Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burooo07, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Bir günlük part tıme çalıştıgım bir işin adını part tıme securıty guard yazıp gönderdim sakıncası var mı?

bu şekilde kısa süreli işleri yazmanıza gerek yok ama yazdiysaniz da önemli değil, mahsuru yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burooo07, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

ev adresimin ismi değişti güncel adresi yazıp ilk taşındığım tarihi yazsam sıkınıtı olurmu

sorun olmaz merak etmeyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burcuburcu, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba. Foruma yeni uye oldum. Cok uzun yillar denemenin ardindan bu sene GC hakki kazandim. Yalniz DS 260 formunu online dolduramiyorum. Acilmiyor sayfa. Acaba sistem aktif mi degil yoksa yogunluktan midir? Cevap verirseniz sevinirim. Herkese iyi sanslar

yoğunluktan, lütfen daha sonra tekrar deneyin. mümkünse sabah erken saatlerde.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@suderelii, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

arkadaşlar ben kendim için ds206formunu doldurdum fakat 21yaş küçük çocuğum için ekstra doldurmadım formumu kendim için de doldurdupum formu çoktan submit ettim şuan napmam gerekiyor yardım eder misiniz

DS260'i doldurduğunuz sayfada 21 yaş altı cocugunuzun bilgileri çıkmadı mi?

yani ilk başvuru sırasında çocuğunuzu eklediniz mi başvuruya?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@xarivas, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar DV 2022 çekilişi kazananlardan biriyim ve size danışmak istediğim bir konu var. DS-260 formunu doldururken 16 yaşından beri yaşadığımız adresleri yazmamızı istiyor bende geçen sene üniversiteden dolayı yurtta kalmıştım yurt adresini de yazmam gerekiyor mu yoksa sadece ikametgahımın bulunduğu adreslerimi yazmalıyım yardımlarınız için şimdiden teşekkürler 🙂

eğer farklı bir şehirde uni okuyup kaldiysaniz yazın lütfen.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@qrack, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba,
    Babam 2022 greencard talihlisi. Dolayısıyla ben ve annem de bu durumdan faydalanabiliyoruz ancak formu doldurmakla ilgili bir kaç sorum var.
    1.Babam 60 yaşında bu bir sorun teşkil eder mi?
    2.Şuan emekli kendisi öncesinde THY personeliydi. Formda iş ile ilgili kısmı doldururken müdürü ve işvereni ile ilgili bilgiler istiyor ancak babam çalıştığı süre içerisinde birçok müdürü olduğunu söyledi. En son müdürünü mü yazmalı ya da nasıl doldurmalıyız emin olamadık.
    3.Daha önce amerikaya 4 kez turist olarak gitmiştik. Ne kadar kaldığımızla ilgili bilgiler istiyor. Ülkeden giriş-çıkış zamanlarını e-devletten görebiliyoruz ama ülkeye girdiğimizden bir gün önce çıkmış oluyoruz ABD den, yolculuğun uzun olması dolayısıyla. Bu durumda ülkeye girdiğimiz tarihi mi yazmalıyız yoksa ABD'den çıktığımız günü mü yazmalıyız ?

Teşekkürler

1- hiçbir sorun teşkil etmez merak etmeyin. geçen yılların deneyimlerinde babanizla ayni yaslarda vize alan talihliler var.

2- son müdürünü yazabilir.

3- cok önemli değil. zaten sizin giriş çıkış tarihlerinizi biliyorlar. e-devletteki bilgileri yazabilirsiniz.

bu arada siz 21 yaşından kucuksunuz değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@isa-seyhan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

meraba arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var 2022 şanslısıyım fakat napmam gerektiğini bilmiyorum ve bişeyleri yanlış eksik yapmak istemiyorum rica etsem konu ile alakalı bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilir mi .?

tek yapmanız gereken bu başlığın ilk iletisini okumak ve belirtilen işlemleri yapmak. baska bir şey yapmanıza gerek yok şuan için.

• Merhaba👋, aşı evrakının olup olmadığı sorusuna 'evet' cevabını verdim nasıl olsa saglik ocagindsn evrakı temin edebileceğimi düşündüğüm için(hali hazirda evrak yok ama🤦♂️). Bir sorun teşkil edermi acaba? Asi kartini saglik ocagindan alip gerekli asilari yaptirmayi dusunuyorum, talep edilen asilar hakkinda da bilginiz var mi? Tesekkurler.

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@qrack, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba,
    Babam 2022 greencard talihlisi. Dolayısıyla ben ve annem de bu durumdan faydalanabiliyoruz ancak formu doldurmakla ilgili bir kaç sorum var.
    1.Babam 60 yaşında bu bir sorun teşkil eder mi?
    2.Şuan emekli kendisi öncesinde THY personeliydi. Formda iş ile ilgili kısmı doldururken müdürü ve işvereni ile ilgili bilgiler istiyor ancak babam çalıştığı süre içerisinde birçok müdürü olduğunu söyledi. En son müdürünü mü yazmalı ya da nasıl doldurmalıyız emin olamadık.
    3.Daha önce amerikaya 4 kez turist olarak gitmiştik. Ne kadar kaldığımızla ilgili bilgiler istiyor. Ülkeden giriş-çıkış zamanlarını e-devletten görebiliyoruz ama ülkeye girdiğimizden bir gün önce çıkmış oluyoruz ABD den, yolculuğun uzun olması dolayısıyla. Bu durumda ülkeye girdiğimiz tarihi mi yazmalıyız yoksa ABD'den çıktığımız günü mü yazmalıyız ?

Teşekkürler

1- hiçbir sorun teşkil etmez merak etmeyin. geçen yılların deneyimlerinde babanizla ayni yaslarda vize alan talihliler var.

2- son müdürünü yazabilir.

3- cok önemli değil. zaten sizin giriş çıkış tarihlerinizi biliyorlar. e-devletteki bilgileri yazabilirsiniz.

bu arada siz 21 yaşından kucuksunuz değil mi?

Cevaplarınız için teşekkür ederim evet 18 yaşındayım. Bir sorum daha olacak iş ile ilgili işverenini hatırlamıyor babam. İşveren kısmına THY mi yazmalıyız ?

• @crazycells teşekkürler.düzenleme yaptım.

• @dantés, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@qrack babanizin yasinin resmiyette bir engeli yok. Ancak nihai karari her case ozelinde oldugu gibi konsolosluk gorevlisi verecek. Yaninda ailesi de olacagi icin bence sorun olmayacaktir. Sahsen yastan dolayi red cevabi alan kimseyi de duymadim.
    Son muduru olmasi gerekmiyor mutlaka, en iyi tanidiklari da olabilir 2 kisi yazabilirsiniz mesela bildiklerinizden, yada en uzun sure mudurlugunu yapmis kisi mesela.
    Tarih konusunda da giris yaptiginiz tarihi yazabilirsiniz. Onlar da bilirler aradaki gun sizin havada oldugunuzu kendileri de gidip geliyor:)

teşekkür ederim.

• @gucarslan teşekkür ederim

• @gucarslan tesekkurler. Bir sey daha sormam gerekiyor. Mezun oldugum universiteye, cok yillar gectigi icin, giris tarihimi hatirlamiyorum. Diplomada da yazmiyor, sadece mezuniyet tarihi yaziyor. Gunu yanlis yazsam problem olur mu?

• ⭐⭐⭐

Merhaba arkadaşlar. İlk atandığım yer merkeze çok yakın olan bir ilçeydi. Dolayısıyla 8 ay kadar gidiş-geliş yaptım. Yani ilçeye taşınmadım. İş geçmişi kısmında bunu belirttim ama eski adresler kısmında ilçede kalmış gibi belirtmeli miyim yoksa belirtmesem olur mu ?

• @Ramazan şuanki pasaportumla ilgili bilgilere ulaşabiliyorum ama öncekini bulamadım, hangi sayfadan bakabiliriz ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Programmer, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaşlar. İlk atandığım yer merkeze çok yakın olan bir ilçeydi. Dolayısıyla 8 ay kadar gidiş-geliş yaptım. Yani ilçeye taşınmadım. İş geçmişi kısmında bunu belirttim ama eski adresler kısmında ilçede kalmış gibi belirtmeli miyim yoksa belirtmesem olur mu ?

Gerçekte olan durum neyse o şekilde yazmakta sakınca yok.

• Merhaba,
    Ds 260 Formu ile ilgili sormak istediğim birkaç soru var yardımcı olursanız sevinirim.

1-Çekiliş eşime çıktı ve biz 3 kişilik bir aileyiz. Formu her aile üyesi için ayrı ayrı mı dolduracağız. Eğer böyle ise bunu nasıl yapacağız formu doldurduktan sonra en baştan case number ile tekrar diğer aile üyesi için giriş yapıp toplamda 3 tane form mu göndermiş olacağız?

2- Geçmişe dönük adres bilgilerime erişemiyorum e-develet üzerinden ancak 23 yaşıma kadar olan adres bilgilerim çıkıyor ve çok sık taşınma yaptığımız için adresleri ve tarihleri hatırlayamıyorum ne yapmalıyım?

3- Kızımın pasaportu yok ve pasaport için randevuda alamıyoruz formu gönderdikten sonra pasaport bilgilerini iletmek için nasıl bir yol izleniyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@qrack daha açık olması açısından Turkish Airlines yazabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Play-Store, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba👋, aşı evrakının olup olmadığı sorusuna 'evet' cevabını verdim nasıl olsa saglik ocagindsn evrakı temin edebileceğimi düşündüğüm için(hali hazirda evrak yok ama🤦♂️). Bir sorun teşkil edermi acaba? Asi kartini saglik ocagindan alip gerekli asilari yaptirmayi dusunuyorum, talep edilen asilar hakkinda da bilginiz var mi? Tesekkurler.

evet demeniz hiçbir sorun teşkil etmez. aşılar icin de acele etmeyin. zaten sağlık muayenesinde ilgili doktor siz yaptırmış olsanız bile gerek gördüğü aşıları tekrardan yapacak.

• @gucarslan Cevaplarınız için çok teşekkür ederim öncelikle. Son sorum olarak mezun olduğum liseye son sene gittim. Toplam lise hayatım 1 sene gibi gözükece bu bir sorun teşkil etmez mi ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |