Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @mehmet-JS hakkınızda herşey kolay ve istediğiniz gibi olsun umarım. Bu forumda yine başka bir konuda ben de başımdan geçenleri anlatmıştım. Biz 40 yaş üstü olarak vize alamadık malesef Nova Scotia'da okumak için diğer tüm şartları sağlasak da. Şimdi de eşim için bir deneme arifesindeyiz bakalım.

Eyaletler programları(PNP) ile PR almayı düşünürken Nova Scotia'nın experience class kısmını da değerlendirmenizi öneririm. 1 senelik biraz daha kalifiye(NOC 0,A ya da 😎 bir iş deneyimi sunarak başvuru yapılabiliyor. Şu linkten göz atabilirsiniz:
    Nova Scotia

Bir de eşim için ILAC kiss düşünüyoruz biz de, ancak her seviye 1 ay gibi yazmışsınız yukarıda, sitesinden baktığımda her seviye 240 saat ders olarak yazmışlar ve online eğitimde haftada 20 saat eğitim görünüyor, yani ayda 80 saat. Bu da 3 ay sürüyor gibi bir algı yaratmıştı her seviye?

• @archimede teşekkürler dilekleriniz için.
    Aslında fransızcanız iyiyse Quebec bölgesi en mantıklı olan. Tamamen kendine ait bir seçim şartları var yani kanada dan bağımsız ayrıca da çok hesaplı bölge. Örneğin Toronto da 2 oda kirası vereceğiniz miktarla Quebec bölgesinde çok rahat geçinirsiniz.
    Ben vize alabilmek için önce kendi başıma gideceğim. Çünkü ailem burada olursa döneceğimi düşünürler ve vize için şansım artar ayrıca devlete ait ve DLI listesindeki okulu seçeceğim bu da bir etken. Gittikten sonra ailem vize için başvuracak. İşi sıkı tutmak için Kanada da lisanslı bir göçmenlik danışmanı ile çalışıyorum. Bu hafta içi okullara başvuru yapacağız. Kabulu alınca da study-permit hazırlığı yapacağız.
    Nova scotia için farklı planım var ama önce kanadaya girmem gerekli. İlk gidiş için bana uygun değil. Ben yazılım alanında eğitim alacağım bunun için bana en uygun eyalet alberta.
    Ilac Kiss de aslında her şey size bağlı. Çünkü her iki haftada bir sınav yapıyorlar. Gerekli puanı alırsanız level atlıyorsunuz. Bir ay derken normal periyodu kastettim. Her levelin geçiş puanı var Sınav sonucuna göre iki level birden atlayabilirsiniz. Sadece pw3 de sınır var. Gerekli puanı alsanız bile 8 hafta beklemek zorunlu.

• @denizci10 Quebec kendine ait yani kanada nın diğer eyaletlerinde bağımsız bir seçim prosedürü var. En önemli şart da kesinlikle Fransızca bilmek. IELTS den İngilizce 9 düzeyi bile alsan fransızcan yok ise şansın da yok. Eğer fransızcam İngilizcem kadar olsaydı kesinlikle Quebec ilk tercihim olurdu. Bu nedenle Quebec bir çok kişi tarafından tercih dışında kalıyor.

• ⭐⭐ Yasaklı

@archimede bence bir kez daha deneyin kırkbes yasındaki bekar tanıdık gitti okuma vizesiyle. Fiyat performans olarak Nova scotia ve new brunswick özellikle moncton öneriyorum. Okul ucretlerı dusuk ve ımmıgration kolay. Trades konularında özellikle eleman yok. Buyuk sehır stresi yok

• ⭐⭐

vancouver sehri gercekten guzel bir sehir,amerikanin seattle sehrinden tren ile vancouvere gittik, 3 saatlik bir yolculuk, trende cam kenarindan disarlari izlerken bayildim yemyesil araziler ciftlikler,mayis aynin sonuydu sansimiza yagmurlu ve ruzgarli gunlere rast geldik,hatun usuttu grip oldu ve vancouverin pek tadini cikaramadik,granvill koprusunun yaninda bir otelde kalmistik,asagida farmers market vardi kucuk tekne ile dereyi gectik,cok enteresan,bir iki sefer sehir merkezine indik,galiba canada place olacak,kaldigim yerler hep bisikletle dolasilacak yerlerdi,bir ada ismi soylemislerdi gidip gormek kismet olmadi,deniz kenarida cok ruzgar aliyordu fazla kalamadik,bir cadde uzerinde bir saat vardi acayip bir saat su buhariyla calisan bir saat,ogun resim makinemi almadigim icin resmini cekememistim,ama sahane bir saatti.

• Vancouver, BC bitmiş bir şehir

bu video herşeyi açıklıyor. 3. Dünya şehirlerine benziyor. Downtown leş gibi. Şehir dışında yaşanacaksa olabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nicely, içinde söyledi: Vancouver

Vancouver, BC bitmiş bir şehir

bu video herşeyi açıklıyor. 3. Dünya şehirlerine benziyor. Downtown leş gibi. Şehir dışında yaşanacaksa olabilir.

Vancouver'a iki defa gittim, çoğu yerini de gezdim. Bence çok güzel bir şehir. Şehir merkezinde sokakta yaşayanlar olduğu ve bunlara kimse karışmadığı için biraz kötü görünüyor ama şehrin geneli çok güzel. Bence en büyük sorun pahalı olması. Parkları, ormanları çok çok güzel.

• @knnrn Bu videodakileri beynimizde yok sayarsak evet o zaman güzel tabi 😃 Downtown dışında ABD de yaşam genel oalrak güzel Parklar vs süper. Ama şehirler sıkıntılı, Crime çok yüksek çoğu şehirde, şu video dan sonra ben şahsen Downtownda güvenle yaşayamam. Kafasız uçmuş insanlar ne yapacağı belli olmuyor. Vancouver downtown crime yazıp videoları izleyin, eroini basan yoldan geçenlere saldırıyor durdukyere. Korkun şeyler var. Parka bahçesine kanıpda güel videoları izleyip hareket etmemeklazım. Amerika ve canada'nın batısında crime genel olarak çok artt son 3 yıldır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nicely Bir insan neden downtown'da yaşamak istesin ki? Houston downtown'a en son ne zaman gittim hatırlamıyorum. Bütün büyük şehirlerin merkezleri böyle. Ama bu o şehirde yaşanmaz anlamına gelmiyor bence.

• 2008-2009 dil eğitimi aldim vancouver da okul tam downtown un göbeğindeydi robson street de, homestay de burnaby de idi downtowna ne cok uzak nede cok yakindi sky train ile 20-25dk sürüyodu ana bir durakta hat değiştriyodum.... görmüş oldugum en guzel yerlerin başinda gelir vancouver tartişmak içn yazmadim bunu okuyan bilinçlensin diye her videoya bakarak malesef genel bi kaniya varmamaliyiz, benim gittiğim dönem sadece kötü bi yani coğu yerde esrar içilmesiydi (weed) hemen her yer esrar kokuyodu malesef şuan dahada yasal olmaya başladi sanirim kanada da bu durum yapacak bişey yok...

2009 mart istanbula geri döndüm ve sonbahar kasimda, los angeles a arkadaşimn yanina gittim 1 ay kaldim öğrenciydi kendisi ozaman orada westwood da yaşiyodu ucla olduğu yer cok guzel ve ben los angeles gibi albenisi olan biyerde görmedim gercekten gunduzleri sicak akşamlari serin pasific okyanusundan dolayi öyleymiş ama vancouver kadar güvenli biyerde değildi, şu filmlerde izlediğimz akşamlari bir helikopter projektor ile ışığını açip birisini takip eder ya ilk orada gördüm aşiri tuhafima gitmişti film sahnesi gibi ve genelde her akşam oluyodu bu gerçekten cok şaşirmiştim, geneldede amerikada downtownlar cok guvenli yerler olmazlar los angeles in downtownuda o şekilde tehlikeli baya ama vancouverin downtownu benim gittiğim dönem en güzel yeri idi sehrin, hatta gece otobusler vardir vancouverda belediye otobusleri çünkü belli bi saat sonra skytrain duruyor, haftasonlari veya cuma ben o otobuslere binip downtowndan evime gidiyodum gece 2-3 de... yani demek istediğim videolara bakarak bazi şeyleri yanliş anliyabiliyoruz, ben vegas a miami ye newyork a da gittim ama vancouver kadar güvenli biryer görmedim, dediğim gibi tartişmak içn yazmadim bunu, buda benim tecrubelerimden aktarabildiğim, umarim bir okuyana faydasi olur

• ⭐⭐

...gazetelerde bir politikaciyi veya is adamini kotu gostermek istenirse adamin en kotu gozunen resmi konulur,en tipsiz resmi,ama iyi goruntulemek istiyorlarsa birde fotoshop yapar resmi guzellestirirler ve adam cok sirin gorunur..you tube de bir kotu ve pis gostermek isteyenler vardir,diger yanda daha guzel gostermek isteyenler oluyor.kanada da iki sefer bulundum gerci birer hafta kalmakla ne anlanir diyebilirsiniz,kanada guzel ve temiz bir ulkedir,insanlarida birbirlerine saygilidirlar,guleryuzludurler..cok insanlarla konustum austraslyaliyim dedim,ama tipim konusmam gercek australyali olmadigimi her zaman ele verir,ama hic kimsede hadi be senin neren australyali demedi...
    .....vancouver ve toronto cok guzel sehirler, toronto daha temiz.bizim burda atilacak fazla esya ve copumuz varsa,belediyeye telefon ederiz yilda iki sefer buyuk copumuz alinir, belediye bize gun verir,genellikle pazartesi sabahlari copumuz alinir,cumartesi ve pazar gunu bir kac sokak dolasilsa ev onlerine cikarilmis cok cop gorunur,benim kotu bir niyetim varsa bunlarin resimlerini cekip you tube yukleyip bakin iste bu muhit ne kadar kotu diye yazabilirim.
    ....esimin biraz saglik problemi var,olmasa amerikanin dogu sahillerinde bir kac sehir ve kanadanin ottowa sehrini gormek istiyorum,kismet tabi pandemi tam biter ve ulkeler sinirlarini acarlarsa ve bizkendimize guvenirsek bu geziyi yapabiliriz.

• @sir-altan, içinde söyledi: Vancouver

...gazetelerde bir politikaciyi veya is adamini kotu gostermek istenirse adamin en kotu gozunen resmi konulur,en tipsiz resmi,ama iyi goruntulemek istiyorlarsa birde fotoshop yapar resmi guzellestirirler ve adam cok sirin gorunur..you tube de bir kotu ve pis gostermek isteyenler vardir,diger yanda daha guzel gostermek isteyenler oluyor.kanada da iki sefer bulundum gerci birer hafta kalmakla ne anlanir diyebilirsiniz,kanada guzel ve temiz bir ulkedir,insanlarida birbirlerine saygilidirlar,guleryuzludurler..cok insanlarla konustum austraslyaliyim dedim,ama tipim konusmam gercek australyali olmadigimi her zaman ele verir,ama hic kimsede hadi be senin neren australyali demedi...
    .....vancouver ve toronto cok guzel sehirler, toronto daha temiz.bizim burda atilacak fazla esya ve copumuz varsa,belediyeye telefon ederiz yilda iki sefer buyuk copumuz alinir, belediye bize gun verir,genellikle pazartesi sabahlari copumuz alinir,cumartesi ve pazar gunu bir kac sokak dolasilsa ev onlerine cikarilmis cok cop gorunur,benim kotu bir niyetim varsa bunlarin resimlerini cekip you tube yukleyip bakin iste bu muhit ne kadar kotu diye yazabilirim.
    ....esimin biraz saglik problemi var,olmasa amerikanin dogu sahillerinde bir kac sehir ve kanadanin ottowa sehrini gormek istiyorum,kismet tabi pandemi tam biter ve ulkeler sinirlarini acarlarsa ve bizkendimize guvenirsek bu geziyi yapabiliriz.

altan abim merhaba senin eski usa-turk forumundan hatirladim, maşallahn var burdada baya faalsin, ordada cok tecrubelerinden yararlaniyodu herkes... umarim iyisindir gerceği covid olayinda en iy performansi gösteren ülkelerin başinda geliyor aussie nasil simdi durumlar orada... su virus olayi bi bitsin seyahatler açilsin benmde herzaman aklimda brisbane gold coast a gitme gezip görme fikrim var insallh gidebilriz...

saygilar...

• ⭐⭐

@AhmY, içinde söyledi: Vancouver

@sir-altan, içinde söyledi: Vancouver

altan abim merhaba senin eski usa-turk forumundan hatirladim, maşallahn var burdada baya faalsin, ordada cok tecrubelerinden yararlaniyodu herkes... umarim iyisindir gerceği covid olayinda en iy performansi gösteren ülkelerin başinda geliyor aussie nasil simdi durumlar orada... su virus olayi bi bitsin seyahatler açilsin benmde herzaman aklimda brisbane gold coast a gitme gezip görme fikrim var insallh gidebilriz...

saygilar...

...hatirladiginiz icin cok tesekur ederi, usa-turk iyi bir forumdu ne yazikki yoneticelerin ilgisizliginden kapandi, gercekten iyi paylasimlar yapiyorduk,amerikadan arkadaslarla tanisiyorduk,saglik olsun.
    ..australya ve covit-19 australya bir ada devleti oldugu icin hastalik baslar baslamaz sinirlarini kapadi, ayni zamanda eyaletler bile bir birlerine sinirlarini kapattilar,buyuk can kayiplari yaslilar arasinda oldu, ekseri huzur evlerinde,birde tur gemileriyle geziye cikip donen insanlardan cok yayildi.....hukumet ve eyaletler sert tedbirler aldilar,milletde tedbirlere uydu,uymayana iyi para cezasi,onceleri sadece kendi bolgemizde yuruyus yaptik,istenilen kurallara uyduk,allaha sukur 1000 den az bir eksik can kaybi ile durumu atlattik sayilir.....gecenlerde yabanci bir tanidigim vefat etti,sevenleri cok olmasina ragmen cenazeye 50 kisi musaade ediliyor,o kadar insan geldi,yani hala bazi tedbirler yuruyor,marketlerde bankada veya kapali bir yerde 1,5metre yaklasma mesafesi var...
    ....dun berbere gidip sac trasi oldum,tras bitti berber efendim bu deftere isminizi ve telefon numaranizi yazin dedi,yazdik,hukumet oyle istiyormus,yazmazsaniz bana ceza yazarlar dedi.
    .....bu forumdada elimden geldigi kadar paylasim yapmaya calisacagim,tabi bildigim kadariyla.kalin saglicakla.

• ⭐⭐

....amerika vatandaslari icin kanada ve irlanda devletlerinin degisik bir sistemi vardir,bu ulkelerden birinden amerikaya ucakla gitmek istiyorsaniz,hava alaninda sizi amerika bolumune yonlendirirler,bu kisimda hem kanadadan cikis yapmis olursunuz,ayni zamanda amerikaya giris yapmis olursunuz,yani amerikanin her hangi bir hava alanina indiginizde,sanki ic hatlar yolcusu gibi valizinizi alip cikarsiniz....
    ...torontodan cikis yapiyordum ayni sey basima geldi ne oldugunu anlamadim memurun omuzunda amerikan bayragi var,merak ettim bu kanada gumrugumu yoksa amerika gumrugumu diye sordum,biz alisigiz amerika diyoruz, genc memur biraz horoz gibiydi,saclarida military trasli,bana soyle bir bakip- custom of united states of america dedi,thank you deyip gectim,,, o zaman entersan gelmisti.
    ... 4 yil sonra bu defa vancouverden hawaii ye gidiyordum,hava alanina girince onume bir gorevli cikip nereye gidiyprsunuz diye sordu,hawaii deyince oda beni amerika gumruk kismina yolladi,valizi check in yaptik,sonra gumruk kismina gectik,kucuk kucuk makineler koymuslar,burda pasaportu scan yapiyorsun ondan sonra forum dolduruyorsun karantina icin olmali ondan sonra print yapip pasaporttaki memura veriyorsun,gezdikce ogreniyoruz iste......
    .....hawaiiye pazar gunu gitmek istemistim o gunde bir tane ucak kalkiyormus hemen hemen % 50 daha fazla bilet parasi odedik,ucakta bir tane bos koltuk yoktu,valizler haricinde herkesde carry -on cantasi- kadinlarda ayri omuz cantasi,bir coklari kucuk cantalari koltuklarin altlarina surduler.hayatimda dop dolu gittigim ilk ucakda bu olmali diye dusunuyorum.
    .....iki kisiyiz bir valizimiz birde el cantamiz var, torontadayken check-in yapiyoruz,basi turbanli bir hindistanli memur,guler yuzlu bir adam,valizi teraziye koyduk,adam valiziniz bir iki libre agir diger sefere biraz azaltiniz dedi,okay dedim ama biz iki kisiyiz 46 kilo hakkimiz var,anliyorum dedi memur, valiz tasiyanlarin sagliklari bakimindan devlet 23 kilodan fazla kaldirmalarina musaade etmiyor, valiz kaldiran belinden filan sakatlanabilir,sirkete tazminat filan acar gibi durum.
    ....2019 yilinda katar hava yollari ile turkiyeye gitmistik,bunlar valiz basi 30 kilo hak taniyorlardi,bazi seyler ucak sirketlerine gore degisebiliyor.eski yillarda turkiyeye gidince bir seyler alma hastaligi vardi,bu defa turkiyeden donuyoruz iki kucuk valiz teraziye koyduk,yanimizda bayan yegen var iki valiz 29 kilo geldi, kizcagiz aaaa siz turkiyeden bir sey almamisiniz adeta bos gidiyorsunuz dedi......turkiyede bazi seyler ucuz olabilir ama alip getirmeye degmez

• ⭐⭐ Yasaklı

Su an hali hazırda vancouverde olan birisi varmı özelden yazsın rica ederin

• Ne Vancouver ne Toronto. Onceliginiz kesinlikle PR basvurusunda PNP den ek 600 puan veren eyaletler olmali. Ayrica Vancouver gereksiz pahali ve her yer Çinli. Yaklaşık 6 yildir Victoria da yaşıyorum inanilmaz keyifli ve guvenli bir yer. Ozellikle çocukluk aileler icin kesinlikle oneririm.

• ⭐⭐⭐⭐

@mstktlb, içinde söyledi: Vancouver

Ne Vancouver ne Toronto. Onceliginiz kesinlikle PR basvurusunda PNP den ek 600 puan veren eyaletler olmali. Ayrica Vancouver gereksiz pahali ve her yer Çinli. Yaklaşık 6 yildir Victoria da yaşıyorum inanilmaz keyifli ve guvenli bir yer. Ozellikle çocukluk aileler icin kesinlikle oneririm.

Hocam orası da vancouver in dibiymiş zaten. Anlat hele nasıl gittin ne yaparak yerleştin. Biz de öğrenelim.

Benzer Başlıklar

• 1279
  • 223
  • 4
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |