Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @basaknaz, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

İr1/cr1 için güncel WhatsApp grubuna katılmak isteyenler için grup linki bırakıyorum

İyi günler. Sizin Uscis'e ilk başvuru tarihiniz kaç acaba söyleyebilir misiniz? Bir de online olarak mı başvuru yaptınız, yoksa posta yoluyla mı başvuru yaptınız? NOA1 : Ekim, 01, 2020 ne demek oluyor? Bunların anlamını bilmiyorum. Vaktiniz olunca söylerseniz sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MYusuf, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@basaknaz, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

İr1/cr1 için güncel WhatsApp grubuna katılmak isteyenler için grup linki bırakıyorum

İyi günler. Sizin Uscis'e ilk başvuru tarihiniz kaç acaba söyleyebilir misiniz? Bir de online olarak mı başvuru yaptınız, yoksa posta yoluyla mı başvuru yaptınız? NOA1 : Ekim, 01, 2020 ne demek oluyor? Bunların anlamını bilmiyorum. Vaktiniz olunca söylerseniz sevinirim.

Ilk sayfayi incelemenizi tavsiye ederim.

NOA1 - USCIS'in dosyanizi alip basvuruyu kabul etmesi.
    NOA2 - USCIS'in basvuruyu onaylayip, dosyanizi NVC'ye gondermesi.

• ⭐⭐⭐

@dnzbb, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Herkese merhaba az önce konsolosluk görüşmemden çıktım her şeyi yolladık onaylandı dediler inşallah en yakın zamanda vizeme ulaşırım. Bekleyen herkese allahtan kolaylıklar ve sabır diliyorum.

Tebrik ederim gözünüz aydın hayırlı olsun

• @MYusuf merhabalar uscis ilk evrajlari yukllemeniz 1 Ekim 2020 , aldıklarının onayını bikac gün sonra maille , bikac hfta sonra posta ile bize gönderdiler,online olarak yaptık her işlemimizi

• @crazycells
    Teşekkür ederim.

• @basaknaz, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@MYusuf merhabalar uscis ilk evrajlari yukllemeniz 1 Ekim 2020 , aldıklarının onayını bikac gün sonra maille , bikac hfta sonra posta ile bize gönderdiler,online olarak yaptık her işlemimizi

Biz de online olarak 7 Ocak'ta başvuru yaptık. Alındı postası geldi. 14 Ocak'ta alındı maili geldi. Ne kadar süre alır diye merak ettim. Şuan sabırla bekliyoruz. Teşekkür ederim.

• @MYusuf hangi servis centerda değerlendirme yapılıyor oradan kontrol edebilirsiniz , gerçi bizim nebraska merkezindeydi 8 ay gösteriyordu ama 3,5 ayda tamamlandı ben de anlamadım bu işi biraz şans tamamen 1,5 sene bekleyen de var 5 ay bekleyen de.siz takipte olun gün aşırı kontrol edin case statu ve mailinizi belki hızlı isliyordur artık , yapacak tek şey beklemek 🙂

@MYusuf hangi servis centerda değerlendirme yapılıyor oradan kontrol edebilirsiniz , gerçi bizim nebraska merkezindeydi 8 ay gösteriyordu ama 3,5 ayda tamamlandı ben de anlamadım bu işi biraz şans tamamen 1,5 sene bekleyen de var 5 ay bekleyen de.siz takipte olun gün aşırı kontrol edin case statu ve mailinizi belki hızlı isliyordur artık , yapacak tek şey beklemek 🙂

Bizim de Nebraska SC. Şuan işlem sürelerine ( şu adresten https://egov.uscis.gov/processing-times/ ) bakıyorum July 05, 2020 olarak görünüyor. Açıklamada başvuru sırasına göre işlem yapıldığı yazıyor.

• Evet o tarihlere ben çok güvenmiyorum cubku bizim ekim başvurusuydu, baya bir öne attı bizi ama belli olmaz umarım sizin de erken gelir

Evet o tarihlere ben çok güvenmiyorum cubku bizim ekim başvurusuydu, baya bir öne attı bizi ama belli olmaz umarım sizin de erken gelir

Haklısınız. İşlem sürelerinde şuan July, 27, 2020 görünüyor. Sizin başvurunuz Ekim, 01, 2020. Yani işlem süreleri eski tarihi gösteriyor. Hayırlısıyla en yakın zamanda bizim de olur inşAllah.

• Arkadaşlar herkese merhabalar,
    Tam iki sene süren green card maceramın sonuna geldim nihayet.
    Öncelikle bu foruma, @crazycells’e, forum vasıtasıyla konuşup yardımlaştığımız herkese çok teşekkür ediyorum.
    Ertelenen mülakatımı gerçekleştirdim, beklediğimden çok daha keyifli bir mülakat oldu.
    Konsoloslukta çalışan kapıdaki güvenlik görevlisinden, evrakları toplayan memur ve mülakatı gerçekleştiren konsolosa kadar herkes hem çok güler yüzlüydü hem de çok yardımcı oldular.
    Kanıt olarak götürdüğüm belgelerin çoğunu almadılar ve bakmadılar...
    Mülakatı İngilizce gerçekleştirdim.
    Bana sorulan sorular:
    Nereye gideceksiniz?
    Sizin ve eşinizin ilk evliliği mi?
    Son 6 ay içinde yurtdışına çıktınız mi?
    Finlandiya’da ne kadar süre ile yaşadınız?
    Çocuklarınızın pasaportlarını aldınız mı?
    Sohbet şekilde geçiyor mülakat. Yurtdışına çıkamadım maalesef dediğimde konsolos da iç geçirerek “umuyorum her şey yoluna girecek hepimiz çok zorlanıyoruz” diye cevap verdi.
    Sonra bana “Amerika’da hayatiniz sağlık ve mutluluk dolu geçsin, tebrik ederim vizeniz onaylandı” dedi.
    Teşekkür edip ayrıldım konsolosluktan.
    Mülakatım Cuma günü gerçekleşti, Pazartesi günü vizem basıldı ve kargoya verildi, Salı sabahı da teslim aldim pasaportumu.
    Mevcut turist vizem olmasına rağmen, hatta ben sırf bu sebeple AP bekliyorken tam tersi bir şekilde çok hızlı ulaştı pasaportum. Bekleyen herkesin kolayca vizesine ulaşmasını diliyorum. Her şey gönlünüzce olsun.

• @cnnfgm Tebrikler ve bol sanslar!

• @cnnfgm tebrikler vizeniz hayırlı olsun..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cnnfgm, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Arkadaşlar herkese merhabalar,
    Tam iki sene süren green card maceramın sonuna geldim nihayet.
    Öncelikle bu foruma, @crazycells’e, forum vasıtasıyla konuşup yardımlaştığımız herkese çok teşekkür ediyorum.
    Ertelenen mülakatımı gerçekleştirdim, beklediğimden çok daha keyifli bir mülakat oldu.
    Konsoloslukta çalışan kapıdaki güvenlik görevlisinden, evrakları toplayan memur ve mülakatı gerçekleştiren konsolosa kadar herkes hem çok güler yüzlüydü hem de çok yardımcı oldular.
    Kanıt olarak götürdüğüm belgelerin çoğunu almadılar ve bakmadılar...
    Mülakatı İngilizce gerçekleştirdim.
    Bana sorulan sorular:
    Nereye gideceksiniz?
    Sizin ve eşinizin ilk evliliği mi?
    Son 6 ay içinde yurtdışına çıktınız mi?
    Finlandiya’da ne kadar süre ile yaşadınız?
    Çocuklarınızın pasaportlarını aldınız mı?
    Sohbet şekilde geçiyor mülakat. Yurtdışına çıkamadım maalesef dediğimde konsolos da iç geçirerek “umuyorum her şey yoluna girecek hepimiz çok zorlanıyoruz” diye cevap verdi.
    Sonra bana “Amerika’da hayatiniz sağlık ve mutluluk dolu geçsin, tebrik ederim vizeniz onaylandı” dedi.
    Teşekkür edip ayrıldım konsolosluktan.
    Mülakatım Cuma günü gerçekleşti, Pazartesi günü vizem basıldı ve kargoya verildi, Salı sabahı da teslim aldim pasaportumu.
    Mevcut turist vizem olmasına rağmen, hatta ben sırf bu sebeple AP bekliyorken tam tersi bir şekilde çok hızlı ulaştı pasaportum. Bekleyen herkesin kolayca vizesine ulaşmasını diliyorum. Her şey gönlünüzce olsun.

Tebrikler, hayirli olsun. Bundan sonraki asamalarda bol sanslar.

• ⭐⭐⭐

@cnnfgm tebrik ederim. Yeni hayatınızda ailenizle birlikte mutluluklar dilerim.

• Çok teşekkür ederim herkese.

• @cnnfgm
    Hayırlı olsun.
    Tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkürler.

• Merhaba @crazycells , sponsor için gerekli belgeleri hazırlıyorum. 2019 tax return geçerli oluyor mu yoksa 2020 tax return mü gerekli ? bu konuda bilgilendirebilir misiniz?

• Merhaba @crazycells , NVC ödemesi için ABD hesabı gerekiyormuş. Nasıl yapabilirim? Hesabı Türkiyeden açabiliyor muyuz? Bu ödemeyi Türkiyeden nasıl gerçekleştirebilirim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@labelle, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhaba @crazycells , sponsor için gerekli belgeleri hazırlıyorum. 2019 tax return geçerli oluyor mu yoksa 2020 tax return mü gerekli ? bu konuda bilgilendirebilir misiniz?

2019 yeterli olur. Zaten 2020 icin vergi bildirimleri daha yeni yapilmaya baslandi, o nedenle onu su anda sart kosmazlar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

37

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |