Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@hardrock kesinlikle 🙂
    robinson bu konuda inanılmaz sinsi. umarım bu son davası olur DVler hakkında.

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2021 Jacob v Biden Davası (Ocak 2021)

@hardrock kesinlikle 🙂

Bu arada konu acilmisken bir soru sorayim:
    Anunciato ile Jacob arasindaki temel fark, Anunciato sadece yasaklarin (proclaimation) kalkmasi icin acilmisken, Jacob hem yasaklarin kalkmasi hem de davacilarin vize islemlerinin biran once tamamlanmasini mi iciriyor? Class action mu mandamus mu Jacob davasi?

Davanin ilk dokumanlarini okumadim ama son dokumanlarda savunma tarafi ayni Anunciato davasi gibi "yasaklar kalkti dolayisiyla bu dava duser" seklinde bir strateji izlemis anladigim kadariyla.

• Yasaklı

Arkadaşlar bu davanın tam olarak amacı nedir ? Eğer davayı kazanırsanız, davaya katılmayanlara da bir faydası olacak mı? Ben bu davayı görmemiştim ya da dikkat etmemişim, geç olmasa katılırdım 500 dolar büyük para değil sonuçta. Başarılar dilerim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hardrock, içinde söyledi: DV2021 Jacob v Biden Davası (Ocak 2021)

@gucarslan, içinde söyledi: DV2021 Jacob v Biden Davası (Ocak 2021)

@hardrock kesinlikle 🙂

Anunciato ile Jacob arasindaki temel fark, Anunciato sadece yasaklarin (proclaimation) kalkmasi icin acilmisken, Jacob hem yasaklarin kalkmasi hem de davacilarin vize islemlerinin biran once tamamlanmasini mi iciriyor? Class action mu mandamus mu Jacob davasi?

Davanin ilk dokumanlarini okumadim ama son dokumanlarda savunma tarafi ayni Anunciato davasi gibi "yasaklar kalkti dolayisiyla bu dava duser" seklinde bir strateji izlemis anladigim kadariyla.

curtis, dava dilekçesini oluştururken Mandamus temelinde (ki bu açılan davaların hepsinde oluyor) class action ve bahsettiginiz gibi davacıların vize almasını amaçlayan PI talebinde bulunuyor. Mandamus temelde üst makamda bulunan bir görevliye / kuruma görevini yapması için emir verme anlamına geliyor. kısaca bütün davalarda gecen bir ifade olarak düşünebiliriz.

ama Anunciato bunun yerine sadece yasakların kalkması talebinde bulunduğu için zaten dava moot oldu ve bu yüzden de bir dava açmak durumunda kaldı Charles.

savunma planını yasakların kalkması üzerine kurdu ancak şuan verilmeyen vizeler yolumuza devam etmenizi sağlıyor diyebilirim.

terazinin ne tarafında olacağımızı şaşırdık kısaca

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 Jacob v Biden Davası (Ocak 2021)

Arkadaşlar bu davanın tam olarak amacı nedir ? Eğer davayı kazanırsanız, davaya katılmayanlara da bir faydası olacak mı? Ben bu davayı görmemiştim ya da dikkat etmemişim, geç olmasa katılırdım 500 dolar büyük para değil sonuçta. Başarılar dilerim.

davalar, ya bu yolda herkesin faydasina olması icin (class action) ya da sadece davaya katılanlarin faydasına olması icin (PI) açılır.

amaç temelde davaya katilanlara vizesini aldırmak (bkz: DV2020 talihlileri) elbette. class kararı olursa da, PI karari alinirsa da davacilar kazanacak.

ama class kararı çıkması cok ama cok düşük, bunu hepimiz biliyoruz

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2021 Jacob v Biden Davası (Ocak 2021)

@hardrock, içinde söyledi: DV2021 Jacob v Biden Davası (Ocak 2021)

@gucarslan, içinde söyledi: DV2021 Jacob v Biden Davası (Ocak 2021)

@hardrock kesinlikle 🙂

curtis, dava dilekçesini oluştururken Mandamus temelinde (ki bu açılan davaların hepsinde oluyor) class action ve bahsettiginiz gibi davacıların vize almasını amaçlayan PI talebinde bulunuyor. Mandamus temelde üst makamda bulunan bir görevliye / kuruma görevini yapması için emir verme anlamına geliyor. kısaca bütün davalarda gecen bir ifade olarak düşünebiliriz.

ama Anunciato bunun yerine sadece yasakların kalkması talebinde bulunduğu için zaten dava moot oldu ve bu yüzden de bir dava açmak durumunda kaldı Charles.

savunma planını yasakların kalkması üzerine kurdu ancak şuan verilmeyen vizeler yolumuza devam etmenizi sağlıyor diyebilirim.

terazinin ne tarafında olacağımızı şaşırdık kısaca

Anladim. Umarin Jacob davasi olumlu sonuclanir. Ama olumlu sonuclanmazsa Curtis ve ekibi PI talebi ile gecikmeden kaynaklanan magduriyetin gidirelmesi icin calisicak, yani yasaklar davanin konusu olmayacak artik.

Anunciato davasinda Charles Kuck ve ekibi muvekkilerine nasil bir email gonderdi bilmiyorum ama sanki bir sonraki davaya ucretsiz katilabilmeleri yaninda bazi bilgiler de paylasmis--En azinda BritSimon ve Charles'in videolarini izleyince oyle bir izlenim uyandi bende. Yine Anunciato davasinin tutanaklarinda hakim Seeborg israrla "yasaklar kalkti, magduruyetin farkindayim, ama magduruyeti giderecek dava bu degil" diyordu. Ilginc bir surec, insallah tum davalar olumlu sonuclar, ve bir rahatlama olur artik.

• Yasaklı

@gucarslan Teşekkür ederim. Umarım bu davalara gerek kalmadan herkes vizesini alır. 🤗

• ⭐⭐⭐⭐⭐

curtis morrison ve ekibi, 15 nisan'daki duruşma için son "status report" dosyasını mahkemeye sundu.

son bir kaç gündür Anunciato avukatı Charles Kuck ile aralarında geçen tweet atışmaları sonrası dosyada yer alan son Anunciato davasının metinlerinin yer alması dikkat çekti.

curtis morrison, ilgili dosyayı müvekkillerine;

"If you haven't been able to reach me over the last day, this filing is why. I've been buried in making this as best as it could be. A lot of the issues I've been getting questions about, both from family-based category plaintiffs, and DV2021 plaintiffs, are addressed in our section of this report. You'll also notice we included exhibits. Exhibits A-C and E-F are ours, and Exhibit D is the government's.
    DV-2021 selectees will note that I've brought more than sufficient evidence that Anunciato is not going to be a vehicle of relief for DV2021. So much so, I don't think we need to worry about Anunciato anymore."

şeklinde duyurdu..

🔗 ilgili dava metni için linke tıklayın

• insallah hayirli bi haber (karar ) cikar bu durusmadan. Umitlerin 0 a yaklastigi yerdeyiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

evet, büyük gün geldi çattı.

bugün 23:30'da (TSI) JacobvBiden davasının merakla beklediğimiz duruşması var.
    bir önceki duruşmadan sonra neredeyse 1,5 ay geçti ve o zamandan bu zamana kadar dünyada sadece 151 tane DV vizesi basıldı.

hükümet avukatları yine ortada bir mağduriyet olmadığını, DV2021 talihlileri için halen zaman olduğunu dile getirecekler buna eminiz. ama aslında biliyoruz ki önümüzde sadece 5 ay var ve bu süre 55,000 kişi için kesinlikle yetmeyecek.

beklentimiz bu duruşmadan bir karar çıkması yönünde ama bir sonraki duruşma için ertelenme ihtimali de mümkün. beklemeye alışmış bünyeler için bu sanırım çok da yeni olmayacak 🙂

geçen yıldan tanık olduğumuz bir senaryo ve bu bizi nedense hiç şaşırtmıyor.
    hayatımızda 1 kere karşımıza çıkan bu şansı değerlendirmek için elinden geleni yapan bütün kazananların şansı açık olsun.

umarız ki bütün DV2021 talihlileri için fayda sağlayacak bir sonuçla ayrılırız.

hearing için detayları; 👇🏻

• ⭐⭐⭐⭐⭐

duruşma az önce sona erdi ve ben de sıcağı sıcağına yaşananları aktarmak istiyorum sizlere.

itiraf etmem gerekirse şuana kadar ki en güzel hearing diyebiliriz. defalarca "DV" vurgusu yapıldı ve bu çok ama çok özlediğimiz bir durumdu.

dava yine yargıç Chen'in hükümet avukatı Robinson'a istatistikleri verin demesi ile başladı ve Robinson yine bu bilgiler bende yok dedi, her davada olduğu gibi.

sonra yine klâsik family based vizeler üzerinden ilerledi görüşme ve rakamlar konuşuldu. burada hükümet tarafının verdigi rakamlar için Chen, argümanlarin daha saglam olması gerektiğini söyledi.

sonra konu DV'ye geldi. hükümet yine butun gücüyle çalıştığını dile getirse de bu durum Chen tarafından pek de öyle algilanmadi. bunun üzerine Abadir, hükümetin spekülasyon yaptığını dile getirdi. Chen, COVID yüzünden bunun mümkün olacağını söyledi ve biraz olsun modunuz düştü diyebilirim.

ta ki Curtis ve ekibinin asil mağduriyetin DV tarafında olduğunu dile getirip, Chen'in de DVler için "clock is ticking" demesine kadar. bu cümleden sonra defalarca DVler icin sürenin azaldığını ve bir an önce aksiyon alınması gerektiği fikri dile getirildi.

bu argümanlar sonrası Chen, davayi 20 mayis tarihine ertelendi ve 2 haftada bir ilerleyen (!) proses hakkında rapor almak istediğini belirtti.

ez cümle, dava bizlerin istediği gibi geçti diyebiliriz.
    bakalım önümüzdeki günlerde rakamlar bize neyi gösterecek.

• @gucarslan Chen'in ilk sorularini ve tavirlarini begenmedim ama sonra surenin azaldigini vurgulamasi benim icin de cok buyuk bir umit oldu. Iki haftada bir DV rakamlarini gormek istemesi, hukumet tarafinin islemleri biraz hizlandirmasina neden olabilir. Bu da diger bir kazanc olur bu durusmanin sonundaki.
    Curtis'in, Anunciato ekibinin yeni bir dava actigini soylemesi, ve Mehta'nin o davaya atandigini soylemesi de bu durusmanin artilarindan biri oldu. Chen o davadaki gelismeleri de izlemek istedigini soyledi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

curtis morrinson'un dünkü davanın ve mayıs'ta açılacak davanın detaylarının anlattığı videosunu buraya bırakıyorum;

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

15 nisan'da yapılan son duruşma sonrasında dün mahkeme;
    tutanakları (civil munites) girdi ve hâkimin hükümetin raporlarında tam olarak ne görmeyi beklediğini ana hatlarıyla açıkladı.

ayrıca mahkeme saati May 20,2021 at 1030 AM PST to 11AM PST olarak değişti.

🔗 İlgili tutanak (civil munites)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

15 nisan'daki duruşmada yargıç chen'in hükümetten talep ettiği ilk aşama raporu mahkemeye sunuldu.

ilgili rapor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

hükümetin raporundan sonra garip bir şey oldu ve curtis morrison, robinson'a mail atıp yargıç'ın talep ettiği verilerin hazırladıkları verilerle (!) alakası olmadığını söyledi. kısaca robinson yine dersine iyi çalışmadı ve dersi derste dinlemediği için raporunda eksik kısımlarla birlikte teslim etti. bakalım şimdi robinson buna ne şekilde cevap verecek..

patlamış mısırlarımızı aldık, bekliyoruz.. 🙂

popcorn

• ⭐⭐⭐⭐⭐

bir üstteki iletide, curtis morrison'un hükümet avukatı robinson'u uyardığını ve verdiği raporun eksik / hatalı olduğunu bildirip yeni bir rapor hazırlanması gerektiği bilgisini vermiştik. robinson gecikmedi ve raporuna eklemeler yaparak tekrardan yayınladı..

ilgili rapor

• yargicin ek sure verme ihtimali raporlara bakarak yuksek ihtimal olarak goruyorum ben . Yapilan gorusme ve sure kisitlamasina bakilarak verilebilecek en dogru kararin fiscal year i bu seneki olagan ustu durumlar goz onune alinarak uzatilmasi sonucu cikarilmali . Adalet bunu gerektirir tabi ama bekleyip gorcez.

• ⭐⭐⭐

@vedat-ARSLAN Aslında yargıcın ek süre verip vermemesini belirleyecek rapor 2 hafta sonra sunulacak ilerleme raporu. Dün sunulan rapor mevcut duruma ışık tutuyor; 2 hafta sonraki ise çarkın ne kadar iyi niyetli döndürüldüğünü ortaya koyacak.

Buna rağmen dünkü rapordan görüyoruz ki DV2021 mülakatları için hiçbir şekilde iyi niyet göstermiyor DoS. Zaten dünkü açıklamasında da "ben hala fazlandırmaya göre ilerlerim, backlog olduğu sürece DV'nin eski performansını sergileyemem" deyişi niyetin ne kadar iyi olduğunu ortaya koydu.

Örneğin yasağın kalktığı 24 Şubat'tan sonra mart ayının ilk haftasında dünya genelinde 760 dosyanın mülakat planlaması yapılmış; ancak nisan ayının son haftası hariç verilen mülakat sayısı daha 200'ü görememiş. Zaten globaldeki verileri de takip ediyoruz, nisan ayında çok komik sayılarda mülakat dağıtıldı. Yani marttan nisana çok büyük bir düşüş var. Hükümetin bir sonraki duruşmada bu çarkın yavaşlama sebebi olarak öne süreceği argümanları merak ediyorum açıkçası.

Uzun lafın kısası, yargıç son duruşmada "Saat DV'lerin aleyhine işliyor, iyi niyetinizi görmem lazım" dediği hükümet, tam aksi bir duruş sergiliyor. Buna rağmen yargıcın ek bir süre tanıyıp tanımayacağını göreceğiz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |