Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Trump bugun imzaladigi kararname ile 26 Ocak'ta gecerli olmak uzere Shengen ulkelerinden, Ingiltere'den ve Brezilya'dan seyahat yasagini kaldirdi.

Fakat, Biden yonetimi bu kararnameyi iptal edeceklerini duyurdu.

• ⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Trump bugun imzaladigi kararname ile 26 Ocak'ta gecerli olmak uzere Shengen ulkelerinden, Ingiltere'den ve Brezilya'dan seyahat yasagini kaldirdi.

Biden'ın ekibinden de COVID19 ortalığı kasıp kavururken, seyahat yasaklarını kaldırmak da neyin nesin yorumu geldi. Önünüz ilginç günlere gebe.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Kesinlikle iptal etmeliler. Ozellikle Ingiltere'de son ayda cikan virusun B.1.1.7 versiyonu cok hizli yayiliyor, su an icin bazi arastirmacilar halihazirdaki asilarin bu viruse karsi da etkili oldugunu soylese de, cok hizli yayilan bir virus surprizlere gebe bir durum yaratir... Virus ne kadar cok kisinin vucuduna girerse mutasyona ugrayip farklilasmak icin o kadar firsat yaratilmis olur.

Bugun, nasil bir grip asisinda 4-5 farkli versiyonuna dair farkli asilar birlestirilip vucuda veriliyorsa, koronavirus icin de ayni sekilde tum versiyonlari vurulmak gerekecek ilerde; ama bu seferki fark elimizde henuz asilar yok... 🙂 Eger bunun onune gecilmezse, onumuzdeki birkac yil ayni 2020 yili gibi yasamak zorunda kalabiliriz.

• ⭐⭐⭐⭐

Salı günü itibariyle ABD genelinde Korona nedeniyle ölen insan sayısı 400.000 i geçti .

The United States on Tuesday passed 400,000 deaths from COVID-19, a stunning total that is only climbing as the crisis deepens.

The country is now averaging more than 3,000 coronavirus deaths every day, according to Johns Hopkins University data, more than the number of people killed in the Sept. 11, 2001, terror attacks, and the daily death toll has been rising. The effects of a surge in gatherings and travel over the holidays are now coming into focus.

The grim milestone of 400,000 deaths came on the last full day in office for President Trump, who has long rejected criticism of his handling of the pandemic.

• @redsat2000 pandeminin başında siyasiler 200 bin gibi bir sayı teleffuz ediyordu, şu anda bile tahminlerin iki katına çıkmış, umarım tüm dünya bu salgından bir an önce kurtulur

• ⭐⭐⭐

@redsat2000

Kıyaslama açısından, 2. Dünya Savaşı'nda ölen / kaybolan ABD'li asker sayısı 407,000 imiş. Her iki olayın da vuku bulduğu süreleri ve Coronavirus'ten hayatını kaybedenlerin çoğunluk da siviller oluşturduğu göz önüne alırsak Coronavirus, ABD için 2. Dünya Savaşı'ndan çok daha ciddi bir yaraya sebep olmuş.

İnşallah tüm insanlık şu sorundan en kısa zamanda kurtulur.

• ⭐⭐

Bu vefat rakamı biraz farklı yorumlanıyor Covid-19 ile ilgili. Sadece Covid-19 kaynaklı ölümü bulmak mümkün değil. Hastalar zaten bu virüsün etkilerinden dolayı ölüyor. Bildiğim kadarıyla ABD'de (CDC sayfasında da tablo bu şekilde) Covid'le ilişkili olabilecek ölümlerin sayısı yayınlanıyor.
    Mevsimsel Grip hariç, Zatürre, Domuz gribi gibi bulaşıcı hastalıklardan ölenlerin sayısı 400 bini geçti.
    Bizde veya dünyada; doğal yollarla ölenlerin son 1 ayında pozitif PCR testi olanların sayısını incelemeye kalksak bizdeki sayı 40-50 bin bandına gelir.
    Herşeye rağmen Türkiye'de vefat sayısının aynı ölçüm kriterleri altında daha az olduğunu düşünüyorum.
    Millet olarak aile büyüklerini bakım evlerine göndermek en son seçeneğimiz. Dolaysıyla bakım daha iyi oluyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt dogrudur. Direkt 400.000 olarak yorumlamak cok dogru olmaz bence de... Gecen yilin kis aylarini onceki senelere gore kiyaslayip rapor yayimlayan avrupa sehirleri vardi, ve raporlardan hatirladigim en vurucu sonuc 2020 yilinda normal grip (influenza) olan sayisindaki ciddi azalma idi... Yani normalde bagisiklik sisteminin zayifligindan veya yastan dolayi 2020 yilinda grip olup vefaat etmesi beklenen bir grup vardi. Fakat SARS'tan dolayi bu kisiler grip nedeniyle degil covid yuzunden olmus oldular.

Ama bu aciklamami Turkiye'de yapilan aciklamalarla karistirmayin 🙂 Turkiye'de gecen yila kiyasla yasanan olum sayisindaki ciddi artis bile sanki normalde beklenen bir artismis gibi soylenmisti. Oysaki bu artisin Covid'den dolayi gerceklestigi cok belli. Coronavirus kesinlikle normalde olmesi beklenmeyen pek cok kisinin olmesine neden oldu.

• Hollanda, Schengen ulkeleri haricindeki ulkelerden tum ucuslari askiya aliyor, Cumartesi gununden itibaren gecerli olacak sekilde.

• ⭐⭐

Amerika askıya almadıktan sonra hiç bir sıkıntı yok. Amerika'ya bu süreçte zaten turist rağbet etmiyor. Sayı fazla olmayınca muhtemelen onlarda kesin kapama şeklinde bir şey yapmıyorlar.

• Merhaba arkadaşlar,

Amerika'da covid hastamizin riskli durumu nedeniyle kullanmasi gereken ilaçlar var. Kaldıkları bölgede yoğun bakımlar dolu. Durumu kotulesmeden ilaçları kullanmasını öneriyor Türkiye'deki doktorlar. Ancak ilaçlari direk eczaneden temin efemiyor, doktor yazmalı. Bu durumda ilaçları yazdirabilecegimiz kimse var mı,, çaresiz oldugum için buraya yazıyorum.
    Umarım bir cevap yazan olur.

• @Ahsen-Keser, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Merhaba arkadaşlar,

Amerika'da covid hastamizin riskli durumu nedeniyle kullanmasi gereken ilaçlar var. Kaldıkları bölgede yoğun bakımlar dolu. Durumu kotulesmeden ilaçları kullanmasını öneriyor Türkiye'deki doktorlar. Ancak ilaçlari direk eczaneden temin efemiyor, doktor yazmalı. Bu durumda ilaçları yazdirabilecegimiz kimse var mı,, çaresiz oldugum için buraya yazıyorum.

Sigortasi yokmu hastanizin? Covid testi nerede yapildi? Buyuk eczanelerde doktorlar oluyor, muayene ucretini odeyip yazdirabilir diye dusunuyorum. Sayin @knnrn daha iyi yardimci olabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ryback, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@Ahsen-Keser, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Merhaba arkadaşlar,

Sigortasi yokmu hastanizin? Covid testi nerede yapildi? Buyuk eczanelerde doktorlar oluyor, muayene ucretini odeyip yazdirabilir diye dusunuyorum. Sayin @knnrn daha iyi yardimci olabilir.

Sayın @Ryback dediği gibi Urgent Care veya Minute Clinic gibi bir kliniğe gidip ilaçları yazdırabilir. Google haritalardan bulunduğu bölgeye bakabilirsiniz.

• @knnrn, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@Ryback, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@Ahsen-Keser, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Merhaba arkadaşlar,

Sayın @Ryback dediği gibi Urgent Care veya Minute Clinic gibi bir kliniğe gidip ilaçları yazdırabilir. Google haritalardan bulunduğu bölgeye bakabilirsiniz.

Kesinlikle Sayin @Ryback ve @knnrn yazdiklari gibi en yakindaki urgent care bulun ve randevu alip gidin. Oradaki doktor ilaclari yazabilir. Sigorta yoksa, ortalama $150 civari tutar. Cogu urgent care de ayni gun icinde randevu alabilirsiniz, bazilari covid oncesi walk-in idi ama simdi degillerdir buyuk ihtimalle.

• Amerika pandeminin başında alması gereken önlemleri, Biden döneminde almaya karar verdi umarım başarılı olunur @crazycells

• @Muhtaradana 200 sayfalık önlemlerin olduğu pdf 23.45 mb bunu sıkıştırmaya çalıştım maksimum 2.94 mb düşüyor, forum 2 mb üzerine izin vermiyor onun için buraya yükleyemedim ama buradan indirebilirsiniz⬇

• ⭐⭐

ABD'ye gelenler için karantina gibi bir şey duydum ama ne kadar doğrudur veya mahiyeti nedir ?

• @arnblt henüz bir güncelleme paylaşılmadı, schengen ban konusuda muallak sadece sözcünün tweetleri var, bu konuda gelen sorularada cevap vermiyorlar

• @knnrn @Ryback @MySea ve tüm diğer arkadaşlar cevabınız için teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

ABD'ye gelenler için karantina gibi bir şey duydum ama ne kadar doğrudur veya mahiyeti nedir ?

Pek cok eyalette yurtdisindan geldiginizde karantinaya girmeniz gerekiyor zaten, eger sonraki gunlerde yapacaginiz tum testler negatif cikarsa karantinayi bitirebilirsiniz, aksi durumda 14 gun karantinada beklemeniz lazim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |