Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• cevap vermeniz hata .banlayın gitsin şöyle loser ları .

• @zlmlpr Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

.........

Bu klipteki siyah gomlekli gibi degil mi 😀

Kullandiginiz dili, sectiginiz sozcukleri begenmedim ancak elestirinizi anladim, dikkate alacagim.

Yeni nesile, kirip dokmeden, karsilikli yazisma ve konusmayi da bizim ornek olarak gostermemiz gerekiyor; aksi takdirde ulke cikislarina "son cikan isiklari kapatsin" tabelasi asmak zorunda kalacaklar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@metert Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

cevap vermeniz hata .banlayın gitsin şöyle loser ları .

yok siz sey etmeyin, su an icin dert degil; ama bana laf soyleyecekse arkadas konuyu serbest kursuye tasimali 🙂 ben kendisine tahmin edemeyecegi kadar katlanabilirim 🙂 ama (bir) bu konuyu sabote edemez (iki) diger forum uyelerine laf soyleyemez. Zaten uyarisini aldi saniyorum.

• Yasaklı

@crazycells cok korktum. banla bakalim, baska da bi numaran yok zaten. insanlara turkiye'ye sitem tavsiyesi veriyorsun bende nacizane sana bir tavsiye veriyorum; bir daha yapma!

• Yasaklı

Bu ileti silindi!
  • Yasaklı

sitemcilere gelsin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zlmlpr Biz ülkemizi böyle bir yönetime mahkum eden ve bizi göç etmek zorunda bırakan çoğunluğa sitem ediyoruz ve sizin tavırlarınız ne kadar haklı olduğumuzu gösteriyor.

Ayrıca siz haksızlıklara karşı "efendi gibi" sessiz kalmaya alışmış olabilirsiniz, biz değiliz.

• alttaki dv 2019 has not been selected yazısını gördükçe gülüyorum e o zaman ne diye başvurdun dv 19 a 😃 😃 😃 :D:D nice trol

• @knnrn hocam bu tipler ordada yok degil mi :((

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zlmlpr Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

@metert Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

cevap vermeniz hata .banlayın gitsin şöyle loser ları .

.....

siz insalara "seni ilgilendirmez", "sana ne" temali cevaplar yaziyorsunuz ama kendi haddiniz olmayan konular hakkinda uygunsuz yorumlar yapiyorsunuz. Bir tek siz her seye karisabilirsiniz, baskasi karisamaz yani?

Size baska uyelere satasmamanizi soylemistim. Dediginiz gibi benim baska isim gucum yok 🙂 foruma kisi banlamak icin giriyorum.

Bu arada 1200 uye arasindan banlanan 2. kisisiniz sadece, bilginize.

• @crazycells iyidik ya eğleniyorduk 🙂 bosver banlamasaydın keşke gördükçe daha çok seviniyorum 2019Eu10xxx bu numaraya. Bizi eğlencemizden mahrum bıraktın kardeşim 😂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kivooo Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

@crazycells iyidik ya eğleniyorduk 🙂 bosver banlamasaydın keşke gördükçe daha çok seviniyorum 2019Eu10xxx bu numaraya. Bizi eğlencemizden mahrum bıraktın kardeşim 😂

valla sayin @kivooo serbest kursu'de sadece bana karsi yazmaya devam etseydi sorun olmayacakti da, baska uyelere laf soylemesi bir problem maalesef 🙂

• banada hakaret etmişde kendi çapında 😃 benim için bi sorun yoktu böyle zavallıları gördükçe gülüyorum sadece ,amacları zaten insanları gıcık edip sinirlendirmek ama yanlış kişiye yaptı 😃

• Sevgili @crazycells bir onceki forumda asiri musamaa gosterdiginiz icin bu tur tipler surekli atip tutuyordu hatta bu da bir cesit bullying. Bu sebepten bir onceki foruma yazmayi birakmistim. Lutfen az onceki gibi proaktif tavrinizi ilerde de devam ettirip benim gibi tek amaci bilgi paylasmak olan katilimcilari kusturmeyin. Saygi ve nezaket sinirlarini zorlayan kisileri forumda barindirmayin ki kendimizi ozgurce ifade edebilelim. Nitekim kimse bir foruma baskalarindan ayar yemek icin girmiyor. Bu ortami saglaginiz icin bilahare tesekkur ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sadriabi Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

Sevgili @crazycells bir onceki forumda asiri musamaa gosterdiginiz icin bu tur tipler surekli atip tutuyordu hatta bu da bir cesit bullying. Bu sebepten bir onceki foruma yazmayi birakmistim. Lutfen az onceki gibi proaktif tavrinizi ilerde de devam ettirip benim gibi tek amaci bilgi paylasmak olan katilimcilari kusturmeyin. Saygi ve nezaket sinirlarini zorlayan kisileri forumda barindirmayin ki kendimizi ozgurce ifade edebilelim. Nitekim kimse bir foruma baskalarindan ayar yemek icin girmiyor. Bu ortami saglaginiz icin bilahare tesekkur ederim.

Sayin @sadriabi , ben sizi cok iyi anliyorum; mesaj alinmistir ama ortama ayak uyduramayan arkadaslarin hepsini ayni kefeye koymamak bence daha dogru olur. Troller, sadece insanlari kizdirmaya calisanlar, foruma katkida bulunmayip herkese laf carpanlar, dogruyu sadece kendisinin bildigini zannedenler, baskalari ustunden prim yapmaya calisanlar, baska insanlara hayatlarini nasil yasamasi gerektigini soyleyenler, insanlara yaniltici bilgi verenler, bir surecten gectikten sonra onun uzmani oldugunu zannedenler, derinlemesini bilgisi olmadan konusanlar, insanlara hakaret edenler... Bunlarin hepsi birbirinden farkli durumlar ve bence hepsine farkli yaklasilmali. Insanlarin Turkiye'de nasil bir ortamda yasadiklarini ya da bulunduklarini bilmiyoruz, herkes ilk kez foruma girerken eger forumu daha once cok okumadiysa bu ortami da benzer bir ortam sanip oyle davranabilir, farkli bir usluba sahip olabilir. Tabii, herkesin kisa bir sure icerisinde forumun genel atmosferine uygun bir sekilde davranmasini bekliyoruz.

Onceki forumdaki gokhan000 (ismini tam hatirlayamadim) adli uyenin problemi, baska insanlarin ayni konuda farkli deneyimler yasayabilecegini tam olarak anlayamamasiydi (ya da kabul etmemesiydi), bu durumdan farkli olarak kendisi sadece yazmis olmak icin ya da insanlari sinirlendirmek icin yazmiyordu. Kendi tecrubelerini ve fikirlerini surekli foruma aktariyordu ama baska arkadaslarin farkli tecrubelerini surekli yanlislamaya calisiyordu, bu olayi da farkli fikirlerin tartismasi olarak goruyordu. Ben kendisinin ortama adapte olmasi icin, sadece kendi fikrini paylasmasi icin cok cabaladim, ama kendisi kendi tecrubelerinden farkli bir sey yazilinca surekli kendisine karsi yaziliyor gibi algilayip, cevap vermekten kendini alikoyamadi. Dilinin sert oldugunu kabul ediyorum ama davranislari kendi isteseydi gercekten degisebilirdi, tabii arkadas buna bir turlu uyamadi, sonra gruptan cikarildi.

fakat bu sefer dediginiz gibi boyle arkadaslara cok vakit harcamayacagiz 🙂 sonra bosuna gidiyor, yazik oluyor... bu arkadaslara ayiracagimiz vakti, forum icin icerik olusturmaya ayiracagim.

• @vegas Açıklayıcı olmuş. Teşekkürler

• Merhaba herkese, bir çoğumuzun sanıyorum ki Green Card ve SSN'lerimizin ulaşmasını istediği adresler, ileride yaşamayacakları adresler oluyor ve ülkeye girdikten sonra da çoğumuz bu verdiğimiz adresten farklı bir yerde yaşamaya başlıyor. Bu durumda aslında "taşınmış" oluyoruz. Bunu USCIS'e de 10 gün içerisinde bildirmemiz gerekiyormuş, aksi durumda ceza uygulaması varmış. Bundan ve bu süre kısıtından haberdar mıydınız? Tecrübe edeniniz var ise, paylaşabilir mi? Teşekkürler herkese.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uzay Şuraya bakarsanız en üstte "adres değişikliği 10 gün içinde bildirilecek" diye yazıyor.

Bu ve benzeri konularda çok fazla "tecrübe" odaklı olmamak daha iyi. Elbette biri çıkıp "Ben taşındıktan 3 ay sonra bildirdim, bir şey olmadı" diyebilir, ama siz her zaman kurallara uygun olarak hareket edin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uzay Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

Merhaba herkese, bir çoğumuzun sanıyorum ki Green Card ve SSN'lerimizin ulaşmasını istediği adresler, ileride yaşamayacakları adresler oluyor ve ülkeye girdikten sonra da çoğumuz bu verdiğimiz adresten farklı bir yerde yaşamaya başlıyor. Bu durumda aslında "taşınmış" oluyoruz. Bunu USCIS'e de 10 gün içerisinde bildirmemiz gerekiyormuş, aksi durumda ceza uygulaması varmış. Bundan ve bu süre kısıtından haberdar mıydınız? Tecrübe edeniniz var ise, paylaşabilir mi? Teşekkürler herkese.

Evet, bu bilgiyi hem facebook'ta hem de forumda daha once yazmistik. Ama ayri bir duyuru yapmadik. Vatandas olana kadar adres degisikliklerinizi bildirmeniz lazim.

USCIS size onemli bir olay icin ulasmaya calismadigi surece bu pek buyuk bir problem degil, ama bir adrese tasindiktan sonra adres bilginizi guncelleyin USCIS sitesinden. Eger USCIS size ulasmaya calisirsa ve onlara verdiginiz adreste olmazsaniz o durumda sorun yasarsiniz, aksi durumda zaten vatandas olana kadar USCIS ile bir isiniz olmuyor.

edit: USCIS adres degisikligi konusunu surada bulabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/667/amerika-da-adres-degisikligi-yapmak-uscis-ar-11-form

• New Orleans dan herkese sevgiler selamlar 🙂
    22 haziran Cuma gunu saat 21:00 itibariyle New Orleans MSY havaalanindan giris yapmis bulunmaktayiz. Yolculugumuz British hava yollari ile oldu. Guzel sorunsuz bir yolculuk yasadik. ilk aktarmamiz LOndra sonrasinda ise New Orleans da MSY havaalani oldu. biraz daginik yaziyor olabilirim. Saat farkina ayak uydurmaya gayret ediyorum. Ama vucut saat farkinda direniyor. Su an saat 04.24 🙂
    havaalaninda islemlerimiz 15-20 dk surdu. ucaktan inince sira ikiye ayriliyor. US vatandasi olanlar ve OLmayan ziyaretciler diye. o kuyruga giriyorsunuz. Tahmin edeceginiz gibi ziyaretci kuyrugu cok uzun oluyor. ben soyle yaptim. vatandas sirasindaki polise evraklarimi ve pasaportu gosterdim. ingiliozce cok iyi bilmedigimi hangi sirada durmam gerektigini bilmedigimi, ama green card talihlisi oldugumuzu ve ilk girisi yapiyor oldugumuzu az cok anlatmaya calistim. Anladi 🙂
    sonra parmak izlerimizi aldi. kamerayla fotografimizi cekti . baska bir polis memuru arkadasina seslendi ve bizi hemen arkalarindaki office yazan yede beklememiz icin oturttular.
    Bekledik , bilgisayarda bi isler yapti. ucakta doldurdugumuz mavi formu sordu. verdik. green cardlariniz handi adrese gelsin dedi yazdik. orda kim oturuyor dedi. Abimiz oturuyor dedik. 4-5 dk daha yazdi cizdi biseyler yapti bilgisayarda. sonra ok dedi pasaportlarimizi verdi. biseyler dedi cok da anlamadik pasaportlara bir kase vurdu. orda tarih kasei yapmis ve pasaportta bulunan bir numaramizi elle yazmis. Sonrasinda valizlerimizi aldik. Bir tanesi kirilmis. cok uzulmedim zaten atmak uzere almistim. digerlerine hic bir sey olmamis sapasaglam. butun valizlerimizi acmislar. Yanimda yiyecek tarhana bulgur puding kabartma tozu kuru maya beyaz peynir yesil zeytin siyah zeytin manti kuru kayisi findik antep fistigi kabak cekirdegi getirdim/ iclerinden bir tek kabak cekirdegine el koydular. digerlerinde bi sey olmadi. mantiyi sordu bu ne diye turkish pasta dedim/ icindeki et mi dedi. hayir soya dedim . ok dedi gecirdi.

iste boyl eoldu. sonra otelimize yerlestik. her sey iyi gorunuyor. Bir tek hava coookk sicak.
    Simdilik bizden haberler boyle...
    Daha sonra tekrar yazarim.
    Kendinize iyi bakin...
    Sevgiler
    Sibel &Ufuk Sayal

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |