Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@NSSR, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells benim sorudan anladigim "have not been certified" kismi isler icin degil kisinin kendisi icin henuz sertifikasyon/izin verilmemis diyor. Biraz kurcaladigim da zaten DV Lotosunun Secretary of Labor ile alakasi olmadigini gordugumden bu soruya no olarak yanit verdim.

lisans gereken bir isi lisanssiz yapmak da kanun disi oluyor.

Yani yes mi dememiz gerekir no mu? Kafa karistiran bir soru.

no demelisiniz tabii ki 🙂 acikca ABD yasalari beni ilgilendirmez demis oluyorsunuz yes derseniz... o sekilde gocmen vize alabilmeniz mumkun degil.

• @NSSR Siz hangi sorudan bahsediyorsunuz bi yazar mısınız sorunun tamamını ?

• Merhabalar ds260 formunu submit etme aşamasında ds-1810 isminde bir form geliyor. İnternette bu form (18-25 yaş arası erkek isen askerlik yapma durumu) hakkında pek bilgi yok. Bunu çıktı alıp mülakat aşamasında yanımızda mı götürmemiz gerekiyor yoksa kcc ye mail ile gönderilecek dosyalar arasında mı oluyor vs. aydınlatabilirseniz sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ertosavage, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar ds260 formunu submit etme aşamasında ds-1810 isminde bir form geliyor. İnternette bu form (18-25 yaş arası erkek isen askerlik yapma durumu) hakkında pek bilgi yok. Bunu çıktı alıp mülakat aşamasında yanımızda mı götürmemiz gerekiyor yoksa kcc ye mail ile gönderilecek dosyalar arasında mı oluyor vs. aydınlatabilirseniz sevinirim.

imzalayip mulakata gotureceksiniz, ayrintili bilgi icin:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/157/amerika-da-askerlik-kaydi-selective-service-system

• @crazycells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@mcuks, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells Hocam bu covid aşısını amerikaya gitmeden önce sağlık aşı aşamasında soruyorlar mı ? Yani aşı yaptıracağız ya bu covid aşısıda buna dahil oldu mu ? Ona göre Covid aşısı vurulacağım.

Su an henuz uygulamaya gecilmedi ama grip asisini zaten otomatik olarak yapiyorlardi, o nedenle coronavirus asisini da bundan sonra yapacaklardir... Sizin bu asilari onceden vurulmaniza gerek yok, zaten sizi muayene eden doktor hangi asilari olmaniz gerektigine karar verip bunlari size yapacak...

Bu aşıların bir kısmını başka yerde yaptırıp muaf olsa şansımız yok mu ? Mesela Hepatit A - B , tetanoz, rotavirüs . Bu aşıları eğer olmuş ise bir yıl dolmadan yapılmıyor diye biliyorum .Benim çocukların özellikle aşı programı var burda yaptırıp üstüne birde orda olma zorunluluğu mu var ? Nasıl işleyecek bu süreç ? Ve dışarda ücretsiz yapılacak kimi aşılar için orada çok faiş fiyatlar ödendiğini duydum yönlendirdikleri doktorda ..

• @crazycells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells benim sorudan anladigim "have not been certified" kismi isler icin degil kisinin kendisi icin henuz sertifikasyon/izin verilmemis diyor. Biraz kurcaladigim da zaten DV Lotosunun Secretary of Labor ile alakasi olmadigini gordugumden bu soruya no olarak yanit verdim.

lisans gereken bir isi lisanssiz yapmak da kanun disi oluyor.

Yani yes mi dememiz gerekir no mu? Kafa karistiran bir soru.

no demelisiniz tabii ki 🙂 acikca ABD yasalari beni ilgilendirmez demis oluyorsunuz yes derseniz... o sekilde gocmen vize alabilmeniz mumkun degil.

Tesekkurler:)

• Merhabalar,
    Ben 2013 de 3 aylığına work and travel programı ile ABD ye gitmiştim. DS260 formunda adres ve iş tecrübesi bilgilerini doldurmadan gönderdim. Fakat SSN numarasını ve eski vize bilgilerini doldurdum.
    Adres ve iş tecrübesi kısmında 3 aylık dönemdeki bilgileri girmeden formu göndermiş olmam bir sorun teşkil eder mi ?
    Teşekkür ederim,

• arkadaşlar,ds 260 ı doldururken sürekli uygulama hatası uyarısı veriyor,sizde de öylemi?bir de daha önce dil okulu için ABD de bulunmuştum vize de F1 yazıyor açılan sekmede farklı F1 seçenekleri de var dil okulu için olan ''student(F1)'' seçeneği mi?

• arkadaşlar ABD de kalış süresine 2,5 ay yazdığım için hata verdi,2 ay yazınca kabul etti,bilginize ,küsüratı kabul etmedi

• @Fıratsky açıkçası bunu ben de merak ediyorum. Mesela bununla alâkalı hiç bilgi bulamadım gidenlerden. Ben aşı olmak istemiyorum desek ne olur vermezler mi vizeyi? @crazycells ya da çocuğuma yapılmasını istemiyorum diyen hiç mi kimse olmadı şimdiye kadar? Böyle bir tecrübesi ve duyumu olan varsa yazarsa sevinirim. Bizim de bütün aşılar tam. Ayrıca aşı yapınca ne yaptığını belirten belge veriyor mu? Yani aşı olup da hasta olanı da duymadım gidenlerden ama bu aşamaya daha çok var bilsem de şu an aklımı en çok bu kurcalıyor.🙄 Beni gitmekten vazgeçirebilecek kadar önemli görüyorum.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@reader ABD'de göçmen olmak isteyenlerin aşı şartlarını yerine getirmesi gerekiyor. Şu ana kadar bundan muaf tutulan birini duymadım. Aşı kayıtlarınızı yanınızda götürürseniz doktor buna göre aşı yapar. Aşı kayıtları yoksa da kişinin yaşına göre uygun aşıları yapıyorlar. Her durumda 1-2 aşı mutlaka yapılıyor.

• @crazycells üşenmeden yanıtladığın için çok çok teşekkür ederim. iyiki varsınız.

• ⭐⭐

@reader, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Fıratsky açıkçası bunu ben de merak ediyorum. Mesela bununla alâkalı hiç bilgi bulamadım gidenlerden. Ben aşı olmak istemiyorum desek ne olur vermezler mi vizeyi? @crazycells ya da çocuğuma yapılmasını istemiyorum diyen hiç mi kimse olmadı şimdiye kadar? Böyle bir tecrübesi ve duyumu olan varsa yazarsa sevinirim. Bizim de bütün aşılar tam. Ayrıca aşı yapınca ne yaptığını belirten belge veriyor mu? Yani aşı olup da hasta olanı da duymadım gidenlerden ama bu aşamaya daha çok var bilsem de şu an aklımı en çok bu kurcalıyor.🙄 Beni gitmekten vazgeçirebilecek kadar önemli görüyorum.

Unganları arayıp görüşerek en doğru bilgilendirmeyi / yönlendirmeyi alırsınız.

• Auzef İstanbul Üniversitesi uzaktan eğitimde öğrenciyim DS 260 formunda bu durum sorun olur mu?

Çalıştığım yerin ismini e devlette geçen isimlemi yazacağım? Kolejde çalışıyorum A4 detaylı hizmet dökümünde farklı bir isim geçiyor.

• ⭐⭐

@asag Sorun olmaz

• ⭐⭐

@suleymanhvz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Auzef İstanbul Üniversitesi uzaktan eğitimde öğrenciyim DS 260 formunda bu durum sorun olur mu?

Çalıştığım yerin ismini e devlette geçen isimlemi yazacağım? Kolejde çalışıyorum A4 detaylı hizmet dökümünde farklı bir isim geçiyor.

Üniversite öğrencisi olmanız vize almanıza engel değil.
    İşyerinizin resmi adını yazabilirsiniz.

• merhaba arkadaşlar.pasaport tarihim eylül de dolacağı için ve çocuklara da yeni pasaport çıkarıp öyle DS260 formunu dolduracağım.ds 260 formundaki pasaport sekmesini şu andaki tarihi geçmemiş pasaport ile doldursam save etsem daha sonra bilgileri değiştirebilirmiyim.? aslında formun bütün bilgilerini doldurup pasaportu beklemek istiyorum.ne dersiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aze, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

arkadaşlar,ds 260 ı doldururken sürekli uygulama hatası uyarısı veriyor,sizde de öylemi?bir de daha önce dil okulu için ABD de bulunmuştum vize de F1 yazıyor açılan sekmede farklı F1 seçenekleri de var dil okulu için olan ''student(F1)'' seçeneği mi?

yoğunluktan kaynaklı bir durum aldığınız hata.
    ve evet, "student F1" olarak seçebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ersin35, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhaba arkadaşlar.pasaport tarihim eylül de dolacağı için ve çocuklara da yeni pasaport çıkarıp öyle DS260 formunu dolduracağım.ds 260 formundaki pasaport sekmesini şu andaki tarihi geçmemiş pasaport ile doldursam save etsem daha sonra bilgileri değiştirebilirmiyim.? aslında formun bütün bilgilerini doldurup pasaportu beklemek istiyorum.ne dersiniz?

submit etmediginiz sürece istediğiniz kadar değişiklik yapabilirsiniz.

bu arada, neden eylül ayına kadar bekliyorsunuz?
    pasaport almak için illa eski pasaportunuzun süresinin tamamen bitmesine gerek yok, gidip yeni bir pasaport alabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

66

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |