Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

Merhaba bir sorum var. Benim param Türkiye’deki bir banka hesabında duruyor. Kendim Azerbaycan vatandaşıyım mülakata olurda Tiflisten girersem eğer, mülakat için göstereceğim para Türkiye’deki banka hesabında olması sorun yaratır mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@omardevonlittle globaldeki telegram gruplarında alman talihlilerden bunun bilgisine ulasabilirsiniz diye düşünüyorum. sağlık muayenesi yetişir ama frankfurt dosya kabul edip transfer eder mi bunu iyi düşünmek lazım.

• @gucarslan asla aklıma gelmemişti, çok teşekkür ederim.

• arkadaşlar bir sorum olacak. Malum randevular 1 yıl sonrasına veriliyor suanda. Bunun sebebi biriken randevuların gerçekten 1 yıllık dolu olması mı ? Yoksa acil basvurular için az adetli randevu kotası acıldığı için hızlı bir şekilde dolmasımı ? Sistemi tam anlayamadım . 2022 temmuza randevu vermek nedir ? Dün aksam miami de gece clubleri açıldı aşılamadan dolayı. Yani dünya dönüyor bir nevi. Birde bu work and travel lılar madem iptal edildi neden sizce hala onların yeri boşalmadı takvimde? bilgisi olan paylasırsa sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cüneyt-tarıkman bahsettiğiniz sanırım B1/B2 randevuları.
    o başlıkta sorarsanız daha sağlıklı cevap alacağınızı düşünüyorum.

• Dosya numaram 19xxx evrak talebi gelmediğinden 9 Nisan'da mail attım ve bugün ilgili mail ile dönüş oldu bilgilerinize.

————————————

Thank you for your inquiry.

Your forms have been received and are currently processing. Allow several weeks for processing. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing. Once the Kentucky Consular Center has finished processing your DS-260, you will receive an email from the Kentucky Consular Center giving you instructions to complete in order for your case to continue processing.

In order for the Kentucky Consular Center to assist with inquiries regarding a specific Diversity Visa (DV) case, you must provide the Principal Applicant's full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY) as entered on the original entry. Please remember that the Kentucky Consular Center does not have the authority to tell you whether or not your specific case will be disqualified. Only a consular officer can do that at the time of your visa interview. Do not send any paper documents to the Kentucky Consular Center.

For additional information, please refer to the following websites:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rayen, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan öncelikle çok teşekkür ederim cevabınız için. Ayrıca buradaki ve Twitterdaki mücadelenize de kocaman bir alkış. Umarım sizde bu yıl vizenizi alırsınız ve belki de Amerika'da birlikte kahve içme imkanımız olur 🙂 Evet current haberini aldık ve açıkçası oldukça da mutlu olduk. Şimdi hali hazırda hiç bir işlem yapılmamışken dosyamızı açıp mülakatımızı fas olarak değiştiremiyor muyuz? Yani illa elçiliğe sormamız mı gerekiyor. Çünkü hiç bir işlem yapılmadı henüz. Bir de evrak güncellerken neden soruluyormuş galiba mülakatı değiştirme konusunda. Böyle bir şey var mı eğer varsa nasıl bir neden sunmalıyız? Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim

Ayrica Fas'a tasinmadan ve DS-260 formundaki adreslerinizi guncellemeden konsoloslugun veya KCC'nin boyle bir islemi kabul edecegini de sanmiyorum, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@islek, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Selamlar,
    Forumda aradım ama bulamadım, belki gözden kaçırdım bilemiyorum. Ben Türkiye’de sağlık sektöründe MR servis mühendisi olarak çalışıyorum. Bütün numaraların current olduğu şu durumda bunu kullanarak görüşme için avantaj sağlayabilir miyim, eğer bunu bildirmek istersem KCC’ye mi yoksa konsolosluğa mı bildireyim. Daha önce yaşanmış böyle bir deneyim var mıdır?

Eger ABD'de calismak icin lisansiniz veya denkliginiz varsa o durumda bunu konsolosluga bildirmeniz gerekiyor, ama aksi durumda cok da dikkate alacaklarini sanmiyorum maalesef.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba bir sorum var. Benim param Türkiye’deki bir banka hesabında duruyor. Kendim Azerbaycan vatandaşıyım mülakata olurda Tiflisten girersem eğer, mülakat için göstereceğim para Türkiye’deki banka hesabında olması sorun yaratır mı?

onemli olan paranizin olmasi, nerde hangi sekilde oldugu cok da onemli degil diye dusunuyorum.

• Yasaklı

@crazycells Teşekkür ederim hocam. 😗

• @arturobandini merhaba;evrak talebi için gnderdiğiniz maili paylaşabilirmisiniz?

• Yasaklı

Merhaba. Kararımı verdim artık, Konsolosluğu değişmek için KCC ye mail atacağım. ( Daha önce mail attım ama bunun mümkün olup olmadığını sormak için )

Sayın @gucarslan pasaport,kimlik ve Tiflis konsolosluğundan gelen mail cevabını KCC'ye gönderin demiştiniz. Bunları gönderirken PDF dosyası yapmam gerekiyor mu ? Yoksa normal dosya olarak gönderebilir miyim ? JPEG, PNG gibi.

• @susadem

Dear Sir/Madam,

Name:
    Case No:
    Date of Birth:

I hope this email finds you well.

I submitted the DS-260 form in June 10 2020 but I still have not received any email asking for the supporting documents.

Would you be so kind as to speed up my process and send me the document request email?

Thank you very much.

Best Regards.

• @crazycells teşekkür ederim.

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

vize bülteni az önce yayınlandı ve bütün regionlar "CURRENT" oldu.

Merhaba arkadaşlar bende grubunuzu uzakan takıp edıyorum ama bu cumle ne demek ? nasıl bir strateji izleyecegız sistem açılır açılmaz randevumu alacagız yada sistem acıldı mı ?

• @arturobandini teşekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@xbostanci, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

vize bülteni az önce yayınlandı ve bütün regionlar "CURRENT" oldu.

Merhaba arkadaşlar bende grubunuzu uzakan takıp edıyorum ama bu cumle ne demek ? nasıl bir strateji izleyecegız sistem açılır açılmaz randevumu alacagız yada sistem acıldı mı ?

Su anki durumda, KCC tum konsolosluklara herhangi bir dosya numarasina sahip dosyayi atayabilir demek oluyor.

Maalesef kendinizin randevu almasi mumkun degil, KCC'nin size randevu vermesini beklemeniz gerekiyor. Ilk iletiyi okumanizi tavsiye ederim.

• Arkadaslar herkese merhabalar, Bir suredir forumu takip ediyorum ve bir cok sorumun cevabini farkli basliklar altinda uzun okumalar sonucunda bulabildim, burada basta @crazycells ve @gucarslan a tesekkur ederek cevaplarima bulamadigim sorularima baslamak istiyorum.

Subat ayinin ortasindan itibaren B2 statusunde Birlesik Devletler'de bulunmaktayim. CP olarak tercih ettigim surecime malum son zamanki yeni gelismeler uzerine, istemeyerekte olsa AOS secenegi ile devam etme karari aldim, 1 Hafta sonraki Turkiye donus seyahatimi iptal edecegim.

Henuz burada 60. gunum ancak KCC den bir belge istegi gelmedigi icin surecimi USICS ile degerlendirmek istedigimi iletirsem 90 gun kurali altinda 'niyet belli etmek' hususunda ihlal yapmis olur muyum ? ( DS-260 formumda degisiklik talebi )

Gerekli belgelerimi 90 gun sonu olan 20 Mayis tarihinde gondermem de bir sakinca var midir ? ( Haziran ayi icin numaram Current )

Sizlerden ricam bu konuda gercekten bilgisi olan kisinin bu soruyu cevaplamasi olacak. Tesekkur ederim ve hepinize sureclerinizde bol sans diliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba. Kararımı verdim artık, Konsolosluğu değişmek için KCC ye mail atacağım. ( Daha önce mail attım ama bunun mümkün olup olmadığını sormak için )

Sayın @gucarslan pasaport,kimlik ve Tiflis konsolosluğundan gelen mail cevabını KCC'ye gönderin demiştiniz. Bunları gönderirken PDF dosyası yapmam gerekiyor mu ? Yoksa normal dosya olarak gönderebilir miyim ? JPEG, PNG gibi.

okunabilir herhengi bir format olabilir ama .pdf her zaman en sağlıklısı.
    bol şans..

• @crazycells TEŞEKKÜRLER öncelikle. Eşimin hali hazırda Fas'ta oturumu mevcut yani ailesi orada ve gidip geliyor. Bir ikametgah gibi bir şeyden bahsediyorsak alınabilir. Biz dün konsolosluğa mail attık kabul eder misiniz diye. Örneğin onlar tamam ederiz derse KCC'ye bu mali referans göstermek yeterli olmuyor mu? Bir de neden olarak covid döneminden kaynaklı 1,5 yıldır gidemiyor ve aielmin yanında kalmak istiyorum bir sebep olamaz mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |