Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @badman DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@gkhanfeez eski pasaportunu atma görüşmede lazım oluur.

:)) vizemi aldım ben 4 mayısta teşekkürler

• @mansfield1 DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Pasaportumun suresinin bitmesine 1 yil 8 ay var sorun olur mu acaba ?

Büyük ihtimal sıkıntı olmaz numaranız küçük ama tavsiyem onu 10 yıllık pasaportla değiştirmek olur. Çünkü orada o işlerle uğraşmamış olursunuz

• @crazycells Cevap verdiğiniz için çok teşekkürler. Evliliği 2 ay sonra yapıcaz fakat bu durumlardan dolayı nikahı öne cektim muhtemelen 3 hafta içinde nikahı kıydıracağız. Dediğinizden anladığım kadarıyla 1, 2 ay gibi sürelerde bir sıkıntı çıkmayacağı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mstfylmz32 DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells Cevap verdiğiniz için çok teşekkürler. Evliliği 2 ay sonra yapıcaz fakat bu durumlardan dolayı nikahı öne cektim muhtemelen 3 hafta içinde nikahı kıydıracağız. Dediğinizden anladığım kadarıyla 1, 2 ay gibi sürelerde bir sıkıntı çıkmayacağı.

merak etmeyin surec esnek 🙂 dediginiz gibi sikinti yok. evlenip formlari gonderebilirsiniz, ya da formlari gonderip sonra durumunuza gore guncelleyebilirsiniz ya da formlari gonderip mulakat oncesi bilgilerinizi de guncelleyebilirsiniz.

• Merhaba 🙂
    Bende ds 260 formunu eşimle birlikte dolduracağım fakat sormak istediğim suan 8 aylık hamileyim. Formu doldurduktan sonra değişiklik yapıp bebeğimin bilglerini de mi yazmam lazım. Ona pasaport çıkarttıktan sonra mı formu güncellemem gerekiyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muhendis87 DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba 🙂
    Bende ds 260 formunu eşimle birlikte dolduracağım fakat sormak istediğim suan 8 aylık hamileyim. Formu doldurduktan sonra değişiklik yapıp bebeğimin bilglerini de mi yazmam lazım. Ona pasaport çıkarttıktan sonra mı formu güncellemem gerekiyor?

hayirli olsun 🙂 Formu su an gondermenize gerek yok. 1 ay sonra cocugunuz dogduktan sonra formlara bebeginizi de ekleyerek gonderebilirsiniz. Mulakat oncesi bebeginize pasaport cikartmaniz kafi, formu doldurmak icin pasaporta ihtiyaciniz yok.

• Arkadaşlar ve forumdaşlar selamlar
    Yine can alıcı bir sorum var 🙂
    Bu sorum sadece lise mezunu olanlar için geçerli bir soru.
    Bildiğiniz üzere ilkokul+ orta ve lise toplam 12 yıl oldu. Ancak yanılmıyorsam 2005 öncesi bu eğitim 5yıl ilkokul +3yıl ortaokul+3 yıl lise idi. Yani 11 yıl yapıyor.
    12 yıllık bir eğitim söz konusu değil ancak liseyi bitirmiş oluyoruz.
    sormak istediğim, eğitim kriterlerinden; Lise diploması tek başına yeterli mi yoksa 12 yıllık eğitimle tamamlanmış lise mezunu olmak mı bir kriterdir? Benimde başka derdim yok böyle sorular buluyorum işte 🙂 ABD beni çok şüpheci bir insan yaptı.

• ⭐⭐

ben 2015 talihlisiyim 5+3+3 sistemiyle mezun oldum mulakata 11 senelik mezuniyetle girdim bir sorun olmadı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@orhant DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Arkadaşlar ve forumdaşlar selamlar
    Yine can alıcı bir sorum var 🙂
    Bu sorum sadece lise mezunu olanlar için geçerli bir soru.
    Bildiğiniz üzere ilkokul+ orta ve lise toplam 12 yıl oldu. Ancak yanılmıyorsam 2005 öncesi bu eğitim 5yıl ilkokul +3yıl ortaokul+3 yıl lise idi. Yani 11 yıl yapıyor.
    12 yıllık bir eğitim söz konusu değil ancak liseyi bitirmiş oluyoruz.
    sormak istediğim, eğitim kriterlerinden; Lise diploması tek başına yeterli mi yoksa 12 yıllık eğitimle tamamlanmış lise mezunu olmak mı bir kriterdir? Benimde başka derdim yok böyle sorular buluyorum işte 🙂 ABD beni çok şüpheci bir insan yaptı.

yok yok merak etmeyin 🙂 12 yillik lise egitimi veya dengi butun dereceler ve diplomalar gecerli. Hatta orgun egitim olmasina da gerek yok, acik ogretim lisesi diplomalari da kabul ediliyor.

• @crazycells şuan formu doldururken çocuğum var gibi doldursam olmaz mi.cunku formu erkenden doldurup göndermek mülakat icin önemli diyolar.

• @muhendis87

Selamlar.

Evet case numaranız küçükse erken doldurmanız sizin yararınıza olacaktır. Case numaranız pek de küçük değilse acele etmenize gerek yok. Bilgi yanlışı yapmamaya dikkat edin. DS-260 sonradan konsoloslukla iletişime geçerek düzeltilebiliyor. Risk almayın derim.

• @muhendis87 çocuğunuz yokken var olarak yazmak yalan bilgi beyanına girip elenmenize neden olabilir. Şimdiye kadar araştırdıklarımdan anladığım bu. 8 aylık hamile olduğunuz söylemişsiniz, bir ay sonra doldurmak geç olmayacaktır. Bence de risk almayın.

• Bebek dogduktan sonra formda duzeltme yapmak mumkun mu nasil yapilir zor bi islem mi yapilmasi
    Case numaram 17 ### tavsiyeniz ne olur

• Bu ileti silindi!

• Case numaranız eu2000 den küçükse formu erken doldurup göndermek mantıklı gibi. Genelde case no ilk 3binleri ekim veya kasımda mülakata almışlar. Case no 10binden yüksekse sonraki yıla sarkmış görünüyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muhendis87 DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells şuan formu doldururken çocuğum var gibi doldursam olmaz mi.cunku formu erkenden doldurup göndermek mülakat icin önemli diyolar.

hayir, maalesef bu resmi formu kehanetlerle dolduramazsiniz 🙂 Dogum tarihini nasil yazacaksiniz? 🙂 DV2019 sureci Ekim ayinda baslayacak, Ekim'e kadar gondermeniz hatta 2019 yili gelmeden gondermeniz sorun yaratmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@orhant DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Case numaranız eu2000 den küçükse formu erken doldurup göndermek mantıklı gibi. Genelde case no ilk 3binleri ekim veya kasımda mülakata almışlar. Case no 10binden yüksekse sonraki yıla sarkmış görünüyor

Sadece en yakin zamanda ABD'ye girecekseniz erken gondermek bir avantaj saglar. Aksi takdirde bir fark yaratmaz. Sayin @muhendis87 sanirim dogumdan hemen sonra ABD'ye girmek yerine, biraz geciktirmeyi tercih eder.

• Arkadaşlar ds 260 dolduran varmı benim sorum şu eşim yaklaşık bir ay işte çalışmış ve ayrılmış iş bilgileri kısmına yazmak gerekir mi bende askerden önce 1 askerden sonra 3 yerde çalıştım hepsini yazmak gerekiyormu saygılar...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kürşat DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Arkadaşlar ds 260 dolduran varmı benim sorum şu eşim yaklaşık bir ay işte çalışmış ve ayrılmış iş bilgileri kısmına yazmak gerekir mi bende askerden önce 1 askerden sonra 3 yerde çalıştım hepsini yazmak gerekiyormu saygılar...

eger su anki isinizi ya da ilerde yapacaklarinizi ilgilendirmeyen bir is tecrubesi ise yazmasaniz da olur. 1 ay kisa bir sure.

• Sevgili form sakinleri selamlar, bugün form üyelerinden sn @Orlandohan ile bir telefon görüşmemiz oldu (benzer bir duruma sahip olduğumuz için iletişime geçme ihtiyacı duyduk diyelim) ve telefon görüşmemizden sonra kafam daki soru işaretlerine yenileri eklendi, şimdi sırası ile bunları sizlere sormak istiyorum,
    1- eşim çifte vatandaş ( Bulgaristan) ve hem çocuk hemde eşim BG pasaportuna sahip, eşimin ismi dünyanın hemen hemen her yerinde aynı şekilde yazılıp aynı okunur burda sıkıntı yok ancak malumunuz bg isimlerinin devamında baba ismi yer almakta, bu ismi diğer ismler kısmına eklemeyi düşünüyorum, sanırım burda bir sorun ile karşılaşmam.
    2- asıl soru bu; oğlumun ismi Can ve kiril alfabesinde C harfi S olarak seslendirilir ve bizim C harfinin bir karşılığı yoktur dolayısıyla pasaportta ismi dzhan olarak yazıyor ve ben Allah kısmet ederde green kart alırsak Amerika daki evraklarında isminin Can olarak yazılmasını istiyorum pasaporttaki ismini ds-260'a yazarsak green karta istediğimiz gibi işletebilir miyiz?
    3- Number of educational institutions attended ( katıldığınız eğitim kurumları sayısı ) şuan Aöf' den üniversite eğitimimi tamamlamaya çalışıyorum bu durumda buraya 2 sayısını girmem gerekiyor ve üniversiteyi lisenin altına eklemem gerekiyor sanırım doğru mudur? ve buradaki degree, diploma... kısmına none yazmam yeterli olur mu?
    biraz uzun oldu kusuruma bakmayın :((

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

128

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |