Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• abd vatandaşiyla 2014 yıli Şubat ayında evelendim ve 2 çocuğumuz var eşim Amerika'da bende çocuklarımla gitmek istiyorum yeşil kartı sürecini onun yanında bekleyerekte alabileceğim söylendi bununla ilgili Yardımınıza ihtiyacım var . teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uthleyl Yeşil kart sürecini abd de eşimin yanında bekleyebilir miyim? içinde söyledi:

abd vatandaşiyla 2014 yıli Şubat ayında evelendim ve 2 çocuğumuz var eşim Amerika'da bende çocuklarımla gitmek istiyorum yeşil kartı sürecini onun yanında bekleyerekte alabileceğim söylendi bununla ilgili Yardımınıza ihtiyacım var . teşekkürler

Green Card surecine basladiniz mi? Yoksa Turkiye'de mi evlenip surekli Turkiye'de mi kaldiniz?

Bir de mevcut ABD vizeleriniz var mi?

• Merhaba..
    Green Card sürecine baslamadik.
    2014 te Türkiyede evlendik ve o zamandan beride Turkiye'de yaşıyorduk, eşim Amerika'ya gideli iki hafta oldu .
    Turist vizesine basvurduk ama olmadı.
    teşekkürler..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uthleyl Yeşil kart sürecini abd de eşimin yanında bekleyebilir miyim? içinde söyledi:

Merhaba..
    Green Card sürecine baslamadik.
    2014 te Türkiyede evlendik ve o zamandan beride Turkiye'de yaşıyorduk, eşim Amerika'ya gideli iki hafta oldu .
    Turist vizesine basvurduk ama olmadı.
    teşekkürler..

Halihazirda bir vizeniz yoksa su an vize almak biraz zor olacak. Cunku gocmenlik isteginiz var. Bence siz IR1/CR1 basvurusuna baslayin, ne kadar once baslarsaniz bekleme sureniz o kadar azalir. Butun islemlerin sonuclanmasi 1-1.5 yili bulabilir.

Es ve cocugun ABD disinda beklemesinin cok uzun surdugu durumlarda es ve cocugun ABD'ye erken gelmesi icin K3-K4 vizesi secenekleri var, ama bu basvurunun toplam suresi ne kadar olur bilemiyorum. Bence sizin icin denemeye degecek bir zaman olmayacak. Tahminimce yakin zamanlarda bitecek, o nedenle bence CR1/IR1 basvurusuna devam edip surecin bitmesini beklemek daha mantikli.

• Çok teşekkür ederim verdiğiniz cevaplar için.... gelişmeleri bu formda paylaşacağım

• şimdi eşim için F2a ya başvurmadan önce turist vizesi ve öğrenci vizesi için bir yol arıyorumda. Eşimin hesabında 10k veya 20k $ para ve iş yerinden antetli kağıda şu isimli şahıs burda şu pozisyonda çalışmaktadır *- bu tarihler arasında yapacağı seyahat için bilgimiz veya iznimiz vardır gibi bir kağıt alıp ,şirketle ilgili ticari sicil kaydı gibi bilgiler eklesek turist vizesi alabilirmiyiz. ( Akrabamın şirketinde ) İlla ki bunu kanıtlamak için sgk bildirimi mi isterler.. Eşimin ailesi Çin'de Türkiyede onu bağlayan tek şeyin İş olması yeterince inandırıcı olabilir mi? Çin vatandaşlarının ABD vize alma oranlarını göreceğim bir site var mıdır ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nevermore Yeşil kart sürecini abd de eşimin yanında bekleyebilir miyim? içinde söyledi:

şimdi eşim için F2a ya başvurmadan önce turist vizesi ve öğrenci vizesi için bir yol arıyorumda. Eşimin hesabında 10k veya 20k $ para ve iş yerinden antetli kağıda şu isimli şahıs burda şu pozisyonda çalışmaktadır *- bu tarihler arasında yapacağı seyahat için bilgimiz veya iznimiz vardır gibi bir kağıt alıp ,şirketle ilgili ticari sicil kaydı gibi bilgiler eklesek turist vizesi alabilirmiyiz. ( Akrabamın şirketinde ) İlla ki bunu kanıtlamak için sgk bildirimi mi isterler.. Eşimin ailesi Çin'de Türkiyede onu bağlayan tek şeyin İş olması yeterince inandırıcı olabilir mi? Çin vatandaşlarının ABD vize alma oranlarını göreceğim bir site var mıdır ?

illa sgk gerekmez, is yerinden mektup da yeterli olur. Esiniz ne is yapiyor?

maalesef sizi basariya goturecek sihirli bir formul yok 🙂 ozellikle turist vizesi icin. Denemeden bilemezsiniz, dosyanizi mumkun oldugu kadar guclendirin. Ailesinin Turkiye'de olmamasi dezavantaj olabilir. Dosyanin geneline bagli.

Suradan turist vizesi red oranlarina bakabilirsiniz:

• Merhaba benim sorularıma veya benimle aynı durumda olanlar bana yardımcı olabilir mi?
    En başından anlatayım benim eşim 2013 eylül ayında green cartla amerikaya gitti bizde geçen yıl temmuz ayında evlendik fakat resmi nikah yapmadık işlemler uzun oluyor diye. Ben normal eşimden bağımsız 2 kere öğrenci vizesine başvurdum fakat red aldım. Geçen ağustos ayında kurumsal bir firmada işe başladım, çalıştığım firma amerikada bir firmayla ortak, amerikadaki firmadan davetiye alıp b1 vizesi ile bugün yapmış olduğum vize görüşmesinde yine red aldım. Eşim amerikada yaşamakta, sorum ise; eşim vatandaşlığı almadan türkiyeye ziyarete geldiğinde resmi nikahı yapmak mı? vatandaşlığı almasını beklemek mi süreci kolaylaştırır?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@meray Yeşil kart sürecini abd de eşimin yanında bekleyebilir miyim? içinde söyledi:

Merhaba benim sorularıma veya benimle aynı durumda olanlar bana yardımcı olabilir mi?
    En başından anlatayım benim eşim 2013 eylül ayında green cartla amerikaya gitti bizde geçen yıl temmuz ayında evlendik fakat resmi nikah yapmadık işlemler uzun oluyor diye. Ben normal eşimden bağımsız 2 kere öğrenci vizesine başvurdum fakat red aldım. Geçen ağustos ayında kurumsal bir firmada işe başladım, çalıştığım firma amerikada bir firmayla ortak, amerikadaki firmadan davetiye alıp b1 vizesi ile bugün yapmış olduğum vize görüşmesinde yine red aldım. Eşim amerikada yaşamakta, sorum ise; eşim vatandaşlığı almadan türkiyeye ziyarete geldiğinde resmi nikahı yapmak mı? vatandaşlığı almasını beklemek mi süreci kolaylaştırır?

gecmis olsun. Mimlenmissiniz, Turkiye'ye geri doneceginizi dusunmuyorlar demek ki. Esiniz 2018 Eylul'de mi vatandasliga basvuru yapacak? Hangi eyalette yasiyor?

• @crazycells
    Teşekürler. Muhtelemelen öyle oldu, evet 2018 Eylül ayında vatandaşlık başvuru yapacak, vatandaşlık alma süresi 1 yıl kadar sürüyor diye biliyorum, vatandaşlığı aldıktan sonra evlilik işlemleri süresi ne kadar olur? Ben artık vize başvurusu yapmak istemiyorum. Vatandaşlığını almasını beklemekten başka çare bulamıyoruz. New yorkta yaşıyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@meray Yeşil kart sürecini abd de eşimin yanında bekleyebilir miyim? içinde söyledi:

@crazycells
    Teşekürler. Muhtelemelen öyle oldu, evet 2018 Eylül ayında vatandaşlık başvuru yapacak, vatandaşlık alma süresi 1 yıl kadar sürüyor diye biliyorum, vatandaşlığı aldıktan sonra evlilik işlemleri süresi ne kadar olur? Ben artık vize başvurusu yapmak istemiyorum. Vatandaşlığını almasını beklemekten başka çare bulamıyoruz. New yorkta yaşıyor

Ben de bundan korkuyordum. New York'ta su an 1.5 yilda aliniyor vatandaslik, bilginize. Vatandas olduktan sonra CR1 sureci 8 ay-12 ay surecek, Green Card'li kisilerin esleri icin F2A surecinde 1.5-2 yillik bir bekleme sureci var.

• @crazycells Bizim için büyük bir eziyet olacak öyleyse, paylaştığınız bilgiler için çok teşekkür ederim. Peki soruma yanıtınız var mı? Vatandaşlığı almasını beklemeden resmi nikahı yapsak, en azından vatandaşlığı alma süreciyle birlikte ilerlemiş olmaz mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Bizim için büyük bir eziyet olacak öyleyse, paylaştığınız bilgiler için çok teşekkür ederim. Peki soruma yanıtınız var mı? Vatandaşlığı almasını beklemeden resmi nikahı yapsak, en azından vatandaşlığı alma süreciyle birlikte ilerlemiş olmaz mı?

F2A'dan CR1'a gecis nasil oluyor tam bilmiyorum, bakip sizi bilgilendiririm. Sanirim dosyalar halihazirda USCIS'te oldugu icin vatandaslik bildirimini USCIS'e yapip surece baslayabiliyorsunuz. Ben haftasonu arastirip buraya aktaririm. Eger unutursam bu konuda beni tag'leyin, aklima gelir.

• @crazycells Yardımınız için teşekkürler, bende araştırayım. Bulamazsam tag’lerim

• @crazycells Eşim çalışmıyor aslında belirli meslek grubuna ait dökümanlarımız yok. Çin'de anaokulu öğretmenliği kıvamından bişeyden mezun . Çinde Rehberlik yaptı Malezya,Tayland,Singapura giriş çıkışları var. Çalıştığım şirketten herhangi bir pozisyon ve maaş için evraklar alabiliriz. 2. Sıkıntımızda Eşimin Türkçesi ve İngilizceside iyi değil 🙂 Ne yapcağımızı şaşırdım vallahi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nevermore Yeşil kart sürecini abd de eşimin yanında bekleyebilir miyim? içinde söyledi:

@crazycells Eşim çalışmıyor aslında belirli meslek grubuna ait dökümanlarımız yok. Çin'de anaokulu öğretmenliği kıvamından bişeyden mezun . Çinde Rehberlik yaptı Malezya,Tayland,Singapura giriş çıkışları var. Çalıştığım şirketten herhangi bir pozisyon ve maaş için evraklar alabiliriz. 2. Sıkıntımızda Eşimin Türkçesi ve İngilizceside iyi değil 🙂 Ne yapcağımızı şaşırdım vallahi.

Turkce veya ingilizce bilmiyorsa konsoloslukta anlasmasi zor olur, vize alma ihtimali duser. Bir baksaniza acaba yabanci ulke vatandaslari icin tercuman kabul ediyorlar mi?

Esinizin calistigi is icin ABD'de okumasi avantajliysa olabilirdi ama bu sekilde dil okulu fikri de biraz havada kalir maalesef. Turist vizesine ait bilgiler icin ilgili konuyu inceleyebilirsiniz, sorularinizi da orada sorarsaniz iyi olur 🙂 ayni durumda olan diger arkadaslar da yararlanabilir.

• @crazycells Çok teşekkürler , Türkçesi amerikalı görevliden iyidir onda eminim. Komplike sorular sorarsa diye korkuyorum sadece. Ordan devam ederim sorumlarıma. Tekrardan herşey için çok teşekkürler .

• @nevermore süreç nasıl ilerledi? son olarak hangi aşamadasınız

• @crazycells merhabalar öncelikle kandiliniz mubarek olsun , şimdi durumu baştan sonra özetliyorum.

Kız arkadaşım 2018 Green card talihlisi ds260 submit ettik ve aradan uzunca süre geçti kalmıştı o şekild,e dün itibari ile evrak isteme maili geldi konsolosluktan bu arada takip numarası 19xxx bu şekilde,. şimdi bizim evlilik niyetimi bu sene sonu seneye ilk aylardı ancak bu durum olunca erkene alma veya geçe alma durumlarını merak ediyorum bizim yararımıza süreç nasıl gelişir . eğer o kartı aldıktan sonra evlensek o sırada ben amerikaya gidebilir miyim yoksa o randevuya girmeden evlensek benim de randevuya girmek için ne gibi evraklar hazırlamam gerekiyor birde randevusu tahminen hangi tarihe olur

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yasss7 Yeşil kart sürecini abd de eşimin yanında bekleyebilir miyim? içinde söyledi:

@crazycells merhabalar öncelikle kandiliniz mubarek olsun , şimdi durumu baştan sonra özetliyorum.

Kız arkadaşım 2018 Green card talihlisi ds260 submit ettik ve aradan uzunca süre geçti kalmıştı o şekild,e dün itibari ile evrak isteme maili geldi konsolosluktan bu arada takip numarası 19xxx bu şekilde,. şimdi bizim evlilik niyetimi bu sene sonu seneye ilk aylardı ancak bu durum olunca erkene alma veya geçe alma durumlarını merak ediyorum bizim yararımıza süreç nasıl gelişir . eğer o kartı aldıktan sonra evlensek o sırada ben amerikaya gidebilir miyim yoksa o randevuya girmeden evlensek benim de randevuya girmek için ne gibi evraklar hazırlamam gerekiyor birde randevusu tahminen hangi tarihe olur

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Su konudaki ilk iletiyi okuyup, sorunuzu yine o konuda sormanizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/78/abd-yolunda-evlilik

Benzer Başlıklar

• 10449
  • 116
  • 2
  • 974
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |