Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@gariban, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Tolga-Yıldız diplomaya nasıl yazıyorsa onu İngilizce karakterlerle yazmanız mantıklı gerçi daha bilgili birilerinin cevaplaması daha iyi olur örneğin benim diplomamda ortadan çizgi atılmış bir yanda Türkçe diğer yanda ingilizce yazılı bende muallakda kaldım

ANADOLU UNIVERSITY şeklinde yazın.
    "petitioner is my self" olarak işaretleyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rhonster yürü be nede olsa almanca b1 kuru olan kişi okuyor mesajı 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 yazı ingilizceydi abi 😃 almanca 0 daha 😃

• @goblis, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Evrak onayı aldığınızda dosyanız bir konsolosluğa atanmış oluyor. O yüzden henüz onay almamışken mülakat yeri değişikliği talebi evet KCC’ye yapılmalı. Sizin durumunuzda KCC gerekçe soracak ve yasal oturumunuz olmadığı için kabul etmeyecek. Belki çok ekstrem durumlarda değerlendirebilirdi örn turist vizesi ile bir ülkeye gittiniz ve iltica talep ettiniz, ülkenize geri dönemiyorsunuz gibi.
    Tek başına yasal oturumunuzun olması bile yetmeyebilir, orada yaşamanız gerekiyor olabilir. Böyle bir durumda KCC talebinizi makul bulursa ds260’ı açacak, ikamet adresinizi güncelleyeceksiniz ve mülakat yeriniz değiştirilecek.

@gucarslan oturum gerekliligiyle ilgili bir degisiklik oldugundan bahsetmistiniz sanki. Yanlis mi anladim ben o mesajinizi?

• @gucarslan yardımların ilaç gibi fayda veriyor çok teşekkür ederim.

Ds260 formundaki bütün adresleri İngilizceye tercüme ederek mi ? Yoksa Türkçe olarak sadece İngilizce karakter alfabetik kullanarak mı yazmalıyım ?
    Biliyorum form komple İngilizce karakter ama demek istediğim ev adresleri , iş adresleri , okul adresleri Türkçe okunduğu gibi sadece İngilizce karakter kullanarak yazacağız değil mi ?

Kısa benim yazdığım bir okul adresini örnek veriyorum ;
    Name of ınstıtutıons ; ANADOLU UNIVERSITY
    Street adrese ; ANADOLU UNIVERSITESI ACIKOGRETIM FAKULTESI YUNUS EMRE KAMPUSU
    City; TEPEBASI
    State; ESKISEHIR

Verdiğim örnek gibi olacaktır umarım 🙏🏻

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetcpaos schengen ban konusu ile ilgiliydi o mesajım. o yasak kalktı ama konsolosluklar oturum talep etmeye devam ediyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tolga-Yıldız evet, örnekteki gibi yazmalısınız.

• @gucarslan

Daha önce sormuştum ama karasız kaldım 😞

Social media bölümünü dolduruyorum
    FACEBOOK
    FACEBOOK.COM/KULLANICIADI
    ekle butonundan tekrar ınstagram
    Tekrar ekle butonundan Twitter hesaplarımı yazıyorum
    Ama altta OTHER SOCIAL MEDIA var
    Bunu NO olarak işaretlesem sıkıntı olurmu ?

Bu arada DS 260 formu çok başağrıtan bir bölüm rahat mola vermeden 5 6 saatin çok rahat gidiyor ve üstüne üslük tekrar tekrar kontrol ettiğinde acaba mı dediğim yerler oluyor o yüzden sana soruyorum ne kadar teşekkür etsem azdır sana 🙏🏻

• @goblis ds260 ı biz de açtırdık mülakat yeri değişikliği için.Acaba forumda biz ikameti değiştireceğiz onlar mülakat yerini kendileri mi değiştirecek? (mesajınızdan öyle anladım)çünkü mülakat yerini değiştiremedik. Sadece adres değişiyor.teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tolga-Yıldız liste de olmayan sosyal medya kullanıyorsan EVET diyeceksin sonra ismini ve kullanıcı adını yazacaksın ancak başka yoksa dediğin gibi NO yazacaksın

seni büyük bir eziyetten kurtarıyım aşağıdaki linke tıklıyorsun sağda paketi indir tıklıyorsun oradaki türkçe açıklamalara göre DS260 doldurabilirsin
    https://yesilkartforum.com/cekilis/

açıklamaya göre hala dolduramazsan buraya yaz sana yardımcı olalım

• ⭐⭐

@akdeniz Evet ikamet adresinizi güncelleyeceksiniz ve mülakat yerini KCC değiştirecek. Değişiklik talebinizi ve aldığınız cevabı paylaşırsanız daha doğru yorumlayabiliriz.

• Merhaba.ben turist vizesine sahibim ve türkiyedeyim mülakatı ankara seçtim son gelişmelerden sonra amerikaya gidip mülakat yerini değiştirmeyi düşünüyorum (mümkünse).tecrübeli arkadaşların tavsiyesine ihtiyaç var.tşk

• @akdeniz, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@goblis ds260 ı biz de açtırdık mülakat yeri değişikliği için.Acaba forumda biz ikameti değiştireceğiz onlar mülakat yerini kendileri mi değiştirecek? (mesajınızdan öyle anladım)çünkü mülakat yerini değiştiremedik. Sadece adres değişiyor.teşekkür ederim

Acaba ds260 ne kadar süre açık kalır?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@akdeniz 31 eylül 2021 tarihine kadar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arturobandini, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba.ben turist vizesine sahibim ve türkiyedeyim mülakatı ankara seçtim son gelişmelerden sonra amerikaya gidip mülakat yerini değiştirmeyi düşünüyorum (mümkünse).tecrübeli arkadaşların tavsiyesine ihtiyaç var.tşk

Eger ABD'de devam edecekseniz su basligi incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak

• ⭐⭐

@akdeniz Siz submit edene kadar açık kalır ve süreciniz de duraklamış olur.

• Merhaba, kkc ye ve Gürcistan konsolosluğuna mail atmıştım, konsolosluk değişebilir miyim diye. Kcc den hala cevap gelmedi.

Gürcistan bana bu cevabı gönderdi, şimdi case numaramı göndereceğim bakalım ne diyecekler

**Dear Applicant,

Thank you for writing to the U.S. Visa Service Desk.

We understand that you would like to know if you can transfer your case to Georgia.

In order we can help you, please send the case number.

We hope this information is useful to you.**

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov güzel gelişme. en azından olumsuz bir cevapla dönememişler..
    detayları aktarırken ad-soyad, doğum tarihi, varsa orada oturum / vatandaşlık kartınız onları da gönderin. gelişmelerden haberdar etmeyi de unutmayın lütfen. bol şans.

• @gucarslan Çok teşekkür ederim. Kcc ye tüm detayları göndermiştim ama gürcistana sadece soruyu göndermiştim. Bu cevap üzerine case numaram, ad-soyad ve doğum tarihimi gönderdim. Oturmam yok ama azeriler, gürcistan dan mülakata girdiği için belki yardımcı olabilirler.

En ufak bir gelişme olursa buraya yazacağım hocam. Size ve diğer talihlilere bol şans dilerim. Vizemizi alıp amerika ya gidelim bunu çok istiyorum. 🙏

• ⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov Hayırlı olacak inşallah Orhan bey. Bence yaptığınız hamle çok mantıklı olmuş. Gürcistan tarafı Azerbaycan vatandaşı olduğunuz için sizi kabul edecektir ve en yakın zamanda da mülakat alacaksınız inşallah.

Darısı bizlerin başına. 🤞🏻

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |