Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba arkadaşlar,
    Evlilik yolu ile eş getirmek için başvuruda bulunmuştuk. 5 şubat 2021 itibari ile nvc dosyayı kabul edip ankara büyük elçiliği ile ortak çalışarak randevu tarihi ayarlayacağını belirten mail geldi. Buraya kadar olan süreçleri bazı formlardan takip edebiliyorduk. Bundan sonraki süreci yani şuan hangi aralıktaki dosyalara randevu veriliyor bunu göre bileceğimiz bir platform var mı?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@syfttnbyr, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Merhaba arkadaşlar,
    Evlilik yolu ile eş getirmek için başvuruda bulunmuştuk. 5 şubat 2021 itibari ile nvc dosyayı kabul edip ankara büyük elçiliği ile ortak çalışarak randevu tarihi ayarlayacağını belirten mail geldi. Buraya kadar olan süreçleri bazı formlardan takip edebiliyorduk. Bundan sonraki süreci yani şuan hangi aralıktaki dosyalara randevu veriliyor bunu göre bileceğimiz bir platform var mı?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Birkac ay icerisinde mulakat tarihinize dair bilgi alirsiniz, konsolosluklarin calisma hizina gore biraz daha gecikebilir. Ama numarasi sirasindan cok, dosyalarin tamamlanmasina gore mulakat tarihleri vereceklerdir, o nedenle dediginiz sekilde bir site yok maalesef.

• Umarim herkese en kısa zamanda interview randevu tarihi gelir. Normalde Haziran 2020 de tarih bekliyorduk ama Trump sağolsun . interview tarihi gelen arkadaslar buraya yesillendirirse super olur.

• Nvcden gelen mail

Dear Sir/Madam,

This notice is to inform you that your case for an immigrant visa is documentarily complete at the National Visa Center (NVC) and has been for at least 60 days. NVC has received all of the fees, forms and documents required prior to attending an immigrant visa interview. Your petition is awaiting an interview appointment. At this time, no further action is required. We appreciate your patience.

Your case will remain at NVC until an appointment is scheduled, at which time we will send it to the appropriate U.S. Embassy or Consulate General. We will notify the applicant, petitioner, and attorney (if applicable) when an appointment is scheduled.

The U.S. Embassy or Consulate tells NVC which dates they are holding interviews. NVC fills these appointments on a first-in, first-out basis and is unable to predict when an interview will be scheduled.

Visa interviews at many U.S. Embassies and Consulates have been delayed as a result of the global COVID-19 outbreak. For the most up-to-date information about the U.S. Embassy or Consulate's operating status, please visit their website at https://www.usembassy.gov.

The next communication you receive from NVC will be either a notice that your appointment is scheduled, or if an appointment is not scheduled within the next 120 days, we will send a notice confirming that your case is still in line for an interview.

Important: The applicant should not make any permanent financial commitments until they have received their immigrant visa. This includes activities such as:

• Selling a house, car or property,
    • Resigning from a job, or;
    • Making other travel arrangements.

Thank you for your continued patience.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Doncarleone sadece mulakat asamasi kalmis 👍

• @Doncarleone ya sabır 😞 başlasa randevular da en azından bir öngörü yapabilsek, koca bir bilinmezlik

• @hulyaek, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

ngörü yapabilsek, koca bir bilinmezlik

mulakat tarihi alir almaz herkesi bilgilendirecegim. Tesekkurler.

• Merhaba, forumdaki bir cok gonderiyi okudum ancak gozden kacmis olmali ki sorularimin cevabini bulamadim.
    Oncellikle @crazycells e her sorumu aninda cevapladigi icin sukranlarimi sunuyorum.
    31 Ocak 2021 tarihinde f2a surecine basvurduk. Dosyamiz nebraska ya gonderildi bildirimini aldik ardindan
    2 Mart tarihinde “we are actively reviewing your form I-130, our records show nothing is outstanding” diye bir bildiri aldik.
    1)Bu bildiriden sonra sponsorluk islemleri icin bekliyor muyuz?
    2) Surec nasil devam edecektir?
    Yardimlariniz icin tesekkurler.

• @itsmebb merhaba, evet beklemeye devam ta ki USCIS den case approved bildirimi alana kadar. Ondan sonra Doayaniz NVC Ye gececek ve sponsorluk ile ilgili detaylar o zaman baslayacak.

• merhabalar
    @crazycells @hulyaek ve bilgisi olanlar 🙂 F2a sürecim devam ediyor herhangi bir gelişme yok. daha evvelden alınmış turist vizem ile haziran ayında abd ye gidip 2-3 ay kaldıktan sonra ( tahminen f2a başvurusundan ses çıkmaz) AOS başvurusu yapsam ve süreci abd de beklesem olur mu. daha evvel Aos yapan arkadaşlar varsa fikirlerini alırsam çok sevinirim 🙂 teşekkürler

• @HNDBRKN gecerli bir immigrant vize ile (calısma/öğrenci vizesi gibi) amerikada bulunmalısınız bunu yapabilmek için. Bahsettiğiniz şekli, vize ihlali-over stay-yalan beyan gibi kişiyi daha zor durumlara sokabilecek yüksek riskler içeriyor. Ben konuyu çok araştırdım, siz de arastırın iyice isterseniz. Ben @crazycells in de olumsuz yaklaşacağından eminim.

• Merhaba her kese . Açılan davalar prosesi hızlandırdımı ? Biz de o davalara katıla bilirmiyiz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@itsmebb, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Merhaba, forumdaki bir cok gonderiyi okudum ancak gozden kacmis olmali ki sorularimin cevabini bulamadim.
    Oncellikle @crazycells e her sorumu aninda cevapladigi icin sukranlarimi sunuyorum.
    31 Ocak 2021 tarihinde f2a surecine basvurduk. Dosyamiz nebraska ya gonderildi bildirimini aldik ardindan
    2 Mart tarihinde “we are actively reviewing your form I-130, our records show nothing is outstanding” diye bir bildiri aldik.
    1)Bu bildiriden sonra sponsorluk islemleri icin bekliyor muyuz?
    2) Surec nasil devam edecektir?
    Yardimlariniz icin tesekkurler.

Evet, sayin @hulyaek 'in dedigi gibi dosyaniz NVC asamasina gecince sponsorluk ve diger belgeleri halledeceksiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HNDBRKN, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

merhabalar
    @crazycells @hulyaek ve bilgisi olanlar 🙂 F2a sürecim devam ediyor herhangi bir gelişme yok. daha evvelden alınmış turist vizem ile haziran ayında abd ye gidip 2-3 ay kaldıktan sonra ( tahminen f2a başvurusundan ses çıkmaz) AOS başvurusu yapsam ve süreci abd de beklesem olur mu. daha evvel Aos yapan arkadaşlar varsa fikirlerini alırsam çok sevinirim 🙂 teşekkürler

Ben de oldukca sorunlu bir fikir oldugunu dusunuyorum.

Eger turist vizesiyle ABD'de bulunsaydiniz ve o zaman islemlere baslasaydiniz olma ihtimali vardi, ama bu sekilde turist vizesini amaci disinda "gocmenlik sureci" icin kullanmis olacaksiniz.

Gocmenlik surecine baslamis oldugunuz icin USCIS veya CBP gorevlilerinizi de ikna etmeniz zorlasacaktir.

Ki zaten bu bilgilerin kapida farkedilip geri dondurulmeniz de cok olasi. Yanlis veya yaniltici bilgilerle hareket etmenizi tavsiye etmem.

• uzun zamandır foruma giremedim umarım doğru yere paylasmısımdır.
    Ben greencardlıyım ve evlilik yoluna gittik tüm belgelerimiz USCIS'de fakat i-130 icin RFE geldi.Belge eşimin vukuatli nufus kayıt örnegini istiyor.
    Fakat söyle bir durum var eşimin e-devletinde iki türlü vukuatli nufus kaydı var evlilik öncesi anne babasinin detaylari (kayıt kapalı) ve evlilikten sonrası sadece ben ve onun bulundugu kayıt örnegi (kayit acik).Bunlardan hangisini yollamamız gerekiyor.İngilizce tercümesi ve uscis'in yolladigi kagitlarla beraber yollamamiz gerekiyor.
    Simdiden teşekkürler
    @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burak-Erdoğan, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

uzun zamandır foruma giremedim umarım doğru yere paylasmısımdır.
    Ben greencardlıyım ve evlilik yoluna gittik tüm belgelerimiz USCIS'de fakat i-130 icin RFE geldi.Belge eşimin vukuatli nufus kayıt örnegini istiyor.
    Fakat söyle bir durum var eşimin e-devletinde iki türlü vukuatli nufus kaydı var evlilik öncesi anne babasinin detaylari (kayıt kapalı) ve evlilikten sonrası sadece ben ve onun bulundugu kayıt örnegi (kayit acik).Bunlardan hangisini yollamamız gerekiyor.İngilizce tercümesi ve uscis'in yolladigi kagitlarla beraber yollamamiz gerekiyor.
    Simdiden teşekkürler
    @crazycells

Farketmez, ikisi de kendi bilgilerini icerdigi icin kabul edilir. "certified translation" yaptiginiza emin olun.

acik olan kaydi yollayabilirsiniz. Ilk basvuru sirasinda hangi belgeyi gondermistiniz?

• @crazycells, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@Burak-Erdoğan, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Simdiden teşekkürler
    @crazycells

Farketmez, ikisi de kendi bilgilerini icerdigi icin kabul edilir. "certified translation" yaptiginiza emin olun.

acik olan kaydi yollayabilirsiniz. Ilk basvuru sirasinda hangi belgeyi gondermistiniz?

Soyadi daha degismedigi icin avukat gondermemeyi tercih etti. Iki formuda “certified translation” yapilmis sekilde yollamayi dusunuyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Simdiden teşekkürler
    @crazycells

Soyadi daha degismedigi icin avukat gondermemeyi tercih etti. Iki formuda “certified translation” yapilmis sekilde yollamayi dusunuyoruz.

Yine de dogum belgesini gondermesi gerekiyordu.

Dediginiz sekilde gonderin. Bol sanslar.

Benzer Başlıklar

• 57
  • 6431
  • 3
  • 116
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

61

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |