Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan evet şimdi öğrendim, Biden ın covid önlemlerinde daha sert olacağı biliniyordu, hemen tepki vermiş

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ICu, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@crazycells

Forumda bazen 'kapıdaki memurlar ssn için islem yapmayı unutabiliyor' sözünün geçtiğini hatırlıyorum sanki. Ondan sormuştum.

gecmisse mecaz-i mursel yapilmistir 🙂 sonucta "kapi" da diyoruz ayni cumlede, ama boyle bir kapi da yok 🙂

Havalimanindaki gumruk gorevlileri CBP memurlari oluyor, kendileri dosyanizi USCIS'e aktariyor ve USCIS islemleri hallediyor. Eger giriste adres degisikligi yapiyorsaniz CBP gorevlilerinin bunu not etmesi lazim, ama SSN ile ilgili herhangi bir isleri yok. O kismi formda doldurdugunuz bilgilere gore USCIS hallediyor...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana bence o kadar iyi bir haber degil sayin @Muhtaradana 🙂 Pandeminin sona ermesi icin; kisitlamalar, test sarti ile devam etmeli diye dusunuyorum...

https://yesilkartforum.com/forum/post/177692

Zaten belli basli durumlari bu tur uygulamalardan muaf tutacaklardir.

• @Muhtaradana, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@gucarslan evet şimdi öğrendim, Biden ın covid önlemlerinde daha sert olacağı biliniyordu, hemen tepki vermiş

Benim bu konudaki izlenimlerim, okuduklarima gore Biden herseyden once covid onlemlerini arttirmayi planliyor. Dikkat ederseniz, Jen Psaki tweetinde uluslararasi seyahatlerde saglik onlemlerini guclendirmeyi planladiklarini ozellikle belirtmis. Yani ABD'ye disaridan gelen ucuslarla ilgili yeni onlemler ve kisitlamalar gelebilir.

Zaten Biden'in transition team yetkilileri su ana kadar DV ve H1B seyahat ve vize yasaklarinin kaldirilacagina dair net bir aciklamada bulunmadilar. Hatta Ocak ayinin basinda, Trump'in EO'u uzatmasindan sonra, kendilerine sorulan bu konudaki soruyu da yanitsiz biraktilar. Bence uzerlerinde covid nedeniyle buyumus olan issizlik rakamlari ve issizlik maasi alanlarin sayisinin cok yuksek olmasindan dolayi buyuk bir baski var. ABD halkinin beklentileri baska bir sey, disaridan gelmek isteyenlerin beklentileri daha baska bir sey.

Ustelik bir de bu team tarafindan ve Biden tarafindan son yapilan aciklamalardan sonra, tum yasaklar kalkacak, herkese kapilar acilacak izlenimi yayildi ve Guatemala, Honduras gibi ulkelerden insanlar ABD'ye girebilmek icin yollara dustuler. Dun TV ve haberlerde vardi, Guatemala'dan sinirdan cikmak isteyenler ile oranin guvenlik guclerinin catismalari artmaya baslamis mesela...Meksika sinirinda buyuk yigilmalar bekleniyor. Zaten halihazirda 2 milyona yakin insanin ABD'ye giris icin bekledigi tahmin ediliyor. Trump yonetimi bu insanlara giris izni vermiyordu. Eger Biden yonetimi bunlara birden izin verirlerse, hem cok buyuk bir yuk gelir hemde bununla birlikte cok buyuk tepki gelir. O yuzden bence beklenen bazi seyler malesef hemen olmayacak.

• @MySea evet gelişmeler çok üzücü Biden yönetimi göçmenlik üzerine çok güzel şeyler başarma potansiyeline sahip ama bazı açıklamalar gereksiz, zaten ülkeye geçiş yapmak isteyen büyük bir kitle uzun süredir baskı altındaydı, şimdi sen herkese Greencard veya oturum gibi bir yasal statü vereceğini açıklarsan bu insanlar ve daha fazlası ülkeye girmeye çalışacaktır. Umarım bu gelişmeler yasal göçmenlik sistemine zarar vermez şuanda PP ler le yada pandemi sebebiyle tıkanmış bir sistem var hiçbir şey düzgün ilerlemiyor, bu aşamadan sonra dolaylı yoldan bile göçmenlik sistemine getirilecek herhangi bir yasaklama uzun yıllar çözülemeyecek sorunlar oluşturacak sanırım, ben şu sözcünün söylediklerine rağmen PP10014&10052 nin ömrünün çok uzun süreceğini düşünmüyorum, yeterki ortalık biraz sakinleşssin

Schengen ban konusunda ise en azından bazı vize türlerine esneklik getirilebilir yada uçuş amacına göre bir düzenleme yapılabilir veya Avrupa aktarmalı geleceklere hem uçuş öncesi pcr test zorunluğu hem 2-3 günlük karantina sonu pcr testi zorunluluğu getirebilirler. Bu şekilde bir çözüm bulunabilir belki

• @Muhtaradana Sanirim yarindan sonra bunlari tek tek ele alip, dusuneceklerdir ve gerekli uygun gordukleri adimlari atacaklardir. Gocmenlik ve vizeler konusunda, Trump yonetiminin kisitlamalarindan sonra cok fazla insanin cok fazla beklentileri var. Tahminimce covid ve etkilerini de goz onunde bulundurarak tum beklentilere bir sekilde cevap vereceklerdir. Ama burada ozellikle vize bekleyenler ve ozellikle DV vizelerinde sira bekleyenler icin onemli olan zamanlama. Ne kadar olay uzarsa, umutlar azaliyor, stres cogaliyor.

• Merhabalar,22 ocakta İstanbul’dan Miami uçuşumuz var.Şu an itibariyle Pcr testi isteniyor mu?Bilgisi olan var mı acaba?

• @epsilon05, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Merhabalar,22 ocakta İstanbul’dan Miami uçuşumuz var.Şu an itibariyle Pcr testi isteniyor mu?Bilgisi olan var mı acaba?

26 Ocak'a kadar istenmiyor diyor.

• @sigmoidalmammal teşekkür ederim

• 6 martta new yorktan istanbula ucus planliyorum moskova aktarmali. Pcr testi konusunda bilgisi olan var mi? Birde moskova transit vize istiyor mu amerikan pasaportum yok greencarliyim

• Istanbula giderken new yorkta ucaga binmeden pcr testi isteniyormu yoksa istanbulda havaalaninda da yaptirabilirmiyim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetemre, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

6 martta new yorktan istanbula ucus planliyorum moskova aktarmali. Pcr testi konusunda bilgisi olan var mi? Birde moskova transit vize istiyor mu amerikan pasaportum yok greencarliyim

Ucus oncesi negatif test sonucu almaniz gerekiyor:

https://yesilkartforum.com/forum/post/175135

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Istanbula giderken new yorkta ucaga binmeden pcr testi isteniyormu yoksa istanbulda havaalaninda da yaptirabilirmiyim

Zaten amac covid-19 pozitif olan kisileri ulkeye sokmamak veya ucus sirasinda yayilmasini engellemek oldugu icin bu dediginizin su anda hicbir ulke tarafindan uygulandigini sanmiyorum. Test isteyen tum ulkeler ucaga binmeden once istiyordur...

• @crazycells cok tesekkur ederim. Thy nin sitesinde pcr testi 3 marttan sonra istenmeyecek gibi birsey okudugumu hatirliyorum sureyi uzatmazlarsa Turkiye icin bu sart 3 martta bitebilir gibi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells cok tesekkur ederim. Thy nin sitesinde pcr testi 3 marttan sonra istenmeyecek gibi birsey okudugumu hatirliyorum sureyi uzatmazlarsa Turkiye icin bu sart 3 martta bitebilir gibi

Evet, son tarih verdiler ama ona cok guvenmeyin bence, test gerekecekmis gibi hazirlik yapin. ABD'de de her konuda verilen tarihler surekli uzatiliyor...

• @crazycells peki cok tesekkur ederim 🙂

• Oglum ve esim bugun TK ile LAden tekrar girislerini yaptilar. Ucakta bir form doldurmuslar ama cikista kimse sormamis bile. CBPden hic soru sorulmadan "Welcome back denilerek gecmisler. Valizler biraz bekletmis ama sikintisiz ciktilr. Tekk konu, kopekli polsler cikarken tum valizlerikoklamis, yani tum yolcularin , bazi yolculari da polis cevirmis, sebebini bilmiyorlar. Neyse , bizimkiler sag salim geldiler . Darisi herkesin basina. Pazartesi okulla konusacagiz, online kayitformunu gonderdik ama henuz bize dous yapmadilar, durumu soracagiz, gelismeleri egitim kismina yazarim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cnpist gözünüz aydın, çok sevindim sorunsuzca ailenize kavusmaniza.

• ⭐⭐⭐

@cnpist gözünüz aydın

• ⭐⭐

@cnpist bizde eylül de dc den giriş yaptık. Ben 8 ay üstüne aile 5 ay üzerinde giriş yaptı. Welcome diyerek bizi de geçirdiler. O köpekli polisler çıkışta bizde de vardı. Bizim sandviçlerin kokusunu alıp çantaya atladı bir tanesi. Polis ne var içinde dedi biz de gösterdik. Tamam dedi geçtik. Galiba rutin bir süreç oldu.

Benzer Başlıklar

• 9
  • 333
  • 36
  • 8
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

119

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |