Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Muhtaradana, içinde söyledi: Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris

PP10014 e tabi olarak Eylül ayında vize alan dv2020 talihlisi arkadaşlarımız uçaklara alınıyor, çok şükür hiç bir sıkıntı yok

• @Muhtaradana darısı sizin ve tüm bekleyenlerin başına inşallah 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠

Güzel bir haberde hem Cbp den hem IATA dan geldi. Eylül ayında dv2020 vizesi almış ve vize geçerlilik süresi biten kişiler Amerika'ya sorunsuz uçabilecekler,bu durumda olan arkadaşlar hemen uçağa atlayıp ülkeye giriş yapsın lütfen.
    20210302_023009.jpg

20210302_023335.jpg

• @Muhtaradana Oh be! Şu başlığı böyle canlı ve heyecanlı görmeyi özlemişim 🙂 Şayet şu gözler sizin de vizenizi aldığını görünce ölsem de gam yemem yani 🙂 Süreç içerisinde ki emeğiniz diğer arkadaşlar gibi çok büyük, darısı sen ve diğer tüm talihlilerin başına 🙏

• @Muhtaradana dv 2022 talihlisi olarak bu haberlerle sanki bana çıkmışta gidicem gibi seviniyorum sizlerin adına. Bu heyecanı sizlerle yaşıyorum resmen. Allah yolunuzu açık etsin. Yeni hayatlarınızda da başarılar dilerim.

• @Muhtaradana süper haber. Biz de pozitif çıkarsak naparız diye kara kara düşünüyorduk. Bu durumda pozitif çıksak da karantina sonunda gidebiliriz gibi duruyor.

• ⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠

Arkadaşlar geçerli vize süresi olan arkadaşlarımızın ilk girişlerini, pasaporttaki vize sürelerini geçirdikten sonra yapmak istediklerini duyuyorum ve bu konuda çok endişeliyim

Biliyorsunuz 19 şubattaki Mehta'nın kararı ve daha sonra 24 şubat travel.state.gov güncellemesiyle birlikte dv2020 vize sahiplerine özel muafiyetler getirildi. Buna göre bazı yorumlara göre PP10014 iptalinden sonra ilk giriş için 6 ay ek süre verildiği, travel.state.gov daki güncellemede ise bu sürenin ne kadar geçerli olacağını kesin bir ifadeyle( "The court did not specify for how long the visas would be considered valid") belirtmediğini görüyoruz

Ayrıca travel.state.gov güncellemesindeki şu ifadelerde endişe verici, 19 şubat kararının değişebilme ihtimalinden bahsetmiş ve uyarmış "Additionally, it may be possible that the court order could be changed or modified in some important respect. "

Ben sebep ne olursa olsun, geçerli vize süresinin aşıldıktan sonra yapılmak istenen seyahat planlamalarının çok riskli olduğunu düşünüyorum ve bu konuda ciddi endişelerim var. Bu sebeple " vize sürenizin geçse bile seyahat edebilirsiniz" tavsiyelerini kesinlikle gözardı ederek ülkeye en kısa sürede giriş yapmanızı ve göçmen vize paketinizi Cbp görevlilerine teslim etmenizi bekliyor ve tavsiye ediyorum

Bunu yaptıktan sonra isterseniz 2 saat sonraki uçuşla geri dönün, evet sizin için biraz masraflı olacak, belkide şuan sizin için bu seyahati yapmak hiç uygun bir zaman değil ama kendinizi ve şartlarınızı zorlayarak bu ilk girişi hemen yapmanızı tavsiye ediyorum

Ayrıca geçen Pazar günü Curtis Morrison ile bu konu ile ilgili konuştuğumuzda şu ifadeleri kullandı

"I'd say just urge people with issued visas to enter the US before they expire because if they don’t, that’s a logistical nightmare"

20210303_035052.jpg

https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/rescission-of-presidential-proclamation-10014.html

Gomez davasındaki ilgili karar metnini okumak isteyenler için ➡209 Gomez- Order(3).pdf ⬅

• @Muhtaradana şimdi bu konuyla ilgili Curtis Morrison tarafından son bir güncelleme paylaşıldı, hükümet avukatları 19 şubattaki kararlara itiraz etmek için hazırlanıyor
    20210303_045536.jpg
    Bu metinden anladığım hükümet tarafı 19 şubat ( vize süresi bitenler ve bitecek olanlar için ek süre veren karar) kararlarını tartışmaya açmak istiyor, bir önceki iletide dediğim gibi bu dava halen görüşmeye devam ediliyor ve hiçbir karar nihai karar değil, geçerli vizelerimizi süresi geçmeden kullanalım lütfen⚠

• gomez konsolide davasında ön karar alınacaktı sanıyorum 1 martta. sonucu ne oldu

• @Gezgin-Paksoy
    Aşağıdaki başlıkta sorunuza cevap verdim ⬇

DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari https://yesilkartforum.com/forum/post/182316

• Arada kaynamasin, @Muhtaradana nin yaptigi cok degerli bir uyari. Vize sahipleri, masraflari gozardi ederek bir an once ilk girislerini yaparak, GC lerini adrese postalatma islemini baslatip gerekirse geri donmeliler. Karisik bir surec oldugundan dolayi islemleri bir an once bitirmek su donem icin en sagliklisi gibi gozukuyor.

• Bu bilgileri bu başlık altındada paylaşmak istedim

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@Gezgin-Paksoy
    Aslında bu tarihlerde bir güncelleme oldu, şöyle ki

Bu bilgileri foruma aktardığımız günün sabahında, hükümet avukatları 19 şubat kararlarına itiraz etmeyi düşündüklerini söyleyerek, mahkemeden brifing takviminin her aşaması için ek 21 gün süre talep etmek istediklerini, Gomez konsolide davasının avukatlarına e-mail atarak haber vermişti ⬇️ 3 mart 2021

20210308_150511.jpg

Yukarıdaki e-mailin hemen ertesi günü, bazı sebepler öne sürerek mahkemeye tarihleri uzatmak için yasal olarak başvurdular ⬇️ (bu metin) 4 mart 2021

220_Gomez_Biden_motion_to_delay_visas_for_DV2020_+_proposed_order.pdf

20210308_151813.jpg

Daha sonra bizim avukatlarımız (Gomez konsolide) bu uzatma talebine hemen itiraz etti ⬇️ (bu metin) 5 mart 2021

221_Gomez_Memorandum_in_opposition_to_MOTION_for_Extension_of_Time(1).pdf

Bunun ardından hükümet avukatları 21 günlük taleplerini biraz geriye çekerek revize etti ⬇️ 5 mart 2021

222_Gomez_BIden_Reply_in_Support_of_Delaying_Immigrants'_Dreams.pdf

20210308_151923.jpg

Ve nihayetinde sayın Mehta 5 mart tsi akşam saatlerinde kararını açıkladı, buna göre hükümet avukatlarının iki talebinide reddederek ortalama her aşama için bir hafta süre uzatımı verildi⬇

20210308_152150.jpg

MINUTE ORDER granting in part and denying in part [220] Defendants' Motion to Extend the Remaining Briefing Schedule for Summary Judgment. Defendants' Combined Reply to their Motion for Summary Judgment and Opposition to Plaintiffs' Cross-Motion for Summary Judgment shall be due on March 15, 2021; Plaintiffs' Replies to their Cross-Motions for Summary Judgment shall be due on March 29, 2021; and the Joint Appendix shall be filed by April 5, 2021. The court will set a hearing on this matter when its schedule permits. Signed by Judge Amit P. Mehta on 3/5/2021.

• @Muhtaradana
    @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@Muhtaradana yeni takvimimiz bu şekilde ⬇️ 5 Nisan sonrası bir hearing düzenlenecek sonrası nihai karar inşallah

20210308_152822.jpg

• Merhaba @crazycells
    Ds 260 ta verdigimiz adres Texastaydi ve
    Giriste border polisine suan bulundugumuz adresi verdik. Odeme yaparken usciste de mailing ve fiziki adresleri de bu adresle guncelledim. Fakat 1 2 aya arkadasimizin buradan tasinacagini ogrendim.
    Bu adresleri tekrar texas olarak guncellesem myuscis uzerinden
    Ya da adres degisikligi formu doldurup yollasam, Gc nin gelmesini geciktirsede sorun degil ama karisiklik yaratagi icin kaybolabilecegini dusunuyorum.
    Siz ne dersiniz bu konuda, Nasil bir yol izlemeliyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozlemc, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba @crazycells
    Ds 260 ta verdigimiz adres Texastaydi ve
    Giriste border polisine suan bulundugumuz adresi verdik. Odeme yaparken usciste de mailing ve fiziki adresleri de bu adresle guncelledim. Fakat 1 2 aya arkadasimizin buradan tasinacagini ogrendim.
    Bu adresleri tekrar texas olarak guncellesem myuscis uzerinden
    Ya da adres degisikligi formu doldurup yollasam, Gc nin gelmesini geciktirsede sorun degil ama karisiklik yaratagi icin kaybolabilecegini dusunuyorum.
    Siz ne dersiniz bu konuda, Nasil bir yol izlemeliyim?

Evet, birden fazla adres vermenin boyle bir problemi oluyor. O nedenle forumdaki tavsiye formlara sadece tek bir guvenilir adres verip daha sonra GC gelene kadar bu adresi degistirmemeniz yonunde.

Bu dediginiz durumda sanirim en mantiklisi tum adresleri yeniden saglam bir adres ile degistirmek ve sonrasinda USCIS call center'i arayip kartin bu adrese gonderilmesini istemek. Eger kart halihazirda postalanmissa onlar size soyleyebilirler.

• @crazycells bir suredir ilk giris deneyimleri bu baslik altinda yazilliyor, dha once de en az iki deneyim gordugumu hatirliyorum, bunlari https://yesilkartforum.com/forum/topic/183/gocmen-vize-ile-abd-ye-ilk-giris tarafina tasimak mumkun mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cnpist, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells bir suredir ilk giris deneyimleri bu baslik altinda yazilliyor, dha once de en az iki deneyim gordugumu hatirliyorum, bunlari https://yesilkartforum.com/forum/topic/183/gocmen-vize-ile-abd-ye-ilk-giris tarafina tasimak mumkun mu ?

evet, katiliyorum 🙂 ilk firsatta hepsini yorumlariyla beraber dediginiz konuya tasiyacagim. 👍

• Merhaba arkadaş lar şimdi bu dv2020 greenkart ne oldu lütfen aydınlatin

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

42

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |