Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Hayirli olsun.nereye gideceksiniz diye sorynca eyalet olarak mi sehir olarakmi soylediniz

• merhaba arkadaşlar numara açıklandıktan ortalama ne kadar sonra mülakat tarihi mailini aldınız paylaşabilir misiniz? benim numaram 22xxx de

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erhan91 DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

merhaba arkadaşlar numara açıklandıktan ortalama ne kadar sonra mülakat tarihi mailini aldınız paylaşabilir misiniz? benim numaram 22xxx de

Haziran sonuna kadar mulakat tarihiniz belirlenmis olur.

• @crazycells teşekkürler

• @metert DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Hayirli olsun.nereye gideceksiniz diye sorynca eyalet olarak mi sehir olarakmi soylediniz

Eyalet

• Arkadaşlar Merhaba,

Foruma az önce katıldım. Gördüğüm kadarıyla katılımcılar çok yardımsever ve bilgilerini paylaşıyor. Başta forum yöneticine ve diğer yorumlarını esirgemeyen arkadaşlara teşekkür ederim.
    Kazakistan da yaşıyorum. Eşim green card çekilişine ailemiz adına başvurmuştu. İşin açıkçası inanmadım kazanacağımızı. Numaramız EU2607X . Ağustos 2018 için açıklanan son mülakatçı numarası 23325 ve Eylül 2018 de vize verilme işlemleri son buluyor. Sizin fikrinizi öğrenmek istedim. Sizce bize sıra gelir mi ?
    Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    Mustafa

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustafa-celik DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Arkadaşlar Merhaba,

Foruma az önce katıldım. Gördüğüm kadarıyla katılımcılar çok yardımsever ve bilgilerini paylaşıyor. Başta forum yöneticine ve diğer yorumlarını esirgemeyen arkadaşlara teşekkür ederim.
    Kazakistan da yaşıyorum. Eşim green card çekilişine ailemiz adına başvurmuştu. İşin açıkçası inanmadım kazanacağımızı. Numaramız EU2607X . Ağustos 2018 için açıklanan son mülakatçı numarası 23325 ve Eylül 2018 de vize verilme işlemleri son buluyor. Sizin fikrinizi öğrenmek istedim. Sizce bize sıra gelir mi ?
    Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    Mustafa

hosgeldiniz, DV2018 bulten numaralarina bakip, DV2019 hakkinda yorum yapamazsiniz henuz. Ilk numaralarin aciklanmasini bekleyin, ondan sonra gidisata gore daha saglikli yorum yapabilirsiniz. Su an sira gelmeyecegini soylemek icin elimizde bir neden yok. Kac kisi secildigini bilmiyoruz, numaralarin nasil dagildigini bilmiyoruz vs. vs...

Cekilis sureci hakkinda bilgiye suradan erisebilirsiniz: https://yesilkartforum.com/forum/topic/275/sayılarla-green-card-lotosu-diversity-visa-sürecine-bakış

• DV2018 için bizim program. 2017 Mayısta açıklanmıştı bizim başvurumuz.

• @crazycells Teşekkür ederim cevabınız için. Eşim 2016 da başvurmuştu ve 2017 de kazandığımızı söyledi. Yani 2018 içinde mülakata çağrılmamız gerekiyor. Numaramız 2607X ve şansımız ne kadar diye öğrenmek istedim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustafa-celik DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

DV2018 için bizim program. 2017 Mayısta açıklanmıştı bizim başvurumuz.

ha tamam, kazandiginizi yeni ogrenmis gibi yazmissiniz o nedenle DV2019 zannettim, maalesef tek bir ay kaldi geriye ve hem Turkiye hem de Kazakistan EU bolgesinden kota aliyor, hicbirimiz son ayda ne olacagini bilmiyoruz. Ne sira gelir, ne de gelmez diyemiyoruz. Maalesef size verebilecegim tek tavsiye beklentinizi cok dusuk tutmaniz yonunde.

• @crazycells Hayırlısı olsun o zaman. Herkese bol şans. Teşekkür ederim.

• Merhaba, mülakata girenlerden sağlık raporu ile ilgili fikir almak istiyoruz. Mülakatımız 12.07.2018 perşembe ve sisteme göre en az 2 gün öncesinde sağlık raporu almak uygun (mesela bizim için pazartesi) ancak tarihlerin yakın olması bir aksilik olursa diye düşündürüyor. Sağlık raporlarını yakın zamanda mülakata girenler ne zamana aldılar?

• @Mustafa-Celik Hayırlı olsun gerçekten başarılar 🙂 Diliyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gunduz DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba, mülakata girenlerden sağlık raporu ile ilgili fikir almak istiyoruz. Mülakatımız 12.07.2018 perşembe ve sisteme göre en az 2 gün öncesinde sağlık raporu almak uygun (mesela bizim için pazartesi) ancak tarihlerin yakın olması bir aksilik olursa diye düşündürüyor. Sağlık raporlarını yakın zamanda mülakata girenler ne zamana aldılar?

ertesi gun alabiliyorsunuz ama bir nedenden dolayi alamasaniz da dert degil. Mulakat sonrasi saglik raporunuzu konsolosluga gonderebilirsiniz.

• ⭐⭐

Sn. @crazycells merhaba, mülakat sırası case no ya göremi belirleniyor. Bu konuda bir fikriniz var mı? Saygılar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Sn. @crazycells merhaba, mülakat sırası case no ya göremi belirleniyor. Bu konuda bir fikriniz var mı? Saygılar

Ayni ay icinde soruyorsunuz sanirim? Hayir, bunun case no'ya gore belirlendigine dair bir bilgi yok, deneyimler de bunu pek desteklemiyor.

Sanirim KCC dosyalari belli bir siraya gore diziyor ve konsolosluktan aldigi gunlere ve saatlere gore bu dosyalari dagitiyor, boylece mulakat tarihleri belirlenmis oluyor. KCC'nin siralamasi hem case no'ya hem de formu gonderme zamanina bagli olabilir tam emin degilim, bence mulakat tarihini belirleyen en onemli seylerden biri de dosyadaki kisi sayisi. Yani dosyalari bolerken mulakata girecek kisi sayisini da degerlendiriyorlardir daha dengeli bir dagitim yapmak icin.

Eskiden cuma gunleri gocmen vize mulakati koymazlardi, diger gunlere bolustururlerdi, simdi gorebildigim kadariyla agirligi ayin ilk yarisina veriyorlar. Bu KCC'den cok, konsoloslugun tercihi kanimca. Kendi iclerinde nasil calismak istediklerine karar verip, KCC'ye oyle gunleri belirtiyorlar.

• @crazycells çok çok teşekkürler

• @gunduz , biz 4.6.2018 Pzt. görüşme öncesi 1.6.2018 cuma günü muayene olup cumartesi 11:00'da sonuçları aldık, böylelikle Ankara'ya 2 kez gitmek zorunda kalmadık. Tahlil veya röntgende bir aksilik olursa muayene olduğunuz gün sizi arayacaklarını söylüyorlar. Hayırlı olsun.

• Mülakat öncesi talep edilen muayene için, maliyeti düşürme adına aşıları dışarıda yaptıran oldu mu?

• Herkese merhabalar,
    Gidişimize sayılı günler kala yaptığım işlemi yazmak istedim. Biri ilkokul 3 diğeri ortaokul 3 ü bitiren 2 çocuğum var. Okuldan aldığım öğrenim belgeleri - karne - transkrip lerini önce yeminli tercümandan ingilizceye çevirttim. Noter onayı yaptırdım. Sonrasında da kaymakamlıktan apostil yaptırdım. Gerekli olacakmı bilmiyorum ama tedbirli olmak açısından yaptırayım diye düşündüm. Hepsi 1 günde halloldu.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.8k

| | | |