Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@denizci10

Hocam ben de yapamam. Maddi olarakta yeterki GC çıksın ne yapar eder halleder kendi işimi kendim görürüm. Ama varlığını bilmek bile rahatlatır bazı şeylerin. 44 yaşında ama bekar. Babamın elinde büyümüş 😃

Olacağı söyleyeyim benim için, UCSIS e ve konsolosluga adresini veririm. Havaalanında alır bir yemek ısmarlar. Fazlasını istemem zaten söylesede ama varlıgını bilmek mental rahatlatır insanı 🙂

• @YapayalnızGotoU-S, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

kaldı 33 gün.

fotoğraflarla geri sayım yapan bir arkadaş vardı ya nerelerde o gözlerim onu arıyor bu ara özledik paylaşımlarını 🙂

• ⭐⭐

@nevzatyildizz, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@YapayalnızGotoU-S, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

kaldı 33 gün.

fotoğraflarla geri sayım yapan bir arkadaş vardı ya nerelerde o gözlerim onu arıyor bu ara özledik paylaşımlarını 🙂

O arkadaş geçenlerde yazmıştı babası vefat etti annemi yalnız bırakamam çıksa bile diye üzücü oldu
    Güzel paylaşımları vardı

• Bu ileti silindi!

• @denizci10, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Neden teksas ve florida ya yerleşmek istiyorsun diye soranlara bir cevap daha... ne diyeyim her şey var...

bunun iş imkanlarının artması(covid çözülürse rideshare artar mı?) gibi + ları olmakla beraber emlak kira ve araba fiyatlarının artması gibi bir - si olabilir. gıda, diğer tüketim ürünlerinde fiyatlar değişmez herhalde

• 4 kere başvurdum çıkmadı , gerçekten şans işi biraz 🙂 bu sene yine başvuru yapacağım.

• ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG aynen öyle hocam. Çok şükür şimdilik para ile ilgili sorunum yok ama 2 gün sonra dolar yükselirse işler değişir tabi. Şu hayatta yapmaya çalıştığım 2 şey var. İlki öleceğimi bilsem bile yalan söylememek diğeri de kimseye muhtaç olmamak. Çok şükür bu ikisini yaparak 36 yıl hayatta kalmayı başardım. İnşallah böyle de devam eder diye dua ediyorum.

• ⭐⭐

@Tayfun-Durkaya umarım çıkar dostum. İsteyen herkese 🙏🏻

@ahmetty mesela ne kadar hocam? Bir de nasıl ve ne için gitti biraz aydınlatırsanız çok sevinirim...

Hocam uyku bastırdı uyumuşum ekran başında 😆

Kanada'ya nasıl gideceğinize bağlı aslında bu para konusu. Arkadaşım dil kursu ardından kolej için 12+1 PG yılını okumak için 1 yıllık öğrenci vizesi ile gitti. Dil kursu 5300 CAD, lise de takriben onun kadar tutuyordur. Dil okulundan sonra vizeyi uzatmak için başvuru yapacak.

Yaklaşık bir 12k CAD para harcanacağını söylemişti. Buna cep harçlığı, kalacak yer derken 15-16K CAD tutuyor. Ve daha kolej, üniversite parasını katmadık bunun içine.

• ⭐⭐⭐⭐

@ahmetty ooo liseden başlıyor maşallah... ne zaman başvuru yaptı ve vizeyi ne zaman aldı? Bir de danışmanlık firması kullandı mı acaba?

• @elektra, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Emtee ahahah çok iyi. ben bu sene sanırım daha az heyecanlıyım ama geçen senelerde benzer şeyler yapmıştım 😃 craigslist'te eski eşyaları al-sat yapan bir adamdan bisiklet alıyordum bir keresinde az daha 😃

Ben de şey var. Mesela yeni bir teknolojik alet piyasaya çıkar; Telefon, Tablet, Bilgisayar bileşeni, drone vs hemen onun Amerika fiyatına bakıyorum. Sonra, gidersem bunu alırım şunu almam felan diyorum kendi kendime.

@Ping-PONG vallahi ailem hariç kimseden bunu isteyemem... helal olsun size... benim de 2 arkadaşım var biri San Diego da biri de miami de ama hayatta böyle bişey yapamam. Sağolsunlar gel demelerine rağmen gidemem onların yanına... o yüzden houston candır benim için. 😀

Houston candır 🤟🏻

@ahmetty ooo liseden başlıyor maşallah... ne zaman başvuru yaptı ve vizeyi ne zaman aldı? Bir de danışmanlık firması kullandı mı acaba?

O kadarını bilmiyorum ama vizeyi gitmeden 4-5 ay önce almıştı sanırım.

• Hepimiz belliki ordakilerle ve yeni kazanip gidenlerle houston da yeni bir koloni kurar duruma gelicez 🙂 bu kacinilmaz gibi duruyor, ben birde oraya alternatif olarak texas city i inceliyor bu aralar..

• @Rhonster, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Joey orlando yaşlı memleketi gençliğini bitirme oralarda gel cıvıl cıvıl Tampa'ya 😃

Düşünüyorum ya onu, Tampa tam genç şehriymiş düşünmüyorum değil 😄😄😄

• Yasaklı

@nevzatyildizz, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@katafalk o nasıl imzadır reis ya gece gece bütün umutlarımı aldın götürdün 🙂 İnşallah bu sene sana çıkar da bu son olur ben seni tutuyorum 🙂

15-20 defa başvurup çıkmayan da var hocam, bir umuttur insanı yaşatan 🙂

• @furkann, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Joey hadi bakalım şans yanımızda olsunn 😃 😃

Hadi bakalıım

@Chandler tüm herkese benden sınırsız et. 😀 (şaka değil gerçek bu arada)

@Rhonster abi şurayı bir ekran görüntüsü, bir not alalım lazım olur hahahaha

• @nevzatyildizz, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@YapayalnızGotoU-S, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

kaldı 33 gün.

Aa burada kendisi, yine başlar o 1-2 hafta kala merak etmeyin siz haha @Chandler

• ⭐⭐⭐⭐

@Joey bence de... ama şu var hafızamı kaybetsem bu sözü unutmam merak etme 🙂 şu da var gc ile gidersem yanıma alacağıma söz verdiğim 5 kişi var. hepsine sonsuz güvenirim yıllardır. inşallah bir an önce oraya giderim ve önce sizlere sonra da onlara karşı sözlerimi tutmak nasip olur. kimsem olmadığı için nasreddin hoca misali bana damdan düşen biri lazım deyip insanlar benim yaşadıklarımı yaşamaması adına elimden geleni yapmak istiyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |