaldı.
    3-Bu sorunlar için ne yapmam gerekiyor DS-260 formunu açtırmaktan bahseden arkadaşlar olmuş. Nasıl açılıyor bir bilgimde yok rica etsem yardımcı olabilirmisiniz ?

Bu sekilde de kalabilir, eger formu actirip duzeltmek isterseniz KCC'ye bunu bildirmelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gamefry, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese selamlar,
    Öncelikle bol şans diliyorum herkese. Bir sorum olacak, greencard tahlilisi dışında eşi ve çocuklarına baştan ayrı DS260 formu mu doldurulacak yoksa tahlilinin doldurduğu tek formdaki bilgiler yeterli mi?

Green Card alacak herkes icin ayri bir DS-260 formu doldurmalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ali-yılmaz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar. Ds260 formuna girmeye çalışıyorum soy isim doğum yılı ve confirmstion numarasını girdiğimde talebiniz şu anda işleme alınamıyor diye uyarı çıkıyoruz karşılaşan oldu mu acaba. Yoğunluktan kaynaklı bir hatamıdır

ilk defa mi giriyorsunuz? yoksa daha once ayni bilgilerle girebildiniz mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fıratsky, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Fıratsky gönderilecek evraklar sadece mahkeme evrakları (boşanma yada diğer mahkeme) bir de yurtdışı polis evrakları ingilizce çeviri yapılacak diğer HİÇBİR evrağı SAKIN çeviri için para vermeyin.

Anladım peki benım esım ve cocuklarım Rus vatandaşı onlar için alacağım tüm evraklar Rusça olacak , doğum belgesi , eşimin diploması , çocukların aşı kartları gibi bunlarıda mı çevirmeme gerek yok ?
    Bir sorum daha var biz malum 4 kişi olduğumuz için iki çocuk benim masraflar çok olacak bu gerekli aşı listesini nerede bulabiliriz .İzlediğim bir videoda bazı aşıları öncesinden kendimiz olup daha sonra aşı olmamıza gerek kalmıyormuş.Çünkü kendi yönlendirdikleri hastahanelerde fiyatlar oldukça uçuk diye okudum.

Eger Ankara'da mulakata girecekseniz, dili Ingilizce veya Turkce olmayan tum belgelerin Ingilizce cevirisini yaptirmalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fıratsky, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Fıratsky türkiye sınırları içinde aldığın evrakları mahkeme evrakları dışında çevirmene gerek yok. Yanlış anlattım özür dilerim. Türkiye dışında aldığın her evrağın ingilizce çevirmen gerekiyor. Aşı içn sakın önceden olma aşıları çünkü kabul etmiyorlar tekrar oluyorsun ondan önceden oldurtma çocuklara SAKIN ama SAKIN dolandırıcılara inanma çünkü hiçbir yer antlaşmalı yer değil. Türkiye sınırları için de tek bir yer RESMİ kurumdur. Ungan sağlık kuruluşu o kuruluşta ankara da bu yerden başka hiçbir yere ne röntgen çektir ne kan tahlili yaptırt neden başka bir şey sakın para da verme seni soyuyorlar haberin yok

Çok sağol benım aşılardan kastım burada Rusya'da resmi kurumlarda bazı aşıları hepsi değil olup muaf olma şansım yok o zaman doğru mu ?Çünkü çocukların bazı aşıları burada olması gerekiyor .O yüzden hangi aşılar yapılacak orada onlarıda bilmiyorum Liste olan paylaşırsa sevinirim .Ben kendi evraklarımı e devletten alacağım onları tercümeye gerek yok ama eşim ve çocuklar için alacağım evrakları sadece tercüme ettirsem yeterli mi yoksa apostil gerekiyor mu ?

Asi kartiniz varsa saglik muayenesine goturun, eger asi kartiniz yoksa bir sey yapmaniza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mehmet-Alicem-Özdilek, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar, bu hafta boyunca sorduğum sorulara verdiğiniz yanıtlardan dolayı teşekkür ederim, başvurumu an itibari ile gönderdim. Şimdi, sabırla beklemem gerekiyor sanırım, bundan önce, toplamam gereken ek belge ve dökümanlar hakkında bana yönlendirmede bulunabilir misiniz? Görüşmelere götürmem gereken tüm belgeleri tespit etmek isterim.

imzanizi duzenlemeyi unutmayin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yildirim84, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ayvalik10 Boşanma sonucundaki mahkeme evrağını tercümana çevirttiriyor muyuz ? ve bu tercüman yeminli tercüman olmak zorunda ve noter tastikli mi olmak zorunda ? lütfen zahmet olmazsa yazar mısınız.

Evet, cevirtebilirsiniz. Bu belge bazen gerekiyor, bazen gerekmiyor; yine de mulakata tam goturmekte fayda var.

Yeminli tercuman cevirisi yeterli, noter onayina gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ONUR-CAN-KAHRAMAN, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@goblis evet haklısınız ayrı ama ben okul adresine Eskişehir yazıyorum (açıköğretim için) ama yaşadığım adresler kısmında Eskişehir’le ilgili bir adres belirtmiyorum bu açıdan sordum. Çelişki oluyor gibi geldi

celiski yok, bu sekilde kalabilir 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@semra-karababa, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Formda çalıştığımız işyerleri kısmında
    Ingilterede Shop asistans ve kasa yazmadım..
    Sadece türkiyede çalıştığım süreleri yazdım..
    Emin olamadım.. yazmalimiyim..
    Formu henüz gondermedigim içiin ekleme yapıp yapmayacağııma emin olamadım

onemli gordugunuz tum deneyimlerinizi yazabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yildirim84, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar formunda bazı hatalarımın oldugunu tespit ederek kilidi açtırmak için kcc ye mail gönderdim ve şuan tüm yanlış ve eksiklerimi tespit ederek kilit açıldığında doğru bilgileri girip tekrar submit etmek istiyorum. Öncesinde hazırladığım sorularımı Sizden ricam tecrübe sahibi arkadaşlar için söylemek istiyorum eğer mümkünse yanıtlarsanız minnettar olurum.

1- DS-260 formunun kilidinin açılması mail gönderiminden sonraki ortalama kaç gün içerisinde gerçekleşiyor.

2- Form kilidi açıldığında bunun bir süresi var mı ?

3- Çekilişe eski pasaportumun numarası ile başvurdum. ("Eski pasaportum evimde mevcut ve 07.08.2022 ye kadar süresi var fakat yeni pasaportum olduğu için bu pasaportum iptal" ve kazandıktan sonra DS-260 formunu doldururken yeni pasaport numaramı girerek formu doldurup gönderdim. Bir sorun olur mu ?

4- Eşimden ayrıldım ve oğlumun velayeti annesinde. Green kart başvuruyu yaparken oğlumun da başvurusunu yaptım benim başvurum üzerinden. Velayet annede fakat hala benim soyadımı taşıyor. Formda oğlunuz sizinle mi yaşıyor dediğinde hayır dedim ve eşimin adresini yazdım. Eşimle de ayrıca vekalet konusunda anlaştık. istediğim zaman oğlumun vekaletini alabilirim. veya annesi tarafından verilen gerekli izinleri. Burada doğru olan yol nedir. Veya ne yapmam gerekir.

5- Sürekli yurtdışında çalışıyorum ve Türkiye'ye gidip geliyorum. 6 aydan fazla kaldığım 2 ülke var ve 6 aydan fazla kaldığım zamanlarımda oldu bu ülkelerde. Türkmenistan ve Rusya ikisi içinde polis belgesi almalı mıyım ? Ve bu belgeleri türkiye konsolosluklarından alabilir miyim ? malum Türkmenistana gidemem ve şuan rusyadayım. Özellikle Türkmenistan için endişelerim var.

6- Ülkelerden alınan Polis belgeleri için yeminli tercüman ingilizce çeviri yaptırdıktan sonra noter tastiği yaptırmak gerekiyor mu ?

1. Genelde 1 hafta - 10 gun icinde cevap gelmis ve form acilmis oluyor.

2. Yok.

3. Sorun olmaz.

4. Bence en yakin zamanda vekalet islemlerinizi baslatin. Su basligi da incelemeyi unutmayin:
      https://yesilkartforum.com/forum/topic/2033/muvafakatname

5. Ikisinden de almanizi tavsiye ederim, su basligi inceleyebilirsiniz:
      https://yesilkartforum.com/forum/topic/150/türkiye-dışındaki-ülkelerden-adli-sicil-kaydı-almak

6. Noter onayina gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@valentialp, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells bu seneki formda değişiklik mi oldu bilmiyorum ama review aşamasında konsolosluk değişikliği aktif omuyor. Bu sene dolduranlar bunu kontrol edebilirler mi?

imzalamadan once degisiklik yapamadiniz mi? O kismi degistirmis olabilirler, diger uyelerin deneyimlerini bekleyelim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@NSSR, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar,

Miscellaneous kismindaki "Do you seek to enter the United States for the purpose of performing skilled or unskilled labor but have not yet been certified by the Secretary of Labor?" sorusuna ne cevap vermemiz gerekiyor? Forumda onceden de sorulmus ama tam yaniti bulamadim. Tesekkurler.

Neden kanunen izin verilmeyen isleri yapmayi planliyorsunuz?

• @crazycells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Mehmet-Alicem-Özdilek, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar, bu hafta boyunca sorduğum sorulara verdiğiniz yanıtlardan dolayı teşekkür ederim, başvurumu an itibari ile gönderdim. Şimdi, sabırla beklemem gerekiyor sanırım, bundan önce, toplamam gereken ek belge ve dökümanlar hakkında bana yönlendirmede bulunabilir misiniz? Görüşmelere götürmem gereken tüm belgeleri tespit etmek isterim.

imzanizi duzenlemeyi unutmayin.

Kullanıcı adım sanırım Forum'un kabul ettiğinden daha uzun, bu yüzden düzenleme yapmıyorum maalesef.

• @crazycells Hocam bu covid aşısını amerikaya gitmeden önce sağlık aşı aşamasında soruyorlar mı ? Yani aşı yaptıracağız ya bu covid aşısıda buna dahil oldu mu ? Ona göre Covid aşısı vurulacağım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mcuks, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells Hocam bu covid aşısını amerikaya gitmeden önce sağlık aşı aşamasında soruyorlar mı ? Yani aşı yaptıracağız ya bu covid aşısıda buna dahil oldu mu ? Ona göre Covid aşısı vurulacağım.

Su an henuz uygulamaya gecilmedi ama grip asisini zaten otomatik olarak yapiyorlardi, o nedenle coronavirus asisini da bundan sonra yapacaklardir... Sizin bu asilari onceden vurulmaniza gerek yok, zaten sizi muayene eden doktor hangi asilari olmaniz gerektigine karar verip bunlari size yapacak...

• @crazycells benim sorudan anladigim "have not been certified" kismi isler icin degil kisinin kendisi icin henuz sertifikasyon/izin verilmemis diyor. Biraz kurcaladigim da zaten DV Lotosunun Secretary of Labor ile alakasi olmadigini gordugumden bu soruya no olarak yanit verdim.

• @crazycells Hocam benim yaş 23 bu yaz üniversiteden mezun olacağım. Askerlik tecil hakkım 2 yıl oluyormuş mezun olunca . Sizce ne yapmalıyım bu askerlik durumu için ? Sıkıntı olur mu ? Tecil ettirmek için hangi yolu önerirsiniz ? Teşekkür ederim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells benim sorudan anladigim "have not been certified" kismi isler icin degil kisinin kendisi icin henuz sertifikasyon/izin verilmemis diyor. Biraz kurcaladigim da zaten DV Lotosunun Secretary of Labor ile alakasi olmadigini gordugumden bu soruya no olarak yanit verdim.

lisans gereken bir isi lisanssiz yapmak da kanun disi oluyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mcuks, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells Hocam benim yaş 23 bu yaz üniversiteden mezun olacağım. Askerlik tecil hakkım 2 yıl oluyormuş mezun olunca . Sizce ne yapmalıyım bu askerlik durumu için ? Sıkıntı olur mu ? Tecil ettirmek için hangi yolu önerirsiniz ? Teşekkür ederim 🙂

Mezuniyet sonrasi hemen tecil ettirin, bu 2 yillik sure sizin icin yeterli... daha sonra ABD'ye girip bir ise girdiginizde TC konsolosluklarinda 10 yil tecil yapabilirsiniz.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells benim sorudan anladigim "have not been certified" kismi isler icin degil kisinin kendisi icin henuz sertifikasyon/izin verilmemis diyor. Biraz kurcaladigim da zaten DV Lotosunun Secretary of Labor ile alakasi olmadigini gordugumden bu soruya no olarak yanit verdim.

lisans gereken bir isi lisanssiz yapmak da kanun disi oluyor.

Yani yes mi dememiz gerekir no mu? Kafa karistiran bir soru.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

53

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.0k

| | | |