Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Joey hadi bakalım şans yanımızda olsunn 😃 😃

• ⭐⭐⭐⭐

@Joey orlando yaşlı memleketi gençliğini bitirme oralarda gel cıvıl cıvıl Tampa'ya 😃

• @furkann Ayıpsın kardeşim hemen 🏠😅 önce ev sonra 🚗 sonrada zıbababaammm 😇😅

• ⭐⭐⭐⭐

@Chandler tüm herkese benden sınırsız et. 😀 (şaka değil gerçek bu arada)

• ⭐⭐⭐⭐

@denizci10 @Rhonster bunu sevdi

• Yasaklı

Hadi bir muhabbet açayım. By millet neden Kanada ihtimali olsa ABD ye değişeceklerini söylüyorlar. Gerçekten güzel mi bu Kanada 🤣

Edit:
    Ulan makara ortamı yaratayım derken troll lere benzedim soruyu soruş şeklimle. Neyse siz devam edin🤣🤣🤣

• @Ping-PONG Kanada 35 milyon nüfusa sahip, sakin, huzurlu bir ülke. Bu 35 milyonun da çoğu göçmen kökenli olduğu için giden insanlar yabancılık çekmiyorlar. Suç oranları da bir o kadar düşük ayrıca. Sosyal devlet anlayışının olması da ayrı bir avantajı.

• Yasaklı

@ahmetty

ABD ile kıyaslayınca iklim dışında ne diyebilirsin 😃

• @Ping-PONG bana sorsalar ben de Kanada derim.

Neden olarak Kanada da Amerikaya göre suç oranı azdır diye düşünüyorum ve Kar ve soğuk sevdasından dolayı.

Kanada ve Amerikada en çok kar yağan yerleri araştırmıştım. Araştırmam sonucunda Amerika için New york Syracuse en çok kar alan yer ama hemen eriyor ben onu sevmiyorum. Kanadada Montreal Quebec tarafları iyi kar alıyor ama Quebec aşırı soğuk olduğu için Montrealin benim yerim olduğuna karar kılmıştım ama Kanada green cardı için Üniversite mezunu olup işe girip deneyim biriktirip başvurmam gerekiyor yoksa bi anlamı yok o yüzden Amerika green cardına başvurdum. Bunada yakında puanlama sistemi gelir gibime geliyor.

• @Zelene, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Benim için çıksa da kurtulsam ayı geldi "ramazan"
    Hurafeler, aç kaldı diye cennetlik hissedenlerin oruç tutmayanlara psikolojik şiddeti
    Tek güzel yanı iftara gitmekti oda yok bu sene

Kurduğunuz bu cümlelerin gereksiz saldırgan olduğunu düşünüyorum. Size psikolojik şiddet uygulayanlar olduğu için üzgünüm keşke yapmasalar ama şunu belirtmek isterim aç kalıyoruz diye kendimizi cennetlik hissetmiyoruz. Oruç tutmak sadece aç kalmak değildir, içerisinde pek çok anlam içerir. O anlamları/güzellikleri görmemek sizin tercihiniz.

• ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster et bizim işimiz... Çukurovalıyız Allah ın adamıyız 😀

• ⭐⭐⭐⭐

Neden teksas ve florida ya yerleşmek istiyorsun diye soranlara bir cevap daha... ne diyeyim her şey var...

• @Ping-PONG, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@ahmetty

ABD ile kıyaslayınca iklim dışında ne diyebilirsin 😃

Dediğim gibi. Kanada göçmen çoğunluklu bir ülke. Az da olsa ABD'de karşılaşılan nepotizm, ırkçılık gibi olaylar Kanada'da yok denecek kadar azdır. Çünkü işi alan da göçmen veren de göçmen. Hemşehricilik yok mudur? Elbette vardır.

ikinci olarak da sosyal devlet anlayışı Kanada'da daha gelişmiş. Bu ikisi dışında özellikle çocuklu aileler için Kanada'nın çok daha iyi olduğunu düşünüyorum. Kur bazında da Kanada biraz daha mantıklı görünüyor açıkçası.

Suç oranları da işin ayrı bir boyutu. Şahsen ben de Kanada'yı tercih ederim. Huzurlu ve sakin bir memleket.

• ⭐⭐⭐⭐

Bu arada şafak 33... Memleketim Mersin deyiz bugün... 😉

• ⭐⭐⭐⭐

@ahmetty açıkçası benim ikinci tercihim kanada olmak üzere. Şu an ;

1. GC ile ABD
    2. Eğitim ile Kanada
    3. E2 ile ABD
    4. Avrupa (ama ne ile olacağını henüz bilmiyorum çünkü araştırmadım daha)

En masrafsız ve risksiz olan gc. Diğerlerinin risk ve maliyetleri hemen hemen aynı diyebilirim.

• Yasaklı

@denizci10

İngiltere de master ile 2 yıl kalmaya ve çalışmaya izin veriyor.

• ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG Ankara anlaşması 1 sene daha devam etse şu an 8 mayıs benim için sıradan bi tarih olurdu. Sonran ki dönemde her şeyi araştıracağım zaten. Bakalım ne olacak.

• @denizci10 GC elbette en mantıklı yol GC fakat bu bir piyango. Ve çıkma ihtimali her ne kadar milli piyangonun çıkma ihtimalinden fazla olsa bile yine küçük bir ihtimal.

Daha geçen hafta sınıf arkadaşımı yolcu ettik Kanada'ya. İmrenmedim değil açıkçası ama hayalimi benden önce bir arkadaşım gerçekleştirdiği için de mutlu oldum.

Kanada'da devam edebilmek için de ciddi bir miktar para lazım, o da allah kerimdir bakılır bir hal çaresine 😃

• ⭐⭐

@Yahya-Öztürk, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Zelene, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Benim için çıksa da kurtulsam ayı geldi "ramazan"
    Hurafeler, aç kaldı diye cennetlik hissedenlerin oruç tutmayanlara psikolojik şiddeti
    Tek güzel yanı iftara gitmekti oda yok bu sene

Kurduğunuz bu cümlelerin gereksiz saldırgan olduğunu düşünüyorum. Size psikolojik şiddet uygulayanlar olduğu için üzgünüm keşke yapmasalar ama şunu belirtmek isterim aç kalıyoruz diye kendimizi cennetlik hissetmiyoruz. Oruç tutmak sadece aç kalmak değildir, içerisinde pek çok anlam içerir. O anlamları/güzellikleri görmemek sizin tercihiniz.

Arkadaşım kendi yazımı bana 50 kez okuttunuz ne dedim bu kadar diye, bak ne güzel yazmışsın demekki benim dediğim kategoride değilsin ne bu duyar anlamadım bak tekrar oku demişim ki aç kaldı diye cennetlik hisseden ve tutmayana psikolojik şiddet uygulayan ki haberlerde fiziksel şiddet örnekleri de var benim yazdığım neyi saldırganlık

• Yasaklı

Bu zelene nin yazıkları beni engellemiş olmasına rağmen sayfada bug oldu sanırım görebildim ve sinirlerim bozuldu. Bi bitmedi...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.2k

| | | |