Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• adres merkez ilçeyse merkez mi yazıyoruz ?

• ⭐⭐⭐

@aze Merkez ilçe için İlin ismini yazabilirsiniz.

Örnek: Konya / Konya.

• ⭐⭐⭐

@ableindahouse, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Formdaki aile bilgileri kısmında sadece annem ve babamın doğum yerini girdiğimde hata ile karşılaşıyorum. Anlam veremedim. Annem de babam da Elazığ doğumlu. Lakin sistem State/Province kısmında ELAZIG'ı bir türlü kabul etmiyor. Dont know kısmını mı işaretlesem bilemedim, hiçbir mantığı yok verdiği hatanın.

Karakter uyarısı mı alıyorsunuz?

Eğer öyle ise CAPS LOCK açık ve hiçbir türkçe karakter tuşuna basmadan yeniden deneyebilirsiniz. Yine hata ile karşılaşıyorsanız, klavyenizi İNGİLİZCE'ye çevirip deneyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@ALS, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells Tşk Ederim nazik cevabın için. Hangi video yada foruma baksam vakit kaybetmeden doldurup gönderin diyorlar BS 260 formunu , neden öyle diyorlar anlamış değilim o zaman..

Siz diğer videoları ve bilgi kaynaklarını boşverin, Yeşilkartforum'dan devam edin. İnanın en doğru bilgileri burada bulabilirsiniz 🙂

@crazycells 'in dediği gibi DS260'ı göndermek için acele etmenize de gerek yok bu arada. Gönderim tarihinden daha önemli olan hata yapmamak 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mehmet-Alicem-Özdilek, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Tekrar merhaba, bir önceki sorulara verdiğiniz cevaplar için teşekkürler. Benim hali hazırda bir SSN'im mevcut, DS260'ın Social Security Info. sorularından "Do you need a new card issued? " a negatif cevap vermeyi tercih ettim, hali hazırda SSN'e sahip olduğum için. Takip eden "Do you authorize disclosure of information..." sorusuna bu bilgilerin kullanımını istedikleri için yes demeyi düşünüyordum, SSN sahibi olarak bu sorulara nasıl cevap vermem daha uygun olur bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

ssn kartınızı hangi statü ile almistiniz?
    J1?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aze, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

site yoğun mu? adres kısmında birkaç defa sayfa yenilendi,2 defa da talebiniz şu an alınamıyor uyarısı verdi

bu hayatı almaniz cok normal, çünkü yoğunluk hâlen geçmiş değil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cenkbuker, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, lise zamanımda okul değiştirdim onu belirtmem gerekir mi ds-260 formunda yoksa sadece mezun olunan okul yeterli midir?

mezun olduğunuz okul yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Uhduhyankee, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

"Your request cannot be processed at this time." hatasını sadece ben mi alıyorum? 2 gündür deniyorum formu açmayı ve sürekli bu hatayı alıyorum

çoğu kişi alıyor ve sebebi yoğunluk. sık sık deneyin, mümkünse sabah erken saatlerde.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burooo07, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

1 günlükte olsa sigortalı part tıme işlerde çalıştım tek tek hepsini yazmalımıyım

hayır. uzun soluklu profesyonel islerinizi yazın lütfen.

• iyi bayramlar herkese, ds 260 formunu dolduruyorum şuan, bu aşı kaydıyla ilgili kısmı ''No'' yaptım,açıklama kısmına da Türkiye yasalarına göre aşı kaydım var dedim.Sonraki süreç nasıl ilerleyecek,Yardımcı olabilir misiniz lütfen?

• @crazycells Merhaba, Öncelikle cevabınız için teşekkür ederiz. Otomatik olarak değişmiyor. Eşim kendi ülkesine gidip bizim evlilik cüzdanımızı gösterip değiştiriyor soy ismini.

• @crazycells Teşekkürler cevabınız için. Biz o zaman eşimin pasaportunu benim soy ismim olarak ülkesinde güncelledikten sonra DS260 formunu dolduralım. Benim CN 12XXX, 2 ay sonra DS260 formunu doldurmam bir sakınca yaratır mı ?

• @gucarslan Sorduğumuz her soruya ayrıntılı şekilde cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forum gerçekten inanılmaz faydalı.

• @gucarslan TEŞEKKÜR EDERİM ADRES KISMINI GEÇEMİYORUM ,11 TANE ADRES VAR

• ⭐⭐⭐

@goldenhill, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

iyi bayramlar herkese, ds 260 formunu dolduruyorum şuan, bu aşı kaydıyla ilgili kısmı ''No'' yaptım,açıklama kısmına da Türkiye yasalarına göre aşı kaydım var dedim.Sonraki süreç nasıl ilerleyecek,Yardımcı olabilir misiniz lütfen?

Sağlık muayenesi esnasında gerekli görülen aşılar doktorlar tarafından yapılacak. Sizin yapacağınız farklı bir işlem bulunmuyor.

• ⭐⭐⭐

@Bilgehan-Şeref, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells Teşekkürler cevabınız için. Biz o zaman eşimin pasaportunu benim soy ismim olarak ülkesinde güncelledikten sonra DS260 formunu dolduralım. Benim CN 12XXX, 2 ay sonra DS260 formunu doldurmam bir sakınca yaratır mı ?

Süreçlerinizin başlamasına daha aylar var, herhangi bir sorun yaratmaz, değişiklikleri yaptıktan sonra DS260'ı doldurmanız en sağlıklısı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aze, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan TEŞEKKÜR EDERİM ADRES KISMINI GEÇEMİYORUM ,11 TANE ADRES VAR

ilk olarak lütfen iletilerinizi küçük harfle yazın.
    bu kısmı geçmenizin sebebi, tarih aralıklarında hata yapıyor olmamız olabilir. bir de bu kadar fazla adreste kaldığınıza emin mısınız? sadece uzun süreli (1 yil ve fazlası) ikametlerinizi yazin lütfen ve karakterlere dikkat edin.

• @Sono cevabınız için teşekkür ediyorum. Ds-260 ı doldururken geçmiş okullara yönelik sorularda lise giriş tarihini yanlış yazdım galiba.8 eylül yerine 1 eylül yazdım. Formu da gönderdim.Daha sonra değişiklik yapabilir miyim?Bir sorun olur mu?

• Merhaba tekrardan oncelikle herkesin bayramini kutluyorum. Benim case numaram 20bin lerde ve birbirinden farkli gorusler var. Eger ds 260 formunu gec veya erken gonderirsem case numaram veya siram degisiyor mu acaba ? Kimi erken gonderirsen siraya once giriyorsun diyor kimisi hayir baz alinan case numarasindaki siran diyorlar. Degerli arkadaslar dogrusu nedir ? Kizlarimin pasaportu yok onlari cikartmak icin 1 hafta kadar beklemem lazim ama gec kalirsam 20binlerdeki sirami kaybetmis mi oluyorum ?
    Tesekkurler

• ⭐⭐⭐

@goldenhill, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Sono cevabınız için teşekkür ediyorum. Ds-260 ı doldururken geçmiş okullara yönelik sorularda lise giriş tarihini yanlış yazdım galiba.8 eylül yerine 1 eylül yazdım. Formu da gönderdim.Daha sonra değişiklik yapabilir miyim?Bir sorun olur mu?

Böyle kalabilir, değişiklik yapmanızı gerektirecek büyüklükte bir hata değil.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

136

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.9k

| | | |