Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nehir-Yilmaz, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@crazycells birkaç ay mı sitede 5 hafta yazıyo. 5 hafta 5 aya çıktıysa 5 aylık çalışma izni birkaç yıla mı çıktı öyleyse bu mu demek bu nasıl olcak ? 🤦🏻♀

Eger beklediginiz surede gelmezse telasa kapilmaniza gerek yok.

• Arkadaslar 1.3k ileti var tabii donup okuyamadim hepsini. Citizen olarak esim icin concurrent I130 ve I485 gonderiyoruz. Soyle bir paket yaptik ama eksik bir sey var mi eklememiz gereken? Mesela evlilikle ilgili kanitlar, fotograflar vs bu paketle birlikte mi gonderiliyor yoksa sonradan onlar isteyince mi?

Cover Letter
    Filing feeler icin check
    Form G-1145
    Form I-485
    Form I-130
    Form I-130A
    Form I-864
    Form I-765
    Form I-131
    Beneficiary medical exam
    Beneficiary birth certificate and translation
    Petitioner's copy of birth cert.
    Beneficiary's copy of passport
    Copy of I-94
    Copy of marriage cert.

edit: ilk iletiya bakmamistim orasi detayli aciklanmis aslinda. sanirim kanit olacak seyleri de ekliyoruz ve 2 ser de foto ekliyoruz. onun disinda bi sey eksik degil gibi ama yine de eksik bir sey varsa soyleyen olursa sevinirim.

• @tfnsylmz, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Arkadaslar 1.3k ileti var tabii donup okuyamadim hepsini. Citizen olarak esim icin concurrent I130 ve I485 gonderiyoruz. Soyle bir paket yaptik ama eksik bir sey var mi eklememiz gereken? Mesela evlilikle ilgili kanitlar, fotograflar vs bu paketle birlikte mi gonderiliyor yoksa sonradan onlar isteyince mi?

Cover Letter
    Filing feeler icin check
    Form G-1145
    Form I-485
    Form I-130
    Form I-130A
    Form I-864
    Form I-765
    Form I-131
    Beneficiary medical exam
    Copy of I-94
    Copy of marriage cert.

edit: ilk iletiya bakmamistim orasi detayli aciklanmis aslinda. sanirim kanit olacak seyleri de ekliyoruz ve 2 ser de foto ekliyoruz. onun disinda bi sey eksik degil gibi ama yine de eksik bir sey varsa soyleyen olursa sevinirim.

Bu dosyalarla birlikte I-944 de doldurmamız gerektiği söylendi , biz subat ayında sizin bu dosyalara ek, I-944 ( eğitim ve mal varlığı ) formunu da gönderdik.

• @Nehir-Yilmaz, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

ı

tesekkur ederim. sanirim I-944 formu kaldirildi yururlukten Biden geldikten sonra. USCIS'in sitesinde de oyle yaziyor:

"Alert: As explained below, beginning on March 9, 2021, applicants should not file Form I-944, Declaration of Self-Sufficiency, or any evidence or documentation required on that form with their Form I-485. The Form I-944 has been discontinued."

o zaman eksik bir seyimiz yok gibi gozukuyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nehir-Yilmaz, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@tfnsylmz, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Arkadaslar 1.3k ileti var tabii donup okuyamadim hepsini. Citizen olarak esim icin concurrent I130 ve I485 gonderiyoruz. Soyle bir paket yaptik ama eksik bir sey var mi eklememiz gereken? Mesela evlilikle ilgili kanitlar, fotograflar vs bu paketle birlikte mi gonderiliyor yoksa sonradan onlar isteyince mi?

Cover Letter
    Filing feeler icin check
    Form G-1145
    Form I-485
    Form I-130
    Form I-130A
    Form I-864
    Form I-765
    Form I-131
    Beneficiary medical exam
    Copy of I-94
    Copy of marriage cert.

Bu dosyalarla birlikte I-944 de doldurmamız gerektiği söylendi , biz subat ayında sizin bu dosyalara ek, I-944 ( eğitim ve mal varlığı ) formunu da gönderdik.

9 Mart itibariyle I-944'lara gerek kalmadi:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3400/i-944-formunu-doldururken-nelere-dikkat-edilmeli

• @Nehir-Yilmaz maalesef çok yavaş işliyor şuan. Biz yaklaşık 7 ay gibi bir süre bekeledik.

• Arkadaşlar merhaba
    Benim oğlum da 2019 Hazirandan bu yana mülakat tarihi bekliyordu. I-751 için yani kartının koşulunu kaldırabilmek için ve boşandığı İçin tabii ki eşiyle değil de yalnız müracaatını yapmıştı.
    Şimdi mülakat tarihi verildi Mayıs ayı için.Acaba kanıtlayıcı belge olarak fotoğraflardan başka eski eşinden evliliklerinin gerçek olduğunu, ancak anlaşamadıkları İçin boşandıklarını beyan eden bir yazı alsa bu sizce işe yarar mı veya evliliğin gerçek olduğunu ama anlaşamayıp boşandıklarını başka nasıl ıspat edebilir yani hangi belgeleri götürmeli mülakata giderken... Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim

• @ss_ayhan peki calisma izni ne kadar surede geldi 😞

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mümine, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Arkadaşlar merhaba
    Benim oğlum da 2019 Hazirandan bu yana mülakat tarihi bekliyordu. I-751 için yani kartının koşulunu kaldırabilmek için ve boşandığı İçin tabii ki eşiyle değil de yalnız müracaatını yapmıştı.
    Şimdi mülakat tarihi verildi Mayıs ayı için.Acaba kanıtlayıcı belge olarak fotoğraflardan başka eski eşinden evliliklerinin gerçek olduğunu, ancak anlaşamadıkları İçin boşandıklarını beyan eden bir yazı alsa bu sizce işe yarar mı veya evliliğin gerçek olduğunu ama anlaşamayıp boşandıklarını başka nasıl ıspat edebilir yani hangi belgeleri götürmeli mülakata giderken... Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim

esi boyle bir mektup yazabilir mi? genelde bosanan taraflar birbirlerine bu kadar yardimci olmuyorlar ama boyle bir mektup alabilirseniz kesinlikle yardimci olur.

• @crazycells, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Arkadaşlar merhaba

esi boyle bir mektup yazabilir mi? genelde bosanan taraflar birbirlerine bu kadar yardimci olmuyorlar ama boyle bir mektup alabilirseniz kesinlikle yardimci olur.
    Her ne kadar evliliği yürütemeseler de arkadaşlıkları sürüyor ve ayrıldığı eşinin ikiz çocukları benim oğlumu çok seviyor ve görüşüyor çocuklarla oğlum ara sıra.
    Belki verebilir böyle bir mektubu diye düşünüyorum
    Noter tastikli mi olmalı acaba o mektup
    Yanıtınız İçin teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Arkadaşlar merhaba

Her ne kadar evliliği yürütemeseler de arkadaşlıkları sürüyor ve ayrıldığı eşinin ikiz çocukları benim oğlumu çok seviyor ve görüşüyor çocuklarla oğlum ara sıra.

Noter onayli olursa bence de daha iyi olur.

• @crazycells, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@crazycells, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Arkadaşlar merhaba

Noter onayli olursa bence de daha iyi olur.

Teşekkür ederim yanıt İçin

• merhabalar, Amerıkada evkenip, buradaiken greencard alma sürecine girdim. Belgelerimi toparlayıp yolladıktan 5 ay sonra, joint sponsor bulmam gerektiği ile ilgili bir mektup ulastı elime. Sorun su ki, esimin son2 yılın tax belgesi vardı ve ikisi de istenilen rakamdan dusuk miktarda oldugu için annesini joint sponsor yapmıstık. Ancak sanırım kabul edilmedi ki böyle bir dönüş aldım. Gerek olmayacagını dusunerek, annesinin üzerine ev de olmasına ragmen göstermemiştik. son 12 aya ait banka cıktısı alınabilirdi onu da almadık.( annesi emekli bu arada) sadece annesi ve babasının ortak gösterildiği son 3 yıla ait tax belgelerini eklemiştik. Acaba diyorum belgeyi mi yanlış doldurduk. cünkü vergi belgesinde gelirleri ortak gösteriliyor ve bu yaklasış 70-80bin dolar heryıl. ama belge doldurulurken son 3 yıl gelir kısmına sadece annesının emelki maasini yazdık o da yaklasık 19000 dolar civarında. sımdi belgeyi yeniden dolduracagız. annesinin üzerine olan evi de göstermek geliyor aklıma, alabilirse son 12 aya ait banka dokumanı. ama sizce belgedeki son 3 yılın geliri kısmına toplam kazanclarını mı yazmalıyım? oldukca mutsuzum suan. zaten evleneli 2 yıl oldu , gec basladık işlemlere, bir de böyle bir sonuc... yardımlarınız için simdiden tesekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@flower, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

merhabalar, Amerıkada evkenip, buradaiken greencard alma sürecine girdim. Belgelerimi toparlayıp yolladıktan 5 ay sonra, joint sponsor bulmam gerektiği ile ilgili bir mektup ulastı elime. Sorun su ki, esimin son2 yılın tax belgesi vardı ve ikisi de istenilen rakamdan dusuk miktarda oldugu için annesini joint sponsor yapmıstık. Ancak sanırım kabul edilmedi ki böyle bir dönüş aldım. Gerek olmayacagını dusunerek, annesinin üzerine ev de olmasına ragmen göstermemiştik. son 12 aya ait banka cıktısı alınabilirdi onu da almadık.( annesi emekli bu arada) sadece annesi ve babasının ortak gösterildiği son 3 yıla ait tax belgelerini eklemiştik. Acaba diyorum belgeyi mi yanlış doldurduk. cünkü vergi belgesinde gelirleri ortak gösteriliyor ve bu yaklasış 70-80bin dolar heryıl. ama belge doldurulurken son 3 yıl gelir kısmına sadece annesının emelki maasini yazdık o da yaklasık 19000 dolar civarında. sımdi belgeyi yeniden dolduracagız. annesinin üzerine olan evi de göstermek geliyor aklıma, alabilirse son 12 aya ait banka dokumanı. ama sizce belgedeki son 3 yılın geliri kısmına toplam kazanclarını mı yazmalıyım? oldukca mutsuzum suan. zaten evleneli 2 yıl oldu , gec basladık işlemlere, bir de böyle bir sonuc... yardımlarınız için simdiden tesekkür ederim

Su konuyu incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

Evet, orada bir hata yapmissiniz, ama tekrar dogrusunu doldurup gonderebilirsiniz. Bu durumda anneniz I-864 formunu dolduracak, babaniz da I-864A formunu, boylelikle ikisinin de gelirleri toptan hesaplanarak sponsorluklari onaylanacak.

• @crazycells cevap ıcın cok tesekkur ederim @crazycells esimin annesi sponsorluk kagıdını imzalamakta cok zorluk cıkarmadı ama babasının bir baska formu doldurup ımzalaması zor gozukuyor benım durumumda. esimin son 3 yılı degıl de 2 yıllık tax vergısı vardı. bu yılınkını de dolduruyor suan. californıadayız buna göre ilk yıl 16500, 2. yıl 22.000 civarında bir geliri vardı. california için de, en az 22000 cıvarı yapmış olmak lazım. bu yıl 33000 cıvarında. geliri. acaba bu yılı ekleyip de göndersek, durumu acıklayarak kabul ederler mi? ailesine bir kagıt ımzalatmak için girdiğim dertten ben bunaldım. bir size sormak istedim. tesekkur ederim.

(bu arada self employed ve nerdeyse tum alıs verıslerı nakıtle yaptıgından bankaya bi para girip cıkısı cok degil...)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@flower, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@crazycells cevap ıcın cok tesekkur ederim @crazycells esimin annesi sponsorluk kagıdını imzalamakta cok zorluk cıkarmadı ama babasının bir baska formu doldurup ımzalaması zor gozukuyor benım durumumda. esimin son 3 yılı degıl de 2 yıllık tax vergısı vardı. bu yılınkını de dolduruyor suan. californıadayız buna göre ilk yıl 16500, 2. yıl 22.000 civarında bir geliri vardı. california için de, en az 22000 cıvarı yapmış olmak lazım. bu yıl 33000 cıvarında. geliri. acaba bu yılı ekleyip de göndersek, durumu acıklayarak kabul ederler mi? ailesine bir kagıt ımzalatmak için girdiğim dertten ben bunaldım. bir size sormak istedim. tesekkur ederim.

(bu arada self employed ve nerdeyse tum alıs verıslerı nakıtle yaptıgından bankaya bi para girip cıkısı cok degil...)

Eger self employed ise bunu kanitlamasi zor olabilir maalesef, dilerseniz deneyebilirsiniz. Isterseniz soruyu bir de Muslu Hukuk Burosu'na sorun... eger basimiza gelecek en kotu sey sadece eksik evrak durumuna dusmek olacaksa, dilerseniz once kendi kaynaklarinizla yeterlilik saglamaya calisabilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor

• merhaba tekrar 🙂 ben surecime avukatla devam etme karari aldim cunku yakinlarda statumu korumami saglayan okulumu birakacagim. gidip turk konsoloslugundan bazi belgeler almam gerekiyor zannedersem. dogum belgesi vs. bu belge nufus kaydi mi yoksa formul a dogum belgesi mi olacak ? veya ikisi ayni sey mi? bir de gitmisken soy adimi degistirip turkiyede de evli olmak istiyorum. turk konsoloslugunda soy adimi degistirdikten sonra yeni id talebinde bulunacagim. tum bunlardan sonra pasaportumda eski soy adim idm de ve dogum belgemde yeni soy adim olacak. basvurmamda bir engel midir ? sanirim amerikada soy adimi degisemiyorum cunku herhangi bir id ye veya greencard a sahip degilim. ne yapmam nasil bir yol izlemem gerekir ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mazk2104, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

merhaba tekrar 🙂 ben surecime avukatla devam etme karari aldim cunku yakinlarda statumu korumami saglayan okulumu birakacagim. gidip turk konsoloslugundan bazi belgeler almam gerekiyor zannedersem. dogum belgesi vs. bu belge nufus kaydi mi yoksa formul a dogum belgesi mi olacak ? veya ikisi ayni sey mi? bir de gitmisken soy adimi degistirip turkiyede de evli olmak istiyorum. turk konsoloslugunda soy adimi degistirdikten sonra yeni id talebinde bulunacagim. tum bunlardan sonra pasaportumda eski soy adim idm de ve dogum belgemde yeni soy adim olacak. basvurmamda bir engel midir ? sanirim amerikada soy adimi degisemiyorum cunku herhangi bir id ye veya greencard a sahip degilim. ne yapmam nasil bir yol izlemem gerekir ?

ikisi farkli belgeler ingilizce vukuatli nufus kayit ornegi alip gonderebilirsiniz.

tum belgelerinizin en guncel isminizi yansitmamasi basvuruya engel degil, evlilik belgesi oldugu icin soyisim degisikligi varmis gibi basvuruya devam edebilirsiniz, bu sekilde size gonderilecek Green Card'ta yeni soy isminiz yer almis olur.

Dediginiz gibi, TC konsoloslugunda evlilik tescili yapip sonrasinda kimlik ve pasaport yenilemesi icin basvuru yapabilirsiniz.

• @Nehir-Yilmaz maalesef o gelmedi. Biometric appointment geldikten yaklaşık 2,5 ay sonra görüşme tarihi geldi.

• amerikan id m yok. buradaki evlilik sertifikasinda kendi soy adim yer aliyor. bunu degistirmemin bir yolu var midir ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

159

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.2k

| | | |