Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

Herkesin ismi kendine arkadaslar 🙂 T. C. vatandasi olmak icin anti-Hristiyan isimlere sahip olmaniz gerekmiyor. Istanbul'dan sonraki en buyuk Hristiyan toplumu Antakya'da bulunuyor. Belki biliyorsunuzdur, "hristiyan" ismi ilk kez Antakya'da Hz. Isa'yi takip edenler icin kullanildi ve ilk magara kilise olan Saint Pierre kilisesi Hristiyanlar icin hac yeri... Turkiye'nin geri kalani icin garip bir durum gibi gelebilir ama Antakya'daki sinif arkadaslarim arasinda ismi Jan, Roze, Corç, Jülya, Dimitri olanlar vardi... Bu arkadaslarin azinlik olmalari ne Hristiyan olduklari gercegini ne de TC vatandasi olduklari gercegini degistirmiyor.

• ..................

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• Bomba gibi bir soru ile düşüyorum konuya 🤣
    İsmi soyismi değiştirdik varsayalım. Bu durumda Türk konsolosluğuna bilgi veriyoruz ve bizim ABD de xxxx xxxx olan yeni adımız ve soyadımız ile ABD vatandaşı olduğumuz biliniyor. Ama biz aynı zamanda Türk vatandaşıyız. Türkiye deki kimliğimizde hiçbir değişiklik yok? Yani Türkiye’ de Fevzi ÖZYURT ama ABD de xxx xxx mi oluyorum?

Eğer bu şekilde ise değiştirmek kesinlikle mantıklı diye düşünüyorum. Mesela, ABD de asker, Ajan, Detective vesaire işlere nazır olduk diyelim. Görevimiz gereği canını yaktığımız criminal kişilikler veya orta doğuya deploy edildiğimizde (yakamızda soyadımız TC olmadığı için) Türkiye bağlantımızı bilemezler. Kimse Türkiye deki ailemize ulaşamaz. Mükemmel bir olay 🙃

• Bizim isyerinde onceden Kamerunlu bir arkadas vardi.

Original dogum ismi Sakang Rene Eveirra iken, ABD vatandasi olunca ismini degistiriyor ve soyle yapiyor: Rene Eveirra Sakang. Ilk ismini soyadi yapiyor.

Isin ilginc tarafi, abisi de ABD'de ve abisi Eveirra soyadini kullaniyor. Abisi de vatandas olurken ilk ismi ile ikinci ismini yer degistirmis.

Yine isin daha da ilginci, Kamerun'da bir oglu var ve oglunun ilk ismi de Sakang. Cocuk bir gun ABD'ye gelirse ve bizimkisi kendi kimligi, soyadi altina onu alirsa, adi Sakang Sakang olacak.

Niye boyle bir isim degisikligi yaptin diye sormustum. Soyadimi begenmedigim icin demisti..

• @MySea

Abi bu arkadaş hala Kamerun da kendi kimliğini kullanıyor doğal olarak dimi? Bu yaptığı değişiklikler ABD vatandaşlığı ve ABD için geçerli. Kamerun a döndüğünde yine öz vatandaşlığını ve kimliğini kullanacak?

Bu arada Kamerun sınırında ama Kamerun la alakası olmayan Okyanusun ortasında tropik bir adada 5 hafta geçirmiştim. İlk yurtdışı deneyimim.🤩 hayatım boyunca çok farklı bir yeri olacak. 🙃

• @Fevzi-ÖZYURT-0 Buyuk ihtimalle oyle olacaktir. Kamerun da anlattiklarina gore ozellikle bazi bolgelerde ic savas varmis ve yoksulluk cok fazlaymis. Anladigim kadariyla yurtdisina gidebilenler bir daha geri donmuyorlar. Ozellikle Avrupa'da cok varmis. Zaten ana dilleri Fransizca.

• @MySea

Evet abi, sömürgeden dolayı, Afrika nın her yerinde insanlar İspanyolca, Fransızca, İngilizce konusuyorlar.

• @Fevzi-ÖZYURT-0

Yalniz hepsi futbol (soccer) hastasi. Turkiye deyince Galatasaray'i hepsi biliyor. ABD'de her eyalette Kamerunlularin amatorce futbol takimlari var ve covid oncesi turnuva duzenleyip baska eyaletlere maclara gidiyorlardi. Bizim arkadas da Texas'a ve Kentucky'e falan is yerinden izin alarak maclara gitmisti.

• @MySea

Abi, benim hayalim o. Çok fazla dillendirmeyelim lütfen. Türkiye den yetenekli çocukları getirerek, bir amatör futbol takımı kurmak istiyorum, işlerimi yoluna koyduğumda. Ben İstanbul’ un cennet köşelerinden birinde doğdum ve büyüdüm. Ormanlık ve baraj bölgesi olan aynı zamanda iki köprüyede 10 dakikalık mesafede olan varoş bir mahallede. Bugüne kadar 4 tane milli topçu çıktı mahallemizden. Şahsen kuzenlerim ve yiğenlerim de dahil olmak üzere bütün çocukluk arkadaşlarım futbol ile büyüdük. Ben yetenekli değilim ama yiğenlerim kuzenlerimin içinde bile çok yetenekli olanlar var. Hatta birtanesi Galatasaray ın alt yapısına davet edildi. Lisesi Beykoz da altyapı florya da. Ailesinin destekleyecek pek gücü yok gelde ol futbolcu.

Şuan mesela Beşiktaş ın altyapısında çok yüksek oranla as kadro adayı genç bir kardeşimiz var.

Ama milli takıma gidenler dahi bugüne kadar pek tutunabilen olmadı. Malum TR 🤨

Edit:
    Bir de ilk fırsatta hasta bir Fenerbahçe li olarak. Nijerya ya gidip Jay Jay Okocha nın restaurant ında yemek yiyip, hesap geldiğinde Jay Jay e seslenip, bu restaurant ta Fenerbahçeli’ lerden hesap mı alınıyor diyip boynuna sarılıcam. Bu da böyle bir hayalim 🤩

• @Fevzi-ÖZYURT-0 Umarim gerceklesir! 😊

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fevzi-ÖZYURT-0, içinde söyledi: Amerika'da isminizi değiştirmek isteseydiniz ne olurdu?

Bomba gibi bir soru ile düşüyorum konuya 🤣
    İsmi soyismi değiştirdik varsayalım. Bu durumda Türk konsolosluğuna bilgi veriyoruz ve bizim ABD de xxxx xxxx olan yeni adımız ve soyadımız ile ABD vatandaşı olduğumuz biliniyor. Ama biz aynı zamanda Türk vatandaşıyız. Türkiye deki kimliğimizde hiçbir değişiklik yok? Yani Türkiye’ de Fevzi ÖZYURT ama ABD de xxx xxx mi oluyorum?

Eğer bu şekilde ise değiştirmek kesinlikle mantıklı diye düşünüyorum. Mesela, ABD de asker, Ajan, Detective vesaire işlere nazır olduk diyelim. Görevimiz gereği canını yaktığımız criminal kişilikler veya orta doğuya deploy edildiğimizde (yakamızda soyadımız TC olmadığı için) Türkiye bağlantımızı bilemezler. Kimse Türkiye deki ailemize ulaşamaz. Mükemmel bir olay 🙃

Evet, ABD'de bir mahkemede isminizi "Michael Jackson" yaptiysaniz, bu degisiklik sadece ABD'yi ilgilendiriyor. Turkiye'deki isminiz hala Fevzi Ozyurt... Eger Turkiye'de de degisiklik istiyorsaniz o durumda Turkiye'deki mahkemelerde bu karari aldirmalisiniz. Maalesef konsolosluklarda bu durumu belirtmeniz Turkiye'deki isminizi degistirmez, bir hakimin bu karari vermesi gerekiyor. Konsoloslukta sadece vatandaslik kaydiniz duzeltilip ABD'de kullandiginiz isminizin "Michael Jackson" oldugu yazilir, bu durumda eger TC pasaportu olmadan Turkiye'ye girmek isterseniz. TC kimligi + Michael Jackson pasaportu ile giris yapabilirsiniz. Giristeki gorevli isim kaydinizi sistemde gorecektir.

Turkiye'deki resmi isminiz Fevzi Ozyurt; ABD'deki resmi isminiz ise Michael Jackson olabilir. Farkli ulkelerde farkli isimlere sahip olabilirsiniz, bu bir problem degil.

• @crazycells

Ali Abi,
    Vize sürecini imzana taşır mısın lütfen 🤣
    Cümle artık yatak başı kitabımın giriş cümlesiymiş gibi hissettirmeye başladı. 🤣

• Fevzi = üstünlükle ilgili olan, kurtuluş, zafer
    Özyurt = anavatan
    Neden militarist bir adam olduğumun sırrı sanırım adım ve soyadında gizli 🤣

Yine aynı militarist ve vatanperver duygularla bir isim koyayım dedim. Ortaya en çok kullanılan isim ve soyisimlerden derlediğim kadarıyla şu çıktı.

Duncan = koyu tenli savaşçı
    Valor = yiğit

Duncan VALOR = Yiğit koyu tenli savaşçı 🤣🤣🤣

Edit:
    İşsizlikten eğleniyordum ama şöyle yazılışına da bakınca neden olmasın dedim. 🤣🤣🤣

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fevzi-ÖZYURT-0, içinde söyledi: Amerika'da isminizi değiştirmek isteseydiniz ne olurdu?

@crazycells

Ali Abi,
    Vize sürecini imzana taşır mısın lütfen 🤣
    Cümle artık yatak başı kitabımın giriş cümlesiymiş gibi hissettirmeye başladı. 🤣

Maalesef imzama ekleme yapamiyorum 🙂 karakter sayisi kisitlamasi var ve linklere gomulu url'yi de tek tek karakter olarak sayiyor forum 🙂

• Orhan = Orlando olabilir ? 😃

• ⭐⭐

Erkan isminin de telaffuzu zor acaba benim ki ne hangi isim yakın 🤔

• @Erkand Erkan - Erian

• Ben daha gitmeden Erdoğan olan ismimi Eddie yaptım 🙂
    Müşteriler ismini zor telaffuz ettikleri insanlarla iş yapmak istemezler kuralı gereği şirket mail adresimi bu şekilde aldım

Benzer Başlıklar

• 7
  • 22
  • 152
  • 7
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |