Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@emreonline, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

Merhaba Ali Cihan Bey Abd’ye giriş yaptıktan sonra uscis ücretinin ssn ile bağlantısı var mı yoksa sadece green card basımı için mi bu ücret çünkü 3-4 gün geciktim ödemeyi yapamadım ssn de gecikebilir mi bu yüzden

Merhaba,
    Hayır, birbirinden farklı şeyler etkilemez, belirttiğiniz ücret sadece kart basım ücreti fakat bu ücretide fazla geciktirmeyin size tavsiyem

• Merhabalar
    Uscis'ten hesap açma işlemini gerçekleştirmek için süre kısıtı var mıdır?
    Ne tavsiye edersiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hadiharmandar, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

Merhabalar
    Uscis'ten hesap açma işlemini gerçekleştirmek için süre kısıtı var mıdır?
    Ne tavsiye edersiniz?

ABD'ye giris yapmadan once hesap acip ucreti odemis olmanizi tavsiye ederim.

• @crazycells 30 eylülden sonra da hesap açabiliriz değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hadiharmandar, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

@crazycells 30 eylülden sonra da hesap açabiliriz değil mi?

evet.

• @crazycells teşekkür ederim

• @crazycells bir detay soruyu sormak istiyorum. Ası talihli olarak ben GC sürecimi tamamladım ve kartımı aldım. 6 ayı geçirmeden girip çıkıyorum ancak ailecek oraya yerleşmek hala mümkün olamadı. Ancak eşim ve iki çocuğum ilk girişlerini Eylül 2019 da tamamladı. SSN leri geldi. Korona şu bu derken biz hala TR deyiz. Ancak Detay olan konu şu, Eşimin ve çocuklarımın GC basımı için ödemem gereken 220 dolarlık USCIS ücreti henüz yatırmadım. Bu ücretin yatırılması ile iligli bir sınır süre var mı? bu soru şu yüzden önemli bizim için, Eşim ve Çocuklarımın GC ları olmadığından ve pasaportlarına basılan ilk vize maksimum 1 yıl geçerli olduğundan şu an ABD ye uçmak için geçerli vizeleri yok. Ancak benim bir sonraki gidişimde eğer GC larını bastırabilirsem, ve vize yerine bir sonraki girişlerinde bu yeni basılacak GC ları kullanmayı hedefliyoruz. Mümkün müdür? bir yorumunuz var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yboran, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

@crazycells bir detay soruyu sormak istiyorum. Ası talihli olarak ben GC sürecimi tamamladım ve kartımı aldım. 6 ayı geçirmeden girip çıkıyorum ancak ailecek oraya yerleşmek hala mümkün olamadı. Ancak eşim ve iki çocuğum ilk girişlerini Eylül 2019 da tamamladı. SSN leri geldi. Korona şu bu derken biz hala TR deyiz. Ancak Detay olan konu şu, Eşimin ve çocuklarımın GC basımı için ödemem gereken 220 dolarlık USCIS ücreti henüz yatırmadım. Bu ücretin yatırılması ile iligli bir sınır süre var mı? bu soru şu yüzden önemli bizim için, Eşim ve Çocuklarımın GC ları olmadığından ve pasaportlarına basılan ilk vize maksimum 1 yıl geçerli olduğundan şu an ABD ye uçmak için geçerli vizeleri yok. Ancak benim bir sonraki gidişimde eğer GC larını bastırabilirsem, ve vize yerine bir sonraki girişlerinde bu yeni basılacak GC ları kullanmayı hedefliyoruz. Mümkün müdür? bir yorumunuz var mı?

Bir sure sinirlamasi yok, ama ABD'ye giris yaparken gecerli belgelere sahip olmalisiniz. O nedenle;

• ABD'ye ilk girisi yapmadan hemen once veya girisi yaptiktan hemen sonra USCIS fee'leri odeyip Green Card'larinizi hizli bir sekilde almanizi tavsiye ederim.

• Green Card ile uzun sure ABD disinda kalmamanizi tavsiye ederim (ilgili konu)

Bu tavsiyeler disinda izlediginiz her yolu, kendi riskinizle devam ettirmelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yboran USCIS ücretini Türkiye'deyken ödeyebilirsiniz. Bu durumda kartlarınız basılır ve ABD'de verdiğiniz adrese teslim edilir. Ben olsam böyle riskli işlere kesinlikle girmezdim. Sizin planlarınızın dışında şeyler (USCIS hizmetlerinde kısıtlama, government shutdown, göçmenlere seyahat yasağı vb) meydana gelebilir ve pişman olabilirsiniz.

• @knnrn @crazycells paylaşım ve önerileriniz için çok teşekkür ederim. Haklısınız çok risk etmemek lazım.

• Merhaba, @crazycells
    Ben, 30 Haziran'da Miami'den giriş yaptım. Bir sonraki uçakla döndüm. Green Card ve Ssn verdiğim adrese 2 ay sonra teslim edildi. Kuzen benim evrakları Türkiye'ye postaladi. Green Cardim elimde. 2. Girişte göçmen vize ve green Card ile beraber 1 sene içinde giriş yapsam bir sıkıntı olur mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozgem, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

Merhaba, @crazycells
    Ben, 30 Haziran'da Miami'den giriş yaptım. Bir sonraki uçakla döndüm. Green Card ve Ssn verdiğim adrese 2 ay sonra teslim edildi. Kuzen benim evrakları Türkiye'ye postaladi. Green Cardim elimde. 2. Girişte göçmen vize ve green Card ile beraber 1 sene içinde giriş yapsam bir sıkıntı olur mu ?

Artık göçmen vize ile işiniz kalmadı. Kartla giriş için bir son tarih yok. Ancak ABD dışında kalış süresine dikkat etmek lazım.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri

• Arkadaşlar Merhaba,

Asıl talihli benim ancak USCIS' den hem kendi adıma hem de eşim adına ayrı ayrı hesap oluşturdum. Sanırım USCIS sayfaları değişmiş durumda, konuya ait anlatımlardakiyle tam örtüşmüyor sanki daha basit hale gelmiş.(?)

Burada size 2 tane sorum var bilen arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim;

1. Ödeme yaparken ben ve eşim kendi hesaplarımızdan ayrı ayrı mı ödemeliyiz yoksa asıl talihli olarak ben ikimizin A-number ve DOS Case ID'lerini girerek ekranda görülen toplamda 440 USD olarak mı ödemeliyim? Hangisi daha idealdir, birlikte ödersek sorun olur mu?
    2. Ödeme ekranına geçmeden Payer Contact Information bölümü var. Bu bölüme adres olarak ABD'de gideceğimiz adresi mi yoksa Türkiye adresimizi mi yazmalıyız?

Şimdiden teşekkür ederiz, mutlu yıllar!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TURKEYANDUSA, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

Arkadaşlar Merhaba,

Asıl talihli benim ancak USCIS' den hem kendi adıma hem de eşim adına ayrı ayrı hesap oluşturdum. Sanırım USCIS sayfaları değişmiş durumda, konuya ait anlatımlardakiyle tam örtüşmüyor sanki daha basit hale gelmiş.(?)

Burada size 2 tane sorum var bilen arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim;

1. Ödeme yaparken ben ve eşim kendi hesaplarımızdan ayrı ayrı mı ödemeliyiz yoksa asıl talihli olarak ben ikimizin A-number ve DOS Case ID'lerini girerek ekranda görülen toplamda 440 USD olarak mı ödemeliyim? Hangisi daha idealdir, birlikte ödersek sorun olur mu?
    2. Ödeme ekranına geçmeden Payer Contact Information bölümü var. Bu bölüme adres olarak ABD'de gideceğimiz adresi mi yoksa Türkiye adresimizi mi yazmalıyız?

Şimdiden teşekkür ederiz, mutlu yıllar!

Evet, USCIS sitesinde bu aralar guncellemeler oluyor ve olmaya da devam ediyor...

1. Ikisi de olur, ben herkese ayri ayri odeme yapmasini tavsiye ederim.

2. Iletisim bilgilerinizi soruyor, hangisinden daha rahat ulasilabiliyorsaniz o adresi yazabilirsiniz.

• @crazycells Merhabalar dv2020 talihlisi olarak hâlâ banlardan dolayı sürecimiz devam ediyor ve amerikaya giriş yapmadığımız için uscis fee ödemesini de yapmadık amerikadan içeri girince yapmayı düşünüyoruz ve 2021 yılındayız fee ödemesi için bi geç kalmışlık vs. Ödeyememe gibi durumlarla karşılaşır miyiz? Yorumlarınızı bekliyorum. Tesekkürler ...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@anilpaker, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

@crazycells Merhabalar dv2020 talihlisi olarak hâlâ banlardan dolayı sürecimiz devam ediyor ve amerikaya giriş yapmadığımız için uscis fee ödemesini de yapmadık amerikadan içeri girince yapmayı düşünüyoruz ve 2021 yılındayız fee ödemesi için bi geç kalmışlık vs. Ödeyememe gibi durumlarla karşılaşır miyiz? Yorumlarınızı bekliyorum. Tesekkürler ...

Oyle bir son tarih yok, ABD giris yaptiktan sonra da odeyebilirsiniz.

• USCIS'e yapılan ödeme sadece green card basım ücreti midir? SSN ücretsizmidir yoksa UCSIS e yapılan ödemeye dahil mi ? Veya onun içinde ayrı bir yere ödeme yapılıyormu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kartalveat, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

USCIS'e yapılan ödeme sadece green card basım ücreti midir? SSN ücretsizmidir yoksa UCSIS e yapılan ödemeye dahil mi ? Veya onun içinde ayrı bir yere ödeme yapılıyormu?

SSN ve SSN kart ucretsiz olarak aliniyor.

Bu baslikta bahsedilen ucret Green Card'in basim ucreti.

• @crazycells Çok teşekkür ederim.
    Anlaşılan USA da her şey para demek değilmiş.Ücretsizde bir şeyi verebiliyorlarmış. 🙂

• Merhaba, daha önce giriş yapmış fakat şuan Usa dışında olan biri kartın ücretini ödeyip, bu kartı Birleşik Devletlerde ki bir adrese postalatabilir miyiz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

126

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |