Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese merhaba,

Yeşilkart Forum ailesine yeni katıldım. 2004'den günümüze kimi zaman umutsuzluğa kapılıp veya işe güce dalıp başvuruyu unutmam sebebiyle es geçtiğim yılları çıkarsak, 11. başvurularım sonuç verdi ve DV-2019 talihlileri arasına girdim.

Forumda 2019 GC süreci, 2018 mülakat deneyimleri başlıklarını okudum. Sayenizde süreç hakkında güzel bilgiler edindim. Emek veren herkese çok teşekkürler.

DS-260 formunu doldurma sürecine girdim. Bilgileri toparlamak yoğun iş temposunda biraz zor oldu ama sonunda form ile yüz yüze geldim. Ds-260 form doldurma kılavuzunu da detaylı olarak inceledim. ilgili video'yu da izledim. Ancak yanıtını bulamadığım ve sormak istediğim bir kaç soru var.

Şöyle ki;

1- 16 yaşından bugüne kaldığımız adresleri kronolojik olarak girerken, tarih de belirtiyoruz normal olarak. Aynı adreste farklı dönemlerde yaşamışsam o adresi tarihini belirterek tekrar yeni bir adres gibi aynı bilgilerle girmeli miyim? Örn. aile yanından üniversiteye gittim, orada ev tuttum evde kaldım, okul bitince aile yanına geri döndüm 1 yıl kadar tekrar orada kaldım sonra başka bir şehire yerleştim. Bu durumda ailemin adresini tekrar farklı tarihle girmem gerekiyor sanırım. yanılıyor muyum?

2- Okul hayatına dair bilgileri girerken, 1 yıl devam edip bitirmediğim bir okulu da girip, "Degree, diploma or certificate received = None" şeklinde mi belirtmeliyim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@coder DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Herkese merhaba,

Yeşilkart Forum ailesine yeni katıldım. 2004'den günümüze kimi zaman umutsuzluğa kapılıp veya işe güce dalıp başvuruyu unutmam sebebiyle es geçtiğim yılları çıkarsak, 11. başvurularım sonuç verdi ve DV-2019 talihlileri arasına girdim.

Forumda 2019 GC süreci, 2018 mülakat deneyimleri başlıklarını okudum. Sayenizde süreç hakkında güzel bilgiler edindim. Emek veren herkese çok teşekkürler.

DS-260 formunu doldurma sürecine girdim. Bilgileri toparlamak yoğun iş temposunda biraz zor oldu ama sonunda form ile yüz yüze geldim. Ds-260 form doldurma kılavuzunu da detaylı olarak inceledim. ilgili video'yu da izledim. Ancak yanıtını bulamadığım ve sormak istediğim bir kaç soru var.

Şöyle ki;

1- 16 yaşından bugüne kaldığımız adresleri kronolojik olarak girerken, tarih de belirtiyoruz normal olarak. Aynı adreste farklı dönemlerde yaşamışsam o adresi tarihini belirterek tekrar yeni bir adres gibi aynı bilgilerle girmeli miyim? Örn. aile yanından üniversiteye gittim, orada ev tuttum evde kaldım, okul bitince aile yanına geri döndüm 1 yıl kadar tekrar orada kaldım sonra başka bir şehire yerleştim. Bu durumda ailemin adresini tekrar farklı tarihle girmem gerekiyor sanırım. yanılıyor muyum?

2- Okul hayatına dair bilgileri girerken, 1 yıl devam edip bitirmediğim bir okulu da girip, "Degree, diploma or certificate received = None" şeklinde mi belirtmeliyim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Hosgeldiniz.

1. Dogrudur, ayni adrese donmus olsaniz bile farkli bir adres olarak belirtip tarihleri uygun sekilde yazmalisiniz.

2. evet, bu durumda cevabi none ya da n/a olarak yazabilirsiniz.

• @crazycells ama yurtta kalınca ikametgahın olmuyor o zaman ne yapacağız

• @crazycells yani üniversite yurdunda

• @kivooo bn resmiyette imaketim neresiyse orayı yazdım . Ünide okuduğum yeri bile yazmadım resmiyette kaydım Yok diye . Bence önemli olan resmî ikamet adresleri

• @yekta 6 aydan fazla kaldığımız ikametgahlar yazılıyor doğru mu

• Saka maka bugun ds260 son barkodlu kisminin ciktisina baktim 31 mayista tamamlamisim 1 seneyi bile gecmis

• @kivooo evet ama dediğim gibi ikamet olarak resmî kaldığın yerler

• @metert hiç sorma ya . İlk başvuruyu saysak 1.5 senedir bekliyoruz

• @yekta biz 6 ay üzeri her yeri yazdık

• @kivooo hayırlı olsun .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kivooo DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells ama yurtta kalınca ikametgahın olmuyor o zaman ne yapacağız

ikamet belgesinde yazanlardan bagimsiz olarak butun adreslerinizi yazmanizi tavsiye ederim.

Sizin adresinizi aldirmamaniz, ikametinizin orada olmadigi anlamina gelmiyor 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yekta 6 aydan fazla kaldığımız ikametgahlar yazılıyor doğru mu

eskiden kagit formlarda oyle bir ibare vardi, sanirim artik o yok, fakat yine de 6 aydan fazla kaldiginiz yerleri yazabilirsiniz.

• @crazycells şöyle meslek 2 yıl meslek yüksek okudum daha sonra ünv kazandım dostum ama 4 er ay kaldım yani 6 aydan fazla değildi o sebeple yazmadım sorun olur mu.. ayrıca 4 ay yurtta kalmıstım

• @crazycells yani tüm 6 ay ve üzeri kaldığım ikametgahları resmi ve resmi olmayan hepsini yazdım sadece yurtta kaldığım 4 er aylık süreler hariç sıkıntı olur mu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells şöyle meslek 2 yıl meslek yüksek okudum daha sonra ünv kazandım dostum ama 4 er ay kaldım yani 6 aydan fazla değildi o sebeple yazmadım sorun olur mu.. ayrıca 4 ay yurtta kalmıstım

anladim, surekli adres degistirdiyseniz o durumda o surede resmi belgelerde nasil geciyorsa o adresinizi yazabilirsiniz. Bu kismi doldurmanin tek bir dogru yolu yok, size gore en dogrusu nasil oluyorsa oyle kalmasi yeterli.

• Benim şuan merak ettiğim ds260 formu doldurup elenen kaç kişinin oldugu case numaram 8*** ben doldurdum doğru ve eksiksiz olarak ama içimde acaba elenir miyim diye sıkıntı var

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kürşat DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Benim şuan merak ettiğim ds260 formu doldurup elenen kaç kişinin oldugu case numaram 8*** ben doldurdum doğru ve eksiksiz olarak ama içimde acaba elenir miyim diye sıkıntı var

neden eleneceginizi dusunuyorsunuz? Red almanin tek yolu DS260 formundan geciyor zaten, aksi takdirde bir mulakat tarihi alamazsiniz cunku. Sizin elenip elenmeyeceginize mulakat sirasinda dosyanizi inceleyen konsolos karar veriyor (ama red orani oldukca dusuk %2 ya da 3 gibi bir sey idi yanlis hatirlamiyorsam).

• @crazycells genelde islerimde bir şeyler ters gider ama İNŞALLAH sonu mutlu biter

• merhaba
    üniversite son sınıf öğrencisiyim present education kısmında üniversitemi belirttim previous kısmında sadece lise bilgilerimi yazsam bir sıkıntı olur mu, bu konuda kesin bir şey var mı acaba, teşekkür ederim şimdiden

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

66

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |