Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba @crazycells

Bir iki kişiye sordum değişik cevaplar aldım sizede danışmak istedim. Geçen hafta eski pasaportun süresi az kaldığı için yeni pasaport aldım. Şimdi eski pasaport ile çekilişe başvuru yapmıştım, kcc ye o pasaportu gönderdim ve kcc'den onay aldim.

Şimdi merak ettiğim yeni pasaportu Kcc ye göndermem gerekiyor mu? Göndermem gerekiyorsa bir tek yeni pasaportu mu göndereyim yoksa bütün belgeleri tekrar mi göndereyim? Yoksa Kcc'ye göndermeye gerek yok, vize görüşmesine eski ve yeni pasaport ile gitmem yeterli mi acaba?

• Arkadaşlar Selamlar
    Dosya numaram 2021EU32XXX , 27.11.2020 tarihinde ds 260 formusunu doldurup gönderdim kcc'den halen bir e posta almadım bunun dışında yapmam gereken bir şey var mıdır ayrıca green card sıraları şu anda kaçta olduğu bilgilendirebilir misiniz teşekkür ederim.

• @Kepil

Korkulacak bir durum yok. Evrak talepleri 15.5k, evrak onaylari ise 5.5k civarında. 15.5k üzeri tüm kazananlar sizinle aynı durumda

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kepil forum için tek yapmanız gereken aslında sürecinizi imzaniza taşımak 🙂 bu sayede sorularınıza daha net ve hızlı cevaplar alabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@asaph, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba @crazycells

Ben Azerbaycan vatandaşıyım ve Türkiye’de üniversite öğrencisiyim. Mülakata Ankara’da gireceğim. Okulların da uzaktan eğitime geçmesiyle birlikte Türkiye’deki eğitimime şu an için Azerbaycan’da ailemin yanında devam etmekteyim.

Ekim sonu, yani 2 ay önce Türkiye’deki ikamet izni kimliğimin süresi doldu. Şu an Türkiye’de olmadığım için teknik olarak kimliği yenilemeye ihtiyacım da yok aslında. Sadece Ankara’da vize mülakatına girince elimde geçerli ikamet izni olmazsa problem olur mu sizce?

Eğer Türkiye’deki ikamet izni kimliğim konsolosluk için gerekli değilse ben direkt vize mülakatı zamanı ülkeye giriş yapmak istiyorum. Eğer gerekliyse şimdiden gelip kimlik yenileme sürecine başlamam, mülakata kadar yetiştirmem gerekiyor. Çünkü kimlik yenileme süreci minimum 4-5 hafta sürüyor. Ama eğer ki, vize mülakatı tarihi için en az 1.5 ay önceden mail geliyorsa mail geldikten sonra da gelip işlerimi halledebilirim. Şimdiden gelip ne zaman çağıracaklarını bilmeden öylece oturup beklemek istemem.

Biraz uzun ve karışık oldu, kusura bakmayın. Umarım içinde bulunduğum durumu açıklayabildim size. Ne yapmam gerektiğini inanın bilmiyorum. Lütfen bana bir yol gösterin. 🙏🏻

Mulakat tarihiniz aciklandiktan sonra bu islemleri yapabilirsiniz. Zaten Ankara'daki konsoloslukta mulakata girmek icin son 2 haftadir Turkiye'de karantinada olmaniz lazim, yurtdisindan direkt gelen kisileri mulakata almiyorlar, bilginize. O nedenle mulakattan 1.5 ay once gelip hem kimlik islemlerini halledip, hem de karantinada kalmak sizin icin sanirim en iyi cozum olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@covacik, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba @crazycells

Bir iki kişiye sordum değişik cevaplar aldım sizede danışmak istedim. Geçen hafta eski pasaportun süresi az kaldığı için yeni pasaport aldım. Şimdi eski pasaport ile çekilişe başvuru yapmıştım, kcc ye o pasaportu gönderdim ve kcc'den onay aldim.

Şimdi merak ettiğim yeni pasaportu Kcc ye göndermem gerekiyor mu? Göndermem gerekiyorsa bir tek yeni pasaportu mu göndereyim yoksa bütün belgeleri tekrar mi göndereyim? Yoksa Kcc'ye göndermeye gerek yok, vize görüşmesine eski ve yeni pasaport ile gitmem yeterli mi acaba?

Surec zaten durmus oldugundan yeni pasaportunuzu, eski pasaport ve diger tum belgelerle bir daha KCC'ye gonderebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells merhaba, merak ettiğim bir konu var. hali hazırda onay almış bir case için, evrak onay sürecini tekrardan aktif edip onay almaya çalışmak gerçekten gerekli midir? (süreç durmuş olsa bile) çünkü case hali hazırda mülakat için hazır..

• Dv 2021 in excell dosyasını nereden bulabilirim. Kcc evrak mailleri tarihlerini ekleyeceğim de linkini kaybettim.

• @caiagvok Buradan ulaşabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caiagvok lütfen excel'deki verilerin gizliliginden ve farklı kisilerin verilerinin degistirilmediginden emin olun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells merhaba, merak ettiğim bir konu var. hali hazırda onay almış bir case için, evrak onay sürecini tekrardan aktif edip onay almaya çalışmak gerçekten gerekli midir? (süreç durmuş olsa bile) çünkü case hali hazırda mülakat için hazır..

Idari islemlere dair emin olmadigimiz bazi bilgiler var, bazi durumlarda konsoloslugun yonlendirmesi kisinin sadece verilen pasaport numarasi icin kisa bir sure aklandigi izlenimini uyandiriyor. O nedenle daha sonra cikabilecek gecikmeleri onlemek icin mulakata her sey hazir ve guncel olarak gitmek en iyisi olur, hele de boyle bir zamanda. Ayrica konsolostaki mulakat sirasinda yapmak istediginiz her islem konsolosluk icin arti is yuku demek, bu nedenle konsolosluklar cogunlukla gerekli olmayan hicbir islemi yapmiyorlar bile. Ama bence de yapmamalilar zaten 🙂 ozellikle forumda sikca sorulan oturulan adres degisikligi, is degisikligi, okul durumu vs. cidden onemsiz bilgiler 🙂 Ne sizin kim oldugunuzu degistirecek, ne vizeye uygun olup olmadiginizi, ne de vize ustundeki bilgileri... O nedenle ilk islemlerden sonra sadece resmi evraklar icin onemli olarak gorulen isim degisikligi, medeni durum degisikligi, ABD'de GC'nin gidecegi adres degisikligi vs. gibi durumlarda guncelleme yapip, diger hicbir konuyu karistirmamalisiniz.

Bir de email attiginizda KCC'nin bu kisinin dosyasi tamamdi ama yeni bir email atmis, dolayisiyla hemen dosyasini acin dediklerini sanmiyorum 🙂 Yani dosya "tamam" iken, yeni emailiniz incelendikten hemen sonra yeniden "tamam" olacak. Bu surecte halihazirda bekliyorken, onemli olan bilgi degisikliklerini (pasaport numarasi onemli bir bilgi) KCC ile yapmak bence daha mantikli.

Eger soru "adres degistirdim" olsaydi, o zaman bu bilgiyi hic karistirmayin demek daha dogru olurdu, mulakat sirasinda bile kimse sizin son aylarda nerede yasadiginizla ilgilenmeyecektir 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells cevabınız için çok teşekkürler.

• @newyorker teşekkürler

• @gucarslan teşekkürler uyarı için. Merak etmeyin daha önce kullandım sadece ufak bir güncelleme gerekti

• Arkadaşlar selam,

KCC ye isteği evrakları 1 Eylül'de yolladım. Mailimin alındığına dair otomatik cevap geldi fakat hala evrak onay maili gelmedi. Case number ım 6XXX lerde. KCC ile iletişime geçmeli miyim ?

• ⭐⭐⭐

@Er-Murazor, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar selam,

KCC ye isteği evrakları 1 Eylül'de yolladım. Mailimin alındığına dair otomatik cevap geldi fakat hala evrak onay maili gelmedi. Case number ım 6XXX lerde. KCC ile iletişime geçmeli miyim ?

Merhaba,

Şimdilik beklemeye devam 🙂 Geçen hafta evrak onaylarında biraz hareketlenme olmaya başladı ve en son 5500'lerden arkadaşlarımıza onay geldi. Sizinki de yakındır inşallah, muhtemelen birkaç hafta içerisinde onay maili ulaşır.

Dilerseniz mail de atıp durumunuzu sorabilirsiniz, neticede numaranız bültene göre current olmuş fakat genelde "beklemelisiniz" şeklinde bir klasik cevap dönüyor KCC.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@covacik, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba @crazycells

Surec zaten durmus oldugundan yeni pasaportunuzu, eski pasaport ve diger tum belgelerle bir daha KCC'ye gonderebilirsiniz.

Ds260 formunu açtirip pasaport numarami değiştirip sonra tekrar belge emaili mi bekleyeceğim? Yoksa direk ds260da değişiklik yapmadan yeni pasaportu da ekleyip belgeleri tekrar mi göndereyim?

Sevgiler/saygılar..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caiagvok anlayışınız için ben teşekkür ederim.

• Merhaba arkadaşlar bana da green card çıkmış. https://dvprogram.state.gov/ sitesinden kontrol ettim. Askerdeydim 7 Aralık 2020 tarihinde terhis oldum ve yaklaşık 2 hafta önce haberim oldu. Gitmek de istiyorum ama beni düşündüren sorularım var.

1- DS260 formunu doldururken Amerika adresi kısmında takıldım ne yapmalıyım ?
    2- Danışmanlık hizmeti almalı mıyım ? Eğer Almalıysam bu site nasıl kendileri Amerika'da imiş https://www.turquoisehorizon.com/
    3- Sağlık muayenesi ve Mülakat olayları ne kadar zor veya takılma ihtimalim var mı ? (ingilizcem biraz iyi ve bodrumda oturuyor ve denizcilik işi yapıyorum)
    4- Olurda (inşallah) gidersem kimseyi tanımıyorum hemen iş bulabilir miyim ?

Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ilker-Aydınlı, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba arkadaşlar bana da green card çıkmış. https://dvprogram.state.gov/ sitesinden kontrol ettim. Askerdeydim 7 Aralık 2020 tarihinde terhis oldum ve yaklaşık 2 hafta önce haberim oldu. Gitmek de istiyorum ama beni düşündüren sorularım var.

1- DS260 formunu doldururken Amerika adresi kısmında takıldım ne yapmalıyım ?
    2- Danışmanlık hizmeti almalı mıyım ? Eğer Almalıysam bu site nasıl kendileri Amerika'da imiş https://www.turquoisehorizon.com/
    3- Sağlık muayenesi ve Mülakat olayları ne kadar zor veya takılma ihtimalim var mı ? (ingilizcem biraz iyi ve bodrumda oturuyor ve denizcilik işi yapıyorum)
    4- Olurda (inşallah) gidersem kimseyi tanımıyorum hemen iş bulabilir miyim ?

Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

merhaba, ilk olarak hayırlı olsun. tebrik ederim. sorularınıza kısa kısa cevap vermem gerekirse;

1- sağlık muayenesine kadar bir adres bildirmeniz gerek. DS260'da daha sonra bildireceğim diyebilirsiniz.
    2- eğer hiçbir şekilde adres bulamıyorsanız kesinlikle danışmanlık hizmeti aldı. çünkü vereceğiniz adresin kesinlikle sağlam olması ve kartlarınızın kaybolmaması önemli.
    3- sağlık muayenesinde karar tabiki doktorların ancak; herhangi bir bulaşıcı hastalığınız ve tıbbi geçmişinizde büyük rahatsızlıklar yoksa o konuyu çok düşünmeyin. sorunuz için lütfen geçmiş yılları mülakat deneyimlerini okuyun.
    4- bu tamamen sizin geçmişiniz, iş tecrübeniz, beklentiniz ve madi durumunuzla alakalı. bu konuda buradan alacağınız cevaplar kesinlikle doğru bilgi olmaz sizin için.

sürecinizde bol şans dilerim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |