Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @bezelye sabah erken saatlerde deneyebilirsiniz, ayrıca doldurduğunuz her bilgiden sonra kaydedin lütfen. Sayfada uzun süre beklediğinizde hata vermesi muhtemel, o yüzden girdiğiniz bilgileri tekrar girmek zorunda kalmazsınız. Hayırlı olsun süreciniz.

• Merhaba, lottery başvurusunu yaptığımda kızım 21 yaşını doldurmamıştı ancak bir ay önce 21 yaşı bitti.Ds 260 formunda ismi çıkıyor.Bu durumda başvuruya onun adına da devam edecekmiyim?

• Arkadaşlar DS260 formu açıldı mı? Bende hata veriyor. Dolduran var mı? Henüz çok erken ama bende mi sorun var diye merak ettim. Şimdiden teşekkürler.

• Arkadaşlar merhaba. Şuan Rusyada çalışıyorum. ve ayrıldığım eşim ile tekrar barıştık ve tekrar evlenmeyi düşünürken bana Green kart çıktı. Eşim türkiyede ve ben rusyada iş için bulunuyorum. Şimdi ne yapacağımla alakalı araştırmalara başladım. Sanırım ilk önce Ds-260 formunu doldurmam gerekiyor. Fakat şuan rusyada olduğumuzdan dolayı evlenip evli olarak dolduramıyorum. sanırım bu sonradan yani vize görüşmesine kadar yapılabiliyormuş. (Bilginiz varsa yardımcı olursanız çok mutlu olurum) Bunun dışında şuan Dv260 ı doldurmak istediğimde ise sayfada böyle bir uyarı alıyorum. "Your request cannot be processed at this time" bununda neden olduğunuz bilen bir arkadaşım yazabilirse çok mutlu olurum. Umarım yeni bir hayata başlangıç için doğru adımları doğru bir şekilde atabiliriz. Allah herkesin gönlüne göre versin. Kazanamayan arkadaşlarımada şimdiden seneye çıkması dileklerimle

DV2020: Has not been sellected
    DV2021: Has not been sellected
    DV2022: 2022EU000XXXXX

• @Tuğberk-Çalışkan Cok tesekkur edıyorum cevabınız ıcın o zaman temmuz basına kadar beklemedeyım ama gec yolluyorum dıye bı sıkıntı oluyo mu peki

• @smith17 kesinlikle çok doğru bir konu. Tecrübeli bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olanibilir mi?

• Herkese iyi geceler. Sorum su universite okurken ikametgahimi okudugum sehre aldirmadim. mezun olduktan sonra da baska sehirde yasamaya basladim.simdi ben yasadigim adresler kismina universitedeki adresimi yazmali miyim?yazmazsam sen orda yasamadan nasil diploma aldin demezler mi?

• @islek Çok teşekkür ederimm 🙂 bu sabah girebilmiştim gerçekten, yarın tekrar deneyeyim

• Herkese merhabalar, pasaportumun geçerlilik süresi eylül başında sonlanıyor. Bu sebepten ds-260 formunu yeni pasaporta başvurup, pasaport geldikten sonra mı doldurmalıyım?

• @gaye ben de merak ediyorum bu konuyu, aynı durumdayım maalesef... up

• @robbie aynı durum bende de var. E devletten Tarihçeli ikametgah aldığımızda gözükmüyor. Bilenler yardım ederse sevinirim

• Merhabalar arkadaşlar .Benim sorunumu daha önce deneyimleyen oldu mu bilmiyorum ama daha net olması için tekrar sormak istiyorum. İkinci başvurumda case number 23xxx olarak kazandık .Ben başvuruyu yaparken oturum izni ile hali hazırda Rusya Moskova'da ikamet ediyordum .Başvuru formunda Türk pasaportu bilgilerini yazdım.Şimdi ise Rus vatandaşlığınıda alıp hem Türk hem Rus vatandaşı oldum .Eşim ve bir çocuğum sadece Rus vatandaşı diğer çocuğum ise benim gibi çifte vatandaş.Benim Türk pasaport sürem subat 2022de bitecek ve kotayı Türkiye kısmından kazandım foreing state chargeability TURKEY yazıyor. Acaba benim bu 2022 subat tarihinde bitecek Türk pasaportum ile ds260 belgesını doldurup göndermem mi daha iyi bir seçenek daha sonra yeni 10 yıllık pasaport almam ve bilgileri güncellemem mi yoksa direk 10 yıllık türk pasaportu çıkartıp onun ile ds 260 formunu doldurmam mı ya da Rus pasaportu çıkarıp bilgilerime Rus vatandaşı diye değiştirip devam etme şansım var mı ? Bu sanki yanlış bir bilgi vermişim izlenimi mi verir Rus pasaportu çıkartırıp onun ile doldursam . Ve bu başvuruyu Moskovada hangi pasaport olursa olsun mülakat yeri olarak seçebilir miyim ? Çok uzun oldu ama net bir cevaba çok ihtiyacım var yanlış bir şekilde doldurmaktan çok korkuyorum .Teşekkürler

• ⭐⭐

@Gülten-Hadımlı @robbie Formda ikametgah kayıtlarınızı değil, nerelerde yaşadığınızı soruyor. Aslında nerelerde yaşadıysanız, ikametgah kayıtlarınızda da oraların gözükmesi gerekirdi. Ancak neremiz doğru ki deyip burayı geçelim 🙂

DS260'a gerçekten yaşadığınız yer ve tarihleri yazmanız gerekiyor. Resmi kayıtlarınız farklı görünse de. Üniversite için yer değiştirdiyseniz yazın. Seçimler, adrese dayalı okul sistemi için kağıt üzerinde ikametgah değiştirdiyseniz yazmayın. Tam adres ve tarihleri hatırlamıyorsanız hatırladığınız kadarıyla (google maps vs kullanabilirsiniz, en azından mahalle sokak bilgisine ulaşmak için) yazın. Hatırlayamadığını 1-2 aylık kısa süreli yerleri yazmayabilirsiniz.

• Merhaba arkadaşlar sıram 8xx olarak kazandım aklıma takılan bir kaç sorum var ilk önce kazanan arkadaşları tebrik ederim . Greencard mülakatın da red yeme şansı var mıdır ve ihtimali diğer vize türlerine göre nedir ? Ve de ds260 formunu ne zamana kadar doldurmak gerekir

• @goblis, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Gülten-Hadımlı @robbie Formda ikametgah kayıtlarınızı değil, nerelerde yaşadığınızı soruyor. Aslında nerelerde yaşadıysanız, ikametgah kayıtlarınızda da oraların gözükmesi gerekirdi. Ancak neremiz doğru ki deyip burayı geçelim 🙂

DS260'a gerçekten yaşadığınız yer ve tarihleri yazmanız gerekiyor. Resmi kayıtlarınız farklı görünse de. Üniversite için yer değiştirdiyseniz yazın. Seçimler, adrese dayalı okul sistemi için kağıt üzerinde ikametgah değiştirdiyseniz yazmayın. Tam adres ve tarihleri hatırlamıyorsanız hatırladığınız kadarıyla (google maps vs kullanabilirsiniz, en azından mahalle sokak bilgisine ulaşmak için) yazın. Hatırlayamadığını 1-2 aylık kısa süreli yerleri yazmayabilirsiniz.

Tarihçeli ikametgah tam bir saçmalık.Üniversite dönemi için tavsiyem elektrik-su-doğalgaz-internet aboneliklerinize e-devleten bakın.Ben 5 yıllık üniversite döneminin 3 yılını böyle kurtardım.

• Arkadaşlar daha önce sorulduysa kusura bakmayın. Ben şuanda öğrenciyim formu öğrenci olarak doldurucam lakin mülakata kadar stajım başlamış olacak. Bu durumda bu tarz değişiklikleri, formu gönderdikten daha sonra yeniden düzenleyebilmemiz mümkün olur mu?

• ds-260'da tel numaramızı 905556668855 şeklinde mi yazmalıyız?videoda 00 koymuş başına ekstra?

• Arkadaşlar merhaba. Benim pasaportumun süresi bu yılın sonunda Aralıkta bitiyor. Benim sorum DS-260 formunu doldurmadan yeni pasaport söyleyip onun bilgilerini mi girmeliyim yoksa eski pasaport bilgilerini girip mülakattan önce yeni pasaport alıp iki pasaportlamı gitmeliyim

• ⭐⭐

@Zeynel-SOLMAZ, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar daha önce sorulduysa kusura bakmayın. Ben şuanda öğrenciyim formu öğrenci olarak doldurucam lakin mülakata kadar stajım başlamış olacak. Bu durumda bu tarz değişiklikleri, formu gönderdikten daha sonra yeniden düzenleyebilmemiz mümkün olur mu?

Sizden beklenen formu doldurduğunuz an itibariyle doğru bilgileri girmek ve sadece vize sayısını, ya da mülakat yerini değiştirebilecek kritik değişikliklerde (evlilik, boşanma, doğum, vefat vb) güncelleme yapmak. Bahsettiğiniz staj durumu için sonradan değişiklik yapmanıza gerek yok.

• ⭐⭐

@EveryThing-HS, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

ds-260'da tel numaramızı 905556668855 şeklinde mi yazmalıyız?videoda 00 koymuş başına ekstra?

Her iki şekilde de olur

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |