DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells dv vizeleri içinde böyle bir uygulama bekleyebilirmiyiz aynı anda sormuşuz sayın @gucarslan sorusu cevaplansın 😊

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells peki sizce DV vizeleri için bu uygulama başlar mi? ya da bu yıl için böyle bir uygulama mümkün mu?

Mumkundur, diger gocmen vizeler de konsolosluktan konsolosluga fark ediyor. Hepsini MIV sekilde basan yerler de olabilir, foruma sadece Ankara'daki ABD konsoloslugundan ayrintili bilgi aktarildigi icin ben sadece Ankara'nin uygulamalarini biliyorum 🙂 ama IR vizelerinde uzun bir suredir MIV veriliyor, bence sistemi simdiye kadar oturtmuslardir.

Nasil bu pandemi ile nakit para kullanimi ciddi sekilde azaldiysa (hatta bankalar wireless calisan kredi kartlari basip, eskisinin yerine gonderdiler), bence konsolosluklar da bu bahane ile hizli sekilde MIV'e gecis yapabilirler.

• @crazycells Evet sanırım, birden korktum bi sarı paketi görmeyince ama not rahatlattı. Bir de sanıyorum Türkiye'de nisandan bu yana FX1 vizesi alan ilk kişi olabilirim. Tüm bultenleri takip ettim hiç birinde F2A vizesi yoktu. Zaten daha öncekileri de incelediğimde 1 2 ayda 2-4 arası ancak verilmiş. Elektronik olması kontrol işlerini de bir bakıma kolaylaştırır diye düşünüyorum. CBP için de al ver temas azaltılmış olur. Covid döneminin de etkisi vardır muhtemelen.

Forum ahalisine de tüm başlıklarda emeği olan herkese tek tek teşekkürlerimi sunuyorum. Allah sizlerden razı olsun. İnanın hiç bir ilerleme olmasa da zaman zaman gelip burda durumlarımız hakkında bir şeyler paylaşmak bile insanın içini rahatlatıyordu. 😁

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cesurcaner, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells Evet sanırım, birden korktum bi sarı paketi görmeyince ama not rahatlattı. Bir de sanıyorum Türkiye'de nisandan bu yana FX1 vizesi alan ilk kişi olabilirim. Tüm bultenleri takip ettim hiç birinde F2A vizesi yoktu. Zaten daha öncekileri de incelediğimde 1 2 ayda 2-4 arası ancak verilmiş. Elektronik olması kontrol işlerini de bir bakıma kolaylaştırır diye düşünüyorum. CBP için de al ver temas azaltılmış olur. Covid döneminin de etkisi vardır muhtemelen.

Forum ahalisine de tüm başlıklarda emeği olan herkese tek tek teşekkürlerimi sunuyorum. Allah sizlerden razı olsun. İnanın hiç bir ilerleme olmasa da zaman zaman gelip burda durumlarımız hakkında bir şeyler paylaşmak bile insanın içini rahatlatıyordu. 😁

Vizede annotation kisminda soyle bir ifade var mi?

"IV DOCS IN CCD"

• @crazycells Böyle bir ifade yok aslında, o da dikkatimi çekti. 😕 Bir sorun olmaz umuyorum.

alt metni

Yes For Families telegram grubunda, birisi daha paylaşmıştı.

alt metni

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cesurcaner, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells Böyle bir ifade yok aslında, o da dikkatimi çekti. 😕 Bir sorun olmaz umuyorum.

alt metni

hmm, ilginc... CBP bu annotation ile gocmen vize paketinin "Consular Consolidated Database"de oldugunu anliyor saniyordum. En azindan IR1 ve IR5 vizelerindeki deneyimler o sekildeydi...

Bana vizenizin tam fotografini [email protected] adresinden gonderir misiniz? Baska bir sekilde mi basmaya basladilar bu vizeleri acaba...

• @crazycells evet bu temas konusu geçmişken, Eylül dv2020 mülakatlarına katılan bazı arkadaşlarımıza mülakatta yanımızda götürmemiz gereken bazı evrakların istenmiyeceğine dair ifadeler kullanıldığını hatırlıyorum, belki ileriki günlerde sadece pasaportumuzla vize görüşmesine gideceğiz, diğer tüm evrakların taranıp sisteme yüklenmesi istenecek, özellikle evrakların doğruluğunun kontrolü konusunda (doğrulama kodu, karekod gibi..) gelişmiş ülkelerde bu tip uygulamalara geçilebilir

• @cesurcaner konsolosluğa soru formundan bu konuyu sorun isterseniz

• @crazycells Vize fotografını gönderdim. Bir de üstte ekleme yaptım, dediğiniz ibare farklı bir vizenin üzerinde vardı. Sanırım aynı davadan olduğumuzu düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells cevabınız için teşekkürler. bankacılık ve online devlet işlemleri konusunda ciddi mesafe kat edildi turkiye'de. insanlar bu tip işlemlere oldukça asinalar. pilot bölge olarak türkiye seçilse çok güzel olur aslında 🙂

bu arada MIV ile ilgili resmi video linkini de buraya bırakıyorum;

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Vize fotografını gönderdim. Bir de üstte ekleme yaptım, dediğiniz ibare farklı bir vizenin üzerinde vardı. Sanırım aynı davadan olduğumuzu düşünüyorum.

Evet, vizenin ustunde baska belirtec goremedim. Ne olur ne olmaz konsolosluga email ile sorun isterseniz. Diger MIV'lerin annotation bolumunde "IV DOCS IN CCD" ifadesini gordugunuzu belirtin, sizde olmamasinin giriste bir problem yaratip yaratmayacagini sorun. Bakalim ne cevap verecekler.

• Tamamdır, teşekkür ederim. Her iki kısımdan da yazdım. Umarım 2 gün içerisinde cevaplarlar ve cevap sorun olmayacağı şeklinde olur.
    Diğer her türlü ihtimal can sıkıntı yaratır...

• @crazycells Evet beklenen cevap geldi. Tarafımıza gönderin, en kısa sürede düzeltip gönderelim denildi. Experss ile versem yarın sabah ellerinde olur. Onların hemen basıp yollanması lazım ki perşembe elime ulaşsın, perşembe elime ulaşmazsa Cuma günkü uçağımı ertelemek zorunda kalacağım.. (Vize ilk cuma basılıp gönderildi, cumartesi Çanakkale'de oldu) Şansım yaver gider inşallah...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cesurcaner elbette işinize karışmak istemem ancak; acaba elden götürseniz daha hızlı olmaz mı? bu şekilde vizelerini düzelttiren arkadaşlar oldu geçen yıllarda. tabiki durumunuzu bilemiyorum ancak; kapıda durumu kendilerine ifade ettiğinizde 1-2 saat içinde yeni vizenizi size vereceklerine inanıyorum. posta, kargo vb durumların ülkedeki hali malum. uçak biletinizi de gösterdiğinizde bence anlayışla karşılayacaklardır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cesurcaner bu arada COVID-19 testiniz var değil mi? o da bugün itibariyle başladı çünkü, testiniz olmadan ülkeye giriş yapamıyorsunuz..

• @cesurcaner posta yoluyla onlara ulaşıp vizenin düzeltili size geri gelmesi uzun sürebilir, ya bunu göze alıp posta ile gönderin yada bilet tarihinizi söyleyip elden teslim seçeneği için durumu zorlayın, size uygun bir saatte randevu vermeleri gerekebilir

• İkamet yerim Çanakkale-Ankara arası 8-9 saat yol. Kendi aracımızla bile gitsek böyle bir durum oluşuyor. Testimi Çarşamba yaptıracaktım. Akşamına çıkar dediler onda bir problem yok.
    @Muhtaradana @gucarslan Bir mail daha atayım veya telefon ile ulaşmaya çalışayım.

• @crazycells ve herkese sorum, yani ben buraya üye olmasam bilgi alma şansım olmasa, bu vizeyle uçsam ABD'ye ve CBP bana dese ki burda bu yazmıyor bana evrak ver. Bana da o verdikleri broşürü göstersem ne olacaktı sonuç? Sınırdışı mı olacaktım? Yani benim bir hatam yok ve gerçekten çok ince bir detay. Ben anlam veremiyorum.
    Sarı dosyayı veya elden teslimi talep ettim biletimi yollayıp. Size hangisi uyarsa dedim. Umarım saat 4'e kadar cevap verirler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cesurcaner tahmini yorum yapacağım sadece. eğer size böyle bir uygulama ile vize verildi ise düşüncem evraklarınız online olarak sisteme yüklenmiş olması gerek. sadece pasaportunuzdaki vizeye bu ifade basılmamış olabilir. girişte CBP memurları vizenizde bu ifadeyi görmediğinde belki sorun olur ancak; sistemi kontrol ettiklerinde belgelerinize ulaşabilirler.

bu riske değer mi? zannetmiyorum, şahsen bu riske girmezdim.

dediğim gibi bu sadece fikir yürütmeydi. şuan yaptığınız işlem en doğru olan, işiniz sağlama alıyorsunuz. umarım tez zamanda cevap verirler. bol şans tekrardan.

• Elden teslim etmemi kabul ettiler.
    Her yaşadığım stresin ardından artık bundan da fazla stres yaşamam demeyeceğim. Bir öncesinde AP'ye düstü sanıp stres yaşamıştım.
    Bu gün de pasaportumu kargoya verdikten 15 dakika sonra tarafıma mail geldi 09.00'da getirin teslim edin diye. Koştum kargodan aldım.
    Bakalım birazdan tekrar ankaraya yola çıkacağız.. Yarın dilekçemle birlikte teslim edeceğim, umarım gün içerisinde teslim edebilirler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

41.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.0k

| | | |