Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Turist ile gittiğimizde bir iş yeri bulup bize ssn cikarttirabilir miyiz? Green card almasak da olur. Sadece anlaşıp ssn çıkarma imkanları var mı?

• @mexido, içinde söyledi: B1-B2 Turist Vizesi İle Amerikada Uzun Süre Kalabilmek

Turist ile gittiğimizde bir iş yeri bulup bize ssn cikarttirabilir miyiz? Green card almasak da olur. Sadece anlaşıp ssn çıkarma imkanları var mı?

Up!

• @mexido turist olana kim niye ssn çıkarsın.çalışma izniniz yok.kim başını belaya soksun.

• @enemy, içinde söyledi: B1-B2 Turist Vizesi İle Amerikada Uzun Süre Kalabilmek

@mexido turist olana kim niye ssn çıkarsın.çalışma izniniz yok.kim başını belaya soksun.

Parayı seven birileri vardır belki :))

• @ahsenaydgdu turist vizesi bu durumdan etkilenmez

• ⭐⭐⭐

@charon başvurumuz red alışımız vs tekrar girmek istediğimizde acaba sistemlerinde görünücek mi bunu bilmem lazım. Yoksa kapıdan polisler yallah köyüne diyebilir. He görmüyorlarsa içeride farklı bir vize tipine change of stat denenebilir.. kafada hep bi b c d planları kurmaya çalışmaktan la casa profesörüne döndüm gerçekten 🥺

• @ahsenaydgdu hocam adamlar kanada vizesi reddini görüyor sistemden, herşeyi giriyorlardır eminim.
    profile bağlı herşey bence.

• @charon, içinde söyledi: B1-B2 Turist Vizesi İle Amerikada Uzun Süre Kalabilmek

@ahsenaydgdu hocam adamlar kanada vizesi reddini görüyor sistemden, herşeyi giriyorlardır eminim.
    profile bağlı herşey bence.

Nasıl görüyorlar? Ben kaç kere önce kanadaya başvurup red alip arkasından ABD başvurup vize aldım. 2 kez hiç birinde de birşey sormadilar. Görseler de etkisi yok demekki. 10yil önce kanada öğrenci red ardından ABD F1 vize onay.
    2 yıl önce kanada öğrenci red. ABD turist onay.

• @mexido valla kanada vize reddinden sonra 2 kez vize aldım, hepsinde de sordular 🙂
    abd/kanada ve diğer anglosakson ülkeler veri paylaşıyor. Bilinen ve açıklanmış birşey bu gerçi.

• @charon, içinde söyledi: B1-B2 Turist Vizesi İle Amerikada Uzun Süre Kalabilmek

@mexido valla kanada vize reddinden sonra 2 kez vize aldım, hepsinde de sordular 🙂
    abd/kanada ve diğer anglosakson ülkeler veri paylaşıyor. Bilinen ve açıklanmış birşey bu gerçi.

Kişiye göre değişiyor demekki. 🙂 Bu arada vize alirken mi sordular yoksa ülkeye girişte mi? Bana ikisinden de hiç soru soran olmadı.

• @mexido vize alırken. Zaten c1d'de max. sorulacak soru 2 tane.
    girişte genelde tek soru sorarlar.
    dediğim ülkeler veri paylaşımı yapar bu arada, bilmeyenlerin de bilgisi olsun.

@mexido vize alırken. Zaten c1d'de max. sorulacak soru 2 tane.
    girişte genelde tek soru sorarlar.
    dediğim ülkeler veri paylaşımı yapar bu arada, bilmeyenlerin de bilgisi olsun.

Hiç birşey sorulmadı. Ne vize alırken ne girerken. Kişiden kişiye değişiyor demekki.

• Turist vizesiyle çocukları okula kayıt ettirebiliyormusuz bu arada teyit edildi. Bizzat canlı örnekleri mevcut. Eğitimsiz çocuk kalmasın. Meksika dan kaçan gelen kişilerin çocukları bile kaçak olarak okula gidebiliyor. Kaçak olmak eğitime engel değil yani.

• Bu ileti silindi!

• Amerikaya gitmek istiyorum eğer dil kursu veya turist vizesi ile gidebilirsem o süre içinde nasıl kalıcı yaşamak için haklar kazanabilirim? nasıl çalışma izni alabilirim yöntemleri var mı acaba?

• Merhabalar, aralık-ocak arasında 11 günlük bir seyahat planım oldu. 3 ay sonra Nisan gibi tekrardan gitmek istiyorum. İlk girişimde 6 aylık vermişlerdi. Tekrardan 6 aylık giriş alabilirmiyim ?

• ⭐⭐⭐

@Juzarsif memurun insiyatifinde olan olan bi durum genelde 6 ay giriş izni verilenlerin tekrar girişinde 6 aylık veriliyor ama sadece neden tekrardan geldiğiniz sorgulanabilir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mlk, içinde söyledi: B1-B2 Turist Vizesi İle Amerikada Uzun Süre Kalabilmek

10 yillik Turist vizem var , diyelim ki amerikaya gidince 4-5. Ayda ogrenci vizesine dondum.
    Ogrencilik suresi bittiginde ne oluyor? Turist vizem yaniyor mu? Tekrar turiste dondurme sansi var mi ? Tesekkurler

hayir, yanmiyor. Turist vizenizin suresi bitmediyse hala ABD'ye turistik amacla giris icin kullanabilirsiniz.

Vizeler sadece ABD'ye giris icin gerekli, ABD'de vize degil "statu" sahibi oluyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mexido, içinde söyledi: B1-B2 Turist Vizesi İle Amerikada Uzun Süre Kalabilmek

Örneğin turist ile ülkeye girdik f-1 çevirdik ve red aldık. Ülkeden çıkmamiz gerekiyor fakat biz çıkmadık diyelim ve kaçak duruma düştük. Böyle bir durumda dil okulu, sertifika , master eğitimi alabilir miyiz? Kaçakların eğitim hakkı yok mu?

Bir diğer soru sponsor bulduk, kaçak durumdayiz ve bize green card çıkarttı. Gc sahibi olunabilir mi bu durumda?

Istisnai durumlar disinda ABD'de kacak statude iken "AOS" yapamiyorsunuz, o nedenle cekilisten GC ciksa da ABD'de kacak kalan biri ABD'de surece devam edemez.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mexido, içinde söyledi: B1-B2 Turist Vizesi İle Amerikada Uzun Süre Kalabilmek

@charon, içinde söyledi: B1-B2 Turist Vizesi İle Amerikada Uzun Süre Kalabilmek

@mexido benim bildiğim eğitim veren yerler bilgilerinizi devlete iletmekle yükümlü.
    f1 vizesiyle gelen birisinin notları vs. devlete veriliyor her sene, eğer ki okumadığı ortaya çıkarsa şutlansın diye. Hoş çok sağlıklı bir sistem değil, f1 statüsüyle 40 sene kalan var ülkede.
    Benim bildiğim zaten kayıt yaptırmak için belge istenir. Kaçaksa hangi belge verilecek?

Turist ile gelip kaçak duruma düşüp normal okula gidiyor. F1 vize ile gelmedi hcam. Gelse zaten tr ye giriş çıkış yapar. Türkiye'ye gidemiyor birkaç yıldır,mecburen avukat ile orda birsekilde kalıcı olmanin yollarını arıyordu. Bende bilmiyorum hangi belgeleri verip okula kabul alıp gidiyor. Sadece orda tanıştığım biri. Bir daha kaç senedir görmedim haliyle. Bir yolu yordamı var demekki bizim bilmedigimiz.

Okullar "gocmenlik idaresi" olmadigi icin, gocmenlik durumunuzu sorgulamadan sizi kabul ederler 🙂 ama bu demek degil ki ABD'de egitim hakkiniz mevcut 🙂 Bir seyin yapilabiliyor olmasi ile, o seyin yasal olmasi farkli iki sey...

Etik olarak sadece ABD'de calisip vergisini odeyen kisilerin cocuklarinin ucretsiz devlet egitiminden yararlanmasi lazim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |