Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Orhan-Cabarov Mutlaka böyle olur demiyorum, sadece böyle bir ihtimalden bahsettim. Kimse de bu konuda kesin konuşamaz. Riskleri kendiniz değerlendirmelisiniz.
    Yanlış olan konsoloslukta doğruyu söylemeniz değil, öncesinde yetkili kurumlara yalan/yanlış beyanda bulunmuş olmanız 🙂

• Yasaklı

@goblis Haklısınız hocam teşekkür ederim. KCC taşındığımızı zannedip adres değişikliğini kabul ediyor ama biz mülakat için değişiyoruz sonuçta.

Dediğiniz gibi en mantıklısı taşındıktan sonra ds-260 formunu açıp öyle adresi değişmek. Böyle daha inandırıcı olur en azından.

• @goblis, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@rayen Mülakat yerinin nasıl değiştirilebileceğini dair standart bir yanıt almışsınız KCC’den. Cevabı şöyle okumalıyız; (cümle if ile başladığı için) çok ekstrem ekstra durumlar dışında değişiklik için tek yol başka bir yerde yaşıyor olmanız.
    Eğer değiştirmekte kararlıysanız yapmanız gereken; Fas’ta yaşıyor olduğunuzu belirtip oradaki yasal oturum adresiniz ve kanıtlayıcı evrakla birlikte KCC’den net bir şekilde değişiklik talep etmek. thinking, considering vs gibi yuvarlak ifadelerden kaçının.
    Bilgileriniz eksiksiz ise KCC büyük ihtimalle talebinizi yerinde bulacak ve adres değişikliği için DS260’ı açtıklarını bildirecek. Formu güncelleyip submit ettikten bir süre sonra da KCC mülakat yerinizi değiştirdiğini ayrıca teyit edecektir.
    Yalnız şu uyarıyı da yapmak isterim. Bu talep ile artık Fas’ta yaşıyor olduğunuzu beyan edeceksiniz ve pasaportunuzda giriş çıkışlar görünecek. Eğer Türkiye’de kalıp sadece mülakat için gitmeyi düşünüyorsanız bu durum sorgulanabilir.

Öncelikle teşekkür ederim . Biz şansımızı deneyeceğiz ve sadece Ankara'da mülakat yapılmadığı için değiştirmek istiyoruz şeklinde. kabul ederlerse ne ala etmezlerse yine burdan beklemekten başka çare yok ama en azından denmiş oluruz.

• @gucarslan duygularımıza tercüme oldunuz teşekkür ederim ama etkisi 2-3 gün sürüyor. Arkadaş konsolosluğa sorulacak sorularıda buraya soruyor. Pandemi döneminde herkes umutsuz ve stresli biraz daha stres arttırmanın hiçbir anlamı yok.

• Herkese merhaba arkadaşlar, ben sürece başladığımda Türkiye'de yaşıyordum fakat daha sonra evlenip Hollanda'ya geldim, oturumu var ve sürecime burda devam edip, mülakata girmek istiyorum, ancak forumu doldurup onay aldığımda evli değildim sonradan evlendiğim için eşimi eklemedim bu süreçte eşimi foruma eklemesem (gelmek istemediği için) herhangi bir sorun teşkil eder mi veya tekrar açtırıp onay mı beklemeliyim ? Sürecimi Hollanda'ya taşımak benim için avantaj olur mu ? Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yasamstili medeni hal değişimi önemli bir konu ve DS260'da bunu belirtmek zorundasınız. diğer türlü medeni durumunuzu doğru beyan etmemiş olacaksınız. eğer eşiniz gelmek istemiyorsa mülakata katılmaz ve green card sahibi olmaz, o tamamen sizin kararınız ama medeni durum bilgilerinizi bildirmeniz gerekmekte.

cn'niz 30K'lardaydı sanırım. mülakat yerini değiştirmek, eğer değiştirdiğiniz konsolosluk açık ise yarayabilir. belki de ankara'da kalmak işinize yarayabilir. karar tamamen sizin..

açık olan konsoloslukların listesi;

• ABD ankara sitesine girdiğimde daha önce "DV randevu vermiyoruz" , açıklamasını bulamadım , acaba silmişler mi ben mi göremedim ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ucakci, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

ABD ankara sitesine girdiğimde daha önce "DV randevu vermiyoruz" , açıklamasını bulamadım , acaba silmişler mi ben mi göremedim ?

17 Mayis'a kadar tum randevular kaldirildigindan daha genel bir aciklama yapmislar:

https://yesilkartforum.com/forum/post/194418

• Yasaklı

@gucarslan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@yasamstili medeni hal değişimi önemli bir konu ve DS260'da bunu belirtmek zorundasınız. diğer türlü medeni durumunuzu doğru beyan etmemiş olacaksınız. eğer eşiniz gelmek istemiyorsa mülakata katılmaz ve green card sahibi olmaz, o tamamen sizin kararınız ama medeni durum bilgilerinizi bildirmeniz gerekmekte.

cn'niz 30K'lardaydı sanırım. mülakat yerini değiştirmek, eğer değiştirdiğiniz konsolosluk açık ise yarayabilir. belki de ankara'da kalmak işinize yarayabilir. karar tamamen sizin..

açık olan konsoloslukların listesi;

Merhaba. DV2021 talihlisi değilim ama mağdur arkadaşların durumunu düşününce merak ettim. Şu anda Türkiye'den mümkün değil ancak, mümkün olan ülkelerden yerlisi olmayan (çifte vatandaş, oturma izni vb.) bir Türk vatandaşı, diğer ülkelerden GC işlemlerini yapıp alabiliyor mu?

• Yasaklı

@katafalk Merhaba. Çifte vatandaş, oturma izni vb. yoksa alamaz.

• Yasaklı

Merhaba arkadaşlar izninizle sormak istediğim iki tane sorum var.

1. Konsolosluklar Dv Mülakatına çağırırken ds-260 formunu ilk doldurup evrak onayı alanları mı yoksa case numarasına göre mi çağırıyorlar?

2. Ds-260 formunu sonradan açtırıp değişiklik yapanlar, mülakat için son sıralara mı düşüyor?

Örneğin; Case numarası 1K olup, 10-20k olanlardan sonra ds-260 formunu açıp tekrar gönderse onlardan sonra mı mülakata çağrılıyor.

Umarım anlaşılır sorabilmişimdir. Teşekkür ederim.🙏

• Arkadaşlar Merhaba,
    Öncelikle Ankara büyükelçiliğinin çalışmamasından ötürü çok üzgünüm. Umurım en kısa sürede, açılıp işlemlere başlayacaklardır.
    ben ukraynada yaşıyorum ve büyük elçilik DV randevusu vereceğini söylüyor - https://ibb.co/WVmZZkg. Ama ne yazık ki daha evrak talebi maili almadım. Haziranda tüm numaralar current oluyor o zamana kadar dosyaları isteyip onaylayacaklar mı? ve hem konsolosluk çalışıyor hem numaran current ise randevu alamamak için bir sebeb var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba arkadaşlar izninizle sormak istediğim iki tane sorum var.

1. Konsolosluklar Dv Mülakatına çağırırken ds-260 formunu ilk doldurup evrak onayı alanları mı yoksa case numarasına göre mi çağırıyorlar?

2. Ds-260 formunu sonradan açtırıp değişiklik yapanlar, mülakat için son sıralara mı düşüyor?

Örneğin; Case numarası 1K olup, 10-20k olanlardan sonra ds-260 formunu açıp tekrar gönderse onlardan sonra mı mülakata çağrılıyor.

Umarım anlaşılır sorabilmişimdir. Teşekkür ederim.🙏

Dosya numarasi kucuk olanlardan baslanacak ama tabii ki formun tam olarak doldurulup, evraklarin da gonderilmis olmasi lazim. Tamamlanmis dosyalardan baslarlar... Formu cok gec gonderdiyseniz veya evraklari cok gec tamamladiysaniz o durumda mulakat tarihi verilmesi de gecikebilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cevizagaci54ua, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar Merhaba,
    Öncelikle Ankara büyükelçiliğinin çalışmamasından ötürü çok üzgünüm. Umurım en kısa sürede, açılıp işlemlere başlayacaklardır.
    ben ukraynada yaşıyorum ve büyük elçilik DV randevusu vereceğini söylüyor - https://ibb.co/WVmZZkg. Ama ne yazık ki daha evrak talebi maili almadım. Haziranda tüm numaralar current oluyor o zamana kadar dosyaları isteyip onaylayacaklar mı? ve hem konsolosluk çalışıyor hem numaran current ise randevu alamamak için bir sebeb var mı?

Sonucta konsolosluk herkesi ayni anda mulakata cagiramaz, tum numaralar aktif olsa bile bir siraya gore alacaklar. Oncelik dosya numarasi kucuk olup, evraklari ve formlari tamamlanmis olan kisilerde olacaktir...

• Yasaklı

@crazycells Teşekkür ederim. Bir şeyi tam anlamadım hocam. Ben ds-260 formunu açıp adresimi değişirsem eğer, mülakat sırasında geriye düşmüş oluyorum değil mi?

Örneğin benim case numaram 3k ama o sırada tiflis'te 10k case numaraya sahip kişileri mülakata çağrılınca ben onlardan sonra mı mülakat tarihi alacağım? Yoksa case numaram düşük diye araya mı alacaklar ? 👀

• @Orhan-Cabarov sorunuzun cevabini bilmiyorum ancak anladigim kadariyla KCC kisminda islemler dosya numarasina gore yapiliyor bu cok acik bir sekilde belli. ben
    Ds260 formunu saniyorum KCC evrak istegi 14000 - 15000 rakamlarda oldugu sirada gonderdim ve 24 saat gecmeden evrak onay istegi aldim. Yani o sirada yapilan islemlerin dosya numaralari diyelim ki 15000lerde olsa bile sizin dosya numaraniz bu rakamdan dusukse sistem sizi basa aliyor. Ama dosya guncellemede de ayni durum gerceklesir mi bunu bilemiyorum.

• Travel-State Dept Twitter sayfasında DV vizelerinin verilmesi için tüm güçlerini kullanacaklarını yazmışlar. Screen'i yükleyemedim buraya .

• Yasaklı

@Ruslan-Aliyev

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ruslan-Aliyev, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Travel-State Dept Twitter sayfasında DV vizelerinin verilmesi için tüm güçlerini kullanacaklarını yazmışlar. Screen'i yükleyemedim buraya .

burada DV vizesi vurgusu yok yalnız. "immigration visa" statüsünde bir çok vize türü var ve dv bu türler arasında ne yazık ki en sonlarda. üzülerek söylüyorum ki yapılan açıklamanın bir gün önceki aynı açıklama ile pek bir farkı yok.

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Ruslan-Aliyev, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Travel-State Dept Twitter sayfasında DV vizelerinin verilmesi için tüm güçlerini kullanacaklarını yazmışlar. Screen'i yükleyemedim buraya .

burada DV vizesi vurgusu yok yalnız. "immigration visa" statüsünde bir çok vize türü var ve dv bu türler arasında ne yazık ki en sonlarda. üzülerek söylüyorum ki yapılan açıklamanın bir gün önceki aynı açıklama ile pek bir farkı yok.

Sözünüze kuvvet, bir kaç gündür dv surecini irelileten , dosya yığılmalarında bilgi alış verişini tetikleyen tarafın KCC mi yoksa TravelStatesDep/Konsolosluklar mı olduğunu merak etmeye başladım. Malum, KCC ye ulaşılamıyor bu yüzden bu soruma yanıt almak için konsolsluğu aradım. Konsolosluğun verdiyi cevab özetle şöyle. Yığılmalar olmasa bile, KCC sormadıkca biz insiyatif kulanıp "yeni adaylara 2nlleri yollayın diye" haber yollamıyoruz. Kısaca süreç KCC nin dürtmesi ile ilerliyormuş. Her konsoloslukta mutlaka böyle çalışıyor da diyemeyiz tabiki ama burada Travel States Depin dv vizelere öncelik tanımadığını görüyoruz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |